Režim svetlosti u fazi vegetacije i cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.12.2007
26
1
0
44
Koliko hoćeš, možeš odmah na cvjetanje, a možeš ih vegetirati još neograničeno, ovisi kolika želiš da ti bude biljka na kraju cvjetanja. Računaj da će ti na kraju cvjetanja biti oko 2 i pol puta veća nego na kraju vegetacije, pa ovisi koliki ti je prostor i koliko joj možeš dopustiti ( tu još uračunaj i udaljenost od lampe), a logično je da veća bilka daje veći urod. Moje su bile 50cm kad su krenule na 12/12, sad imaju oko 1.3 m, s tim da sam im savijao vrhove, inače bi ih spalila lampa
 
06.12.2007
26
1
0
44
Ovisi i koja je sorta, sative idu u visinu, pogledaj malo po netu. A čitao sam i da je nekima u cvjetanju porasla 3 puta, ali obično je bliže prema duplo, velim ovisi kako koja sorta i kakvi su uvjeti. Ja imam widow i narasla je malo više nego duplo. Uglavnom, računajte da imate teglu od npr 30cm visine, lampa nije u razini sa stropom nego visi malo niže (kod mene 30cm), i još računaj na oko 50cm udaljenosti lampe od vrhova. Znači ako imaš 2m visine, kad odbiješ sve ovo ostane ti ni 1m visine za biljku. Ali zato joj napraviš jedan lagani LST, tj saviješ biljku pod pravim kutem i tako svežeš. Osim šta ćeš visoku biljku moći ugurati u manji prostor, bolje će se razvijati, jer će srednji i donji dio imati više svjetla, a vrh će se sam okrenuti prema gore i nastaviti rasti. Ali to je već druga tema...
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Kako mislis da ti svetlo dodje do donjih grana kada ti biljka bude 1.5m?
Covece vezes joj vrh i savijas na dole ako rasta mnogo u vis a samim tim dajes sansu donjim granama da stignu visinu vrha i samim tim dobiju vise svetla!
Vise svetla veci prinos i masniji hedovi!
Znaci praktikuj LTS jer sa visinom ne dobijas puno toga sem duge vagetacije! A i ne rastu sve toliko puno!
Indike oko 40% budu vislje u odnosu na vegetaciju a sative idu do 100%!
Ali kazem ti mani se visine savijaj je u pocetku i napravi sto vise grana u istoj visini kako bi bile jednako udaljene od svetla!

Pozz!
 

Kaj

29.09.2008
3
0
0
41
jedno pitanje, nadam se da sam na dobro mjesto stavio :)
zanima me dali se mozhe ubrzat proces cvijetanja tako da se nakon shto je biljka vech 2-3 tjedna bila na 12-12, te zadnja 2 tjedna na smanjenom rezhimu 11-13, eventualno josh smanji?
mislio sam staviti samo 9h svijetla u 24 sata...
nazhalost moram pozhuriti grow i nije mi vishe toliko bitna kvaliteta nego da se to dovrshi...
zahvaljujem unaprijed na odgovoru :D
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Onda fino to bacis..novce koje ces potrositi na struju ulozis u vutru i lijepo se na*****

5 tjedana je nista...čemer rekli bi neki...
 

Kaj

29.09.2008
3
0
0
41
Che* je napisao(la):
Onda fino to bacis..novce koje ces potrositi na struju ulozis u vutru i lijepo se na*****

5 tjedana je nista...čemer rekli bi neki...

oh pa ako je tako chemo pustit josh neko vrijeme :D
bed bi bio to zajebat ak kazhesh chemer...
kolko sam skuzhio obichno to traje od 8-12 tjedana...8 chemo izdrzhati valjda :)
thnx na odgovoru...
 

rastaMAN^

Aktivan Član
24.10.2008
75
0
0
34
sry na smaranju...
cuo sam nesto da je dobro 16/8 ...ali kao da se radi tri puta po 6/2...
da bi biljka kao mislila da je proslo tri dana...ako me razumete..
dali je to ok???..ne radim tako...ali sam cuo od drugara...pa zelim samo da proverim...pozz :)
 

Angel

Banned
Banovan
25.10.2008
15
0
0
40
rastaMAN^ je napisao(la):
sry na smaranju...
cuo sam nesto da je dobro 16/8 ...ali kao da se radi tri puta po 6/2...
da bi biljka kao mislila da je proslo tri dana...ako me razumete..
dali je to ok???..ne radim tako...ali sam cuo od drugara...pa zelim samo da proverim...pozz :)


:flamed:Drugar ti je opasno neupucen. 18/6 ili 20/4 i kraj priče
 

Angel

Banned
Banovan
25.10.2008
15
0
0
40
Jednom davno naletio sam na rezultate testiranja nekog tko radi za Cannu na ICMAGu. Uglavnom usporedjivao je duljinu svjetla u vege fazi s konacnim urodom. Njegov zakljucak je bio da je 20/4 najbolji. Na forumima češ nači zagovaratelje i 18/6 i 24/0 ko je u pravu neznam... makar mi se ovo 24/0 čini krajnje neprirodno
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
rastaMAN^ je napisao(la):
sry na smaranju...
cuo sam nesto da je dobro 16/8 ...ali kao da se radi tri puta po 6/2...
da bi biljka kao mislila da je proslo tri dana...ako me razumete..
dali je to ok???..ne radim tako...ali sam cuo od drugara...pa zelim samo da proverim...pozz :)

OMG :icon_lol:
Nisam davno bio ovde!!!
To kao fora ono za pilice pa da nose jaja dva puta dnevno!!!
Ju ju ju ju!!!! :icon_lol:
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Angel je napisao(la):
Jednom davno naletio sam na rezultate testiranja nekog tko radi za Cannu na ICMAGu. Uglavnom usporedjivao je duljinu svjetla u vege fazi s konacnim urodom. Njegov zakljucak je bio da je 20/4 najbolji. Na forumima češ nači zagovaratelje i 18/6 i 24/0 ko je u pravu neznam... makar mi se ovo 24/0 čini krajnje neprirodno

A sta je prirodno u indor uslovima??
Ventilator?
Svetlo?
Prskalica za lisce?
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Pa naravno... ali sve što si ti naveo imitira uvjete u prirodi. Inače što biljke rade po noći: preuzeto iz Fiziologija bilja od Pevalek-Kozlina:





Ako ikog zanima išta ovolko detaljno o fotoperiodima, biljnim pigmentima, prijenosu nutrijenata ili bilo čemu nek me pm-a pa složim neki post s detaljima i provjerenim činjenicama
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Moram reci da vec kombiniram sljedeci box...naravno sa lowriderima :)

I sad razmisljam...imam ovih CLF 5komada 2x865 i 3x827 ,HPS od 70w,koji me ceka da ga pokupim vec duze vrijeme...
Box ce mi biti malo veci nego ovaj Big Tower,da si zamislite on je cirka 40x20x60,a ja bih sad radio 60x30x80(DxSxV)..taman da se dvije biljcice spreme nutra...

i sad ta rasvjeta...nisam siguran sta zelim unutra...kupiti jos clf-ova,tj . uz ove staviti jos jednu od recimo 125W 827 ili ovaj HPS koji imam????Ima li tko kakvih ideja?Vjerovatno cu staviti ovo sto imam HPS+CLF...

Prijedlozi dobrodosli :)
sutra idem u provjeru i nabavku materijala za gradnju boxa :)
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ma radi s resusrima koje imas...
znaci ak imas hps, rokni hps...
a u iducem growu ces zeljeti jos vise pa si ubacis taj cfl veci...
jer 827 je crvena, a i hps je crvena tak da ti isti qu
sad 20-30 W simo tamo nije neka razlika...

ma u biti sam rokaj kak ti mislis da je najbolje i ne ginu ti zeleni paradajzeki :D
 
25.02.2009
5
0
0
40
Pozdrav!
Mladi clan ovog foruma pa vas molim za pomoc. Dosta tog sam naucio citajuci razne teme al to sa zaruljama, svjetlom itd. nije moje podrucje. :icon_lol:
Zanima me sta mislite o sylvania Gro-Lux FHO T5 24W Fi=16mm L=549mm to je lampa za akvarij i kazu da emitiraju optimalan omjer radijacije crvenog i plavog spektra svjetlosti. Pomažu procese foto-sinteze. Naime imam box velicine 60x30 visine 60cm, pa bi stavio 5kom unutra. E sad me zanima jel to dosta svjetla, lumena za taj box i recimo dvije biljkice. :sun2:

hvala
 
22.02.2009
1
0
0
41
prvi mi je grow pa pomagajte!7 biljke lowrider su u box,6 nedelja je pod 24-0 rezim neonke 4x21w,2x36+2 stedne 25w i 35w i veoma dobro izgledaju visoke su po min.25-30cm,planiram da ih prebacim ispod hps600.kad?i kako da postavim rezim svetlosti?koliko jos ce da raste?pozdrav svim ljubitelja prirode!