Recycle Bin - tema za postove kojima nije mesto u drugim temama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.667
11.915
358
Socotra Island
eelslap.com
composana, terramagma, žuta florabella ,potgroundH...
Probrljaj po ovoj temi malo ,pročitaj prvi post za početak, vidi šta ima po prodavnicama kod tebe pa potraži ovde vidi kakva su iskustva imali drugi groweri. Postoji i posebna tema za zemlju i supstrate koje treba izbegavati.
 

Magnus

Banned
Banovan
03.11.2016
26
5
3
Melbourne, Australia
To sam sve vec "prostudiro" ali me zanima dali je neko vec kupovo tamo i koja bi bila najbolji omjer cjene i kvalitete,a znam da ovdje ima dosta Slavonaca pa vjerujem da je netko vec kupovo u Prvci....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
dali je neko vec kupovo tamo i koja bi bila najbolji omjer cjene i kvalitete,a znam da ovdje ima dosta Slavonaca pa vjerujem da je netko vec kupovo u Prvci
onda si promasio temu, ako je vec vezano za konkretnu poljo-apoteku i slavoniju. ovde je to malo konkretnija spika, a ovo je tema generalno o zemlji
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
haha neznam zapravo ni sam kako postavit pitanje... zapravo što mi je u mislima... :D je to da se kolega uopće ne treba osjećat nezadovoljnim jer su mu biljke odlične i da po mom shvaćanju g/w nije nikakvo mjerilo uspjeha, baš zbog različitog trajanja cvjetanja, načina rasta od straina do straina, pa i dužina vege jer je opet razlika bila vega 5,10,30, 50 dana.. pa tako nije ni ista potrošnja watti.. tj. ako je jedna varijabla u tom g/w promjenjiva tj. utrošeni watti, onda cijela ta g/w statistika postaje relativna. :D
Na kraju krajeva cijela ta priča o g/w po mom shvaćanju bi trebala poteći od strane komercijalnih uzgajivača da se bolje izračuna isplativost i zarada u uvjetima koji su konstantno jednaki, kaj ne :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
za koju onda duljinu growa se računa taj g/w? zbunjen sam :D
Opcenito bilo koja sorta, iako neke sorte nisu bas neki yielderi pa mozes dobit ne znam sto....
Nebitno da li je cvjetanje 60 ili 100 dana, a vegetaciju tako i tako ne mozes drzat previse, posto je to indoor.
...osim ako mislis na sorte tipa neville's haze #? pa ima cvjetanje i preko 200 dana i yield je nesto veci....al to je vec prica za sebe.
Nisam tocno siguran koje je pitanje hehheh :D
sori na spamu 1310, obrisem ako treba.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
@truare
prebacio sam tu da tamo ne spamamo.

5,10,30, 50 dana.. pa tako nije ni ista potrošnja watti.. tj. ako je jedna varijabla u tom g/w promjenjiva tj. utrošeni watti, onda cijela ta g/w statistika postaje relativna.
ne znam da li se kuzimo.
pricamo o watima lampe, a ne potrosnji. to je sve sto nas ineteresira. nebitno koliko grow traje...a obicno traje kolko god treba ako se je nekome zelja ici na g/w ili vise. potrosnja nije bitna u ovoj prici.
a cijela ta priča o g/w po mom shvaćanju bi trebala poteći od strane komercijalnih uzgajivača da se bolje izračuna isplativost i zarada u uvjetima koji su konstantno jednaki, kaj ne :)
ovisi kako gledas :)
ja to cisto gledam koliko ja mogu pruziti biljci i koliko ona meni moze dati, pa usporediti rezultate. Nekako volim znati koja sorta sto moze uz to da joj ja pruzim maksimum pa onda izvazem da vidim kako to izgleda. Eto...cisto da si zadam neki cilj.
g/w nije nikakvo mjerilo uspjeha
apsolutno se slazem ako ti to nije cilj
Ali ako imas 250w hps u boxu tipa 70x70 i dobijes 250-300g, onda znaci da si pogodio sortu i izvuko skoro pa maksimum iz biljke, sto znaci da si uspio jer los grower to nikada nece uspjet, ma koju sortu posadio ;)
Ako gledas da je to ilegalno i npr ja koji radim 1 indoor godisnje, onda cu se potrudit izvuc makisum. Zasto 0,5g/w ako se moze g/w...sto znaci da si ustedio 1 grow ;) .... ili, zasto 2 growa ako mozes isto dobit u jednom growu.

nemoj zamjerit sto pisem konfuzno, nadimio sam se fino :D

edit: pricamo o uzgoju sa hps-om u zemlji.
hidro i led bi bila neka druga prica gdje bi se vjerojatno obarali 2g/w + :D
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ok, mislim da mi je malo jasnije u kojem smjeru razmišljaš iako je i meni trenutno blokada u glavi :D
I moram priznat da si me zbunio, znam da se u g/w misli na jačinu lampe.. a sad sam skroz izgubio poveznicu koju sam imao vezano za potrošnju :D
Znači.. to bi , eto barem tebi, bio čisto neki pokazatelj kakav je yielder pojedini strain u određenim uvjetima... ili.. obrnuta situacija.. isti strain u različitim uvjetima pa vidiš šta i kako joj više paše.

Kad kažeš.. iskoristiti maksimum iz biljke.. šta nije moguće svaku biljku izvegetirat do te mjere da izraste u drvo...sad ću puknut.npr 2-3 metra visine :D ili one jednostavno ne mogu rasti veće od onih mjera koje da breeder?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Kad kažeš.. iskoristiti maksimum iz biljke.. šta nije moguće svaku biljku izvegetirat do te mjere da izraste u drvo
Maksimum u indooru u boxu adekvatne velicine prema lampi....
Naravno da je moguce vegetirat prakticki u nedogled ako imas prostora za tako nesto. Obicno to rade u americi, vegetacija par mjeseci pa van i onda imas gigantske biljke sa par kg suhoga po biljci.

a sad sam skroz izgubio poveznicu koju sam imao vezano za potrošnju :D
moguce da si mislio na npr. grow room pa neka mega vegetacija i scrog od 5m2 .... pa onda dobijes puno al potrosis hrpu struje za to.
Moja prica je malo jednostavnija :D 250/400/600/1000w hps sa odgovarajucim boxom i vegetacijom da se popuni box.
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Ma ja sam taj g/w valjda shvatio kao mjeru uspješnosti, pa sam u startu otišao u krivom smjeru.. radeći usporedbu između 2 grow-a koja bi trebala bit u dlaku ista da ta usporedba ima smisla. Jer nije isto dobit g/w=1/1 u 3-4 mjeseca i u 5-6 mjeseci gdje si u mogućnosti biljke dodatno trenirati tj. omogućiti joj više kvalitetnih bud site-ova.
Inače.. kad smo već u temi za sve teme, a ti imaš odgovor za sve :D, zašto se indoor radi na način kako se radi.. samo jedna lampa gore.. a ne recimo 500w svjetla rasporedit na 100W gore i 100W sa svake strane.. pa recimo ne trebaš radit lolipop, već od dna do vrha sve fino popunjeno... :D ok.. možda u vrijeme HPS-a bi to bilo teško izvedivo ali sa tankim led panelima bi išlo bez problema.. ima li ovo kakvog smisla? :D
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
haha.. nisam ja niš loše mislio :D ;) naprotiv.. od mene sve pohvale za koji god tvoj post naletim pametno i razumno zboriš :thumb:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
kakva je to žurka u kanti za smeće
dancing1.gif
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Sta zurka,ja ne smem da guknem kad se vako raspravljaju oko g/w :D
:razvaljen:: al mi zanimljivo gledat i drago sto ne radim indore... bar u vakim trenucima :razvaljen:::razvaljen:::popcorn::
A dnevnik 1310 je popularan pravo,vazda se nesto desava :D ni ventilatori tu ne mogu pomoc,a da ne pricam o turbinama :D haahahahaha
Sad ce me kritikuje 1310 kad procita
Haahahahaah