Režim svetla u poslednje 2 nedelje cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pozdrav svima,

Istraživajući malo o strainovima videla sam da na leafly za White Widow piše "Changing light cycle to 8 hours during the final 2 weeks of flowering prevents regrowth of buds; stress will induce better resin coverage".

Tražila sam malo po forumu, ali nisam uspela o tome da nađem. Termin 8/16 i nije baš zahvalan za pretragu pa ako informacija već postoji bila bih zahvalna da me uputite ka njoj.

Na internetu sam našla, kao i za većinu, razne informacije. Od toga da niko to ne radi, do varijacija na temu i cikluse tipa 9/15, 7/17, i sl.

Jedini bolje argumentovani odgovor bio je da ovo treba izbegavati. Gde kraći režim svetla može da natera biljku da sazri brže, ali zbog kraćeg perioda fotozinteze budovi će biti manji.
Gde se ova tehnika preporučuje samo biljke sa izuzetno dugim periodom cvetanja, neke sative i strainove koji potiču iz regiona bliskom ekvatoru jer je tu ciklus svetla gotovo uvek 12/12 pa im nekada kraći ciklus od toga dobro dođe da brže završe cvetanje.
Što i ima smisla, jer ni na leafly to ne piše za svaki strain, a i sa druge strane ako je cvetanje kraće, 14 dana sa ovim režimom svetla može i te kako da utiče.

Da li generalno koristite neke posebne režime svetla u poslednje dve nedelje? Nevezano samo za ovaj navedeni gore (tipa 24-36h mraka pre branja i sl).
 

High Above

Aktivan Član
05.01.2016
212
453
63
Od svih mogucih i nemogucis ciklusa u cvetanju pored 12/12 probao sam jedino 11/13. Moj krajnji utisak je da malo ubrza cvetanje, a da nisam primetio manji prinos. Nisam nista konkretno uporedjivao i merio, ali bili su grow za growom, isti strainovi i grow na 11/13 je mozda malcice brze zavrsio. Ima ljudi koji tvrde da ce se na 11/13 moze uticati na karakteristike fenotipa (na primer odredjeni strainovi na 11/13 dobijaju ljubicastu boju dok na 12/12 to nije slucaj). Meni se bas to desilo, cak je i par strainova za koje nisam imao predstavu da mogu da zaljubicaste dobilo malcice na boji(nije do hrane(oba growa isto hranjena), nije do temperature(prvi grow je bio tokom zime, a sledeci zima/prolece i cak malcice topliji). Do toga sam dosao u pokusaju da dobijem ljubicasti Fallen Angel i uspelo je(mada kad kazem ljubicasti to je onako tu negde pri pocetku koliko ljubicast moze biti). Inace je nekada postojao fenotip koji je bio jarko ljubicaste boje, danas barem koliko sam ja zapazio tog fenotipa vise nema. Sad' vec odoh predaletko u off...

Samo jos za kraj da se dopunim posto sam gore vas zalutao da mi je u tom drugom growu zapao fenotip Durban Poisona koji bio gotov za oko 7 i po nedelja(sto je po mom iskustvu sa durbanom jako kratko), ali je podbacio za jedno trecinu sa kolicinom. Fallen je takodje dao primetno manju kolicnu dok kod drugih strainova to nisam primetio. Bio je tu jos koji strain(9 biljaka ukupno, od cega 3 fallena, 2 durbana ako se dobro secam).

:gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Uduvan

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Kod mene je cvetanje na 11 i po-12 i po ove i prosle zime i zakljucio sam da brze pocinju. Nakon 5 dana su dlacice tu. Dok sam bio na 12-12 trebalo je 10+ dana. Jeste da je pitanje za poslednje 2 nedelje, ali ajde da kazem :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče and grouchy

Uduvan

Aktivan Član
19.09.2018
140
455
63
34
Nema to veze nikakve. Potrefilo ti se tako. Kod mene prakticno nikad nije 12/12, uglavnom 11:30/12:30, a najcesce 11/13. I nekad pocne 7mi, a nekad 15ti dan..:)
2 sezone po 2 growa u sezoni i po 8 biljaka u growu=32 biljke. Dovoljno da dodjem do takvog zakljicka. Pre ce biti da se tebi potrefilo sa jednom biljkom u mikro growu ;)
 

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Ovo pitanje i mene kopka,ali ima logike. Pa i u prirodi noci postepeno oduzaju,da bi pred zimu,vec bile,noci duze. Imao sam par predloga da im povecam mrak na 13,da bi pre zavrsile,ali nisam.
Budem probao ovo,samo da se setim,pred kraj cvetanja,posle flusha.
 
07.01.2021
3
1
3
23
Bok decki kod mene je 12/12 u cvetanju biljke su u 4 nedelji cvetanja i ja sam narusio vreme dana i noci i procitao sam da to moze doci do ozbiljnih posledica
Jel je tacno?
I da li mi neko moze reci sta da radim pod tim pitanjem?
*narusio sam dva puta vreme dana i noci prvi puta za 2 sata a drugi za oko 45min*