Referendum

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Znaèi potrebno je 10% potpisa ljudi koji imaju pravo glasa ( to je oko 400 000 ljudi u Hrvatskoj ), da bi se izglasao referendum. Šta vi kažete je to izvedivo? Ja mislim da je... Jednostavno isprintamo papire gdje æe trebati upisati ime i prezime, datum roðenja i potpis. To lijepo podjelimo ljudima koje poznajete i tako svatko na svom podruèju skupi odreðeni bbroj glasova. Kad tad æe se skupiti 10% potpisa i ljudi æe lijepo moæi glasati Za i Protiv!
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Bilo bi dobro da se na poèetnu stranicu vutra.org stavi anonimna peticija na kojoj se mora navesti toèno jedino e-mail pod nekim nickom. Tako æe se stvoriti anonimnost, a sprijeèiti višestruko glasanje pojedinca s istim e-mailom (postupak bi bio slièan kao pri registraciji za ovaj forum)
 
28.09.2006
3
3
0
42
Ime, prezime JMBG. A ko æe stavit svoje ime i prezime na peticiju za dekriminalizaciju vutre? Nitko iznad trideset. Još bi i uhitili sve na štandu zbog promoviranja upotrebe opojnih droga. :x
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
djevojka od bronce je napisao(la):
Ime, prezime JMBG. A ko æe stavit svoje ime i prezime na peticiju za dekriminalizaciju vutre? Nitko iznad trideset. Još bi i uhitili sve na štandu zbog promoviranja upotrebe opojnih droga. :x
...Istina!
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Kod nas je zakon dosta liberalan ako se potraze rupe :wink: moze se to organizirati bez problema jos i duvati tamo.. :lol: treba iznajmiti jedan brod voziti se obalom skupljati potpise i usput napravit canabis cup sve je to izvodivo samo treba jedan advokat da se potrudi ako ima koji medu nama neka istupi....
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
evo sta ja znam...

postoji zako o gradjanskoj inicijativi koja se svrstava kao nevladina organizacija u skladu sa tim i prema zakonu RS se moze organizovati javni skup...
iznad 20 ljudi mora se 48 sati pre skupa prijaviti policiji kao i podneti opis skupa...
gradjanska inicijativa se moze udruzivati sa drugim gradjanskim inicijativama ako joj je to u interesu

moze se napraviti skup i organizovati standovi na ulicama gradova gde se ne bi isticao i hvalio cannabis vec bi se jednostavno velikim transparentom objavilo JESTE LI ZA LEGALIZACIJU CANNABISA

ono sto je veci problem,jeste marketing....plakate,TV,radio,letci,majce,bedzevi...

PRVO ako nadjete sponzore ova prica je zdrava i pije vodu...inace nemojte da se zaludjujete i da dozvolite da vas policija upisuje i posle posmatra ...
-Ako ne uspe sakupljanje potpisa bicete klasifikovani kao vodje ovakvog pokreta i bice "obracana" paznja na vas...
-A ako sve to uspe ...onda mogu da se je.biiiiip jer ce cannabis biti legalan
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Treba to podic na medunarodni nivo onda bi imali neke sanse i vecina bi bila uz nas kad bi samo mi u Hrvatskoj brzo bi nas pojeli...
 

Growimir

Aktivan Član
10.07.2006
309
17
0
Iznajmimo brodic sad van sezone je to jako jeftino sve uredno prijavimo zovemo novinare radi zastite, na brodu se lumpuje legalno :loche: :wink: i u svakoj luci skupljamo potpise krene se iz Slovenije(oni su najliberalniji) pa put juga dok nas ne zaustave.. :D ponese se par biljki.. ko je za ?
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ma svi su za a zapravo nitko nije... Treba prvo napravit neki sajt u koji æe se registrirati svi ljudi koji su za i ako ima dovoljno ljudi onda bi se moglo organizirati skupljanje potpisa...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
mislim da ste neozbiljni jer je ovo sajt koji propagira legalizaciju cannabisa...

i vidim da je poenta zezanje na brodu vise nego razlog zbog koga ce se doci na brod...ne ide to tako
mozda nisam ni trebao da se mesam...imate Administratore ovog sajta pa udjite u pricu sa njima oko legalizacije..

brod... :shock: tek sam sada shvatio koliko je to sa brodom losa ideja

nemojte se ljutiti ali sam stvarno misljenja da je ovakva prica neozbiljna
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
sa peticijama postoji caka. Moraš skupiti potpise u odreðenom roku, moraš ih prijaviti itd itd.

Da bi peticija bila valjana moraš imati valjano ime i prezime, broj osobne (ili putovnice , iako sam siguran da i vozaèka može ali nije bitno) i potpis. Zato online peticije u zakonskom smislu na vrijede osim kao neko sredstvo pritiska javnosti ali samo to. Državna tjela nisu dužna ništa poduzeti po tom pitanju.

Uz to i da skupiš 10% sabor nije dužan ispuniti tvoje zahtjeve veæ samo raspraviti o njima.

Zato sama peticija bi trebala biti finale neke dugotrajnije akcije. Inaèe nema smisla

PS. ima jenda meðunarodna online peticija i iako je "rok" za kad su bili potrebni potpisi prošao vjerujem da æe se ponovo krenuti na istu stvar.
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
opusti se...tek je komunizam poceo da umire ali jos nije...
kad budu politicari shvatili koliko je ljudi koji konzumiraju cannabis bice im jasno na koji ce nacin pridobiti ovo ogromno glasacko telo
L E G A L I Z A C I J A
 

Tihojla

Aktivan Član
04.09.2006
90
7
0
po meni je najveæi bed što se ljudi jednostavno boje nešto reæ po tome.

Neki dan sam èuo izjavu tipa: šta da se ja tlaèim sa time kad ionako mogu svudje nabaviti i pušiti u miru bez da me uhvate pa mi je isto kao da je legalna.

Ovo mi je najveæi primjer ljudske gluposti
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
aha...pa to je OK dok ga ne uhvate sa jednim dzointom

e tek ce onda da shvati razliku izmedju ovoga i onoga...