Razlog zašto je kanabis ilegalan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
bas sam ja htio pitat sve je to kanabis sativa ,indika je samo geografski varijanta ali po gentici je biljka ista ko naprimjer razlika crvena i zelena jabuka
ista vrsta i roda a visnja i lovor visnja spadaju u isti rod alili nisu toliko iste kao npr medicinski kanabis i hemp tj prije dok ta podjela nije postaojala hemp se uzgajao sa visokim thc samo je bio razliciti pristup uzgoju i onog sto oces dobit od biljke
tako postoji i tresnja koju se uzgaja radi ljepog i bujnog ploda i visokog secera ali postoje i tresnje koje se uzgajaju striktno radi drva jer je to kvaliteta u njoj koju smo selektirali .... tako isto nedamo danasnjem hempu da se sam reproducira nego se zakonski mora kupovat sjeme jel bi inace taj hemp u par sezona poce dobivat visi thc jer je to biljki zastita i ona samo po sebi tezi ka visem thc od onog sto oni selekcijo i manipulacijom dovedu na nizak thc
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Konoplja i kanabis su dva razlicita pojma. Kao da usporedujes visnju i lovor visnju. Imaju gene al komplet druga vrsta. Valja razlikovati! Posebno kad se kupuje ulje.
Pa pravi naziv za Konoplju je Cannabis Sativa, i klasifikuje se sa njom legalna industrija konoplje, iliti ga hemp, dok non-legal "konoplju" nazivamo kanabisom koja ima psihoaktivna svojstva i tkd.. Sve je to isto, samo variraju genetike tako reći, manji procenat thc-a (psihoaktivne substance, thc)..
A i Cannabis Sativa dolazi iz bivsog sovjetskog saveza, biljke su crossali, tj sorte iz afganistana da se dobiju vece/duže biljke zbog više vlakna..

@WEEDetix
https://bedrocan.com/no-clear-evidence/
 
Poslednja izmena:

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
cannabis sativa ima u nazivu sativa sto na latinskom znaci korisna

(lat. Cannabis sativa var. ruderalis, sin. Cannabis ruderalis i var.indica ,sin.Cannabis indica) sto znaci kanabis sativa kao maticna grania i pod vrste ili ti ga varijacije ruderalis i indika
 

LupusHerbivor

Banned
Banovan
25.05.2018
234
824
93
Eno na tobaccu u centru prodaju neke preparate al nisam uspio vidjet postotak thca. A cuo sam da u lidlu prodaju industrijsku 55kn gram cvjetova.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ljudi zovu legalni hemp, industrijski kanabis, konopljom, i mi asociramo pod "konopljom" industrijski kanabis koji po zakonu ne smije imati više od 0,3% thc-a, dok ipak koristimo ime/naziv "kanabis" za konoplju koja ima veći postotak thc-a, ali u suštini je to ista biljka, samo nazivi su drugačiji za različite primjene, i zavisi kako ti to asociraš, hemp/konoplja za industriju, kanabis koristiš kao naziv za konoplju sa većim postotkom thca, cbda, ali u suštini je to jedna te ista biljka kao što Panta napisa, samo su varijeteti i pod vrste različiti..
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Kako god da okrenes sve je to kanabis
Bio on za inudstriju(industrijski kanabis),za medicinu(medicinski kanabis) ili nesto trece to je svejedno kanabis. To je isto kao kad bi dijelili vodu, ovo je voda za kupanje a ovo je voda za pice, ono trece je za zalijevanje a u sustini sve je to voda
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
ilegalan je zato jer kad ja zderem buksnu pa kad mi nadređeni na poslu počne sipat kako ima da se skoncentriram na njegov i njgovog šefa napredak, ja podrignem i povučem 3 dima zaredom, mislim si da mi se priviđa da ovaj degen upravlja mojim sekundama...
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Ja sam se samo nadovezo i pritom uzeo vodu kao primjer da se svaki cvijet zove kanabis, a ovo sto je je između je druga tema.. Mozda je krivi primjer, ako nisi razumio sta zelim rec ide meni na dusu ali samo ti uzivaj u vodama okeana ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
Da je krivi primjer, je... ;)
Ali, gledaj to sa pozitivnije strane. Evo mi na forumu se davno pomirili sa tim. I sto nam fali? Svak od nas radi po svom, i bas nas boli ćuna jel legalno ili ne. ( sve dok drziš jezik za zubima)
A kad bude legala, onda svi u baštu, pa ko veci grm uzgoji. Po zakonu!.
:razvaljen::
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
A sta bi mu falilo prijatelju, donacije i sponzorstvo da se kupi malo skuplja oprema za ove dobre ljude sto ulazu svoje znanje i pomazu drugima, pa da istrazuju i samim time oni napreduju i prenose to na nas ali zo je daleka buducnost, mozda nekad kad se legalizira pa vutra org postrane institucija
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful