Regulirajmo pH/Alkalizirajte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Dosta nas ovdje ima pH metar, rekao bih. Oni koji su growali sa balansiranjem pH i bez znaju koja je razlika.
Koja je onda razlika u nama? Razlika je neviđenih razmjera.

Znajmo da je čovjek biće dizajnirano da bude savršeno u vlastitoj okolini. Zašto onda nije tako? Iz jednostavnog razloga - prekiseli smo. U takvom okruženju čovjek ne može biti savršen, i boriti se protiv svih zala koja ga napadaju. Srećom pa mi groweri imamo pH metar, i možemo to regulirati. Da ne pišem previše u ovoj temi, stavit ćemo jedan filmić:

Acidic Blood vs Alkaline Blood - YouTube


Ljudi, vi kad dođete u 7.5 (može i više za početak - da krene liječenje) vama nitko ništa ne može. Nikakav parazit, virus, gljivica, pa i tumor.
Vratimo se na growanje biljaka. Sjebeš pH - kaos, biljka umire u kojekakvim hrđama i koječemu. No, to vrlo lako izbalansiramo sa flushom.
Šta se dešava u nama? Prekisel si i u tvom tijelu se razvije komadić soli, jer tijelo je toliko otrovano (kiselo) da ne može razgrađivati svu materiju koju u njega unosimo. Znamo šta je sol na ranu. Tijelo se mora obraniti od soli, jer umrijet će odmah, i šta razvije za zaštitu? Jedan prekrasan tumor, koji će te možda ubiti za 2 godine, ali neće sutra. Rak ljudi ubijate tako da se flushate sa pH+ solucijom, ne rak nego APSOLUTNO BILO KOJI ***** U SEBI! Ovo su empirijski dokazane činjenice, nije bullshit.

ČUDO DR. TULLIA SIMONCINIJA: Soda bikarbona – prirodni lijek protiv raka! | Matrix World

Koristim znanje možda 10 dana i danas sam bez svih autoimunih bolesti (imam cijeli život oblik dermatoze koji doktori ne znaju liječiti, ubio sam ga za 2-3 dana hehe), sve što ne valja u meni se liječi, jači sam i pametniji (bolja oksigenizacija).

Ovo je jebeni eye opener, vidjet ćete rezultate na sebi. Što je ljepše, stvar ide dalje, u eterično, ali o tome nećemo. Ajde ukratko... U sebi umjesto više metala, tumora, gljiva i kojekakvih sranja imaš vodik, najelementarniji spoj koji se nalazi. Najlakši :) Eteričniji si.

Toliko od mene. Znate, ovih dana planet evoluira. Gotovo je sa svime. Svijet je nov. Vaš prvi korak evolucije je pH mokraće na 7.5-8 i to je istina. Sve će se to ionako desiti, lavina je krenula. Vi možete birati hoćete li biti u prvom redu među velikim kamenjem, ili se samo spustiti kada svi ostali veliki kameni naprave put.


Believe you me ;)
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
rep + za temu :dada

nedavno sam citao nesto o tome i bas danas sam razradjivao plan kako cu to radit kad mjerit kako podizat i sve ostalo, jos samo da mi stigne novi ph metar i pridruzujemo ti se
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Tarki jel imas razradjenu semu kad mjeris ono tipa ujutro, podne , navecer i koje je najrelevantnije mjerenje po cemu se ravnas malo sam trazio po netu al nisam nasao nesto konkretno
 

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Jel može malo konkretnije? Koliko i kako često uzimati, koliko dugo? Ima onaj Simoncinijev link ali tamo ima svega.
Interesuje me tvoje iskustvo. Koju sodu koristiš, i tako to..?
Ja kupio ovu običnu iz trgovine i onako bezveze od juče pijem po malu kafenu kašičicu ujutru i naveče.
Imam digitalni ph metar i baš ću danas izmjeriti...
Hvala i sretno.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
koliko se sjecam ide soda bikarbona iskljucivo ona iz ljekarne NaHCo3 tri puta na dan malenu zlicicu nataste, ali to je terapija za lijecenje karcinoma a za ovo treba isprobavat dok nenadjemo dozu moze se i unosom vece kolicine vode povisit ph ili nekim vrstama hrane u svakom slucaju isplati se potrudit oko ove teme!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
mario339 je napisao(la):
ali to je terapija za lijecenje karcinoma

Pa reguliranje ph-a i je borba protiv karcinoma :). Tj prevencija da se isti ne pojavi negdje u tijelu ili neke druge bolesti.

A ak ose i pojavi tu je soda koje prebacuje u lužnatost i ubija stanice raka npr.

Kako je dozirati...pa prema potrebi...ph vaseg urina ce vam pokazati koliko ju dozirati...

Meni je frend pokaza kako on to radi: uspe si u šaku sode bikarbone recimo 2x2 cm natopi si usta, ubaci sodu zaliej vodom i baj baj. Jer njemu je nljutavo piti vodu sa sodom....eto malo tipseva i trikseva.

Pazite da soda usebi ne sadrzi aluminij! znaci 1000% soda ima da bude, ako pise 99% soda a onih 1 posto nije označeno ka šta sam ima priliku vidjeti lagano ili brzo zaobiđite :)
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
nas ph treba biti 7.0 a urina7.2-7,4 jer je urin pun toksina i smeca koje mu dize kiselost :D soda + limunska kiselina se uzima za regulaciju ph organizma i dize alkalnost organizma sto utjece na mnoge bolesti i karcinom te sve maligne stanice i mutacije u organizmu
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
bas se i ne slazem...svugdje gdje nailazim na informacije i od ljudi koji proucavaju i prakticiraju regulaciju ph-a kazu i pise se da je ph krvi 7.3-7.45, tako da nam nije 7.0 jer je neutralan a mi smo po difultu više lužnati, tako da i sam ph urima triba podici na nekih 7.5
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
soda je ok kratkorcno i ljudima koji su bolesni pa nemaju puno za izgubit al mislim da je svakako potrebno trazit neke druge nacine za odrzavanje dobrog ph, promjenom ishrane i nacina zivota jer neznam koliko je soda bezazlena svakodnevnim dugorocnim konzumiranjem ima svakakvih misljenja o stetnosti sode i vjerovatno ima malo istine u njima zato nebi bilo lose dobro se informirat prije konzumacije bilo cega
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nadjev
03.07.2009
1.740
2.317
188
[h=2]Drevni narodi su još davnih dana otkrili utjecaj prehrane na krvnu sliku[/h] Ponekad se čini da su tradicionalni pristupi i drevne medicine poput ayurvede i kineske medicine znale činjenice koje današnja znanost tek otkiva. Tako je i u slučaju utjecaja prehrane na kiselost krvi, o kojoj su drevni kineski i indijski znanstvenici i liječnici pisali već u prvom tisućljeću prije nove ere

Tko jede bademe, ima zdravu krv! - Zdrava krava

jedan od načina el...triba se bolje upustiti i istraziti...ofc da soda nije jedini bufer za podizanje ph-a ali je jedan od nacina :), koliko je stetna a koliko ne nebih ulazija jer sam upravo zakoracija tamo gdje me suvremene brošure i mediji nikad doveli nebi :)
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Ovo nije za one koji konzumiraju puno mlijeka, mlječnih proizvoda i Ca dodataka...

Milk-alkali syndrome - Wikipedia, the free encyclopedia

In medicine, milk-alkali syndrome, also called Burnett's syndrome in honor of Charles Hoyt Burnett (1913–1967), the American physician who first described it,[SUP][1][/SUP][SUP][2][/SUP] is characterized by hypercalcemia caused by repeated ingestion of calcium and absorbable alkali(such as calcium carbonate, or milk and sodium bicarbonate). If untreated, milk-alkali syndrome may lead to metastatic calcificationand renal failure.
Effects due to
hypercalcemia may be remembered by the mnemonic bones, stones, groans and psychiatric overtones [ or moans ] . This means an increased risk of kidney stones,bone fractures, anorexia, vomiting, constipation and a host of psychiatric effects, including weakness, fatigue and altered mental status.
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ovako, pitalo me dosta ljudi na PM i tako, pa da objasnim i pojasnim neke stvari, gle jbg ni ja ne koristim ovo jako dugo pa ne znam sve, ali znam eto ponešto :)

Ugl, ph si mjerite SVAKIM URINIRANJEM za početak. Jer, ne biste vjerovali kako stres jako utječe. Seks npr :D sport itd... Moraš se mjeriti svaki put da bi znao.

Onda, ovo šta Trop veli - nije samo soda + bufer, ima tu i drugih stvari. Vid' ovo:

ph+: voće, povrće (čim zelenije, tim veći +), limun ubija, samo da limun dnevno satreš cijeli - brutala.
ph-: meso, junkfood, pljuge, alkohol i te "loše" stvari, zbilja ph-.. oh da - stressssss, to kad vidiš kako utječe ne biste vjerovali

Za vanjske (dermatoza, virusi npr) simptome:
Pa ono, napraviš soluciju soda-voda i trljaš. Ja sam imao na licu ove sve gluposti, i umivao bih se sodom. Namažem pastu, kad me počne peći krenem ispirati, ali lagano, jer soda dere pa pomalo (ali dobiš i fini piling hehe).

Ali, dovedite vi sebe fino prvo na 8 pa gledajte kaj se sve dešava.

Da, i pereš zube time bez beda, za caklinu ne brinite - dođe vam nova s vremenom hehe.

Naravno, ne pretjerujmo u bilo čemu, pa tako ni u ovome, ima negativnih implikacija, ali samo ako pretjeruješ kao svinja, a sad su većina ljudi ionako kiseli.


I ovo za ph urina: 7.5 ili iznad, nema tu kaj drugo. Krv je 7.35, ostatak tijela se bori da tako bude. Nek bude malkoc rađe alkalnije nego kiselije ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nadjev and Gewind
10.03.2012
10
0
0
50
Vec duze vreme citam po forumima o lecenju sodom.Da li je neko probao lecenje raka sodom i kakva su iskustva.Bolujem od raka i molim za savet,sta sve mogu koristiti.
 

ZelenaBanana

Aktivan Član
02.03.2010
51
8
0
33
maverick je napisao(la):
Ovo nije za one koji konzumiraju puno mlijeka, mlječnih proizvoda i Ca dodataka...

Milk-alkali syndrome - Wikipedia, the free encyclopedia

ja pijem cijeli zivot mlijeko prosjek po danu mi je minimalno pol litre, kosti ne da su mi izdrzljive, nego su izdrzljive, frend padne na glezanj gips na 2 tjedna ja padnem na glezanj( mozda sam i zesce pal) nista malo sam nogu odma lijevo desno gore dole razgibo i nastavil igrat je da je bolilo prvu minutu, al je prestalo nakon nekog vremena, doso doma, pod tuš i ladna voda na glezanj sljedeci dan noga i bolje nego inace.

pisalina mi je zdrava( zute boje)
anoreksican nisam lol :D
nisam bljuvo vec dugo, u posljedne vrijeme stolica ide na bolje :D
izdrzljiv sam punk urac i vise nego ostatak puka, slab nisam al mentalno nisam svoj :D

eto pa ti seru po mlijeku ! :bananica

edit: od mlijecnih porizvoda samo mlijeko i domaci sir, jao domaci sir
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Mlijeko nije tema ove teme, ali mlijeko je generalno jako loše, da.

Nema veze, ti tamo gore koji imaš rak... Pa ok, kreni se ODMAH rokati sa sodom i vidi. Koliko teško može biti? Kaj imaš izgubiti?
Ha niste mi jasni nekada stvarno. Aj da soda dođe soma eura, dođe euro. Pa kao jel tko uspio? Pa idi vidi.

Samo vidi da je soda neka "bio" ili medicinska iz apoteke, da nema aluminija u sebi.

Piše vam sve u linku u prvom postu, ima i google i tako...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nadjev

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Tarki je napisao(la):
Mlijeko nije tema ove teme, ali mlijeko je generalno jako loše, da.

Kaj ni ti nisi pročitao link??
Pa tema nije o mlijeku, a linkao sam tekst o interakciji sode bikarbone sa povećanim unosom Ca (koji unosimo mlječnim proizvodima).
Pa uredu je obavjestiti ljude ako spadaju u ovu kategoriju (unos više od 2g Ca dnevno) da se ovime izlažu riziku od bubrežnih kamenaca u najmanju ruku...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jedan od znakova urinarne infekcije je povišen pH (oko 8)! Jeste li sigurni u ovo što radite, al ono 100% sigurni? Mislim, ne volim biti partibrejker, al eto, saznao sam to danas, pa reko da vam samo bacim bubu u uho :p
Inaće, kaže dr. ovako: ispod pH5,5 je bolesno. Isto tako i iznad pH7 je loše. To govorim za urin. Krv MORA biti u granicama pH7,35-7,45.

Btw! Osobe oboljele od raka su još osjetljivije na bakterije i ostalo... znam to provjereno. Malo se nahladi i evo ti boleštine.

Edit:

Mlijeko (kravlje jel) je za tele, ne za čovjeka :p Čovjek prestaje trošiti mlijeko kad ga mama sa sise skine :icon_lol:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nadjev