Reggae

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zekrt

Aktivan Član
15.05.2005
237
4
0
38
Poslednjih nekoliko godina cude me ljudi maksimalno. Recimo, jedne je godine na MTV music awards nagradu za najboljeg rege izvodjaca dobio Sean Paul, ne znam jel se tako pise. Mnogo mi je krivo zbog toga jer uopce ne znam kako i zasto je on zasluzio tu nagradu. Covece bozji, toliko mladih i odlicnih rege bendova ima u svetu, stvarno se ne slazem s tim. Isto tako, novi "rege smerovi" tipa ragga i dancehall, to je moje misljenje, zaista ubijaju sliku o regeu covece. U redu je ako je definicija regea siroka, ali rege je nastao u maloj drzavici i mislim da ima jedinstvenu poruku. Krivo mi je sto se neki tipovi nazivaju rege izvodjacima jer nemaju pravo na to i mislim da se neki pojedinci okrecu u grobovima u ovim momentima. Jebiga..
 
11.01.2008
24
0
0
35
E, ja nisam vidjela ili nisam dobro pogledala ali nema topic o reggae-u. Ko sta voli od reggae-a i slusa li ga tko uopce?

(ako ima ova tema, molim mod-a ili admina da pobrise ovu temu. Hvala)

:smoke18::watchplant:
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
517
534
113
balkan
Pa evo meni je marley glavna faca,
dakle za sve weed smokere must have diskografija na ovom linku.

svi koji nemaju evo na linku 1.32 gb.

Dakle eto ak ste za lupite download link ovdje pa cemo razmijenjivat ono sto volimo od reggae mjuze.


Mislim nije da bas poznajem reggae i njegove najbolje artiste,pa evo preporuke sta bi bilo dobro poslusati...

Evo link na marleya

http://www.mininova.org/tor/807692
 
11.01.2008
24
0
0
35
A... eto da ja pocnem. Slusam Boba i Damiena Marleya, Black Uhurua, Zoster (khm khm), Del Arno bend, Tony Tribea (khm opet), Heptonese, Matisyahu, Wood In The Fire :) Otprilike :)

Od tog svega najvise volim kralja (Marleya), Heptonese, BU i WITF :) peace
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Slusam reggae vec negdje 5 godina, zadnje 3 samo reggae.

O Marleyu se nema sta puno pricat, jer je taj covjek legenda za sebe. Svi koji slusaju reggae, su najvjerovatnije poceli sa njegovim stvarima buduci da su bile najdostupnije.

Uz autore koje je nabrojao marely, htio bi jos spomenuti gladiatorse, groundation, augustus pabla (dub), anthony B, sizzla, junior kelly, jah mason itd itd.

Imam 60GB reggae na hardu, tako da ako koga sta zanima, neka pita, pa lako dignem na rapidshare
 

3kokosa2

Aktivan Član
02.06.2007
69
4
8
38
Marley je napisao(la):
E, ja nisam vidjela ili nisam dobro pogledala ali nema topic o reggae-u. Ko sta voli od reggae-a i slusa li ga tko uopce?

(ako ima ova tema, molim mod-a ili admina da pobrise ovu temu. Hvala)

:smoke18::watchplant:

evo dvije teme ispod sam stavio linkove na 2 "albuma" tj. mix reggae i duba (izgleda). modovi čak možda i mogu spojit ova dva topica!
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
naravno da se reggae slusa :)
meni je reggae ok,vise mi se roots svidja od danchalla ali eto...kako kome...

marleya ne slusam,nit ga smatrim dobrim izvodjem...po meni ima 3 dobre stvari i to je to...no za razliku od njega...Buju Banton,Burru banton,elephant man,Macka B,Anthony B(moze proc xD),Capleton,MC Popeye(hrvat),M.I.S.T.(hrvat takodjer),Daddy Freddy,Delly Ranks, ma ima ih previse da bi nabrajao...evo jedan frend,sto je u jednoj Sound Selektor grupi zvanoj Lar-Plur-Lar,pustali su par puta po zagrebu,cak i u mocvari na trip To zionu...mislim znam ih sve al ovaj frend ima kojih 220gb regge mjuze...to je po meni previse...

ali regge nije tak poseban,Dub je stvar :)
Dubwise :)
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Bob Marley fuckin rulz!Mystic root takodje,najjace mi je Pass the marijuana...
Nemam reggea,samo boba...Ali ima vremena za download...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Yami_Raziel je napisao(la):
marleya ne slusam,nit ga smatrim dobrim izvodjem...po meni ima 3 dobre stvari

Jado moj... Stvarno, ako marleya smatras losim izvodjacem onda si zadnji jaro...
Ne moras ga voljeti ni slusati, ali to je isto ko da si napisao da beethoven los skladatelj.

Lupas gluposti u svakom threadu
 
11.01.2008
24
0
0
35
Heh, a Marley jest zaista pocetak. A ima i ugodne lirike, muziku koja odgovara kad si naduvan :D Smoke two joints :D
Ugl. drago mi je da vidim da tu ima reggae ppl-sa :D
 
27.12.2007
2
0
0
16
Ja boba Marlyija bash gotiwim i xtra mi je to shto su stalno naduwani.Imaju extra look a mjuza im je na neki nachin dosadna :bored: a wolim zato shto imaju dredowe!To bash xtra i ja tju ih stawim!Nego naj proizwodjach owe mjuze je definitiwno Bob Marley
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Laidback je napisao(la):
Jado moj... Stvarno, ako marleya smatras losim izvodjacem onda si zadnji jaro...
Ne moras ga voljeti ni slusati, ali to je isto ko da si napisao da beethoven los skladatelj.

Lupas gluposti u svakom threadu

cek sam malo...ako svijet kaze da je bush dobar predsjednik jel je?
meni se marley ne svidja i gotovo...nek je vama jebeni bog ak ocete al meni se nesvidja nista njegovo i to je tak sta ces...to sto ti se nesvidja moje misljenje tvoj problem...

frajer je dobar sam zato sto je donio reggae u svijet...i zblizio ga ljudima...ja nazalost nisam krenuo od slusanja njega i zato mi se valjda ne svidja..jer sam cuo 20-30 boljih artista prije i kad sam napokon presluso sve od njega nije mi se svidjelo...ima on par dobrih stvari ali puno vise artista ima jos bolje stvari tak da...
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Ragee_Girl je napisao(la):
Ja boba Marlyija bash gotiwim i xtra mi je to shto su stalno naduwani.Imaju extra look a mjuza im je na neki nachin dosadna :bored: a wolim zato shto imaju dredowe!To bash xtra i ja tju ih stawim!Nego naj proizwodjach owe mjuze je definitiwno Bob Marley

Ma jel se ti šališ......:icon_mrgreen:
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Ragee_Girl je napisao(la):
Ja boba Marlyija bash gotiwim i xtra mi je to shto su stalno naduwani.Imaju extra look a mjuza im je na neki nachin dosadna :bored: a wolim zato shto imaju dredowe!To bash xtra i ja tju ih stawim!Nego naj proizwodjach owe mjuze je definitiwno Bob Marley

ROFL:rofl::rofl::rofl::rofl:
 
11.01.2008
24
0
0
35
hahaha, ajd dobro, mislim - promjenit cu naslov u "Kako vam izgledaju oni ljudi koji slusaju reggae?" ili "Bas mocni dredovi"

wtf... muzika muzikaaaa
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
@Yami
Kao sto sam ti napisao, ne moras ga voljet, ali ne mozes lupat gluposti da je on los izvodjac.
Ti usporedjujes vladu sa reggae izvodjacem...

Volim ekipu koja si radi dreadove, a nema pojma o tome nista. Ali to se nosi, to je drukcije, to je cool...

A ovu ragee girl necu ni komentirat. Koliko imas godina, 12? Djeca...

Uglavnom, ako kome sta treba od reggae-a neka samo javi sta ;)