reduciranje cooltubea sa dva venta

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
ovako imam u ormaru colltube i MH250w,dospelov ventilator od 180m3/h i u ovo hladno vreme temperatura dolazi do 29c,e sad razmisljam da napravim redukciju za dva ventilatora i prikacim na colltube...tobi bilo 360m3/h da oba guraju vazduh ka lampi,jel neko nesto ovako vec radio?ormar je 160 cm sa 55cm sa 60cm...na vrhu je jos jedan dospel od 100mm za izvlacenje iz ormara,do sada nisam imao iskustvo sa MH samo sa HPS lampom...i imam osecaj da MHod 250 greje ko HPS od 400w,mozda trpujem,nego tako mi deluje,ako neko zna hvala:icon_lol:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Za početak da kažem da je istina da MH grije više o HPS.
Ako sam dobro shvatio montirao bi još jedan Dospelov vent da pojača strujanje zraka.Redukcijea ti treba jer ti je CT f120 jel tako?
Ako je tako i ako kupuješ novi vent,taj drugi.Kupi vent od f120 jer sa redukcijom če ti se smanjit malo protok.Ili možeš si pomoč sa 2 pc venta na CT.Isto če da odrade poso kako treba ako su na CT direkt montirani svaki sa svoje strane.Normalno da guraju u istom smjeru.
A taj šta imaš i dalje vuče šta treba al ovi 2 pc če da ohlade CT.
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
hvala mr.dr.smok...da preformulisem pitanje,trenutno je na colltube namontiran jedan dospel od 120mm i on je fes,sto se tice mera...taj ventilator duva KA sijalici,e sad imam i drugi vent ist takav i dal njega da stavim na drugi kraj creva...onog belog od 120mm da isisava vazduh ili da iskoristim oba da uduvavaju vazduh iz boksa u colltube?ne znam sta bi postiglo bolji efekat...dva da uduvavaju vazduh i tako hlade jel jedan da uvlaci a drugi da izvlaci van iz colltubea
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Definitivno je bolje da dva venta zajedno guraju ili vuku zrak u jednom smjeru, nego da idu jedan za drugim...tu bas ne bi puno postigao jer bi ti protok bio jednak...

Znaci spojis dva venta na jednu cijev (od CT-a) i nek peglaju... ;)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
E vidiš ja sam drugog mišljenja!
Dva upuhuju ili izvlače bolje na nekoj određenoj dužini cjevi.Al jedan da puše a drugi na drugom kraju izvlači.Dobješ puno dužu iskoristivi protok zraka u cjevi.Neznam dali smo se razumili.Znači 2 na jednoj strani recimo da gobe potisak na 3m.Hipotecki!A jedan koji puše a drugi na drugoj strani izvlači.Dobili smo konstantan protok na racimo 6m cjevi.
Sad ti vidi kako bi ti bolje odgovaralo.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Istina da ce se potisak smanjivati s duzinom cijevi...ali unatoc tome ukupna kolicina zraka koji izlazi na kraju ne moze biti nikako veca od kolicine koju jedan vent moze sam izbaciti(u ovom slucaju 180m3/h), dok bi sa dva koja guraju zajedno s jednog mjesta na izlazu imao zbrojeni volumen zraka i time bolje hladenje...
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Nije to baš tako jer taj zbrojeni volumen zraka jednostavno ne može da prođe kroz tu cjev kako ti misliš.
Al nije ovo tema da se ja i ti prepucavamo ko je upravu nego da pomognemo čovjeku.
Date su mu 2 mogučnosti i objašnjeno djelovanje obje.Pa nek čovjek odluči.
A da se ja i ti nadmudrujemo nema smisla.Pogotovo jer neznamo nikakve osnovne informacije koje bi nam trebale da odredimo šta je bolje.