Recepti za mesavinu zemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.11.2013
90
92
18
bok ekipa.. outdoor sezona je krenula i sigurno je hrp sajtova ispunjena!

ja po obicaju malo kasnim, ali bit ce sve ok jer idu autići i za 70 dana je sve gotovo..

ali sam izgubio svoj papiric s receptom za zemlju i suhim dodatcima..

pa evo ovdje bi svi mogli sherat sto/kako/kada stavljamo u zemlju i u kojim omjerima..

ja imam glistal i zeolit,perlit te nesto aptusa all in one..+stara zemlja od proslog growa..

sto stavljate da ph bude ujednacen u zemlji?
 

dulelfc

Aktivan Član
06.08.2014
103
387
63
44
koliko sam ja ukapirao, pepeo se stavlja u slucaju da je zemlja prekisela, ispravite me ako gresim
 
17.11.2013
90
92
18
Kupujem pepel od GK organics-a, pepo od palmi, bacim šaku pepela u 2 preflower nedelji, i onda bacim još sloj zemlje i zalijem sa vodom u koju stavim mykorhizu na dan prije..

ma taj pepeo je islljucivo dodatak za cvatnju.. koristim i taj dodatan i da,jako je lužnat..

mislim da je dule u pravu kad kaze da se stavlja samo kad je prekisela zemlja..

ali zanima me dali vi kad pomjesate zemlju sa dodacima( znaci glistal, gnojiva bilo pilece ili konjsko te gorka sol itdit) pusite li da odlezi i aktivira se sve to ili samo mix i udri?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: dulelfc

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Upravo tako dulefc, pepeo diže pH, ali ja sam par puta do sada mjerio svoj substrat, inače mi bude na 6,8-7,2..
A to je vjerovatno zbog toga što koristim mykorhizu/fungi i kojakve bakterije, pa one onda možda dodatno korigiraju pH vrijednost..

Ja sam mješao zadnji puta u outdooru, guano granulat, i uz to sam stavio malo đubriva od noja, bacio 15 grama mykorhize u prahu unutra, i to je to..
A sada imam u planu, danas idem na spot, pa ću mix uradit 1:1 bat-a i univerzalne zemlje...
859ad7db99e6b2d45c0ba03a47721f84.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and dulelfc

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
jel zna neko u kojim procentima izmesati sumski humus, kravlji (ovciji) stajnjak i zemlju sa sajta?
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
zemlja nije rastresita, imam ovcijeg i kravljeg stajnjaka, sumski humus(bagremova i cerova suma pored kuce) kad razgrnem opalo lisce zemlja je crna. sajt na kome cu saditi je obronak(strana) jednog brda gde je isecena suma pre 10ak godina, uglavnom sunca ima od pola9, 9 ujutru do zalaska. rupe u koje cu saditi 35x35x35
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Zemlja 50% ovcije 30% kravlje 10% sumskog humusa 10%
Šumski humus mozes nagrebati,ako ga ima onda onaj povrsinski sloj skidas,dok ne vidis da dolazis do zemlje...(taj deo koristi nemoj kopat)
Ako su ti pri ruci kravlji i ovciji,onda uzmi samo ovciji da umesas,a kravlji mozes bacit po povrsini,pa nakon 30 tak dana uzmi pa promesaj sa zemljistem.... nakon 60 dana promesaj o5 i mozes koristit za rupe....
Sve to radi out (ili ti ceo proces mešanja govana sa zemljom)nemoj unosit... :)
Stej haj
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
probacu sa kupovnom, prosle godine sam sitnio zemlju al posle par zalivanja toliko se stvrdne zemlja da je koren jedva prolazio kroz tu tvrdu grudvu zemlje. za prihranu sam razmisljao kombinacija kravljeg i ovcijeg shita rastvoren u vodi par dana plus napitak od koprive. prosle godine sam koristio tvoj recept za prihranu i dobro se pokazao, ove godine bi ubacio i plantelu svaku drugu prihranu. sta mislis o tome?
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Meni je vermikulit pri ruci gde god mrdnem,to jes sto se tice zemlje,daje prozracnost zemlji a i kupi vlagu... ako ti nije dostupno,pomesaj sa šumskim humusom ili cim vec raspolazes da ne bi imao probleme kao prosle god(nznm,vermikulit,perlit)al za rasade je lakse sa kupovnom,ne treba je puno...
Gnojivo ako budes pravio,napravi da stoji na fermetaciji bar 2-3 nedelje u nekom hladu....
Ja ne bi koristio Plantelu,kupi nešto za koren i samo jace doze gnojiva probaj i poguraj na svako zalivanje ako vidis da su gladne...
E sad ako zelis forsirat malo hemije...
Onda cepaj sa programom fitofert,dobri su a i novcano nije puno... :)
Al o gnojivu se moze nastavit u drugoj temi,adekvatnoj :)):)):razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud