Razne ideje - ziro racun, jabber itd

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Toliko dobijamo emaila da ih tesko stici sve odgovoriti. Jednostavno neki ljudi ne vole forum.




Pozdrav! Nadam se da ovo neko cita ali i ako ne cita
nema veze, nebitno!

Iznecu neke ideje pa vi vidite sta ce te, hehe.
Mozda su ideje totalno debilne ali sta da se radi.

Mozda bi trebali da nepravite zasebnu stranicu
u okviru ovog sajta na kome bi ljudi mogli da
uploaduju razno razne tutorijale, pasto su neki
to vec pisali na forumu (kako napraviti hash,
kako napraviti shit, kako ovo, kako ono...), da
sve to bude na jednom mestu i lepo formulisano.
Da ljudi mogu da dovnloaduju razno razne tekstove
vezane za ovu temu uopste.

Flash cat je fino uradjen, lepo funkcionise i sve je to ok,
(bio sam nekoliko putana njemu i nema zive duse) naravno da je potrebno
da prodje i neko vreme da ljudi dodju, ali mislim da
bi bolje da uradite neki irc chat ili mozda jos bolje da
napravite jabber server kao sto je
http://jabber.elitesecurity.org/ to je koliko sam je skontao
i e-mail box nakoji stizu mejlovi, a moze i da se chatuje rael time.

Mozda bi ste mogli da otvorite neki ziro racun na koji
bi ljudi mogli da dobrovoljno dotiraju ako zele,
ali da se zna gde te pare idu, odnosno a budu trosene
namenski za unapredjivanje sajtaa ne da idu vlasnicima
ziro racuna u dzep. Nebitno je kolika
ce donacije biti neka neko uplati 50, 100, 500 dinara manje ili
vise ko koliko hoce i moze (ako uopste hoce i moze) nebitno.

Od para koje bi ste prikupili mogli bi ste da platite
nekog profesionalnog prevodioca da prevede neke takstove,
e-books i slicno i da taj materijal okacite ne satj za download.

Haiiiiiiijaaaaa, na nanana na!
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
za jabber nam treba dedicated server, kao i za irc server (tj. ne mora ako uspes da nagovoris ove kod kojih hostujemo)... a da koristimo tudj irc server... ipak nije pametno kad je u pitanju ovakav sajt, a i u svakom slucaju stalno neko moze da te zajebava... tako da preporucujem da ostane flashchat

za ziro racun mi se svidja ideja ;) mada... svako moze da nadje vlasnika (mislim na policiju) ziro racuna... tako da to mozda nije pametno (eh kad bi paypal radio kod nas)

a sto se tice custom materijala, ja mogu da instaliram wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Wiki/) pa da koristimo kao vutrapedija :p

a posle, dok zavrsimo *********, da se genjo pozabavi pravljenjem skina za wikipediju, tj. vutrapediju :)
 

iz0t0p

Aktivan Član
07.09.2005
141
26
0
74
pa sta ako policija nadje vlasnika ziro-racuna? tj tekuceg racuna, posto ziro racuni vise ne postoje kod nas... ovde se ne radi nista ilegalno...
 

dread irie

Aktivan Član
10.03.2005
117
2
0
38
Ljudi, mogli bi ste se organizovati i pripremati vesti iz sveta kanabisa... Izvestaje sa politickih i drugih desavanja... To je ono sto nedostaje ovom sajtu -- nove informacije. Dajte ljudima slobodu da saznaju sta se desava oko njih, kakve su promene na globalnom nivou, koja su nova resenja, i nove ideje. Mogu vam dati nekoliko dobrih web sajtova sa vestima, a verujem da ce se i dosta posetilaca aktivirati u prikupljanju i pripremanju, tako da to nece biti problem... ukcia.org, cannabisnews.com, hightimes.com,
irie-people.com, cannabisculture.com... itd itd..

Pozdrav!!
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Kao sto ti rekoh u PM-u ja nemam vremena vise da se bavim Vutra.org sajtom. To malo vremena sto svakodnevno mogu da mu dam je uglavnom da popravim neki kod koji sjeban, ubacim neke nove stranice ili da odgovorim na neke teme iz foruma. Nazalost vremena ce biti sve maanje i manje posto stvarni zivot i posao kucaju na vrata.

To ne znaci da ovaj sajt nece funkcinisati. Ovaj sajt ce uvjek biti na netu. Ne moze nam niko nista!!! NI hackeri, ni policija, ni pareeee.

Tako da ako je iko raspolozen da pise vjesti i ostale znamenitosti uvjek uvjek uvjek ste dobrodosli. Pa cemo odmah da ih ubacimo na sajt.
 
19.10.2006
0
0
0
Kobaja je napisao(la):
za jabber nam treba dedicated server, kao i za irc server (tj. ne mora ako uspes da nagovoris ove kod kojih hostujemo)... a da koristimo tudj irc server... ipak nije pametno kad je u pitanju ovakav sajt, a i u svakom slucaju stalno neko moze da te zajebava... tako da preporucujem da ostane flashchat

za ziro racun mi se svidja ideja ;) mada... svako moze da nadje vlasnika (mislim na policiju) ziro racuna... tako da to mozda nije pametno (eh kad bi paypal radio kod nas)

a sto se tice custom materijala, ja mogu da instaliram wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Wiki/) pa da koristimo kao vutrapedija :p

a posle, dok zavrsimo *********, da se genjo pozabavi pravljenjem skina za wikipediju, tj. vutrapediju :)



Imas dedicated servera vec za 20evra mjesecno(http://www.kimsufi.com/ ima jos kompanija u njemackoj ali ova je najbolja za pare ) !!! (neznam koliko sada placate ili je besplatno)

sto se tice ziro racuna ...
Mozda Offshore kompanija sa direktorima od slame + racuni u lokalnim bankama EX-YU ??? pa da ljudi mogu direkt u banki placat na cijelom prostoru ex.yu
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
'De je onaj Vutragenjo i Kobaja :p :D

:D a kako bi bilo da svaki clan koji zeli moze otvoriti svoj mail na vutra.org ?
Kolika vam je to zezancija ili novcani problem ?
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
neznalica je napisao(la):
:D a kako bi bilo da svaki clan koji zeli moze otvoriti svoj mail na vutra.org ?
Kolika vam je to zezancija ili novcani problem ?
meni bi to isto trebalo za kontakt sa nekim vanjskim organizacijama u stvari bilo kim ko je otvoren za suradnju... :oops:
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Dragi moj Moderatoru,
pisem Vam u najboljoj nameri kako bi clanovi koji imaju konekciju preko modema bili u mogucnosti da brzo ucitaju stranicu.

Naime,radi se o Vasem citiranju teme koja je odma pored Vase sto je suprotno pravilima ovog sajta koji omogucava brzi informativni pristup.

Molim Vas da se prikladno ponasate u skladu sa pravilnikom i vecinom clanstva za koje vaze ista pravila podjednako.

S' postovanjem
neznalica


:rofl: :ludaci_lol:
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Teško. Nije to problem, mislim da ima unlimited mail accounts (na stranu to što nema više prostora :)) ali mislim da to ne može da se automatizuje već bi morali ručno za svakog ručno da otvaramo mail nalog.
Zato samo ja samo da staff sajta ima mail naloge.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
propaganja je napisao(la):
ma bolje je otvarati gmail accounte naziva

vutra.user(et)gmail.com

naj su bolji u svemiru što se tièe freemaila...
ovo s gmailom isto nije loša ideja samo što æu ja stavit vutra.org.kaneh*at*gmail*dot*com
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
E Avrame ali razmisljajte malo o tome kako bi moglo da se to resi za neko vreme....ove ili sledece godine pa nam iznesi sta ti treba (prostor,novca......)

Ide ovo polako napred pa tako i treba razmisljati ... polako ali u napred :wink: