Recepti zimnica i slicno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.078
163
Posto nas ima dosta u temama Vrt i Chili u ovoj temi bi mogli napisati recepte za preradevine koje radimo.


"Med" od maslacka

750 grama cvijetova
3 veca limuna
3 vece narande
3 litre vode
3 kile secera

Narezati limun i narande na kocke i staviti cvijetove u vodu.Kuhati zajedno oko jedan sat.Onda procijediti.U dobivenu tekucinu staviti 3 kg secera i kuhati na laganoj vatri uz povremeno mijesanje (ako je prejaka vatra hoce se poceti jako pjeniti i moze iskipiti vrlo lako )barem 90 minuta - 120 minuta bolje.Staviti u pec staklenke da se zagriju.Ja sam ih stavio na 150c kojih 5 minuta.U vruce staklenke ulijati vruci sirup i zatvoriti poklopce i pustiti da se ohlade.Trebali bi dobiti oko 2l sirupa ovisno koliko ga dugo kuhate.
IMG_20200404_134157.jpg

Meni je ispao malo tamniji jer sam malo duze kuhao cvijetove pa je vjerovatno povukao klorofil.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
evo nesto slicno sto imam a skinuo sa neta

  • 300 žutih cvjetova maslačka
  • polovica limuna
  • 1 kg nerafiniranog šećera
  • 2 velike žlice vanilin šećera
  • 1 litra vode
Priprema:

300 žutih cvjetova maslačka stavite u hladnu vodu. Pustite da se voda lagano zagrije. Maknite smjesu sa štednjaka i pustite da stoji preko noći. Idući dan uzmite cjediljku i procijedite smjesu. Kada je jednake teksture pomiješajte ju sa šećerom, vanilin šećerom i limunom. Lonac ponovno stavite na laganu vatru i kuhajte 2-3 sata dok se ne zgusne. Gustoća bi trebala biti između tvrdog i rijetkog. Najbolje ćete postići željenu gustoću tako da cijelo vrijeme miješate smjesu na laganoj vatri. Maknite sa štednjaka i ostavite da odstoji preko noći.

Nakon što je odstajao prebacite ga u staklene posude i dobro zatvorite. Potrebno je držati ga na hladnom prostoru, najbolje u hladnjaku. Trajnost mu je oko godinu dana.