Razlog zasto je indijska konoplja (kanabis) ilegalna

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
koliko mi je poznato ilegalan je samo sastojak delta9thc koji se dobija tek nakon dekarboksilacije odnosno susenjem i sagorijevanjem, sirov kanabis ne sadrzi delta9thc tako da nije psihoaktivan niti ilegalan, snage bezbjednosti vrse nezakonit cin oduzimanjem sirovih stabljika i nakon toga krse opet zakon sagorijevanjem biljaka
 
Poslednja izmena:

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
druze u ovoj prici nije samo thc zabranjen...nego visenamjenska upotreba nase nam drage biljke,prije par godina sam naleti na pricu uzgajivaca industrijske konoplje koji po zakonu smije iskoristit samo 30,40 cm vrha biljke,sto da ti vise recem;)
 

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
sirov kanabis ne moze biti ilegalan jer ne sadrzi psihoaktivni delta9thc, suv kanabis je trenutno nelegalan jer sadrzi psihoaktivni delta9thc, industijski ili ne-idustrijski kad se sagori pretvara thc kisjelinu(THCA) u THC
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Ilegalna je biljka canabisa kao i njeno sjeme tako da ta prica nedrzi vodu...u nekim zemljama gdje je zakonski zabranjen samo thc desavale su se oslobadjajuce presude u slucajevima gdje su ulovili uzgajivaca gdje su biljke bile u vegi al to su vec presedani sudstva al na zalos ne u nasim krajevima
 

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
ilegalna je suva biljka kanabisa, sirova nije , sve zbog delta9thc koji je psihoaktivan, sta znaci psiho aktivan? znaci da ti radi um, mozak aktivira, a to ne valja da vam proradi mozak, bolje da ne radi i da slusate sta vam neko drugi kaze
 
13.03.2016
51
24
18
46
sirov kanabis je LegaLan jer se deLta9thc stvara tek nakon dekarboksiLacije odnosno sušenjem i sagorijevanjem biLjke,... (edit: ipak rade sve tipke)
koliko mi je poznato ilegalan je samo sastojak delta9thc koji se dobija tek nakon dekarboksilacije odnosno susenjem i sagorijevanjem, sirov kanabis ne sadrzi delta9thc tako da nije psihoaktivan niti ilegalan, snage bezbjednosti vrse nezakonit cin oduzimanjem sirovih stabljika i nakon toga krse opet zakon sagorijevanjem biljaka
sirov kanabis ne moze biti ilegalan jer ne sadrzi psihoaktivni delta9thc, suv kanabis je trenutno nelegalan jer sadrzi psihoaktivni delta9thc, industijski ili ne-idustrijski kad se sagori pretvara thc kisjelinu(THCA) u THC
ilegalna je suva biljka kanabisa, sirova nije , sve zbog delta9thc koji je psihoaktivan, sta znaci psiho aktivan? znaci da ti radi um, mozak aktivira, a to ne valja da vam proradi mozak, bolje da ne radi i da slusate sta vam neko drugi kaze

da li si primjetio da si u svakom postu napisao istu stvar.. sad mi nije jasno da li trolas ili ne...
ali kad sam se vec upecao,moram ti reci da se ne slazem sa tobom jer zakon zabranjuje cannabis u svakom obliku i tu se nema sta raspravljati.
 

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
zakon je meni jasan, zabranjuje psihoaktivnu supstancu u kanabisu, delta9thc, kanabis u svom obliku po mojim saznanjima ima 111 kanabinoida koji su presudni za covjekovo zdravlje, u tijelu covjeka je endo-kanabinoidni sistem koji je glavni sistem, veza izmedju duše(srca) i tijela, nažalost mnogim današnjim ljudima taj sistem ne radi pa je ta veza sa dušom prekinuta ili isprekidana, zakon vam zabranjuje kanabis da ne biste bili u vezi sa svojom dušom, morate proširiti vaš ograničeni isprogramirani um
 
25.11.2015
1
1
3
39
http://imgur.com/a/gsxYq

Ma ja vam samo kapu skidam za stranicu.. 17 godina dimim a da me vi niste navlekli vjerojatno nebi ni pokusavo nekaj svoje uzgojit.. nikakva megalomanija, lova i to :) ovo je poseban gust.. budem kroz koji dan neki dnevnik slozil o moja skoro 3 mjeseca veselja.. pa to je terapija :) zivili ljudi i fala na pun ***** savjeta..
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Green Kitty

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
zamolio bih vas što klikate da se ne slažete na moja izlaganja da date svoje mišljenje(ako imate čime misliti), ja nisam pisao zakon samo ga tumačim, sagledavajući činjenice, sirov kanabis nema psihoaktivnih sastojaka u sebi tek nakon dekarboksilacije stvara se psiho-aktivni sastojak, šta tu nije jasno? sirov nije psihoaktivan onda je legalan, suv je psihoativan pa je nelegalan. hemija jebi ga. znači možete potpuno legalno uzgajati i praviti cijeđeni sok od sirovog kanabisa, a nelegalno ga je sušiti i pušiti.
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Da se ne prepucavamo, naruči 20-tak fem sjemena, zasadi, odi na policiju i kaži im da imaš sirov kanabis i da ti ne smiju ništa jer je samo suhi ilegalan. nakon toga(i suđenja najvjerojatnije) lijepo nam napiši što su ti organi rekli :)
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Haha, eto ti ga na :fuck:. Znači po njegovom kanabis sadrži psihoaktivnu tvar samo kad je osušen. E joj joj, šta sve ljudima neće past na pamet. Kanabis početkom cvijetanja razvija psihoaktivnu tvar, dok muške stabljike sadrže neki mizeran nivo dok su još mlade. E al što takvi vole istjerivati pravdu, a vjerovatno se nisu ni sreli sa biljkom kanabisa u životu. To nemože tvrditi netko tko je uzgojio biljku. Pa Šivan pojedi sirov cvijet kanabisa pa ću te pitati za sat vremena jel ti dobro.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chan and xcx

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
dekarboksilacija je termin koji bi vam preporučio da proučite, ako ne možeš objasnit ljudima koji su vjerovatno koristili suv kanabis i malčice psiho-aktivirali svoj mozak, kako objasniti neukim i programiranim mozgovima? rekli bi sirov ili suv sve je to isto, droga! i bacili bi me u tamnicu,... a nije isto! to ti je isto kao kad bi im objašnjavao da je zemlja ustvari reljefno ravna okružena ledom, a ne lopta što se vrti, da su sunce i mjesec diskovi iste veličine, da svemir ne postoji, da su evolucija, gravitacija, big bang teorija sve ustvari samo teorije i izmišljotina sistema da u školama uče laž... da su biljke hrana i lijek za ljude, da bolesti nastaje konzumacijom životinjskog mesa i životinjskih proizvoda , da sistem truje vodu, vazduh, hranu, daje otrove djeci u vakcinama, da je sistem više voli smrt nego život... to da im objasnim?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Imaš forum zove se "Filozofija.org" registriraj se tamo pa širi svoje ideologije, ja se nadam da vidiš na kojem si forumu, ovdje se neće nitko svađat s tobom tako da ti uzalud taj nabrijani stav. Vutraši su mirotvorci, rekao ti kolega, posadi 20 sjemenki pa odi na policiju, prijavi se pa onda dođi podijeliti svoja iskustva o psihoaktivi i nepsihoaktivi sa nama ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
vaš mali ego se osjeća uznemireno kad se suoči sa istinom? morate ga transcendetirati(prevazići), ja sam u potpunom miru, samo vas suočavam sa istinom, ... a vaš ego se bori sam sa sobom
 

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Da li je ovo balkanski Ken M ili Jaden Smith pitam se pitam...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.