Režim svetlosti u fazi vegetacije i cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
b r a i n c h i p je napisao(la):
nakon koliko se bacas na 18/6...?

Ja lično nemam neke termine, niti mora biti nakon toliko i toliko vremena, jednostavno vidim po biljci kakva je i šta bi joj dobro došlo.
Pošto ne radim kloniranje, čim proklijaju, one meni idu 24/0, još pogotovo ako i "režem" onda sve dok rezanje traje, one su pod 24/0, tek kad zavšim (nakon 2-3 rezanja, neke samo 2 puta rezem, dosta je ... :)) i onda kad završim, pustim ih još jednu sedmicu i stavim onda da se dobro razgranaju (negdje oko sredine vegetacije, stavim ih na 20/4 do kraja... opet kažem, kako koje biljke. Pa onda tek kad dodje pred kraj vegetacije same, stavim je na 18/6, i poslije 2-3 nedelje idu na cvjetanje (12/12).
Naravno, samo da dodam, kad se režu biljke, vegetacija traje mnogo duže od uobičajene (skoro duplo), i isto tako volim biljku dovesti da što više vegetira, prije cvjetanja.

Ali opet, svi rade kako su navikli ili jednotavno tako rade. Kako god da uzmeš (koji god primjer) nećeš pogrješiti

Sretno
 
07.01.2007
25
3
0
35
Bi li bilo pametno pri početku uzgajanja staviti na 24-0, te postupno svaki dan skraćivati svjetlo za nekih pola sata te tako bez velikog stresa biljku dovesti u stanje cvjetanja? Prema meni ova metoda je najbolja jer se u prirodi dani postupno skraćuju.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Bi li bilo pametno pri početku uzgajanja staviti na 24-0, te postupno svaki dan skraćivati svjetlo za nekih pola sata te tako bez velikog stresa biljku dovesti u stanje cvjetanja? Prema meni ova metoda je najbolja jer se u prirodi dani postupno skraćuju.

Pa mozes totalno da imitiras stanje sa svetloscu kao napolje. Ali cemu to kada gajis indoor i mozes za manje vremena dobiti iste rezultate. 18/6 nije neki stres za biljku. Recimo mozes pre nego sto prebacis na 12/12 da stavis 16/8 pa 14/10 pa onda 12/12 ali nije nesto bitno.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Slucajno sam naleteo na ovaj tekst.

by Ed Rosenthal (24 Oct, 2003):

One way in which plants are categorized is by the way they gather and handle carbon dioxide. Cannabis is a C3 plant. It uses the CO2 it gathers during the light period, when it is photosynthesizing. Plants designated C4 also gather CO2 during the dark period for use during the light period. Many C3 plants, including cannabis, do not need a rest period. They continue to photosynthesize as long as they are receiving light.

The plant's photosynthetic rate determines its growth rate because the sugars are used by the plant to build tissue and for energy. Cannabis under continuous light will grow 33% faster than the same plants on an 18-6 light regime.

Ko ne razume engl.: Na 24/0 biljke rastu 33% brze nego na 18/6 i ne treba im mraka za vreme vegetacije.
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Eh, to sam govorio i ja prije.... jer sa više svjetlosti naravno da rastu brze.... trebalo bi naravno ostaviti neko vrijeme mraka (kad je najbolje za zaljevanje, nikad pod lampom!!!)
 

BossGrow

Aktivan Član
04.12.2006
110
21
18
41
Ko ne razume engl.: Na 24/0 biljke rastu 33% brze nego na 18/6 i ne treba im mraka za vreme vegetacije.



i ja sam isao nekom takvom logikom, iskreno ne idem po stranim forumima jer mi nije napeto i ne znam kako rade ljudi u svijetu
ja sam 4 nedjelje drzao na 24-0 i rasle su skroz u redu, brzo i grmasto, ali nakon mjesec dana su mi usporile sa rastom
nakon 7 dana (izrasle 2 cm) sto su stale, pregacim na 18-6 2-3 dana, pa 1 dan 11-13, izbacio mudonju i sad vec 2 nedjelje drzim 11.30-12.30
u zadnjih 10ak dana su narasle 15ak cm.
mogao sam ih jos drzat na 18-6 ali sam zbog visine stavio cvjetat
domacica je, indica

u pocetku moze 24-0 ali najvise 4 nedjelje

nije pravilo, moje iskustvo
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Odakle naleti na domaćicu a indica????, obično domaćice dolaze iz outdoor-a (tj. što se prodaje na ulici....)
Preko 12 sati u cvjetanju, možeš biljci pojebati fotoperiod (pogotovo pri kraju kad su, jer to se meni desilo, i poceo da raste ponovo (na već gotovoj biljci, konto je rezati za koji dan) kad vidim novi vrh manji poceo da raste i pri vrhu se suzavala....(isto baklava) razvila se extra bila, cak i donje grane su bile zrele za rezati, i onda pocela da raste ponovo (tj. izbacila manji vrhic, kao pred cvjetanje)....
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ja majke i klonove planiram pod neonke tj stedne sijalice 6*36w a u istoj prostoriji odma pored MH lampa 400w za pojacavanje svetla i celu vegetaciju!
Zanima me konkretno posto bi ja morao te neonke i MH lampu 400w dazeti na istom rezimu, dali bi ja mogao vracati biljke sa 18/6 na 24/0?
Posto bi prilikom uzimanja nivih klonova drzao na 24/0 onda bi i Biljke ispod MH lampe 400w koje su do tada vegetirale na 18/6 morao vracati na 24/0! Posto nema mogicnosti da se odvoje ta dva mesta!
E ovo je Problematika!
Soba za cvetanje je posebno pregradjena sa HPS 400w!
 

Bezze_Sa

Cannabis aktivista
Vutra Veteran
16.06.2006
1.581
327
108
Bosnia
Nikakvih problema nećeš imati ako ih sa 18h staviš na 24... Ja sam to uradio... Jedino kad možeš imati problema, a to je kad odradi cvjetanje nekih par sedmica, i ti je vratiš na 24 ili 18h... e tad je konfuzija prava :) meni se isto to dogodilo... :)
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Bezze_Sa je napisao(la):
Nikakvih problema nećeš imati ako ih sa 18h staviš na 24... Ja sam to uradio... Jedino kad možeš imati problema, a to je kad odradi cvjetanje nekih par sedmica, i ti je vratiš na 24 ili 18h... e tad je konfuzija prava :) meni se isto to dogodilo... :)

E onda sam na konju Haveru!
Stavljam te u listu Havera Bezze_Sa
 
21.02.2008
1
0
0
40
pitanje znalcima:read:
sto je bolje za biljku u veg. i u cvjetnom periodu da rade oba svjetla(mh+hps)ili svako svjetlo za odrdeni period tj.mh za veg i hps za cvjetanje:hippy:
 

Nishiken

Aktivan Član
31.12.2007
53
3
0
88
Prema citanju po ovom topicu, ustanovljeno je da 24h svjetla u vegetaciji donosi 33% brzi rast naspram 18/6 rezima...
Zanima me kakav info imate o kolicini svjetla u cvjetanju? Kakva je razlika ako recimo ima 10h svjetla naspram 12h?
 
06.12.2007
26
1
0
44
Čitao sam da u cvjetanju 13h svjetla daje malo veće cvjetove, ali možda sporije odcvjeta, dok 11h svjetla malo ubrzava cvjetanje, ali uz manji urod. Ja se držim zlatne sredine, ali mislim da ću sljedeći put napravit 12 i pol ili 13h svjetla...
 

dehhiher

Aktivan Član
05.04.2007
90
0
0
48
Ewo malene biljcice (8kom)su stare 20 dana i super mi napredunju.
prvih dve nedelje su bile u casicama od jogurta u mom mini boxu, tj. kanta od oko 50l sa plasticnim poklopcem koji ima rupice i na sredini grlo sa 32w okrugle cfl. uspesno su presadjene u saksije od 8-9l. nisam jos ni prihranjivao a lampa je sada 400wMH. kako sam proslog puta odradio ceo grow sa MH (polovican ucinak), chini mi se da mi je prelazak na fazu cvetanje lakse pocelo s MH u odnosu shto sam vidjao na forumu, tj oko 5-6 dana. pa se neckam da li da zadrzim jedno desetak dana ili manje, MH u rezimu 12/12 ili da odma zabodem HPS (Osram 400w - isprobana da radi), koja ce odraditi cvetanje.
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Ako ti krece brze sa MH onda drzi pod MH dok ne procveta pa pod HPS!
Ali mislim da to kada ce poceti da cveta zavisi donekle i od vrste ali u sustini cvetanje krece svima za nedelju dana tj ono moze se razaznati pol biljke!
Mozda bi ti i pod HPS-om isto za 5 dana krenula!
Uglavnom veruj u sebe i svoje instikte!
I radi sto mislis da je najbolje i veruj u to!
A sad ta nedelja dana ti nista neznaci u sustini!
Stavi pod HPS pa proveri za sledeci put i nemoras nikoga da pitas! Nista neces zajebati ni sa jednim ni sa drugim!
Opusteno!
A substral ti obezbedjuje prehranu za oko 3-4 nedelje a posle toga prehrana!(ali u saksijama od 10-12L)
Videces po biljkama da pokazuju nedostatke N! I to ti je signal da treba poceti sa prehranom!
(sory za ovo o prehrani citao sam u shoutbox-u da ga zanima nesto vako)

Sretno!

Pozzz!!!
 

pavel

Aktivan Član
13.01.2008
58
2
0
40
imam pitanjce, widow mi je stajao 17 dana na prozoru, zatim sam slozio rasvjetu i stajale na rezimu 24h 14 dana. pa su sad na 20h vec 7 dana. narasle su oko 20-25cm. e sad, zanima me koliko jos moram i pod kojim rezimom drzati biljcice u veg?

p.s. sutra stavljam na 18h rezim.

unaprijed zahvalan