Recycle Bin - tema za postove kojima nije mesto u drugim temama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Venlo, bit će da si fulo geometrijski lik, jedino ak točku ne zamislimo kao krug :D
tko štopa, svak svoga :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and 1310

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Mi smo ti tu svi nepozvani, prije bi rekao odbačeni ko vreće za smeće :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Uvijek sam se medu "odbacenima"najbolje osijecao i proveo:D..he,he..tako da..svoj na svome;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

aka

14.11.2016
0
0
1
42
hvala neznam pa pitam vas pogledacu pravilnik al gdje on bude moram to vidit kralju bez ljutnje pitaosam za naj jednostavniju opremu pogledacu stranice necu vam bit dosadan e esimi dobar
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
a kako da ti savetujemo kvalitetnu zemlju ako nigde ne mozes naci kvalitetnu zemlju u okolini, zaviri u temu zemlja pa vidi sta je sve spominjano i do cega mozes doci. nabavka zemlje ne spada u probleme tokom uzgoja, sledeci put pitaj u pravoj temi
 

Fahro420

Aktivan Član
02.06.2016
108
379
63
32
Mislim da je Cannabis Sativa vutra koju trebamo koristiti za sve nase probleme i ne probleme biljka je stvorena za sve.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
nije to samo do automata, desavalo se i meni da je curelo nesto kao ulje cak i od domacica.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
02.07.2009
103
174
43
I meni se isto desava sa ovogodisnjim domajama. Ume ponekad biti frustrirajuce kada na pola buksne stane dim, pa mora da se steluje flop. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

zxw

Aktivan Član
14.07.2016
199
1.660
143
27
Nije mi se desilo da curi al od masnije vutre se pred kraj dzoje znao zacepit flop od masnoce-ulja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
09.01.2017
3
0
1
Koper Slovenija
Drustvo treba mi mala pomoc oko Ph,uzeo sam vodu koju drzim u boxu i vodu sa cesme,stavio jedno pored drugog i dobio ovo sa slike,znaci ph u prvom merenju sa cesme je 6.8,a u vodi odstajaloj 48h kofa sa leve strane pokazuje isto 6.8,ostavio sam papirice da odstoje par minuta i Ph se popeo na 7.0 i jedan i drugi,onda sam uzeo 1l vode i testirao na 10 merenja,stavljao sam po 5 kapi Ph down regulatora i svaki put merio,dosao sam na kraju na 50 kapi,koje sam izmerio sa pipetom,to je tacno 2ml ph down regulatora na litru vode da bih dobio da ph bude oko 6.5,pa me sada zanima da li je neko isto pravio slicne testove,posto mi deluje puno da stavim 20ml na 10l vode koliko mi je potrebno za zalivanje,ipak je to kiselina,problem je sto na pakovanju,a ni na sajtu ne pise nista o kolicini i upotrebi proizvoda

Zdravo Vanja,
Pri dodavanju bilo kakvih izhrana za biljke moras paziti pored PHja i naravno EC(jedno bez drugog ne ide)
Kod malih biljaka je normalno EC manji,sto znaci da treba dodavati manje hrane i drugih preparata i sa razvojem biljke tvoj EC mora biti veci,sto znaci da dodajes vise gnojila.
Ph se poveca ili smanjuje sa upozrebom tecnoscu PH+ ili PH-
EC se poveca sa vecom kolicinom preparata i obrnuto.
Nadam se da ti je makar malo pomoglo.
Pozdrav

A moze neko da mi objasni zasto svi koriste naprimer Hessi koji je ne organski proizvod,nego je na bazi sinteticnih proizvoda.
Da li je ovde neko ko je testirao prkizvode kao sto su :
Biobizz
Bio Kanna
I slicne organic scene.
Hvala
 
Poslednja izmena od urednika:

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
@medical.grow
Nije nuzno mjerit EC kod uzgoja u zemlji.

Hessi koji je ne organski proizvod,nego je na bazi sinteticnih proizvoda.
Hesi je hibridno gnojivo, sto znaci kombinacija organskog i mineralnog gnojiva i ne preporucuje se korekcija ph kod uzgoja u zemlji.

Naravno da ljudi uzgajaju i sa biobizzom i biocannom i general organics i plagron natutral i biotabs....
...takodjer uzgajamo i sa hesijem, an-om, plagronom i ostalim mineralnim gnonjivima.
To je osobni odabir ;)

Spominjes mjerenje ec-a i organski uzgoj....sto je prica za sebe. Mjerenje ec-a sa organskim i mineralnim gnojivom nije isto.
Ph+ ne treba nikome na ovom podrucju europe. Barem ja nisam vidio da itko ima vodu sa nizim ph od 7.

Ako imas i malo iskustva i radis full organic, ne treba ti ni ph metar ni ec metar.
Ja ne koristim nista od toga i koristim hesi i imam prilicno ok rezultate :)

...a sad ako netko zeli mjerit ec i ph pa pratiti kako biljka zivi pa poboljsat rezultate.... zasto ne;)
al nije bas da "moras" koristit, kako ti kazes