Recycle Bin - tema za postove kojima nije mesto u drugim temama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Dvolicni

Aktivan Član
11.07.2014
692
2.367
163
Hrvatska
Da ne otvaram novu temu :)

Jel ima na forumu opcija za teme kao što ima google bookmars za linkove webova?

(za one koji nisu skontali što želim pitati, npr. nađem temu ''sušenje'' a ja sam tek na klijanju i spremim ju i kad dođe vrijeme branja pogledam u svoj bookmars - mnogo mi se puta desilo da se želim ponovo obrazovat, a nemogu naći traženu temu)
P.S. znam za opciju ''prati temu'' ali to nije to :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ja ne znam za tako nesto, al sacuvaj sve linkove koji te zanimaju u notepad pa imas svoj bookmark/notemark :) il jednostavno bookmarkuj tu stranicu na kojoj si pa ce ti stoji u bookmarku browsera
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dvolicni

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
vidi se da nisi gledao crnog gruju, dud, dud, dud, samo izgovor sa razumevanjem, ne napamet :lol:
ne mogu da nadjem tu scenu na tjubu, a nemam ni pojma iz koje je epizode :(
a kad smo vec kod mesanja, neki "klinac" mi rece da je jednom prilikom njegov ortak mrvio koru od drveta da miksuje sa vutrom, jer ne podnosi duvan???
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Ne nisam gledao, de skontaj koja je epizoda pa da nadjem da pogledam.. :D Barem da imam uvid na šta se misli na to "dud" :D
Ma ima nas danas svakakvih, ali ja ne gledam na to ko šta puši, gdje i kome puši :rasta:, bitan je karakter hahahahaha
Ima isto jedan video zapis grouchy gdje cigo jedan dadne kozi friške marihuane sa cvijetovima, posle taj izmet od koze, brabonjke, uzme pušit..
Hahahah sad jel fejk, bit će da jest, ali ipak, ne bi me ni to začudilo da je real, jer danas ima svakakvih kretena
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
zar se od datule ne kuvaju semenke pa kad popijes taj "caj" pobenavis?
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Hidrogel treba prvo potopiti da primi vodu maksimalno, zatim ga umešati u zemlju u rupi pa zasaditi biljku, i normalno zaliti posle presađivanja. Ne stavljati suv hidrogel, zato vam izbacuje biljku. Mene više brine prisustvo supstanci iz hidrogela u konačnom proizvodu. Generalno nije bezbedno ni za povrće, a šta se dobija pirolizom istih u našem krajnjem proizvodu tek? Ne znam. Ja ga koristim i koristiću ga. Smatram ako je za ulje, to je već u nebitnim tragovima, isto kao botritis, ako ima buđi na cvetovima, ne pušiti, a opet ako je za ulje nebitan je.
 
Poslednja izmena:

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Pravo da ti kažem mislim da pomaže, ali ja koristim nekoliko stvari. Prvo, posadim biljku da bude što dublje, tako da je u depresiji gde će na kiši da se uz nju skuplja voda. Zatim između biljaka napravim kanale koji od kosine dovode do svake biljke, širine stopala, jer mi je sajt zaravan od oko 15 m2 koja leži na padini, tako da voda može da se slije prilikom jače kiše tamo gde je najpotrebnija. Tim kanalima i gazim kad prilazim biljkama, zbog neophodne provere i održavanja, vezivanja itd. Tako istovremeno izbegnem suvišno sabijanje zemlje uz biljke ( jer sam naravno prvo izriljao i pripremio zemlju dodacima). Na kraju sve zamalčiram IZDAŠNO, uz biljke stavim obilato šumske stelje, dakle polutrulog lišća i grančica, a pošto je posađena u depresiji od preko 15cm ima mesta za dosta toga, a na kraju ceo sajt zamalčiram pokošenim biljem sa obližnje padine, i ušuškam lepo i oko biljaka i sa strane i kanaliće i sve. Prilikom svake posete dodajem malča, jer će on naravno da sleže, što od kiše što od razgrađivanja. Na kraju sve izgleda kao tipičan zmijarnik gde ljudska noga nije kročila. Na sajtu imam i dve divlje kruške na severnoj strani uz živicu gde sajt prestaje a teren opet naglo pada i kreće livada sa travom do struka i grmovima divljih kupina i koječega. Te kruške su mi zgodan vetrobran, pa ih ne diram, iako mi jedu trećinu prostora koji je najosunčaniji. Ništa ne suši zemlju kao vetar, dakle ako imaš problema sa zadržavanjem vlage, sajt valja pozicionirati da bude opkoljen rastinjem. Sa istočne strane imam čestar kroz koji prilazim jer je tu zemlja gola ispod drveća i grmova pa nema tragova, a tu mi je i ostava, sa južne redak pojas šumarka gde se penje teren, ali nedovoljno visokog da mi zakloni skroz jesenje sunce koje ide nižom trajektorijom, sem da baci retku senku u najvrelije doba dana. Na zapadu imam jednu mlađu topolu i šipurke i sl koje sam podkresao da ne bacaju senku. Ta topola mi je i bila znak da je tu neka zaravan gde ima više vlage. Na sajt prilazim sa severa kroz šumarke gde se teško napravi staza, pa ga odozdo mimoiđem i priđem kroz čestar/šumarak zaobilazno upadam sa istoka, gde u mraku ispod drveća čuvam potrepštine, ašov, đubrivo i sl u zelenim džakovima ušuškane ispod grmlja. Logičan prilaz je sa severne padine direktno, ali je tu visoka trava koja polegne od kiše i svako gaženje ostaje kao indikator da je nešto tuda prošlo, pa mi je i to zgoda da dok mimoilazim taj deo odmah vidim dešava li se nešto kad me nema. Prošle sezone kad nije bilo kiše više od sedam dana u najvrelijim mesecima uvek mi je zemlja uz biljke bila vlažna ispod malča, čak i posle deset dana. Mislim da je to zbog svega navedenog, a hidrogel naravno da pomaže, sve što apsorbuje kišom biljka koristi, pa nije imala potrebu za vlagom iz površinskog sloja. Stavljao sam po dve šake NAMOČENOG gela po rupi umešavši ga u donju polovinu zemlje i šumskog humusa sa trulim lišćem i nešto golubijeg đubriva (koje stavim u džak, dodam šumsku stelju i grančice i sl, izmešam, nalijem vodu i ostavim da stoji pa koristim sledeće godine kada se napravi u mulj). Inače na tom mestu mi se oklembesile biljke već posle četiri dana nezalivanja prve godine, bez gela, kanalića i sa malčem koji je bio sa sadašnje pozicije smešno mali. Malč ti je bitniji od gela, rekao bih, jer pomaže da se skupi vlaga u toku noći i jutra, ne dozvoljava da nestane a i hrani biljku u velikoj meri, ali gel je jeftin, samo ne treba se osloniti isključivo na njega niti ga stavljati u nekim enormnim količinama.
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
413
63
43
Botritis nema neurotoksine. Kad botritis napadne vinovu lozu ako ima puno vlage grožđice skapavaju i daju loš ukus vinu. Međutim ako nenadano naiđe suvlje vreme one se samo skvrče i tako smanjujući svoju zapreminu pojača se koncentracija šećera i polifenola i dolazi do javljanja pojedinih aromatičnih sastojaka koji daju bolji ukus i aromu vinu, pa se u takvom slučaju ne govori o botritisu kao o problemu već se to naziva PLEMENITA PLESAN GROŽĐA. Siva plesan oralno nije nikakav problem. Prilikom ekstrakcije ulja više bih brinuo o raznim preparatima koji se prskaju za prevenciju ovoga i onoga, a ne znamo šta čine ni oralno ni pirolizom, ni nama ni u drugoj i trećoj generaciji, jer upravo tako, pesticidi, herbicidi, fungicidi itd, stvaraju poremećaje i kod potomstva, postoje istraživanja eminentnih institucija ali logika kapitala ide protiv zdravlja ljudi nemilice a uz naše neznanje. Pogledam neku agro emisiju tu nema ništa o gajenju samo ovaj preparat onaj preparat. To je namenjeno zemljoradnicima koji su lakoverni autoritetu, na žalost, i teško se je odupreti hvalospevima i marketingu kuća kao što je Bayer i sl koji je do juče hvalio Bayer Heroin kao efikasnu zamenu za morfijum bez adiktivnih osobina, a sad gura Bayer Aspirin koji se visoko kotira u povećanju smrtnosti populacije koja ga koristi, kao i brdo hemije, pa i za zaštitu bilja. Što manje hemije, jer telo zna da se izbori i sa aflatoxinom u nekoj količini jer radi to hiljadama godina ali prc ako gutamo npr paracetamol koji urniše jetru pa je onda opasno i ono što nije inače. Da se vratim na botritis. Kod ljudi koji su skloni alergijama spore botritisa mogu da uzrokuju tzv vinarska pluća, ako su redovno izloženi velikim količinama spora. Spora botritisa ima bukvalno svugde. I na zdravim budovima, i na onim savršenim koje ćemo srolati ili nabiti u bong. Kad nešto gricne cvet ili se nekako načne, spore ako ima previše vlage stvore plesan koja počne taj naš cvetić/stabljiku da jede. Neka od najboljih slatkih dezertnih vina se prave uz pomoć botritisa. Dakle za ulje da, a za pušenje samo ako se mora :) Edit: Da budem precizan, budove skroz uništene botritisom naravno baciti, jer se tu nije ni stiglo da formira puno thc. Ako ima ovde onde napadnuti deo ukloniti a ostatak buda je kosher za ulje, a ko ima alergijsku astmu (kao npr ja) takav bud ne mora da popuši ali je savršeno dobar za pojesti...
 
Poslednja izmena:

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.040
398
Ispravak, “nije poznato dali neka od 30+ sorti botrytisa proizvodi toksine” ali to ne znači da ih nema. Poznato mi je djelovanje gljivica na grožđe i vino, i sam ga proizvodim. Vino se u večini slučajeva čak i razrijedi a kuhanjem ulja dobivamo koncentrat. I dalje tvrdim da je u najmanju ruku neodgovorno tvrditi da se od pljesnive vutre može bez problema radit ulje.