Razlog zasto je indijska konoplja (kanabis) ilegalna

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
ko je glup? vi što ne razumijete jednostavne hemijske procese? pa naučnici istraživači su sagoreli na tone kanabisa da bi otkrili delta9thc, ovdje nisam bitan ja, ovdje je riječ o kanabisu, dekarboksilaciji, zato prije nego što uopšte pokušate nešto komentarisati probajte malo dublje razmisliti, ne o meni ,nego o činjenicama i počnite se malo se edukovati na internetu...
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
Dakle...sveža trava niti "radi", nit je nelegalna...hm, to je stav...sviđa mi se! I sav taj bunt koji izvlačiš iz mudašca koja hrabro podrhtavaju na pokliču fuck the system, samo je deo tvoje potrage za pažnjom...i ceo taj nirvana, Šiva... Buda trip u kome živiš totalno me kupio i sada o thc-u konačno znam istinu! Doduše, znam segmente istine izvučene iz konteksta priče od strane jednog zen pametnjakovića, koji bi sa sobom u Nirvanu zatvorske ćelije da povede i gomilu zbunjenih klinaca sa Vutre koji bi u saksiju posadili i nokat svoje pokojne babe, ako bi negde čuli da će im iz toga izrasti kanabis.
Aj sad ti lepo do policijske stanice i kaži ovako: "Ja sam totalno zen, ljudi! Moje smirenje je savitljivije od vaših pendreka, a imam i gomilu sveže vutre, koja je, blago nama, potpuno legalna i hajde da požurimo da je pojedemo dok je sunce ne uhvati, pa se, ne daj bože, osuši...i svi završimo u zatvoru!"
E posle toga ćeš sigurno dostići...ono...šta god...a ja ću da sagorevam ovo što imam.... :razvaljen::
 

Šiv@n

Banned
Banovan
02.06.2016
21
2
3
38
pametnjaković do pametnjakovića, opet kažem nisam ja bitan u cijeloj ovoj priči, bitne su činjenice, koje vaš mali ograničeni ego ne može da sagleda na pravi način? izostavite mene u priči o kanabisu, kao da ja nisam tu i probajte razumjeti hemijski proces stručno nazvan dekarboksilacija, kad shvatite tu jednostavnu hemijsku reakciju onda mi se javite

http://medicinskamarihuana.com/sta-je-dekarboksilacija/
 
Poslednja izmena:

MMSplit

Tata Splico :D
Poznanik Foruma
21.03.2014
255
1.671
143
Šivana za Precjednika Vutre! :respect:

Nadrkani zen-majstor. Takvi su mi najdrazi... :lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hehe... baš prošli tjedan je prijatelj jako dobar talentirani kemičar objašnjavao dekarboksilizaciju i vodeno kjuranje. Sve to stoji, ali kad te uhvate sa 10 biljaka mladih koje skoro pa nemaju THC-a ili tog kiselog oblika svejedno ti je. Slušam 15+ godina priče i sheme kako se izvući i zasad onaj koji upravlja zakonom jednostavno ima bolji položaj. Jedino su uspjeli se izvući pojedinci na shemu lijeka...
 
17.06.2015
142
137
43
1443208406075.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: xcx

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
Ne znam da li je ekipi promaklo, no u Hrvatsku su došle neke kapsule sa THC/CBD.
Jebiga bratko, mi nemamo moć niti utjecaj niti lovu kao farmaceutske kompanije da kontroliramo regulaciju stvari.

Međutim, ide na bolje. Dosta ljudi koje sam upoznao koji nisu nikad u životu zapušili su stava da treba dopustiti ljudima konzumaciju, pa neka prvo krene od medicinske uporabe.
Drago mi je jer ima manje onog krkanskog mentaliteta i zatucanosti. Mlađe generacije ne bode u oči ako će netko pušit travicu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Lijepo je sve to i slazem se da svijet polako ali sigurno ide prema pameti. Pitam se jos kakve ce biti reperkusije kad se jednom konacno i legalizira. Nekako sumnjam da ce doticni politicari jednostavno rec "ups bili smo u krivu, trava je zapravo jako korisna i zdrava, sorry ljudi, jbg, svi vi koji ste zavrsili u zatvoru i s unistenim poslovima, obiteljima, zivotima..."
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Doza tih kapsula za teže oboljele za razdoblje od godinu dana u HR košta 460.000 kuna. Sad kad pogledaš to je skoro pola milijuna. Neznam šta oni misle, čitam podatak da nakon 2 tjedna od kada je dostupno u apotekama i dalje nema niti jednog pacijenta u hrvatskoj koji je došao sa receptom da kupi terapiju. Pa tko si može uopće to priuštiti, o čemu oni razmišljaju. Ova legalizacija u medicinske svrhe kod nas nije ništa nego izrugivanje sa običnim smrtnicima koji pored svojeg oboljenja jedva i preživljavaju od mjeseca do mjeseca. Tužno kako se glavonje igraju bogova, i zbilja se nadam da će ih stići karma jednog dana.
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
i jos su te kapsule mjesane ko zna sa cime,ma 100%;)
 

Rasta Man

Aktivan Član
11.05.2010
127
148
43
Doza tih kapsula za teže oboljele za razdoblje od godinu dana u HR košta 460.000 kuna. Sad kad pogledaš to je skoro pola milijuna. Neznam šta oni misle, čitam podatak da nakon 2 tjedna od kada je dostupno u apotekama i dalje nema niti jednog pacijenta u hrvatskoj koji je došao sa receptom da kupi terapiju. Pa tko si može uopće to priuštiti, o čemu oni razmišljaju. Ova legalizacija u medicinske svrhe kod nas nije ništa nego izrugivanje sa običnim smrtnicima koji pored svojeg oboljenja jedva i preživljavaju od mjeseca do mjeseca. Tužno kako se glavonje igraju bogova, i zbilja se nadam da će ih stići karma jednog dana.
Međutim ako gledaš iz drugog kuta, prije 5 godina je bilo zločin reći da marihuana ima ljekovita svojstva.
Svi ljudi koji se liječe ili uzgajaju sami ili kupuju opet za masne pare kojekakvo ulje.

S time da većina nakon nekog perioda završi na tome da sai uzgajaju. Što je najbolje.

A nadalje, gledajući usklađivanje sa EU regulativama ja očekujem da se kroz 20 godina dopusti posjedovanje biljki za vlastite potrebe. Jer već će se tad smjeniti cijela garda ovih političara, i nadam se da će doći novi mladi ljudi. Već se to događa samo je sporo.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Ljudi dobro je da vutra u bilo kakvom obliku dode na police ljekarna jer ce kroz vrijeme narasti konkurencija pa ce cijene pasti,a kvaliteta porasti.Hocu reci da je bitno "probiti" pa onda prilagodavati.Ja osobno ne volim bas te velike korporacije ali doci ce vrijeme kada ce mali ljudi imati svoja prava po pitanju kanabisa.Tako to ide,naravno da nije u redu ali bolje ikako nego nikako.Meni je samo krivo zbog bolesnih ljudi koji ce umrijeti dok nasi politicari ne donesu neki zakon koji ce vrijediti za ljude koji nemaju novaca za ljek,a takvih je 90%.Moj stav je da se treba promjeniti jos barem dvije generacije politicara kako bi kanabis dobio legitimnost.Ali treba se boriti i to jako!
Kada se sjetim kako je prije desetak godina bilo u Hrvatskoj po pitanju kanabisa sada je premija.
jos su te kapsule mjesane ko zna sa cime,ma 100%;)
Slazem se ali barem su dosle.Doci ce vrijeme kada ce svaki covjek imati legalan izbor za birati i stvarati svoj lijek,to je ono cemu se nadam.:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r
13.07.2016
3
1
3
54
Pozdrav.znam da nije primjereno pitanje za ovu temu ali nemogu nac neku temu di bi ga mogo postaviti.Zanima me dali mi neko od Vas moze preporuciti neku dobru skolu.college.akademiju ili sta slicno za marihuanu znaci od uzgoja do karakteristika.ugl opcenita edukacija za marihuanu????naravno u inozemstu ...hvala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.