Referendum u RH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Ova FB stranica u roku 3 dana prikupila je 22,700 lajkova (u trenutku pisanja). Po statistici lajkova, demografija je 18-24 god, grad Zagreb.
Treba nas oko 50,000, svaki prikupit 8 potpisa da bi se raspisao referendum. Lajkajte, invajtajte ljude, što naš je više veća je šansa da netko od fejsbukera čak i pristupi prikupljanju potpisa.
Imajte na umu da nijedna TV kuća tj. njihovi portali još nisu prenijeli vijest. Ignoriraju.

Neka ozbiljnija brojka potpisnika za referendum bila bi odličan pokazatelj vladajućima da zakonsku toleranciju treba još povećati a kazne maknuti.
 

Gagiba

Aktivan Član
E dobra je stranica, sad sam je malo obišao. Doduše, imaće žandari generalije na desetine hiljada uživalaca marihuane na izvol'te, al jbg mora i neka žrtva da se da zarad opšteg dobra!! :D

Nadam se da je u HR nešto bolje ali u SR bi takva peticija naišla na zid veličine Olimpus Monsa. Ovde je društvo toliko kriminalizovano da jednostavno društvena svest ne bi dozvolila da se bez neke opšte javne rasprave usmerene na opismenjavanje ljudi pokrene bilo kakva priča o legalizaciji "droge"!!

I stvarno ne mogu da verujem koliko su nas hebali američki farmaceuti, to je čudo jedno! 30-40 vekova se biljka koristila potpuno neometano, čak povremeno bila i propisana obaveza njenog uzgajanja i onda neka pohlepna budala spržene svesti i savesti reši da napravi monopol sintetičkih lekova i eto ti...
 
30.10.2013
60
51
18
Ma lose je to kaj sad zbog tog referenduma o braku,apsolutno nepotrebnog,ljudi u RH bi sad za sve kaj ih smeta referendum.
Mislim si da od svih tih FB i inih stranica razno-raznih koje pozivaju na svakojake referendume,peticije etc,to sve ce se pocet shvacat olako i ljudima se nece dat angazirat a i vladajuci ce to malo ogranicit jer je tesko preko vlade gurnut sad 10 referenduma(iz vise razloga)
i sve cemo opet sami zaj...(mi ljudi)... :shit2:

EDIT-Evo ovaj cas otvorim portal i ispadne mi ova vjest-o tome sam govorio nekoliko recenica iznad-

http://www.index.hr/vijesti/clanak/peticija-na-facebooku-jeste-li-za-nove-izbore-na-kojima-se-sadasnji-politicari-ne-bi-smjeli-kandidirati/712750.aspx
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar

nightrider

Aktivan Član
25.10.2010
130
87
28
Cricket je napisao(la):
... ljudima se nece dat angazirat a i vladajuci ce to malo ogranicit jer je tesko preko vlade gurnut sad 10 referenduma(iz vise razloga)
i sve cemo opet sami zaj...(mi ljudi)... :shit2:

EDIT-Evo ovaj cas otvorim portal i ispadne mi ova vjest-o tome sam govorio nekoliko recenica iznad-

http://www.index.hr/vijesti/clanak/peticija-na-facebooku-jeste-li-za-nove-izbore-na-kojima-se-sadasnji-politicari-ne-bi-smjeli-kandidirati/712750.aspx

nema veze da li ce vladajućima biti "preko volje" gurat 10 referenduma. ako postoji dovoljan broj potpisa onda se mora raspisati referendum.
u ime obitelji je dogovorila na svim nedeljnim misama svih religija, utakmicama itd. potpisivanje za referendum. i evo skupili su 700,000 potpisa. dovoljno je da se 1000 ljudi izjasni za, 999 protiv i referendum prolazi.

edit: ovo što Hamed gura je oke i slažem se s time. Index piše da je u tijeku peticija, ja nikakve informacije o tome ne vidim. Samo puno lajkova i sherova njegovog statusa.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cricket
30.10.2013
60
51
18
Nisam ja rekao da je Hamedova inicijativa loša niti ikoja druga.referendum košta,prema tome ne
Vjerujem da bi hrvatska financijski mogla isfurat to.a ak nemoze podnjet financijski onda ce nesto
Napravit,dal ce to bit ustavno il protuustavno na nama je da vidimo jer sam siguran da ce jako puno
Ljudi sa jako puno ideja htjet referendume od kojih bi neki mogli biti i podrzani od građana,a uz moju
"sigurnost" dao sam gore odmah i dokaz.
 
30.10.2013
60
51
18
Ne citas sve post-ove.zadnji link ti je nesto konkretno ali treba dat kolko sam shvatio ime prezimei grad.A trenutno si nemogu priustit kucanje na vrata :shit2:
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
tamo gdje daješ podatke postoji opcija prikaži moj potpis odčekiraj to i furaj....neznam kako zamišljaš peticiju bez svog potpisa?!
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
Meni se čini da je sasvim ok da što više više ljudi dođe do informacije, a i stranica nije uopće, kolko sam nabrzaka vidjela, loša.
Ne zagovaram uopće fb,niti ga imam, al činjenica je da sam ja jedna od rijetkih u mojoj okolni. Moj like bi sigurno imali, da ga imam, a ovak ću reć onima koji imaju nek lajkaju, ak oće, naravno.:)
Bitno da se priča.
Ono čega nema na FB, i ostalim društvebnim i drugim mrežam, kao da i nema, hehe, pa tak na kraju ispada ;)
Peticiju potpisujem samo uživo, jer jedino tako nešto vrijedi. :maryjane:
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Istina, to na fejsu je burekana. Daj mi skupljanje potpisa na javnim mjestima i potpisujem, inače štanga. Iako pravna država ne funkcionira tako da sam siguran i da se skupe potpisi i predaju naš premijer zoki zole će reći onu njegovu već poznatu: "Neka i skupe dovoljan broj potpisa, referendum nećemo odobriti".
Referendumi funkcioniraju u demokratskim državama u kojima je zajamčena sloboda govora i ne krše se ljudska prava, a mi to nismo, nego se samo pretvaramo da jesmo.
Ebeš državu u kojoj se ja javno izjasnim da mi nešt nije po volji pa mi par dana nakon toga na vrata pokucaju neki šatro agenti obavještajnih agencija.
Legalizirali ili ne ja ću i dalje pušiti i saditi tako da meni ni iz džepa ni u džep ;)
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
I stvarno mislite da je ikoga briga za one koji su lajkali stranicu? Ili kad bi bilo potpisivanje za referendum? Kako bilo...ja bi je potpisa...imaju "organi neorganski" i pametnjija posla...a za VU ću svakome reć "Yes!!! I smoke!!!" :rofl:
Šta će mi...kaznit me za "verbalni delikt"?

Najružnije je to šta taj referendum vjerovatno neće proć...jebiga, legalna Mara bi možda kome spasila život, izlićila od raka i sl.
Bitno da se "referendumira" o tome šta je "brak" a šta nije.......

Tribali bi i mi napravit "paradu ponosa" pa zadimit sve gradove LOL :rasta1:

Marijana, alo Marijana
znaš li da nijedna tebi nije ravna
Marijana, fina Marijana
budi tu bani mi usrid bila dana
Marijana, tebe Marijana
i panduri vole al ka to je tajna
Marijana, di si Marijana
doi da te provan koliko si sjajna

http://www.youtube.com/watch?v=C074emmmDP0
 

herb oil

Aktivan Član
11.03.2013
79
85
18
Mora jos dosta vrimena proci ako uzmemo u obzir sadasnji zakon nema sanse nit da ovaj referendum prodje iako ima potporu crkve (svih) oporbe I inih, a oni su velika vecina izbornog tijela koji glasa. Za prolaz tria 50% +1glas.... Bit je onih 60% sta ne izlazi u njima je snaga, vjerujem nakon nekog vrimena I jasno postavljenih zahtjeva ima nade. Triba medicinsku I ekonomsku svrhu staviti naprid, objasnit ljudima da nije to pusenje skolaraca I izdrkavanje klosara. Po meni triba osmislit obrazac sa uvjetima na njemu tablicu za potpise I pocet lagano skupljat. U momentu kad se bude imalo 95% prikupljenih potpisa tek onda izaci javno I sluzbeno pa kako bude na referendumu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: EXARP

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
naravno da se ništa neće promjeniti dok god su vam stavovi ovakvi....ovaj se boji potpisat,drugi već znaju da ovi "gore" će se pravit slijepi,treći znaju što će zoki reć.....no recite u kojoj zemlji je došlo do legalizacije bez žrtava,neko i to mora bit....mislim da i dalje stoji problem neinformiranosti javnosti pa je i mali broj istih za nekakav ozbiljniji referendum...moje misli ništa drugo ;)

no joke: koliko bi ti samo izašlo iz đepa novaca i vremena,nedaj bože provedenog u buksi da padneš,a koliko u đep berbom...
a da je legalno ovih briga nebi bilo ;) oću reć od nekud treba krenut :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: EXARP

stara baba

Aktivan Član
18.11.2013
183
197
43
47
Sagittarius A
stavove većine oblikuju mediji.
eto 70-tak godina već nam govore
da je ziza zlo.
mi znamo da nam :shit2: lažu,ali šta je sa većinom,a žrtava je bilo
za moj ukus i previše.
nije teško postati pesimist :sad2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Cricket