Reggae!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Evo jedan nedavno otkriveni biser, nisam imao pojma da Eddie radi dobre stvari...

 
02.04.2015
61
81
18
@Lilly Ta stvar mi je jedna od dražih Bobovih, ova isto tako... :D


Prekrasne stvari za slušati i podići si pozitivu i motivaciju kada ti babilonske ovce pokušavaju nametnuti svoja pogana viđenja života. :)
 

Lilly

Aktivan Član
12.08.2011
84
302
53
Wonderland
Prekrasne stvari za slušati i podići si pozitivu i motivaciju kada ti babilonske ovce pokušavaju nametnuti svoja pogana viđenja života. :)

Predobro rečeno :clap::reggae muzika apsolutno predstavlja beg od babilonskih ovaca :D upravo na to sam mislila kad sam u nekom od prethodnih postova spomenula kako neki ljudi misle da je reggae samo za naduvane... mislim naravno da jeste, ali ne razumeju svi o čemu se tu još radi kad zagrebeš ispod površine.


"Possession make you rich? I don't have that type of riches. My riches is life. Forever."

A tek kad sam pročitala Bobinu biografiju, "Catch a Fire" od Timothy White-a, shvatila sam kakva je on legenda od čoveka i kako je svojim životom bukvalno oblikovao svet reggae-a koji danas znamo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Groover
02.04.2015
61
81
18
Baš to, reggae je puno više od samog skupa tonova i ako zastaneš u trenutku i poslušaš o čemu je zapravo riječ i razmisliš o tome, ja vjerujem da svi mogu shvatiti jer je to jednostavna životna filozofija koja se temelji na ljudskim vrijednostima i principima, a svatko tko ima mozak može to shvatiti odnosno osjetiti. Samo što dobar dio ljudi danas sve uzima zdravo za gotovo, površno, glazba im je nešto za usput, za zabavu, za slušati dok se voziš autom ili hodaš u trgovačkom centru... Treba sve te ovce ošišati do kože, pa kad vide tko su, možda shvate da ima nešto više od konzumiranja bez žvakanja, bilo glazbe ili čega drugog...
A Bob je baš legenda, njegova sposobnost da jednostavnim riječima i tako očitim zapravo pokaže ljudima put iskrenosti i ljubavi je nevjerojatna. Fascinantnije je još kad vidiš koliko je svojom glazbom uspio utjecati i na one koji ga nisu slušali tj izvan okvira reggea, čovjek je uspio pomiriti zaraćene ljude i to ne samo u njegovoj državi, a da ne pričamo o glazbi za koju mislim da je malo reći da je savršena jer toliko lijepih i melodičnih pjesama nisam nikada čuo od jednog izvođača :) Isto mogu reći i za Tosha..

Evo jedna za sve jude i ovce. :vozdra:

Jah bless. :joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lilly

Lilly

Aktivan Član
12.08.2011
84
302
53
Wonderland
Dok sam gledala dokumentarac Marley ježila sam se od glave do pete :D delimo isto mišljenje da je njegova muzika savršena, nigde nisam uspela da pronađem taj duh koji je on uspeo da ubaci u svaku pesmu. Toliko dobro, a opet jednostavno i razumljivo upravo za svakog, samo što nije svako u stanju to da razume.
Mislim da su se ljudi većinom prepustili uticaju babilona, ne samo što se tiče muzike, nego su uopšte svi mediji veliki izvor globalnog zaglupljivanja i manipulacije. Zbog toga sam i prestala da gledam TV i čitam novine, zapitam se stvarno da li ljudi gledaju i čitaju kojekakva sr*nja koja nam neke tamo prdonje serviraju. Pored fizičkog zagađivanja planete mislim da je ovo psihičko još gore, samo što je nekima verovatno teško da se otrgnu tom uticaju.

Dobar je i Bunny Wailer, koji je (bar tako mislim) od celog benda "The Wailers" jedini još uvek živ.


Dobra je i ova pesma, iako peva na Jamajkanskom Engleskom, može da se skonta šta čovek hoće da kaže. Koliko slušam reggae počela sam i da ih razumevam :cool23: