Razne razprave oko lečenja, konzumacije rso ulja koje nemaju mjesto u adekvatnim temama.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
Za lijecenje karcinoma ulje treba biti sto jace - minimalno mora imati 50 posto THC -a da bi bilo ucinkovito.

Znaci neka jaka indica sa preko 20 posto THC-a ili hybrid u kojem dominira indica (npr. 70 posto imdica, 30 posto sativa).
I za ulje je najbolje miksati sto vise razlicitih strainova tako da se dobije sto veci opseg razlicitih kanabidoida.
 

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
Sto se tice ulja sve zavisi i od onoga koji ga konzumira, nisu svi strejnovi za sve npr KING OG ,ne savetujem ljudima koji su skloni paranoji ili koji vec imaju neke psihične probleme
 
04.06.2017
18
15
3
25
nebih se mjesao u to sta i koliko lijeci ali znam da je rick imo ulje sa 35% thc .. neznam kako je njemu uspjevalo :).. kao drugo ne razumijem gdje ti ljudi prave analize da svi imaju 80% thc.. ja bi bas trebo jednu analizu ali neznam gdje da je napravim :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jurio
02.07.2015
147
158
43
1.



Ulje koje koristi jedna porodica za dete, jedno od ulja koje je češće moglo da se nađe, do skoro.

Dobro za kancer koji je u povlačenju ali nedovoljno jak koncentrat za ozbiljne i agresivne tumore!
Sasvim dobar za MS, neurodegenerativne, bolesti imunog sistema, dijabetse, depresiju i sva druga stanja, zbog dobre čistoće i relativno viokog ukupnog procenta od 80% kao i odnosa kanabinoida, što je takođe bitno!

Komentar IRKA: Biljka je verovatno bila nešto niže potencije.






3.



LOŠE!!! Na žalost jako je puno ulja trenutno ovog kvaliteta! Razlika je samo u čistoći tj u manjem % ostalih sastojaka osim kanabinoida.

Jedva dovoljno za ‘obične’ i hronične bolesti… potpuno neodgovarajuće za kancer.
Pošto pretpostavljamo da ljudi ipak znaju da prave ulje, mislimo da je u pitanju loš kvalitet sirovine iz koje je pravljena, sa malo kanabinoida u cvetu…

U ovom specifičnom primerku, vidimo dobro zašto treba biti pažljiv i raditi stručno. Procenat rastvarača (ETH) je previsok! Nije urađena pravilna dekarbonizacija. Druga slična ulja imaju niži % rastvarača , bolje su dokuvana, međutim tu je često visok % biljne materije, polena (BDP), kao i alkaloida (AL)…

 
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Svasta se prica i prepricava ali cinjenica je jedna da nije bitno koliko thc-a ima vec je bitno da se zna koliki je % a to je sad puno jednostavnije kad se moze poslat testirat i onda mozes odrediti tocnu dozu i isto je imalo 50 ili 80 % jedino sto ces prvoga uzimati vece kolicine za postizanje iste doze;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda and Mobi Dik
08.03.2016
7
1
3
42
Momci trebam dobar savjet,za oca cu da pravim ulje al su ove vrućine prejake pa bih htjeo danas da ga sa medinciskim benzinom otopim a ujutro da kuham.Dali smije otopina stajati 10-ak sati,hvala unaprijed
 
06.04.2013
21
7
8
Neka mi neko kaze ima li smisla mesati ulje sa nekim (kokosovim)drugim uljem i mazati bolne delove npr.kicmu ,koleno itd.protiv bolova?I naravno sa kojim uljem?
Hvala
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Naravno da ima, ja miješam s maslinovim, imam svoje domaće pa sam siguran u kvalitetu, a može i s kokosovim uljem, dobro se upija u kožu. Obično riješi bolno mjesto za par dana :thumb:
Vjerovatno može i sa drugim uljima ili mastima ali s tim nemam iskustva, možda se javi neko ko ima :)
 
06.04.2013
21
7
8
Naravno da ima, ja miješam s maslinovim, imam svoje domaće pa sam siguran u kvalitetu, a može i s kokosovim uljem, dobro se upija u kožu. Obično riješi bolno mjesto za par dana :thumb:
Vjerovatno može i sa drugim uljima ili mastima ali s tim nemam iskustva, možda se javi neko ko ima :)
Mozes li mi reci koliko maslinovog na koliko RSO ulja mesas.Hvala