Referendum

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Ma svi hoæemo legalizaciju, ali vidi šta se dogaða sad, postali smo neprijateljem države number #1. Ljudi nisu spremni riskirati svoju privatnost i izlagati se moguènosti da ih policija evidentira. Vidite kakvo mišljenje vlada o marihuani, koliko god voljeli travu ljudi nisu spremni riskirati.
Da ja poduzmem nešto roditelji bi me se odrekli, da li je vrijedno toga?
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
OK mozda u hrvatskoj situacija nije bas najbolja...ali u srbiji su stvari drugacije

za gram cannabisa mozes da dobijes max 30 000 dinara-350 eura
drugo ako nekoga evidentiraju a taj ne prodaje ili ne gaji po 50kg nema cega da se plasi..
procitaj krivicni zakon pa odluci sta ces raditi..

trenutno u srbiji pada optuznica cak i ako te uhapse a nisu ti rekli koja prava imas...odnosno prekrsili su tvoja prava cime se izjednacava drzava sa prestupnikom i po toj logici prestupnik ne moze prestupnika osudjivati...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
U hrvatskoj policija radi što hoæe, kod sluèaja s drogom nema milosti, pandureva rijeè protiv tvoje na sudu uvijek pobjeðuje. Oduzima nam se i pravo slobode govora na neki naèin, jer mi nesmijemo velièati marihuanu jer je to po zakonu navoðenje drugoga na drogu...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
:) po meni i nije poenta velicati cannabis vec argumentovano ulaziti u razgovor zasto on nije isti kao heroin ili nekakva hemija...
to se zove sloboda govora koju niko ne moze da ti zabrani...
meni je u takvim situacijama i krivo sto zatvaraju ljude zbog iznosenja svog misljenja,hocu da kazem da mi je krivo sto mene ne zatvore za iznosenje misljenja...
bar da oderem drzavu za novac kao covek...
a i Srbija je mnogo tolerantnija za posedovanje jednog dzointa odnosno za licnu upotrebu...tako da ..
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ma u Hrvatskoj treba hitna promjena vlade. A to se neæe desiti jer se ni nema koga izabrati. Treba èekati dok ne doðu mlaði ljudi koji imaju pametnije razmišljanje tj. razmišljanje novog doba. Oni koji æe znati razliku izmeðu Heroina i Marihuane i znat æe kakva je greška stavljati te dvije stvari u isti koš!
 

P.P.

Aktivan Član
08.05.2005
291
9
0
34
Weedran je napisao(la):
Da ja poduzmem nešto roditelji bi me se odrekli, da li je vrijedno toga?


pa to je to.... na forumu ima ovih starijih koje boli neka stvar za sve... ali ja tako nemogu... bila bi u kaznama i sranjima, nebi mogla vanka i tako to... jebiga... mozda cu jednom moc i ja nesto napravit... za sad mogu samo pusit i uzivat...
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Bloodspiller je napisao(la):
Ma u Hrvatskoj treba hitna promjena vlade. A to se neæe desiti jer se ni nema koga izabrati. Treba èekati dok ne doðu mlaði ljudi koji imaju pametnije razmišljanje tj. razmišljanje novog doba. Oni koji æe znati razliku izmeðu Heroina i Marihuane i znat æe kakva je greška stavljati te dvije stvari u isti koš!

treba zasigurno treba....o tome sam ti pricao kada kazes da treba promena u vladi...opet kazem da ce se to desiti kada budu shvatili koliko je biracko telo onih koji konzumiraju maruhuanu...
isto kao sto postaju tolerantniji prema gay orjentisanim ljudima..
e tada ce postati malo tolerantniji..!
nece biti legalizovana dok to prvo ne uradi Francuska ili Nemacka ali ako oni to dozvole veruj mi da ce i Hrvatska vlada biti tolerantnija...
U Srbiji su svesni koji je prosek u godinama bio na ulici za 5.oktobar i znaju sta moze da urade ljudi koji su jos mladi i ne plase se nicega...otuda i ovakva nazovimo je "tolerancija" sto i jeste cilj demokratizacije jedne drzave...

P.P a ti si jos devojcica...opusti se i uzivaj na forumu ali ima i za takve posao... :wink:
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Trebali bi svi napravit majice "I ja pušim" i jedanput tjedno se dogovorit da svi nosimo te majice. Onda æe ljudi (a i vlada) vidjeti koliko je zapravo uživaoca trave pa im možda doðe svjest. Zamisli da je npr. ponedjeljak dan pušaèa i da svi koji konzumiraju moraju to nosit, pa ja mislim da bi na ulicama prevladali pušaèi marihuane i da bi se oni koji ne duvaju taj dan na ulici osjeæali jako èudno!
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Hvala ali to mi ništa ne znaèi jer æe to i ostati samo na tome, na lijepim rijeèima bez djela kao i cijeli ovaj forum. Ovo bar nije teško napravit a jako je zanimljivo. Baš bi me rezultati zanimali... I da ne nosimo majice samo mi s foruma nego da to predložite svim frendovima i poznanicima koje znate da duvaju. Ako to nebi izašlo na televiziju neznam šta bi! Mogu samo zamislit sliku: puno korzo ljudi prepavljeno istim majicama s istom porukom na njima! A da nebi izazvalo èuðenje javnosti!
 
03.06.2006
22
0
0
Ja sam tvoj 1. post u ovoj temi procitao jucer i danas sam ponovno otvorio temu, ali 3. stranicu jer je bilo novih odg. i zaboravio sam sta si napisao kao 1. post, ali sam znao da je o referendumu i ja sam mislio ovo postat :

Pa to bi trebalo napraviti, najbolje bi bilo da mi ovdje sa foruma nabavimo potpise u drustvu i kada skupimo dovoljno, sve to skupimo i predamo, btw dali ja mogu glasovat ako sam maloljetan?

Ali sam prije postanja otisao vidjeti sto si tocno napisao kao 1. post i vidio sam da su nam ideje slicne.
Ja sam ZA.
 

Bloodspiller

Aktivan Član
14.12.2005
473
13
0
35
Ma i ja sam za ali da bi se skupio pravo za referendum treba 10% valjanih potpisa graðana Hrvatske a to je oko 400 000. Pa i da svi s foruma skupimo po 200 potpisa svaki nije ni u pola dovoljno. Mislim da je ovo prevelik zalogaj za neke malo jaèe ljude a kamoli za nas. Molio bih malo iskusnije èlanove foruma da se ukljuèe u raspravu jer me zanima njihovo mišljenje!
 
05.10.2006
0
2
0
ideja s majicama je zakon. a za peticiju ja mislim da nemogu reci da promoviramo uporabu nego istrazujemo misljenje ljudi za upporabu ili bar za misljenje na novi zakon. samo recite sto ce biti s majicama i di da ih napravimo (nabavimo) ja cu rado jednom tjedno ici po gradu s tom majcom "i ja pušim".