Recycle Bin - tema za postove kojima nije mesto u drugim temama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Ne znam ako to o REZANJU biljke ide na mene moram rec da se po savetima svih svetskih strucnjaka za AVTOMATIKE znaci biljke koje su gensko modificirane tako da same zaqpocnu fazu cvatanja, neovisno o nasem rezimu svetla, s kojim joj tu genetiku NE MOZEMO izmenit-ignorirat, zato se i zovu AVTOMATIC, REZANJE se odsavetuje. RAZLOG-kratka dob vegetacuje na koju mi ne mozemo sa rezimom svetlo uticat iz tog razloga postoji velika mogucnost-pretnja da se biljka nece uspit oporavit. LOGICNO. Priporuca se jedino LST. Sad postoje RAMBOTI koji to, znaci REZANJE AVTOMATICA prakticiraju i to vrlo uspesno i sigurno cu i ja titi biti neki sledeci put RAMBO jer mi se to REZANJE biljke vrlo dopada ali ne sad ne na prvoj biljci koju sam u zivotu posadija jer to bi bila ludost a ne hrabrost. Znaci da prevedem na hrvatski pametno je najprije malo napumpat misice pa onda glumit RAMBOTA, jer budale brzo zavrse 2m ispod zemlje:razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
za AVTOMATIKE znaci biljke koje su gensko modificirane tako da same zaqpocnu fazu cvatanja, neovisno o nasem rezimu svetla, s kojim joj tu genetiku NE MOZEMO izmenit-ignorirat
odakle ti ovo, mogu li znati izvor te informacije. automatici nisu genetski modifikovani, raspitaj se malo o udelu ruderalisa u celoj prici. a genetiku im mozemo menjati ukrstanjem sa drugim sortama. ako automatika oprasis fotoperiodnom iz semena tesko da ces dobiti automatika
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Pozdrav Powerseede i ostala mafija:razvaljen::
Pa to je to zar to nije genetika i modificiranje, mislim pa i indijanci su kukuruz sredili prije cc 10 000 godina na takav nacin pa kazemo da su ga genski modificirali ( ukrstali i sta ja znam sta sve ostalo) normalno to nema veze sa mosantosom il kako se zovu ovi sta prave frankestajne i ostale alijene:objesen:. Valjda se razumimo. OK mojoj Ruzi triba jos jedno cc 2-3 sedmice do berbe pa saljem slike, da se vidi kakvo cudo sam ja to napravija:razvaljen::
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa nije to bas to, brkas gmo i ukrstanje tj hibride, kod danasnjih automatika nista nije genetski modifikovano. obrati paznju na bitnu razliku:

"pod genetski modifikovanim organizmima (gmo) podrazumevaju se oni, kojima je genski sastav izmenjen na način koji se nikada ne bi desio klasičnim razmnožavanjem, ili prirodnom rekombinacijom postojećih gena vrste. Ovim genetski modifikovanim, ili transgenim organizmima genetska struktura je izmenjena na način koji se nikada ne bi desio u prirodi. Mesto kreacije gmo je labaratorija. Oni su tako genetski inženjerovani da u svojoj dnk sadrže strani gen, ili gene koji je unešen labaratorijskim metodama i tehnikama."

gde su slike ruze
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Dobro ali i sa ukrstanjem mi uticemo na genetiku pa i rudelaris i indica i sativa pa to je isto ka da ukrstas neznam vucjaka i dobermana i pudlu pa utices na genetiku i modificiras pasa ili cannabis. U glavnom ti automaticu ne mozes nikako menjat njegov bioloski ritam osim ako ga pre opet ne gensko izmodikujes ili ti imas drugacija iskustva.
Evo ovo su zadnje koje sam napravija dan 52 al me nesto aparat nije slusa tako da su malo nekvalitetne
 

Prilozi

  • 014.JPG
    014.JPG
    249,8 KB · Pregleda: 76
  • 015.JPG
    015.JPG
    259,5 KB · Pregleda: 71
  • 016.JPG
    016.JPG
    264,6 KB · Pregleda: 66
  • 018.JPG
    018.JPG
    241,2 KB · Pregleda: 70
  • 019.JPG
    019.JPG
    260,6 KB · Pregleda: 71
  • 020.JPG
    020.JPG
    247,9 KB · Pregleda: 71
  • 021.JPG
    021.JPG
    209,4 KB · Pregleda: 67

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ahaha, ovo je zakon, pa nije ukrštanje i genetska modifikacija isto. Ukrštanjem ne mjenjaš genetiku, što znači da nema modifikacije, nego ukrštena biljka preuzima gene roditelja. Genetska modifikacija iliti skraćeno GMO je nešta drugo, pročitaj šta predstavlja GMO, nemora kod kanabisa, kod bilo čega drugog, pa će ti onda biti jasno koliko si skrenuo i kako ti power reče da brkaš pojmove. Nije tako jednostavno, da je GMO samo dobar selektivni breeding i ukrštanje nitko nebi imao ništa protiv njega.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
:zvezda::E pa JGS ( JE..... , GA, SAD):udarac:MODIFIKACIJA znaci promena, prilagođenje, izmena itd itd Ak ja ukrstam vucjaka i pudlu mogu dobit neku izmedju velicinu , pa to ukrstim posle sa nekim pasom sa zlatnim ocima pa dobijem neku trecu boju ociju itd itd zar ja ne modificiram pasa bog ga mazno da ga mazno zar mu ne menjam genski zapis u kojem pise od sad naprid oci ovog stvorenja bice turkizne noge kratke rep dug itd itd itd Jao jao jaooooooooo umoriste me ljudi idem na jednu:razvaljen::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tvorac

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Da i ja probam :

Baš si lijepo napisao : Ukrštavaš ne modificraš

Kapisci ? :D

Crnac i bjelkinja kad se ukrste prirodnim putem dobio si opet insana samo sto su mu geni ukrsteni,hibrid
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Aj da probam i tebi objasnit na jedan vrlo prost nacin:razvaljen:: Crnac i bjelkina ne mogu napravit dite koje leti-ima krila ne prirodnim putem, tako i indica i ruderalis ne mogu napravit avtomatica kapisci. Zato je automatik modifikovan napravljen ne prirodnim putem:razvaljen::
PS da ti jos malo vise prosvetlim misljenje. Ukrstavanje i razmnozavanje nije jedno te isto. Da ti pojasnim da 100% svatis crnac i beljkina se razmnozavaju ne ukrstavaju a AUTOMATIK nije plod razmnozavanja nego ukrstavanja kapis:razvaljen::
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Tvorac and wuvuzela

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Mozemo sad i malo o sexu ( jeb.......ni) ak kome jos kaj nije prosvetljeno:razvaljen::

JGS ti pa stvarno nis nisi svatija:razvaljen::
 
Poslednja izmena od urednika:

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Drugar nemoj se ljutit:thumb: al najpre razmisli kaj tvrdis pa pol grlom u jagode:puuuh::. Al na kraju krajeva itako nema veze vazno da ruza raste:razvaljen:: Peace drugar:thumb:

pa nije to bas to, brkas gmo i ukrstanje tj hibride, kod danasnjih automatika nista nije genetski modifikovano. obrati paznju na bitnu razliku
"pod genetski modifikovanim organizmima (gmo) podrazumevaju se oni, kojima je genski sastav izmenjen na način koji se nikada ne bi desio klasičnim razmnožavanjem, ili prirodnom rekombinacijom postojećih gena vrste. Ovim genetski modifikovanim, ili transgenim organizmima genetska struktura je izmenjena na način koji se nikada ne bi desio u prirodi. Mesto kreacije gmo je labaratorija. Oni su tako genetski inženjerovani da u svojoj dnk sadrže strani gen, ili gene koji je unešen labaratorijskim metodama i tehnikama."

gde su slike ruze
Izvini drugar ali tek sad sam do kraja precita tvoj post. Procitaj ga i ti vrlo pazljivo pa ces skuzit da je AUTOMATIC gensko modifikovana biljka i to po naucnoj kvalifikaciji koju si gore predlozija:razvaljen:: Meni je to inace bilo vec prirodno logicno:thumb:
 
Poslednja izmena od urednika:

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Ma nije moguce:razvaljen:: Vi meni samo pokazite u prirodi jednog AUTOMATICA koji nije plod ljudske modifikacije-manipulacije i skidam sesir pred vama:thumb: a dotle ne filozofirajte tamo di ne triba:razvaljen::
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
:D,sada sam otišao par stranica unazad ... pa na svakoj si nešto natrabunjao :D
Čak su ti moderatori i obrisali neke postove :D
A ti i dalje šiljiš zob :D

Znači;
Amaterski vodic za indoor uzgoj
Malo sam si dao truda i došao do ovoga posta Amaterski vodic za indoor uzgoj u kojem fino piše šta i kako.
Ako imaš još šta konkretno pitati u svezi tvojih biljki koje trenutno ne izgledaju dobro (sudeći po slikama),pitaj. Ostalo ću smatrati spamom teme ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: vladomar

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne jedi se ven, ocisticu temu. jedino ne kontam kako je grunf zakucao tako da ne moze da shvati nesto napisano na nasem jeziku:"genski sastav izmenjen na način koji se nikada ne bi desio klasičnim razmnožavanjem, ili prirodnom rekombinacijom postojećih gena vrste."
samo pokazite u prirodi jednog AUTOMATICA koji nije plod ljudske modifikacije-manipulacije i skidam sesir pred vama
ja sam u jednom dnevniku pokazao da se ukrstanjem fotoperiodne biljke (brasil kc) sa automatikom (jet 47) moze u VII generaciji dobiti automatik, i nazvao sam ga auto brasil. radi se o hibridu koji je nastao prirodnim putem, oprasivanjem fotoperiodne cure sa polenom automatika, pa tako kroz par generacija. nisam nista radio u laboratoriji, nisam na vestacki nacin uveo auto gen u fotoperiodnu, nego prirodno, oprasivanjem (prirodnom rekombinacijom postojećih gena vrste). dakle, nije doslo do toga da je genetska struktura izmenjena na način koji se nikada ne bi desio u prirodi, nego naprotiv, najprirodnije moguce, prostim oprasivanjem. sto se tice automatika, ocigledno nisi skontao da se radi o hibridima u cijoj je genetskoj osnovi ruderalis, koji pak ima karakteristiku da cveta nezavisno od svetlosnog rezima, pa je ta karakteristika iskoriscena da se oprasivanjem (a ne radom u laboratoriji gde se vestacki prekrajaju geni) dobije automatik sa karakteristikama indice ili sative. znaci, dobija se hibrid a ne genetski modifikovan organizam, jednostavno zato sto se takvo oprasivanje dogadja i u prirodi ako su dve biljke u blizini. evo ti i kratak opis ruderalisa, neceg sto je prirodno i nije nastalo vestackim intervencijama u laboratoriji: "Cannabis ruderalis will produce flowers based on its age, rather than light cycle, unlike flowering in C. sativa and C. indica varieties. This kind of flowering is also known as "autoflowering"."
al bojim se da dzaba se trudim, tesko da grunf moze to skontati i bar pokusati razlikovati hibride od gmo :)
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Ja siljim zub i ja natrabunjao ???o_O Sta je ovo neka zavjera vutre prema meni:crazyd: Aj ljudi nemojte tako ol ste svi na livu nogu ustali. A kazes moja biljka lose izgleda, pa ja nebi to reka a i pustimo do berbe pa cemo vidit sta je na stvari mozda ce tebi tribat malo jos amaterski vodic za uzgoj i molim nemoj sad odma do plafona:razvaljen:::razvaljen::
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Anti gospe ca je sad ovo. Drugovi malo lakse vas je 50 a ja sam sam. Powerseed svaka ti cast, to mi je drago da se prica sa argumentima a ne vi Nikole Tesle a mi budale nepismene iz vukojeb.......ne. Slazem se ja sa tobom i sam sam isa malo pretrazit stvari i sazna sam i to da se i u naucnim krugovima jos vodi polemika dali da se smatra krizanje i hibridi za gensku modifikaciju ili ne. Moj stav je da to jest genska modifikacija ali vrlo blaga i nestetna jer isto to bi se moglo dogodit i u prirodi tokom evolucije ako bi priroda toliko promenila klimatske uslove i vrsta bi se prilagodila i to nema nikakve veze sa tim nenormalno agresivnim postupcima ala mosanto i slicni koji stvarno proizvode frankenstajne brez uvida na stetnost po prirodu i zive organizme. Ali za sada to je manipulacija jer u prirodi mi ne mozemo naci natural avtomatike i avtofloweringe. I indijanci su nesto napravili sa tim kukuruzom da je ovako velik ka sta je domaci a ne divlji sa dva zrna pa sta su napravili ofarbali listove iz zelenog u plavo mozda ??? ne ukrstavali su itd znaci manipulisali su na bazi genetike DNK kako drugcije da kazem nego manipulisali-modeficirali. Svacate sta ja govorim ?? Mislim ajmo mi eduktivne razgovore vodit a ne j....... se u mozak.:razvaljen::

A sta znaci kad vi trabunjate i to vam neko dokaze onda se post izbrise. E svaka vam cast prave ste ljudine:razvaljen::
 
Poslednja izmena od urednika: