Razmišljanje o indoor uzgoju.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.09.2019
2
16
3
26
Evo ovako, već neko vrijeme razmišljam o indoor uzgoju. Naime, ja sam onaj tip koji će prije svega prvo razbiti glavu i mozgati do kraja prije nego što se uopće prihvatim fizičkog posla. Manje problema, znam što očekivati i tako.

Sada, ispričavam se ako sam prekršio nekakvo pravilo ili post nije u dobroj temi ili nešto tako, jer čitam po forumu već par dana i jako me zanimaju vaši inputi na ove moje planove. To, a i tri je ujutro pa ne obraćam baš pažnju s tim da nisam baš odmoran.

Znači, evo hipotetske situacije:

U indoor grow-u, box se sastoji od malog ormarića dimenzija širina 40cm, dužina 40 cm, visina 60cm. U boxu se nalaze dvije CFL žarulje od 1600 Lumena, postavljene u gornjim kutovima boxa, jedna nasuprot druge dijagonalno. U boxu su izbušene dvije rupe veličine ventilatora za PC. Rupa za upuh se nalazi na straznjoj strani boxa, nasuprot vrata, u gornjem lijevome kutu. Rupa za ispuh se nalazi isto, ali u donjem desnom. je Dva ventilatora su tako i pričvršćena. Jedan za upuh, drugi za ispuh. "Zidovi" su obloženi ravnim "plahtama" aluminijske folije.

- U tom boxu, hoće li grow jedne biljke uspjeti?

- Ako ja sjeme random te neznam koju sortu uzgajam, (sjeme iz uličarke) hoću li je moći "trenirati" kako bi se prilagodila dimenzijama boxa?

- Na što trebam paziti tijekom procesa?

- Bilo kakav savjet*


Hvala vam unaprijed na odgovorima, još jednom, ispričavam se ako je išta od ovoga što sam pitao očito, ali kažem, volio bih dobiti vlastite odgovore na ovo sve. :)
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Pozdrav :wave:, novu temu nisi trebao otvarati, al ajd bar si se ispričao ;)...
Dodaj još CFL - ki, dvije su preslabe, to ti je dovoljno za start.:D
Rupe za upuh i ispuh zamijeni, tj. ispuh ti mora biti gornja rupa.:)
Za upuh ti ne treba ventilator, dovoljan je samo na ispuhu.
Aluminijska folija baš i nije najbolje riješenje jer radi hot spotove, zidove/stranice obloži mylar folijom ili bez ičega, neka samo budu bijele boje.:)
Naravno, itekako može uspjeti, box ti je malo prenizak ali uz kvalitetan LST se može, ispod ti je link pa prouči malo više šta je LST i kako ga pravilno izvesti;
Ne bih ti preporučio random sjeme jer nije feminizirano, pa dok ne procvjeta ne znaš je li muška ili ženska, a nas zanimaju samo ženke.;) Bolje i sigurnije je naručiti neko brendirano fem sjeme i odmah sve znaš unaprijed (npr. možeš naručiti od sponzora vutre, gore na vrhu stranice).;)
Ovo su linkovi koji ti trebaju također, pa prouči malo :):
 
Poslednja izmena:
06.09.2019
2
16
3
26
Dodaj još CFL - ki, dvije su preslabe, to ti je dovoljno za start.:D

Prikane moj, hvala ti velika, evo čitam prvih par komada i doista se vidi da su korisni threadovi! Naravno, udubiti ću se ja još malo kako bih pohvatao što više informacija, ali me zbunilo malo nešto. Ne govorim ništa previše, ali ti si napisao kako su dvije CFL-ke preslabe. Međutim, PowerSeed je u jednom komentaru napisao kako bi za box dimenzija skoro kao i moj, trebale CFL-ke možda i manje jačine. Sad ja neznam da li se te dvije situacije odnose na isto ili ima nekakva razlika ili što, ali eto ako bi mogao samo raščistiti to za mene, super. Još jednom, legenda si na svim onim threadovima, pomažu. :)

Evo Powerov komentar; https://ibb.co/Bgc78qN
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.018
2.598
Nevada, USA
Dobro Power veli, on ti je objašnjavao za HPS/MH lampe, koje su puno jače od tvojih CFL - ki od 1600 lumena...takvih (CFL) ti treba min. 5 kom, tj. što više CFL - ki to bolje i držiš ih, cca. 5 - 10 cm od vrha biljke :)
...prouči malo bolje temu "Svjetla za uzgoj, tipovi i intenzitet", tamo ćeš vidjeti koje su razlike između HPS/MH i CFL lampi.;)
ako ti i dalje nešto nije jasno, pitaj u temama koje sam ti postavio s time da pitanje mora biti u vezi teme u kojoj pišeš...moramo poštovati pravila foruma...znači, npr. ako te zanima nešto u vezi rasvijete pitaš u temi o svjetlu, itd.:)
...a možda ne bi bilo loše da odeš u mentorski kutak i odabereš si mentora koji će se posvetiti samo tebi, brže ćeš sve poloviti ;)
 
Poslednja izmena:
06.09.2019
2
16
3
26
...dobro Power veli, on ti je objašnjavao za hps/mh lampe, koje su puno jače od tvojih CFL - ki od 1600 lumena...takvih ti treba min. 5 kom, tj. što više CFL - ki to bolje i držiš ih, cca. 5 - 10 cm od vrha biljke :)

A ako tako gledam, mogu li onda u isti takav setup, na isti način udarit' dvije HPS-ke od 100w?