Referendum za legalizaciju kanabisa u Hrvatskoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Ajmo malo brainstorming nabaciti. Vrijeme je da se više nešto pokrene. Ima nas iz svih gradova HR, Jel moguće da ne možemo skupiti 200.000 potpisa da se uruće saboru za referendum.?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lazar_Krneta420

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Zar mislis da bi raspisali taj referendum sve i da se skupi dovoljan br potpisa:smoke:
Evo i da ga raspišu,zar mislis da je ovo drustvo dovoljno zrelo da odabere pozitivan ishod?:zvizd:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Zar nije poanta demokracije da služi volji naroda? Iskreno, mislim da je društvo zrelo, novi igrači su na sceni. Prije 20 godina se, npr., nije ni šaptalo o legalizaciji kanabisa, a kamoli raspravljalo o tome u saboru. Pogledaj gdje je Urugvaj, politički i mentalitetom, pa se taj iskorak napravio. Naravno, argumenti su potrebni u cijeloj prići, ne samo 'galama'.

Imaš pravo lega, naša vlada je priglupa, ali smo i mi jer ostanemo samo na ideji, i na prvi odjeb odustanemo.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
kakva demokracija te spopala...u ovom jadnom sistemu u kojem mi je nametnuto da placam crkveni harač i slična sranja ti mislis da ce se nesto dobro napravit u vezi svete biljke. u zemlji u kojoj su svi veliki vjernici koji pustaju politicku bagru da im sere po glavama vec zadnjih, koliko, 15ak godina...u zemlji u kojoj valjda ni jedan kriminalac-politicar nije osuden nego rade igrokaz i trose pare poreznih obveznika na sulude-dugotrajne-uzaludne procese...i gdje bogati ubojice hodaju slobodno zemljom dok se mulariju sa 2 jointa zatvara...
volio bi bit u krivu, ali...
a i reko vec puno puto, ako se sta pokrene, nece to bit za ljude nego uljeću monsanto i ekipa. eno ih vec su spremni.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
Mi smo za njih narkomani,a na svakoj stanci sabora wc skoljka u njihovom toaletu je spustena i drobi se...dokazano...
Skupljanje potpisa je ok..ali iza toga treba biti masinerija ljudi..pa nije to staviti stol na rivu i cekati potpise..
@trubabuba je sve rekao...
vlasa vlada malo priglupa osim Ivana Pernara

Da...on je pametan jer govori sto mladi zele cuti...ja ne vjerujem niti jednom politicaru,nikome tko prima lovu...vjerujem ekipi sa MS-om,raznim bolestima koji sa svojim svjedocanstvima pokazuju ljubav prema svijetu..e tim ljudima vjerujem...Ove fore.."gurni svoga","nas je"...te podjele...to nema veze sa demokracijom niti ti zele demokraciju..
 

Minja3

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
13.10.2010
356
1.732
143
Demokracija,porezni obveznici..minimalac,crkva...vutra,policija....pklliticari,lopovi !!! Pravilnik
moderi
:kafa:graveyard

hhahaha , a koja je tvoja vizija legalizacije ? msm , ko će da se izbori za to ? ono ... smešan mi je i ovaj entuzijasta što misli da može da skupi 200 000 potpisa i što misli da to može tek tako ....

Ovih dana smo nešto pričali oko broja ljudi koji se ( kao ) zalažu za legalizaciju u Svrbiji .. Na protest dođe stotinak ljudi a govori se o desetinama hiljada ljudi koji se leče kanabisom ..

Pa di su ??????

Ide proleće , kad šikara ozeleni , nove pripovetke pisaćemo mi :)
nepojmljivi sektaši sa Vutre .... ma ko bi to ikad u zakon nagurao ???

Postupak za izdavanje dozvole za gajenje marihuane u dvorištu :

Uverenje za odgajivača: ( Mož da dobiješ samo ako si član sns )

Ime i Prezime - upitnik -
Da li ste pasionirani , opsednuti obožavalac svete biljke ? ( jmb,g, br.lk , broj vozačke dozvole, broj djačke knjižice , broj indeksa, broj telefona, broj strujomera, broj propalih semenki , broj zdravstvene knjižice, broj zdravstvenog kartona , broj izabranog doktora, brojevi svih pasoša koje ste do sad imali , broj zuba koji vam fale )
Koliko godina / sezona ste do sada gajili vutru ?
Kakve ste prinose postizali ? ( Uverrnje o baždarenju precizne vagice + gps + uverenje o paušalnom plaćenom porezu na pdv )
Trip report svih trip riportova ? ( + OVERENE fotokopija uverenja o nesebičnom kruženju cigarete od vutre svih prisutnih drugara i svi brojevi za svakog od njih )
Koje sorte ste uzgajali ? ( Uverenje o sertifikovanom semenju sa instituta u Čačku )
Koje ste đubrivo koristili ( Kopija sertifikata proizvođača + uverenje o subvenciji za gorivo i đubrivo i pretrpljeni strah za pomenute sadnje prethodnih godina)
Stručna sprema, promašene profesije, otkazi , ( uverenje o iznosu crkavice koju primate , prosek za zadnjih dvajes godina + upitnik kako ste živi da objasnite lepo svojim rečima )
Istorija bolesti i dijagnoza - tajnost nije zagarantovana i fotokopije svih recepata koje ste uzeli od kad ste izašli sa dečijeg odeljenja. Nemoj da nešto niste priložili .
Za dečiji dodatak posebno se podnosi zahtev., ono.... ako vam dete rabi vutru , mora samo posebno da podnese zahtev ,žena isto .
Da li ste dobrovoljni davalac vutre ?

UVERENJE DA NISTE OSUĐIVANI !
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: grouchy

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.463
2.598
http://vijesti.hrt.hr/434215/sabor-o-izvjescu-o-suzbijanju-zlouporabe-droga-u-2016
..."strategija da se sve odradi do 2023 godine"smiley9934:lol:smiley9934smiley9934smiley9934:lol::lol::lol:..pa gdje nadu te godine...a vid..tu su negdje i izborismiley9934smiley9934smjesno je jer vise nije niti tragicno...znaci...smjesni su i ne mogu vjerovati da ih ljudi prihvacaju...demolakrdija...eto to smo...
Za ove da skupljam potpise..koji Vutru stavljaju u isti kos sa kockanjem,prostitucijom,organiziranim kriminalom...Ma rade cu sam saditi i raditi sebi ljek i braniti ga do kraja...:)
A demokracija..izmisljena rijec,zamjena za lopovluk,neuke ljude kojima je tv svetinja...da demokracija...pa kod nas se ljudi vesele kad dobiju placu na vrijeme,boje se ici na bolovanje da im ne skinu pol place,umiru bez ikoga,a gradili cijeli zivot kroz posten rad..koja crna demokracija...kod nas se treba promijeniti odgoj..odgoj koji djeci alkohol stavlja kao nesto normalno...da demokracija...:razvaljen::
 
Poslednja izmena:

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
Stava sam ,sve i da dođe na vlast netko tko je poklonik legalizacije i pozeli napravit nesto po tom pitanju,bez zelenog svjetla iz EU ili nekog drugog plave krvi koji zapravo vode igru,nista ne bi smjeli napraviti. Isto kao što mi živimo u kazalištu i gledamo prestavu,netko iza kulisa režira to sve i upravlja lutkama koje nastupaju
 
02.05.2016
85
230
33
Imas ti dovoljno ljudi koji bi potpisali, ali su svi u strahu, drugo ako razgovaras sa njima reci ce ti ja sam za, al ne zelim sudjelovati, podrzavam, al necu da mi netko pokuca na vrata itd itd
 

Sensi Star

Organic grower :)
Prijatelj Foruma
26.07.2016
1.787
5.412
258
Tamo iza ugla
U Grckoj kada su legalizitali medicinski kanabis, sav posao oko uzgoja je preuzela mafija (preko odredjenih firmi). Zar mislite da bi u HR bilo drugacije??? Ma nista od legalizacije dokle god je u HR prisutna ovako velika kolicina primitivizma i zatucanosti.
 
02.05.2016
85
230
33
Ako se stavi da svatko moze uzgajat i prodavat onda te bas briga kolko mafija ima i kuda ide sa njom. Ko da i sad mafija ne trguje sa smecem... Bar bi bila bolja kvaliteta a i informiranost bi porasla. Ionak lobiji prodaju u ljekarnama ulje koje je kamilica a skupo ko zlato... A prodano je 18 doza prosle godine. Ljudi kuze polako neke stvari
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jesam and sale82ful

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
Evropa je ta bitch koja odlucuje!!
200.000 ovoga,ili onoga haha koga briga.
Nego sve nesta bi legalizirali,a doma gradimo stealth boxove.mama i tata ako skuze hebali smo jeza.
Zena ne zna da duvam,a ja bi htjeo na trg za dredom i pljugom u ustima.

Mislim da prvo trebamo legalizirati doma.Svjedociti o njenom cudotvornom djelovanju.Poklanjati visak opreme.
Educirati one koji nisu upuceni.
To je proces i borba..mi smo trenutno na prvoj liniji.
I danas ,sutra tko zna..pricat ce klinci kako smo isli u zatvor zbog heda i bez obzira na sve to ..gorile su lampe po ormarima i uzgajala se hebena vutra...jednom davno..dok je jos bila u ilegali
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.742
358
pricat ce klinci kako smo isli u zatvor zbog heda

E, ovo...Potpis.

Jbt, ja sam jedva svoju okolinu prilagodio drugacijim pogledima na kanabis. Dao im pregrst informacija. Bruku vremena mi je trebalo. Sad bar, ako nista, duvam pred svojima, bez da me gledaju kao nekog "lijevog".
Edukacija je bitna, ali prvo idemo od sopstvenog okruzenja, pa sve do kolektivne promjene svijesti.

Znaci, ti,on, ja, prilagodimo sopstvenu okolinu na bezazlenost kanabisa, i onda krene lancano...
 
02.05.2016
85
230
33
Na prvoj liniji je onaj ko istupi javno u okolinu i govori ja uzgajam ostali su svi pozadinci koji nemaju hrabrosti da kazu da uzgajaju jer se boje svacega. Oni koji ce istupiti ce prvi napraviti val a za njima idu promjene. Dok smo mi u ilegali nema koristi, kad padnes umjesto da se aktiviras povuces se jos dublje u strah, ja da nisam pao vjerojatno bi jos piskarao, al sad vise nemam nista za izgubiti. Mene kao aktivista je stvorio onaj cija je ideja bila da mi se oduzme lijek, sad me bas briga da mi dodju doma i uzmu i 1000 biljaka ako treba odgulit cu, al sto je par godina ako si svojim znanjem uspio spasiti 1 zivot i informacijama promjenio nesto? Svi znamo da oni koji su prvi i medijski prisutni zavrse u cuzi kao primjer svima ostalima da se ne usude ponoviti isto, ali tad je tek prilika da se aktiviraju svi koji spavaju i kazu ja uzgajam, ja koristim, ja lijecim, meni je pomoglo, izljecio sam rak kad su me otpisali.... Ako se mi sami ne potrudimo za to, sistem sigurno nece, vec se svakog od nas pojedinacno zgaziti.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.247
10.159
358
nekoliko naših članova je među prvima javno, ali iz razumljivih razloga i anonimno, svjedočilo o tome kako im je kanabis pomogao u medicinskom smislu :respect::wave:

došlo je do velikih promjena unatrag nekoliko godina i ipak se više ne gleda toliko negativno na kanabis kao prije
ipak je došlo do dekriminalizacije, legalizirao se medicinski kanabis, takav kakav već je, svakako je ono što je loše puno lakše sada mijenjati
ići će stvari još na bolje, ali ne vjerujem da će doći do prave legalizacije u smislu slobode da svak radi šta hoće, pa ni u najboljoj namjeri

nisam za referendum, čak ne zato što mislim, hmm, da bi bilo nemoguće skupiti tolko potpisa, nego da bi onih koji bi bili protiv, bilo puno, puno više,
a čini mi se da se onda i zakonski kroz sabor ne može ništa promijeniti neko vrijeme ako referendum propadne

e sad, jel koči eu il amerika, rekla bih ova 2, ali znamo da nam je medicinski kanabis stigao iz Kanade, a prije toga i bivši premijer koji i nije baš znal spikat hrvaški, i a gle čuda, baš iz farmaceutske branše, a kojeg su ubrzo skinuli baš isti ti koji su ga postavili smiley9934:lol::D::lulamira::
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.