Razlog zasto je indijska konoplja (kanabis) ilegalna

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
jel imate vi neke argumente zašto je kanabis ilegalan ili znate samo zabosti glavu u pijesak kad vam se istina predoči? hemijski procesi su jasni, THCA odnosno thc-acid, nije psihoaktivna supstanca u sirovom kanabisu, koja prirodno pod uticajem vremena i temparature kao posledica sušenja prelazi u thc, dakle iz prvobitnog molekula isparava H2O i CO2 i nastaje psihoaktivni molekul thc ... možda bi ste trebali unijeti dodatne doze istog u vaš organizam da bi razumjeli ovaj hemijski proces?
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ako je tako kako THC metar mjeri THC u biljci koja raste bez paljenja i sušenja?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
Nemoj se uvrijediti, ali pojma nemaš ne samo o zakonima, nego, važnije, o biljci. Po tvojoj logici policija ne smije uništavat žive biljke i tebe uhapsit, nego samo ako ti nađu osušeno !? Nepostojanje THC-a u sirovom materijalu probaj objasniti ljudima koji od njega(sirovog materijala) rade ulje...
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
A da i dam odgovor zašto je kanabis ilegalan, jednostavno je. Zato što se pokazao kao lijek za mnoge bolesti i ublažuje simptome mnogih tegoba. Nikom nije u interesu da smo svi zdravi jer tko će na kraju kupovati skupe lijekove ako se svi uspješno liječe nečim što mogu sami uzgojiti.
 

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
a kako prave ulje , da ga slučajno ne izlažu temparaturi? to ti je ubrzani proces dekarboksilacije... jeste po činjeničnom stanju i hemijskim procesima policija nema zakonski osnov za oduzimanje/uništavanje sirovog kanabis,a za suv ima, ... aj sad ti to njima fino objasni
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Moj Šivane sine, nemoj više molim te, pa kažem ti pojedi cvijet sirovog kanabisa pa ćeš vidit kako neradi, nećeš znati tko ti glavu nosi. Pa sjemenke su ilegalne, a ne da biljke i uzgoj i sirovi kanabis nije. Sramotiš se takvim zaključcima i moju vjeru s tim avatoram, reć će da smo svi glupi ;) . Ovo je isto ko da ja odem u frizerski salon i počnem pametovati ženama o frizurama i eksenzijama, a iskreno nemam blage o tome isto kao ni ti o vutri.
 

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
nemam trenutno sirovog cvijeta, vjerujem da bih znao ko mi glavu nosi... ovo je avatar indijskog boga šive, koji je bog kanabisa izmedjuostalog, hindusi ga obožavaju i puše kanabis u njegovu čast, ne vidim kako ti on može sramotit vjeru ? čovjek treba imati vjeru u sebe, i u sebi naći boga, ja vjerujem da je bog u svemu, samo je pitanje koliko je čovjek svjestan božije prisutnosti i da je bog u njemu
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
To je to, znači nisi se susreo sa cvijetom kanabisa niti ga imaš, ja sam ti naveo toliko činjenica koje osporavaju tvoje zaključke tako da nemamo šta više raspravljat o tome, nemoraš me učit tko je na slici i šta ona predstavlja. Sad se možeš vratit na temu koja glasi kako naslov kaže ili odi na "Filozofija org." pa tamo raspravljaj dokle god želiš. Možeš i malo pokazati respekta prema pravilniku, iako vjerujem da ga nisi ni pogledao.
 

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
ne budi smiješan, ne daji zaključke na osnovu bez osnova, niste dali ni jednu činjenicu, znači dali ste 0 (nula) činjenica, sirov kanabis ostaje legalan do daljnjeg, sviđalo se to vama ili ne.
 
02.04.2015
61
81
18
zakon je meni jasan

Pogledaj još jednom kazneni zakon države u kojoj živiš, primjetiti ćeš frazu "opojne droge" ili "tvari koje su propisom proglašene drogom"... Ako malo istražiš dublje možeš doći do popisa koji sadrži sve supstance koje se smatraju drogom i zabranjene su, to je podzakonski akt(RH) i temelji se na Konvenciji UN-a o drogama... Sigurno je država u kojoj živiš potpisnica te konvencije, tako da je popis droga isti s obzirom da je jedna od svrha međunarodnih ugovora ujednačavanje pravne regulacije, u ovom slučaju odredbi o drogama... Evo link popisa RH na kojem se nalazi i kanabis, pa preskoči na thc i eto ti argument da je ilegalan...

Plus ako pogledaš hrvatski zakon o suzbijanju zloporabe droga primjetiti ćeš da se navodi kako su zabranjene i biljke iz kojih se MOŽE dobiti "droga". " biljka ili dio biljke iz koje se može dobiti opojna droga jest svaka biljka ili dio biljke koji se mogu uporabiti za izradu opojne droge (kao opijumski mak, konoplja i druga biljka prikladna za tu svrhu), koja je uvrštena u popis tih biljaka,". Vjerujem da se i zakoni drugih država uvelike ne razlikuju
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2014_12_156_2952.html
 
Poslednja izmena:

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
znam da je thc ilegalan, jel ti znaš da se on tek formira u sasušenoj biljci? znaš li koliko se meni jebe za zakone i propise i države i ujedinjene nacije i njihove papire i konvencije? znači boli me odrezan nokat za njih, priroda ne može biti nelegalna, biljka ne može biti nelegalna ilegalna kako god. ne može, nedam, baš me briga što vi ili oni mislite da može biti nelegalna
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
@Šiv@n Prestani trolat i spamat forum. Netko ce procitat i shvatit te ozbljno.
To sto tebe boli, nije nas problem. Mi ne zelimo zavrsit u zatvoru. A ti lupaj po svome pa onda u celiji objasnjavaj ekipi kak svjeza vutra nije ilegalna.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
aha, on smatra legalnim, haha, pa smatram i ja legalnim nudizam u javnosti pa opet nešetam gol isto kao što on ne fura 5 biljki kroz centar grada, glavno da smo sad razjasnili. Smatramo mi svašta, ali zakon ne smatra, to je drugi par opanaka.
 

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
a da vi prestanete meni govorit šta ja treba da radim, ja i pišem da bi me shvatili za ozbiljno, sistem koristi strah da bi vladao nad vama, baš mi vas je žao što ste tako isprepadani od sistema... vi prestanite raspravu bez argumenata, vi spamate i trolate, ne ja
 
02.04.2015
61
81
18
Sa konstatacijom da priroda ne može biti ilegalna i da to nema smisla bi se svi ovdje složili nesumnjivo kao i s ovim što se tiče sistema, njegovih zakona, obrazaca ponašanja i pranja mozgova a iskreno i meni se jebe za konvencije i zakone, ali tražio si argument zašto je kanabis ilegalan, a to je zbog toga što je biljka kanabis bez obzira u kojem je stadiju na listi UN, ako ti to nije argument onda ne znaš šta znači ta riječ. A poznavanje neprijatelja ne bi nazvao isprepadanošću, više mudrošću... Dok bi tvoju ignoranciju činjenica (koliko god tužne i loše bile) nazvao jednostavno glupošću... Budi svjestan, i uživaj. Poz. ;)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: oz and Stipe

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
a kako to da je urugvaj zaobišao tu stavku un-a i legalizovao kanabis?
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hmm... ali kada bi ljude puštali zbog sirovog kanabisa jako brzo bi THC kiselina postala ilegalna. Nisu to zakoni prirode. To su glupe igrice koje imaju velike posljedice...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Groover

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
a da vi prestanete meni govorit šta ja treba da radim, ja i pišem da bi me shvatili za ozbiljno, sistem koristi strah da bi vladao nad vama, baš mi vas je žao što ste tako isprepadani od sistema... vi prestanite raspravu bez argumenata, vi spamate i trolate, ne ja
E moj pametnjakoviću. Sirovi kanabis nema THC-a. Znaš li kako se pravi charas? Jesi li ga pušio? Kakve argumente tražiš? Vidim ti nisi isprepadan. Ono hladno pod rukom u oktobru nosiš biljozu od dva metra. Ono hebeš sistem, a ti mrtva ozbilja.:lol:
 

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
tako je sirov kanabis nema delta9thc, ima thc-acid (thca), charas se pravi ručno, sakupljanjem smole na dlanovima? tu smolu moraš zapalit i izložit temparaturi da bi se molekuli iz te smole sagorijevanjem pretvarali u molekul delta9thc, to se zove dekarboksilacija, aj sad naučite šta je to dekarboksilacija pa dodjite komentarisati, isto važi i za ostale kanabinoide, cbd acid tek nakon dekarboksilacije se pretvara u cbd.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.