Recycle Bin - tema za postove kojima nije mesto u drugim temama

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
412
63
43
Na osnovu čega to tvrdiš? Kanabinoide skidaš sa biljke otapalom i koješta drugog, od hlorofila pa nadalje, pa će opet biti kanabinoida najviše. Vidljive delove napadnute botritisom skineš ako ti baš smeta. Možeš i ostatak cveća da opereš kao svako povrće i potopiš u rastvor hidrogen peroksida sa vodom, pa prosušiš pa praviš ulje ili edibles. Govorim za botritis. Ako ti se ubuđa u tegli onda može svašta da bude. Dakle ne pričam za aspergillus i sl toksične plesni, nego botritis. Potpuno je bezbedan oralno. Čak možda doda okusu ;-) Šalu na stranu, ako praviš za drugog ne moraš, ali za edibles su preživele spore potpuno nebitne, neće preživeti želudačnu kiselinu. Ovo me podseća na ono kad neko reče ovde na forumu nekom kome je pohermila biljka: Bacaj to 'odma! A čovek imao jednu biljku i trljao rukice što će napokon da proba svoj dim. Pa šta i ako ima koje seme? Pa ne radi breeding... Ili kad se ljudi upaniče pri gajenju psilociba ako imaju kontaminaciju supstrata, neku fleku koja ne ugrozi ništa, svi mu savetuju: Baci, baci, umrećeš u mukama... Pa linkuju trovanje ergotom ili aflatoxinom. Bez problema su mi plodonosile gljive gde je na supstratu bilo koječega u svim bojama, ali micelij se brani npr i drži to pod kontrolom, i sve što izraste od gljiva može da bude samo dobro, jer nije biljka da upija osmozom. Dakle ne valja širiti paniku, to je neodgovorno, nego polako, mudro... Ako imaš podatak da botritis sadrži toksine rad sam saznati, podeli sa nama. Kao što rekoh, ponosni sam vlasnik alergijske astme, alergičan sam upravo na BUĐ, polen trava i drveća, duvan i perje, mogu da postujem ovde rezultate alergološkog testa. Preživeo sam teški anafilaktički šok usled alergije na injekciju antibiotika na bazi penicilina, preživeo zahvaljujući tome što mi je rođena baba dala injekciju preko farmerica, čini mi se urbazona, jer je bila u smeni te večeri i izgleda jedina prisebna u tom trenutku od osoblja. Od kada koristim češće kanabis nemam problema. Ručkao sam botritične budove i to one gde skoro da i nema više biljne materije, samo plesan i kristali (jer su se poplesnivili pred branje pa je bilo krcato thcom, kiša nije stajala, kad su se osušili postali su mumificirana masa sa šećerom kanabinoida). Jedem i pčelinji polen bez problema, jer mi je isto alergen samo respiratorno. Perje nisam još jeo, bar da znam haha. Vino će sadržati puno više botritisa pa omandaju ljudovi litru - tri, a sad za mililitar uljeta ćemo da bitchujemo da li ima sporu dve ili da li je etil alkohol ispario do zadnje molekule. Dakle na šta se pozivaš konačno, ako znamo da botritis NEMA mikotoxine koji su štetni za nas?
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ako ti uživaš u žvakanju pljesnive vutre samo napred to je tvoja stvar, ništa o tome ja ne kažem, samo govorim ljudima na forumu da ne koriste ništa pljesnivo za pravljenje ulja.
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
412
63
43
Dobro, sad malo karikiraš stvari u nedostatku argumenta. Ja kažem ljudima na forumu da smanje svoje gubitke i ako imaju sivu plesan nije sve izgubljeno. Fakta su na mojoj strani, nemoj ovo lično da shvataš. Peace.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ništa ja ne karikiram, ljudi svašta trpaju u sebe jer im je to drago. Nemaš ni ti argumente da nije štetno pogotovo za nekoga kome je narušeno zdravlje a to je najčešći razlog zašto ljudi ulje i rade.
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
412
63
43
Nema u botritisu ŠTA da bude štetno. Razumeš? Nema.
Botrytis
Botrytis
(also known as grey mold) belongs to the group hyphomycetes and has about 30 different species. It is a plant parasite as well as saprophytes on both agricultural and forest trees. It produces stout, dark, branching conidiophores that bear clusters of paler conidia (grey in mass) on denticles from apical ampullae. It is a common outdoor fungus and can be detected in spore trap samples. The fungus is often found growing on indoor plants. Although no mycotoxin has been reported from this fungus, it may cause hay fever, asthma and keratomycosis. Sa http://www.pasteurlaboratory.com/common1.htm - između ostalog. Dakle spore mogu da izazovu simptome na plućima i očima. Ne znači da će to da se desi. Respiratorni alergen može biti svašta, tu nije problem u alergenu već u reakciji imunog sistema. Oralno ne može da naruši zdravlje ni ljudima sa kompromitovanim imunim sistemom jer nema čime to da uradi.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Pa eto lijepo piše da može izazvat visoku temperaturu a samo to je dovoljan razlog da se to izbjegava, pogotovo netko ko je lošeg zdravlja. Znači da ipak ima nešto štetno.
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
412
63
43
Ne bre čoveče hay fever je polenska groznica, javlja se zapaljenje sluzokože usled prašine ili polena, pa suze oči i curi iz nosa. Nemam ja živaca za ovo, lepo vreme napolju. I'm out.
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
A zašto odustaješ? Evo otvorili smo raspravu ali dok se samo nas dvoje raspravljamo ništa od toga. Ako se uključe i drugi koji nešto više znaju o tome možda i zaključimo da je tako kako ti kažeš.
edit123
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Cvjetovi će uzrokovati pad ploda i ozljede, kao što je smanjenje razvoja i zrelog voća. [4] Simptomi su vidljivi na mjestu rane gdje gljiva počinje truliti biljku...
Drug,nakon sto sam ovo procitao ne pada mi na pamet kuhati ulje svojoj obitelji u slucaju da me napadne bilo kakav tip pljesni.Mozda krivo razmisljam..al eto,to je moje misljenje.
samo plesan i kristali (jer su se poplesnivili pred branje pa je bilo krcato thcom,
Ovaj dio mi nije jasan..ako mozes pojasniti
I da..slazem se sa @Pantagan da treba raspraviti,a ne odmah otici.Mozda smo mi u krivu,nije sramota pogrijesiti i ispraviti pogresku..barem meni..:watch:
 

Easygoer

Aktivan Član
04.05.2015
129
412
63
43
Nisam protiv polemike, niti mi je namera da silom budem u pravu. Prosto sam napustio raspravu jer smo počeli da se vrtimo u krug. Naravno da ne treba po svaku cenu trpati budove sa sivom plesni i mešati u ulje koje radimo ako već imamo količinski. To je nekad i zanemarljiva količina ulja, pod uslovom da nas je samo očešalo. Ja cveće koje je imalo na sebi botritisa, a kome su ti delovi očišćeni, držim odvojeno npr. Jer nije za pušiti. Što ne znači, dalje, da ga ne bih pripalio u nedostatku boljeg. Bilo je vremena kad smo pušili svakakva s...a. Ne treba se ni plašiti botritisa ako smo već pretrpeli štetu jer može bezbedno da se iskoristi za kolače ili za ulje, očistiš vidljiva mesta a ostalo je ok. Da li ćeš to ulje da koristiš samo spolja ili kao kosher ulje to je na tebi. Moj primer skroz uništenog topa indike koji sam iskoristio za edibles je samo primer iz mog iskustva, možda nekom koristi. A ovo što me pitaš zadnje je ta top cola koju sam prvo bacio na sajtu pa kad je došla zima našao sam je kao crno-sivu masu, skroz "mumificiranu" ne vidi se da je to nekad bilo nešto a kamoli top cola pred branje. Fungus je preobrazio tkivo biljke ali on ne jede smolu već živo tkivo a ostalo skapava. Nije bilo razlike, kao da sam koristio svaku drugu iz šteka. A sad niko ne kaže da treba da uzmeš skroz upropašćene vrhove i praviš od njih ulje, mada ja bih napravio ekstrakciju, ako nemam ništa bolje, i namazao rizlu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
13.06.2018
0
0
0
43
Mozetel mi pom pusio sam travuu u jutru u pola 8 i doso kucii radijo okupo se i legoo a bio napusen a sutradan ustoo i daljr me drzii pa ako moze pomocc ..
 
02.07.2018
0
0
1
35
Pozdrav svima,

Prociitao sam vecinu clanaka, pa msm da pretpostavljam koja mi kazna sledi al bih hteo da proverim. Pao sam sa drugarom dok smo bili u kolima na parkingu. Nasli su 3 kesice koke ukupno 2,2 gr koja su se nasla na patosnici iza vozackog sedista. Ja sam vozio. Drugar se javio da su 2 kesice njegove. Kaze uplasio se da za 3 ide zatvor. Dakle moj auto sledi da je ostala kesica moja. 0.9 meni 1 kesica. 1.3 njemu. 50000 - 100000? Hvala
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
I kakve sada veze ima ovaj forum sa kokainom, tj sa drogom, kažeš da si pročitao većinu članaka, a

pa msm da pretpostavljam koja mi kazna sledi
^ :fuck:
... ti to stvarno porediš cannabis sa kokainom, daj molim te nemoj se sramotit sa takvom izjavom..
Odi advokatu i riješi to sa njim, tome ovdje nije mjesto..
 
Poslednja izmena:

Vujsprer

Hodajuća Marihuana
18.07.2018
178
929
93
36
Planet Earth
Pozdrav ekipa.

Prvi put automatik grow...

100x100x200 box
400W MH/HPS
Fert od starta do boosta

4 kom Forest fruit auto previše za taj box?

Pozdrav svima :)
 

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
@Stonerdays coming
JEdnom sam odradio tri growa sa istim klonovima. Srednji grow, zimski, je bio dosta razlicit.prostorija u kojoj je box je bila dosta hladna. Drugaciji fenotip je izbio. Biljke su bile ljubicastije i okus vocniji.
NEke razlike bi ti bilo, ali jel nabolje ili....
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Bi bilo previše u preko 18 litara potovima (ako je od ams seed banke), ova sorta voli letiti u vis, još ako koristiš MH/HPS, može biti malo gužva, ja sam ovaj strejn dobio bio kao freebie, zasadio 3 komada (podavno je to bilo, kako god, jedna od te 3 biljke je 76cm visoka bila, isto ispod hps-a), tako da @Vujsprer najbolje bi ti bilo da uzmeš 11l saksije..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vujsprer

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
@pannonian sve to stoji, ali mučiti se sada samo zbog nekog minimalnog fenotipa, tj da ti biljka se išara bojama, što ne utječe na thc uopšte, i dont know, ja mislim da je @Badi imao jedan grow sešn u hladnijim uvjetima gdje su mu biljke isto purple/violet bile (ili je blader bio, ne sjećam se sada), šta nam on ima reći u vezi okusa/mirisa? Ja nažalost nisam još imao prilike testirati to, još uvijek sakupljam opremu (klime, grijalice..) pa bi mogao uradit test, uz to far red i deep blue/white kada budem bio potpun sa equipmentom, ali opet je to previše veslanja, za jedno veliko ništa u indooru..

Inače,
https://www.royalqueenseeds.com/blo...colourful-cannabis-and-why-does-it-exist-n619
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi