Recimo prvi grow!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.03.2010
19
0
0
35
evo, kako i naslov govori, recimo prvi grow nekih random sjemenki, niš posebno za reć makar bi se dalo svašta :)

..razrasle se u čašicama, presađene prije koja dva tjedna na place, zaljevane ovisno o vremenu, bez nekakvog posebnog rasporeda, ne gnojim za sad s ničim (tu bi trebao koji savjet, htio bi da bude sve na prirodnoj bazi)..

meni uživo izgledaju dosta žuće, pogotovo rubovi listova, al ništa strašno, pa me i to zanima baš radi prije navedenog neznanja o gnojivima !

ova je nezagrižena zasad..



..dok je ovu nešto uspjelo ulovit al ništa strašno nadam se..



Zahvaljujem se svima unaprijed i nadam se da svima uspijeva kako treba :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pod hitno treba gnojiti zemlja je glina a to nije dobro al idim da si sredio malo oklo sto je ok...

kupi neko organsko gnojivo i miran si..

al pognoji to jesu male biljke al vec treba gnojiti i mislim da ces se nagnojiti vremenom posto zemlja nije bas neka eto kad kupis gnojivo slobodno mozes gnojiti kako ti tamo pise pa cak i malo vise od toga al za pocetak gnoji po uputstvu kad biljke budu vece onda mozes malo pridati vise al sve u granicama ...

sve u svemu gnoji cim moze pa i danas ako mozes :) bice ti zahvalne siguran sam.. pozdrav
 
24.03.2010
19
0
0
35
yo, prvo da se zahvalim na brzoj reakciji :)

.. kad sam presađivao, zemlju sam pomiješao s nekom neznam točno, kupovnom za cvijeće na kojoj piše da ima neznam čega sve ne baš radi te gline..
a gnojivo, pali plantella list? kolko sam upoznat, to bi trebalo biti kolko tolko organsko gnojivo...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nerazumem se u gnojiva ja sipam sta mi djodje pod ruku tj sto nabavim u radjama a na svim tim pise organik mada ja cisto sumnjam tj. neverujem u to al jbg,, sad ko bi ga znao...

tako da sacekaj da ty neko odgovori aj bas nemoj puno cekati te biljke su gladne :)
videces kad pognojis ja mislim da ce se mnogo brze razvijati pa cak i duplo nego do sada sto su se....

nista brate bila mi cast :)
 
24.03.2010
19
0
0
35
samo da obavijestim da je sve u redu, susjed dao neko gnjojivo s kojim on zaljeva već dulje vrijeme i zeleni se :) budem nabacil fotke, imam na mobu neke al pošto je mrak obično kad posječujem place bljeskalica ne daje sve od sebe i dosta su mutne fotke pa se baš ne isplati uploadati ih..
pitanjce, pošto mi je prvi grow, iznenađen sam intenzivnosti mirisa koji odašilju, a nisu ni blizu cvjetanja (barem nebi trebale biti), je to normalno?

+ jedna raste ko luda u vis, druga je za pola manja.. dali to nešto govori?
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Moze biti da je ta sto je veca (tj.da ce biti) mudonja,jer sam tako procitao negdje da je moguce tako da veca biljka bude muska,mada nemoj me za rijec drzat......
 
24.03.2010
19
0
0
35
da, tako nešto sam i ja čuo, al moguće i da su dve različite "sorte" pošto su sjemenke odabrane slučajnim odabirom s čim aludiram da su obje ženke :) ma, samo neka je barem jedna bez jaja i ja zadovoljan

nije kvaliteta al evo, tek tolko, friško od danas predvečer :)

ova je manja, i baš ju je nekakvo zelenje spigalo al sva sreća njoj nista, malo sam ju podbočio da se poravna preko dana i nadam se da bude dobro,





a ova je veća i to je ta koja me baca u dilemu dal sam homofob :) .. al neka samo bude, sve će se znati na vrijeme



 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
reci ti meni koliko imas vremenski sunca na tom mestu gde su biljke ..

malo mi se cine izduzene.. jednio ako ih nije trava bila zarasla pa su se borile za svetklom izduzivanjem ...
 
24.03.2010
19
0
0
35
direktnog sunca ima najmanje 10 sati na dan, al mislim da je veći problem taj što oko njih raste neko bilje i to pun kufer njega ( + kiša koja sere već tjednima).

oko svake je očišćeno radijusno pola metra pa sad neznam dal je to dovoljno il bi trebao još.. budem fotkal lokaciju kad bude ljepše vrijeme pa budeš rekao svoje mišljenje
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ma ok je to mene brine sto su tako dugacke al mozda je to onda od oblacnog vremena nadajmo se boljem vremenu ...
 
24.03.2010
19
0
0
35
napokon sunce :sun2:

evo, opet mali update s danjom svjetlosti

little one





..a ova je duplo veća od little one





i pitanje još, ovo što se pojavilo oko grančica, to rastu nove grančice il postoji mogućnost da pokazuje spol, makar mi se čini da je još rano?

 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
Zadnja slika,i kod mene slican slucaj.....sve biljkle mi imaju te dlacice,nemoguce da su sve zenske :)

I imam jedno pitanje.....donji listovi,su kod mene na biljkama malo "zakrzljali" (na jednoj biljci su se sasusili i skoro otpali),pa me zanima hoce li se to oporavit,posto evo od danas ce biti sunca,bit ce lepo vreme ?

Ili je to potrebno poceti gnojiti polako (biljke cu stare nesto vise od 4 sedmice mislim)?
 

punoglavac

Aktivan Član
04.08.2009
51
0
0
41
trebaju nam tanke bijele dlacice,a za donje zute listove ne brini.gnojenje mislim da treba samo pazi da ih ne izgoris,
 
06.06.2010
1
0
0
36
poz.ja sikno menke drito u crnicu i fino su itrasle,velike su otprilike 10 cm,dali mi reba gnojivo,koje i kada da ga pocnem stavljat???
pis!
 
24.03.2010
19
0
0
35
meni su isto donji listovi požutjeli i na jednoj sam ih skinuo jer nije bilo nikakvih novih izraslina, a na jednoj sam ih ostavio jer sam primjetio da su poceli bacat nove grančice al su se spalili na vrhovima..

ja ih zaljevam s nekim univerzalnim gnojivom što sam dobio (jedanput tjendo), al planiram uzeti plantellu list, a kasnije plantellu cvet.. vjerojatno se zovu drugačije s razlogom pa čemo vidjeti šta bude
 
24.03.2010
19
0
0
35
svodnik je napisao(la):
poz.ja sikno menke drito u crnicu i fino su itrasle,velike su otprilike 10 cm,dali mi reba gnojivo,koje i kada da ga pocnem stavljat???
pis!

pa po mojem mišljenju i nekakvoj logici sve šta se rano forsira ne završi dobro (moje mišljenje), tako da i ako misliš zaljevati s nekim gnojivom kreni polako.. slobodno i neke fotke nabaciš :)
 
30.11.2009
8
0
1
33
Ako već ideš gnojiti dok su tako male preporučio bi plantellu list,jer je to jedno od slabijih gnojiva u tekućem stanju a dobro opskrbi biljke hranjivim materijalima. :)
 
24.03.2010
19
0
0
35
Pozdrav ljudi!

..evo apdejta nakon 5 dana

Danas rano sam posjetio site i ostao sam jednostavno zapanjen napredkom koji su biljke ostvarile!
Nakon ovih par dana sunca i laganog prignojavanja svakih tjedan dana biljke su jednostavno podivljale :)

.. imam i pitanje, prije 5 dana kad sam posjetio site i postavio slike na forum pitao sam vas što se to pojavljuje oko branchova, danas sam utvrdio da su to novi listovi ili ti ga nove grane, ali sad sam primjetio da uz to su došli i još neki slični (uspravni) izdanci. Poslikao sam ih skupa s biljkama ali moj mobilni uređaj ne prikazuje baš najbolje to što bi trebao pa ako vaše oko nešto i uspije prijmetit neka vaše ruke natipkaju što je to :)

mala:




velika:


 
24.03.2010
19
0
0
35
evo kratko, i dalje mi nije jasno dali rastu nove grančice, jer meni sve više sliči na pistile, možda i zato jer se i njima nadam

mala na kojoj nisu tako vidljivi ali se primjete pogotovo na vrhu, al to nisam fotkal..



i veća




pa sad dali bi bili tolko ljubazi i razveselili me s dobrom vijesti, ili su to novi listeki :)

do sljedećeg puta!