Režim svetlosti u fazi vegetacije i cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Ovaj sajt je edukativan i govori opèenito o opštem uzgoju.Šta je koji poznati uzgajivaè napisao za neku svoju vrstu treba poštovati i na tom neka ostane....Svoje eksperimente ostavimo-ostavite za sebe!!!! jer bunite nekog koji je se prvi put susreo sa nutrašnjim uzgojem-hvala!!! :)


Najvažnije je,da kad poèente držite se precizno vremena.Analogni ili digitalni prekidaèi ,naj jeftiniji u velikim marketima-obavit èe izvrstno posao:)!!!!

za vegetativnu fazu,kad nam treba što bolja-veèa "zelena masa" su se pokazale nekako tri razmerja

najèešèe korišèeni: 18h svetlosti / 6h tama i
24h svetlosti / 0h tama
20h svetlosti / 4h tama

Dobili smo željenu lepu zelenu,razraslu biljku.. i preklapamo na režim : 12h svetlosti / 12h mrtva tama
Mrtva tama znaèi,da nema nimalo svetlosti
VRLO BITNIO!!!
tako sve do kraja!

Pokazalo se,da biljka koja provede polednjih 48h u zamraèenju/tami proizvede baš znatno više kristala.Pa možete probati i to!!!

U gojenju hokus pokus rešenja nema!!!!!!!


Da pomenem, kako se nije nimalo naivno igrati sa strujom/elktrikom.UVek imajte sve dobro izolirano,odovjeno od zapaljivih materijala....

sretno :D
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Growimir je napisao(la):
Dali je stetno paliti lagano svijetlo tokom mraka ? naprimjer kad je hranimo nocu...
Štetno je samo kada je u cvjetajuèoj fazi, onda nemoj nipošto ometati njenih 12h mraka, hormon cvjetanja je jako osjetljiv, može se dogoditi da prestane cvjetati na par dana ili više.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rundlojfer43
21.09.2006
12
17
0
flying_serbian je napisao(la):
Koja neonka je najekonomicnija(dobra a jeftina) za fazu vegetacije?

Nemoj si komplicirati stvari. Za cvjetanje je do sad najkoristenije HPS osvjetljenje. Ne kosta nesto previse. Sistem od 400W oko 80 eur. (lampa, balast, propaljivac, zice). Druge lampe ti nece dati tako dobar urod pa ces na poslijetku i ti kupiti HPS kojeg mozes koristiti od pocetka.

Ja prvim 7 dana drzim 24/0, zatim drzim 16/8 dok ne narastu na 1/3 velicine koju zelim i onda prebacim na 12/12.

Osim ako nemas posebno odvojene prostore za vegetaciju i cvjetanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rampulstinski

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Jedno pitanje : kako bi bilo da bilke na vegetaciji imaju 24h svetla ili da klonovi budu pod 18 ili 20h svetla. Planirao sam da box podelim na 2 dela, jedan na 12/12 i drugi za vegetaciju ali mi komplikovano da pravim jos jedan za klonove.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
koliko znam ,mislim da ce 20h biti OK za klonove

i imas pice od mene zbog toga gde si posravio pitanje :D :wink:
 

Eddie

Aktivan Član
07.12.2006
167
9
0
Da budem precizniji, ima li kakve stete po bilke (za struju znam) ako vegetiraju na 24h svetla zajedno sa majkom i svezim klonovima.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Sta je HPM?

Inace kada sam drzao biljke na 24/0 nekako su bile cudne i svetlije a na 18/6 su svezije i tamnije.
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
jeli mi moze netko rec zasto ne drzat biljke cijelu vegetaciju ili makar veci dio na 24-0, jest da to nije prirodno okruzenje, ali moje koje dva tjedna rastu pod 24-0 ne znaju za nista drugo jer su tu boravile i kad su bile sjemena, tako da im je ovo prirodno okruzenje, sasvim dobro rastu, sesta internoda, kojih 25cm i imaju onu zdravu tamnu boju, sjeme sam odvojio od neke ve sta sam pusio, zasto ne iskoristit mogucnost da primaju konstantnu svjetlost i da bujaju?
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Nije greska i da ih stavis na 24/0. Ako biljkama odgovara to je bolje. Meni vise odgovara da se 6 sati hladi sijalica i lepse izgledaju na 18/6. Drzi ih na 24/0 ali zadnje nedelje pre nego sto prebacis na 12/12 stavi ih na 18/6. Tako ce brze da pokazu polove i da pocnu da cvetaju...
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
tako sam i mislio, zadnju nedjelju ili dvije stavit na 18-6, a onda prebacit na cvjetanje, ne koristim hps za vegetaciju nego neonke i HP-N sa improviziranim cooltube-om, pa ne grije i ne "odmaram" sijalicu
pozdrav
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
MH od 400w za majke(znaci vise majki) ti treba ako sadis 50+ biljki... xexe

600w se lako nadje... pa cak i 1000w ali tesko bi bilo ako bi trazio 2000w HPS.

sto vise svetla prima vise radja

Ali sve ima svoje granice... 50000 lumena po metru kvadratnom bi trebalo da bude dovoljno. Ako ides preko moze da skodi biljkama.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
znam da je to stvar mišljenja što je bolje no mene zanim što veæina misli 0/24 ili 18/6 režim
Mogli bi neki vote poll ubacit pa da vidimo
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
znas sta....znam da je Era vodio rat sa Bezze_Sa jer je on drzao biljke na 24/0 a ako Era zna da gaji onda je dobro 18/6...inace o tome smo pricali u unutrasnjem uzgajanju ali kako se vise ni ja ovde ne snalazim nemam pojma u kojoj je to temi...18/6
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
dobro je i 14/10, nije bitno ustvari, svako drzi biljke po svojim mogucnostima, ak imas air cooled CT i sve ti je fino namjesteno mozes i 24/0 ak imas potrebe da ti se malo oprema ohladi mozes i 20/4, svakako je 18/6 dobro prije nego bilje idu na cvjetanje, neki rade onako neki rade ovako, Sve je to relativno, mislim da je najbolje imat switchable balast koji prima i MH i HPS zarulje pa deri kako oces i ispast ce dobro, sretna nova svima btw nadam se ste primili neke tete za cice ! pusa bok :lol: [/quote]
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
neznalica je napisao(la):
znas sta....znam da je Era vodio rat sa Bezze_Sa jer je on drzao biljke na 24/0 a ako Era zna da gaji onda je dobro 18/6...inace o tome smo pricali u unutrasnjem uzgajanju ali kako se vise ni ja ovde ne snalazim nemam pojma u kojoj je to temi...18/6

Nismo mi vodili rat :), boze sacuvaj... nego samo (svi smo raspravljali) pričali kako sa više svijetla biljka brže raste. Najgore joj je "pojebati" fotoperiod (pogotovo ako je u cvjetanju), na početku držim ih na 24/0, kasnije smanjim na 18 (19) sati svjetla. Tad sam sve ručno morao (jebi ga, nije se bilo tajmera nabaviti)... na drugom grow-u je bolje bilo pravooo.
Ovo samo da kažem da se odnosi na ono što sam u stanu radio, znači u sobi gdje boravim preko dana i naveče tu spavam. Et' tu u ćošku sam uzgajao.... raspričah se ja :)