Referendum - kao o pravima radnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Neću napisati mnogo u ovom tekstu :icon_lol: jer svi znate što je referendum i kako postići da se on raspiše. Znaći ukratko: 10% potpisa od ukupnog broja stanovništva (450 000) = referendum.
E, sad je pitanje: Da li će tih 10% potpisa, ako ih se skupi, biti dovoljno da se raspiše referendum ili će navalatit na nas ko na pseta i da li se to može napraviti u bilo koje vrijeme, odnosno da li treba biti "vruća" situacija kao što je to o pravima radnika trenutno u Hrvatskoj?

Radnici nisu bili zadovoljni što će se izglasat novi zakon koji briše kolektivne ugovore, sindikati su se pobunili, skupljaju potpise za referendum (10% od ukupnog građanstva dotične zemlje) da prekinu sranja koji ovi na vlasti rade! Znači bili su nezadovoljni budućim zakonom i pošto smo demokratska zemlja, u ustavu piše da imamo pravo na referendum.

Zašto onda takav način ne primjenimo i na, barem, ublažavanje zakona o opojnim drogama, u ovom slučaju da napravimo barem jedan korak, a taj je da se konačno razdvoji zakon o tzv. lakim i teškim drogama odnosno da se iz tog famoznog "popisa" izbaci marihuana kao droga!? DEMOKRACIJA
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
sasvim si u pravu, trebali bi naci neko okupljaliste i to napraviti ali ovisi od drzave do drzave, kao srbija, hrvatska bih itd itd... nemozemo mi napraviti referendum za cijeli balkan :D
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Bez citiranja i velikih rijeći,u zakonu piše da nije dopušteno bilo kakvo promoviranje ilegalnih stvari,pa vi sad probajte to provest u djelo ak' ste face :eek:hno:
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
born_to_be_green je napisao(la):
E, sad je pitanje: Da li će tih 10% potpisa, ako ih se skupi, biti dovoljno da se raspiše referendum ili će navalatit na nas ko na pseta i da li se to može napraviti u bilo koje vrijeme, odnosno da li treba biti "vruća" situacija kao što je to o pravima radnika trenutno u Hrvatskoj?

moze se pocet bilo kad al mislim da je potrebna vruca situacija jer se potpisi ipak moraju u neko odredeno vrijeme skupit.. nisam bas u to siguran al nema smisla da nije tak.. a ak se 10odsto skupi to je to
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
moze se pocet bilo kad al mislim da je potrebna vruca situacija jer se potpisi ipak moraju u neko odredeno vrijeme skupit.. nisam bas u to siguran al nema smisla da nije tak.. a ak se 10odsto skupi to je to
Dva tjedna traje skupljanje potpisa.

Neznam, trebali bi imati okvirnu situaciju koliko nas ima! Koliko ljudi znate iz svoje okoline da bi mogli potpisati itd...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Znam puno ljudi koji puše,ali ni u ludilu nebi stavili svoje ime na papir u ovu svrhu.Sorry,ali tako je...i ja bih volio da nije...
 

optimus_crime

Aktivan Član
08.02.2010
63
2
0
73
Društvo u Hrvatskoj nije spremno za takav radikalan pothvat o referendumu o dekriminalizacije cannabisa. Treba napomenuti da "balkansak ruta" preko Hrvatske vodi u Europu tako da takav referendum ne bi išao u korist mafiji koja dila ovo smeće od trave ne iskusnim pušačima. Jasno je da političari imaju podršku mafije pa zbog toga ne žele dekriminalizirati... Eto to je moje mišljenje ukratko. Ja bi izašao na referendum i potpisao se!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ne bi mene mučila dekriminalizacija kad bih imao pristojnu travu za popušit,a ne da pušim skupo preposušeno sranje s gomilom sjemenki! Ovako i onako se vućem pored zakona već 10 godina, tako da je i dalje ilegalna ne bi mi smetalo. Smeta me sranje od trave koju kupujem! Uživam u marihuani i uživat ću dok sam živ. Samo nemam mjesta i nekontroverzne roditelje da posadim sebi za dušu... Svakako, i ja bih stavio potpis!!
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Bilo bi super samo što odakle logistika za takav potthvat uspjet, nije samo tako sakupiti skoro pola miliona ljudi, trebala bi gomila ljudi prikupljat potpise, još je problem što je za tako kontroverznu svrhu tako da nisam baš optimističan.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
znam... Malo je u tome optimizma... Mala je i šansa dobit na lotu, ali ako ga igraš šansa postoji... peace
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Da ako igraš postoji šansa 1:15,380.937 tj. jedan naprema petnajst i po milijuna. Zato rađe tih šesnaest ili koliko kuna potrošim na burek i jogurt.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Evo prijedlog za referendum:

Potpuna legalizacija marihuane/kanabisa u Republici Hrvatskoj kao projekt za medicinske, mirnodopske i antirecesijske svrhe u svrhu poboljšanja društvene slobode.

Legalizacijom marihuane/kanabisa se dobiva sljedeće:

  • Potpuna revitalizacija poljoprivrede
  • Porast proizvodnje organskih materijala za eko uzgoj
  • Značajan priljev stranih gostiju
  • Velika pomoć braniteljima s PTSPom
  • Razvoj tekstilne industrije
  • Društvo s boljom tolerancijom
  • Razvoj prirodnih lijekova na bazi kanabisa
  • Porast GDP-a za 11%
  • Legalizacija bi bila čin suvereniteta i neovisnosti čime bismo dobili :respect: u svijetu
  • Sretno društvo koje ima pravo na svoj trenutak užitka, istine ili pak slobode

:lock:
 

weberjohn2

Aktivan Član
27.01.2010
68
4
0
33
a cujte tesko je skupit potpise jer je vecini ljudi u glavi da je to "droga", sad zamislite svoje roditelje ili neke bakice , kak idu potpisat za neku drogu, mislim da je takva situacija.Bozga probaj na facebooku otvorit neku grupu za peticiju/referendum, tako cemo vidjet koliko se optimalno potpisa moze skupiti! Peace . . .. . . . . . . . .
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Referendum nema teoretske sanse da bude uspjesan.

Pa vidite da su ovi sindikati jedva jedvice skupili ove potpise, a tu se radi o udaru na vlastite place i egzistenciju vecine ljudi
u drzavi. Pa izgleda vecinu boli neka stvar za to ocigledno, kada se nemoze skupiti pisljivih 500.000 ljudi da potpise.

I onda ce netko ici potpisivati referendum za legalizaciju "droge" .... /haha/
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Prvo neka svi u Vladi i Saboru naprave jedan kolektivni harakiri za podizanje nacionalnog digniteta pa će onda možda biti moguće presložiti kockice i od jedne balkanske poludržavice napravit suverenu državu u razvoju u kojoj se normalno može diskutirati o legaliziranju travke. :icon_lol: