Reggae!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
02.07.2009
103
174
43
Ja Boba obozavam, na njegovim pesmama sam praktično odrastao.
U početku nisam baš razumevao o čemu peva, i sve te metafore i poruke. Ali kako sam odrastao i sagledavao ovaj svet u kome danas živimo, polako sam počeo da shvatam da je sve protiv čega se on borio na kraju i pobedilo. Nažalost. A opet nažalost i on je to video pred kraj života, otuda i jedna od za mene najtužnijih njegovih pesama, kada je i on shvatio da je sve uzalud:


Voleo bih da živim u tom vremenu, kada su se ljudi još uvek borili protiv globalizacije, i ovog modernog ropstva u kome živimo. I naravno da ne propustim ni jedan koncert njega i vejlersa :D
Ako bih morao da biram omiljenu njegovu pesmu, definitivno bi to bila Concrete Jungle i to u ovoj live verziji:

 
02.04.2015
61
81
18
@ozric baš sam nedavno gledao Rockers, preporuka svima. Znimljiv filmić za opuštanje i uz to odlične glazbe u njemu... Glavni glumac je bio bubnjar Burning speara, Isaacsa, Inner circlea... Inače u filmu se pojavljuju B. spear, Isaacs, i Jacob Miller(Inner circle) i još neki reggae glazbenici, a zanimljivo je i da je sniman na autentičnim mjestima, tj u pravoj Horsemouthovoj kući, u studiju u kojemu su snimali Bob i the wailersi između ostalih...


big up :)
 
02.04.2015
61
81
18
Evo da i ja stavim nešto od velikog Boba :zvizd:


...i njegovi unuci na koje sam naišao. Mene osobno nisu nešto oduševili, imaju dobrih stvari, ali znaju u nekim pjesmama odmaknuti se od rootsa malo previše za moj ukus. Pa koga zanima :)


Ovaj zadnji mi nije sjeo nikako, više radi neki hip hop inače, ali ne onaj koji bi slušao...
Bez prezimena tko zna gdje bi bili.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: lisac_bg