Regulirajmo pH/Alkalizirajte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2008
1.048
1.455
188
grga77 je napisao(la):
gdje si to procitao ja sam to trazio ali nigdje ni jedne studije o tome nema...............a i netreba u nicemu pretjerivat pa ni u sody

e sad sam zaboravio gde sam procitao ako pronadjem dobijas link, ja pijem ujutro i uvece
po celu malu kasicicu i nemam problema sa pritiskom mada sto kazes ne treba u nicemu preterivati
a sto se tice podrigivanja podrignem samo nakon sto popijem sodicu onako muski i meni se svidja
sto se ne bi moglo reci za moju okolinu :icon_mrgreen:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roower

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
to je knjiga koja objasnjava sve o kiselosti i luznatosti organizma i kako organizam reagira na svako od tih stanja i na kraju kako pomocu ishrane dovesti organizam do luznatog stanja

Ukratko, tu je sve sto trebas znati ako te zanima ova tema :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Tropico
14.03.2013
9
6
0
Nisam mislio o čemu je riječ u knjizi nego kad sam je skinuo ima format naslov.pdf.exe, ako me netko razumije...
U biti nebitno...
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Ljudi jel neko podigao ph na famoznih 8? Ja nikako ne uspevam, pio sam svaki dan jedno 15 dana i to po
cela kasicica pre spavanja i ujutro i ujutro kad sam izmerio nesto izmedju 6-7. Mozda moja fizicka aktivnost utice
na to, posto treniram u teretani anaerobni trening tj sa tegovima a i napolju ili unutra kardio tj aerobni trening
(trcanje,bicikla itd), sto se tice ishrane za rucak jedem sta keva skuva, uvece posle treninga ide belo meso,
ujutro neke zitarice, unosim voce za uzinu, onako trebalo da je ishrana 80 posto zdrava a opet ne ide,
a i primetio sam da lako silazi ph, ne znam kolko bi dugo bez pauze moga da pijem ipak mora da se napravi
neki post sto se tice sode bikarbone.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
WeeDiĆ je napisao(la):
Ljudi jel neko podigao ph na famoznih 8? Ja nikako ne uspevam, pio sam svaki dan jedno 15 dana i to po
cela kasicica pre spavanja i ujutro i ujutro kad sam izmerio nesto izmedju 6-7. Mozda moja fizicka aktivnost utice
na to, posto treniram u teretani anaerobni trening tj sa tegovima a i napolju ili unutra kardio tj aerobni trening
(trcanje,bicikla itd), sto se tice ishrane za rucak jedem sta keva skuva, uvece posle treninga ide belo meso,
ujutro neke zitarice, unosim voce za uzinu, onako trebalo da je ishrana 80 posto zdrava a opet ne ide,
a i primetio sam da lako silazi ph, ne znam kolko bi dugo bez pauze moga da pijem ipak mora da se napravi
neki post sto se tice sode bikarbone.
Soda bikarbona nije bezopasna zato oprez sta unosis u sebe...e sad da ti ja objasnjavam zasto je stetna to nebi znao jer me nezanima taj nacin povecavanja ph al postoje studije na netu pa ih mozes proucit. Sto se tice treninga i PH tu moras znati da svaki trening sa utezima ili zesca voznja bicikla tijelo dozivljava kao stres i samim tim se desava zakiseljavanje organizma al to te netreba brinut toliko jer to je sam kratkotrajna reakcija koja se kroz par sati stabilizira bar u mom slucaju, ono sto te treba zabrinut to je ishrana koju ti nazivas 80% zdrava a ja bi rekao potpuno obrnuto jer znam koliko je bitno unijeti proteine i uglikohidrate u tvom slucaju a to su gotovo sve namirnice koje snizuju Ph al nije sve tako crno ako dobro proucis knjigu koju sam postao i vidis sta je od namirnica tebi dostupno i slozis si neki plan ishrane koji podrazumijeva jesti odredjene namirnice u odredjeno vrijeme i testiras se dan za danom bez zurbe jer nista nedolazi preko noci mozda uz malo srece za 3 mj uspijes sredit ph

ja sam prije 40 dana poceo sa PH 4,5 - 5 a sad sam ovisi od dana kad treniram i namirnica koje konzumiram od 6.5 7.5 - 8

evo par stvari koje sam testirao i povecavaju mi PH

sex je kao i trening u teretani samo sto povisuje PH jedino sto je kratkotrajno pa ga treba cesce prakticirat

sparoge sa jajima su odlicne svaki put kad ih jedem prvo pisanje poslije njih PH 8

Dinja zena isprobala ja je nevolim al djeluje

Ananas jos ako imas srece da naletis da je dobro sazrio

Bademi,brusnica,brokula,karfiol,narandza,,mrkva u ogromnim kolicinam u soku ili kao zeko

ovo ti je samo primjer stvari koje sam ja na sebi testirao i jos nemam bas neki slozen meni al pomalo ga slazem pa kad zavrsim sigurno cu ga okacit ovdje..U biti moj ti je savjet opusti se nemoras preko noci dotjerat Ph sam stvar da si na ovoj temi dobar je pomak i okreni se ishrani jer u hrani je lijek
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Aj skulirajte se više, niste normalni. Koji K žderete kemiju i di češ preko 8, oš' da ti bubrezi otkažu? Ma zapravo, šta se ja brinem, tvoj problem... neću više ovo čitati...
Slazem se... Soda bi trebala biti samo da se instantno poveca ph u organizmu... A nakon toga ga treba odrzavati, ali ne sodom... Jebate imate limun, mango, konopljino ulje, manje stresa... Vecinom svjeze voce i povrce i ne mozete promasiti. Pazljivo sa sodom. Ja sam ju pio 2 tjedna, nije mi bilo nista, ali sam sad stao kad sam dosao na blizu 8. Dalje pucam pola limuna + med + konopljino ulje svako jutro i mogu reci da su svi oko mene bili bolesni (gripa, hunjavica, viroza i sl.) a ja
nista. Ne pretjerivati!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Necu da bude 8 ali da bude izmedju 7-8, a posto trening snizava tesko da biti u tim granicama,
a ebiga moram da unosim proteine(pileca prsa, riba),ugljeni hidrati(povrce, voce) naravno da imam para jeo bi zdravije al sad tesko,
a samo sam poslusao Tarkija za ph, on kaze da kao ph 8 tata,a inace ne pijem je 10 dana
tako da cu vise jesti hranu koja dize ph.

ako cistite organizam nema bolje stvari od zelene salate a pomazu i agrumi
tj voce al agrumi najvise...
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
to je dug proces al se na kraju isplati bitno je znati koliko i sta utjece na tvoj organizam i vidjet ces kako ces polako poceti birat stvari koje ubacujes u sebe...ja od kad sam poceo pratit ph ni samom mi nije jasno kako sam izbacio namirnice bez kojih prije je bilo nezamislivo da prodje i jedan dan a sad ih vise ni ne kupujem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: oz

ceebeedeebeedoo

Aktivan Član
22.03.2013
63
21
0
WeeDiĆ je napisao(la):
Necu da bude 8 ali da bude izmedju 7-8, a posto trening snizava tesko da biti u tim granicama,
a ebiga moram da unosim proteine(pileca prsa, riba),ugljeni hidrati(povrce, voce) naravno da imam para jeo bi zdravije al sad tesko,
a samo sam poslusao Tarkija za ph, on kaze da kao ph 8 tata,a inace ne pijem je 10 dana
tako da cu vise jesti hranu koja dize ph.

ako cistite organizam nema bolje stvari od zelene salate a pomazu i agrumi
tj voce al agrumi najvise...

ne preteruj sa proteinima, narocito ziv. porekla, velika je zabluda o preporucenom dnevnom unosu. sve i da treniras ne treba ti vise od 30g dnevno.
mahunarke, sirove semenke, klice , jezgrasto voce, prokelj, spanac rastan su sjajan izvor proteina (mnogi i procentualno bogatiji proteinima od mesa i ribe), koji organizam lakse usvaja nego onaj ziv. porekla, a pravilnom kombinacijom ces unositi i sve esencijalne aminokiseline.
 
10.08.2008
7
10
0
Pročitala san tu knjigu odavno, dobra je, ali piše tamo da pušenje trave isto kiseli organizam buahahahaha. Uglavnom, čišćenje sodom je ok na max 7 dana, i pri tom bi se trebalo izbacit sve slatko iz prehrane bar, a idealno bi bilo postit koji dan. Također, za različite krvne grupe se preporuča različita prehrana. Meso bi se trebalo potpuno izbjegavat, ili bar zalit limunom poslin ždere. U svakom slučaju baš dobro da san otvorila ovu temu i podjetila se šta triban radit jer se nekako gubavo osječam zadnje vrime :snupi:


Hahaaa šta mi radite-igrala san se sa pH test kit-om:) Uglavnom-po boji sam 7.0. Iden kupit sodu, da ne bi zalila čaj sa pH perfect AN hahahahaha!
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
dobio danas zanimljiv mail, prenosim ga u cijelosti:

"Osnovni uzrok raka bio je službeno otkriven već desetljećima (1923), a pronalazač je 1931. za to dobio Nobelovu nagradu iz medicine.

Od tada ništa nije bilo napravljeno od tog dostignuća, već se je samo nastavilo, po cijelome svijetu sakupljati novac za daljnja istraživanja preko raznoraznih institucija, kao na primjer talijanski AIRC.

Kada je glavni uzrok raka već bio poznat.

Veoma mali broj ljudi u čitavom svijetu zna za to, jer je ta istina sakrivena sa strane farmaceutske i prehrambene industrije.

Godine 1931. nijemački naučnik Otto Heinrich Warburg primio je Nobelovu nagradu za pronalazak osnovnog uzroka raka.
Upravo tako. Otkrio je osnovni uzrok nastanka raka I zato primio Nobelovu nagradu, Otto je otkrio, da je rak rezultat anti-fiziološke snage i anti-fiziološkognačina života.
Zašto? Zato što jednim anti-fiziološkim načinom prehrane (dijeta na osnovi hrane koja zakiseljuje) i fizičkom neaktivnošću, tijelo stvara kiselu sredinu, (u slučaju fizičke neaktivnosti stanice nisu dovoljno snabdijevene kisikom).
Stanična zakiseljenost uzrokuje izbacivanje kisika. Pomanjkanje kisika u stanicama stvara kiselu sredinu.
Rekao je: "Pomanjkanje kisika i kiselost su dvije strane iste medalje: ako netko ima jedno ima i drugo".
To znači, ako netko ima pretjeranu kiselost, dakle automatski će imati pomanjkanje kisika u svojem sistemu. Ako nedostaje kisik imati ćete zakiseljen organizam.
Također je rekao: "Kisele supstance odbijaju kisik, s obzirom na bazične, koje privlače kisik."
Dakle, kisela sredina je sredina bez kisika.
Izjavio je: "Lišiti stanicu za 35% njezinog kisika za 48 sati možete je pretvoriti u rakastu stanicu.
"Sve normalne stanice imaju apsolutnu potrebu za kisikom, međutim tumoralne stanice mogu živjeti bez njega".(Pravilo bez mogućnosti iznimke).
"Tumorska su tkiva kisela, dok su zdrava tkiva alkalna."
U svojem djelu "Metabolizam tumora", Otto je pokazao, da su svi kancerogeni oblici okarakterizirani sa dva fundamentalna uvijeta: krvnom kiselosti i hipoksijom (pomankanje kisika).
Otkrio je, da su tumoralne stanice anaerobne (ne udišu kisik) i ne mogu preživjeti u prisutnosti visokih koncentracija kisika.
Tumoralne stanice mogu preživjeti samo glukozom i u sredini bez kisika.
Stoga, karcinom nije ništa drugo nego obrambeni mehanizam, koji imaju neke tijelesne stanice, kako bi preživjele u kiseloj sredini bez prisustva kisika.

DA ZAKLJUČIMO:

Zdrave stanice žive u alkalnoj sredini punoj kisika, koja omogućava normalno funkcioniranje. Tumoralne stanice žive u kiseloj sredini siromašnoj kisikom.

VAŽNO:

Nakon što je završen probavni process, hrana, u zavisnosti od kvalitete proteina, ugljiko hidrata, masti,vitamina i minerala, osigurava i stvarauvijete kiselosti ili alkalnosti u tijelu. Drugim riječima...sve zavisi od toga što se jede.
Kiselo ili alkalno stanje mijeri se PH skalom čije vrijednosti idu od 0-14, gdje je 7 neutrana zona. Od 0 do 7 je kiselo od 7 do 14 je alkalno.
Važno je znati kako kisela ili alkalna hrana utjeće na zdravlje, pošto stanice, da bi mogle uspješno funkcionirati trebale bi se nalaziti u ph lagano alkalnom (nešto malo iznad 7).

U zdravoj osobi pH krvi nalazi se između 7,4 i 7,45.
Ako je pH krvi u neke osobe ispod 7, završava u komi.

HRANA KOJA ZAKISELJUJE TIJELO:

*Rafinirani šećer i svi njegovi derivati. (Od svih je najgori, jer nema bjelančevina, bez masti je, nema vitamina niti minerala, samo rafinirani ugljikohidrati, koji drobe gušteraču). Njegov pH je 2,1 (veoma kiseo),

*meso, (sve vrste),
*Proizvodi životinjskog porijekla (miljeko i sirevi, skuta jogurt itd),
*Rafinirana sol,
* Rafinirano brašno i svi njegovi derivati,
(Tjestenina,torte,keksi itd)

* Kruh. (Najveći dio sadrži oksidirane masti,margarin,sol, šećer i konzervanse),
* Margarin,
* Kofein (Kava, crni čaj, čokolada),
* Alkohol,
* Duhan (cigarete),
* Antibiotici i generalno svi lijekovi,
* Bilo koja kuhana hrana. (kuhanje uništava kisik povečavajući kiselost hrane),
* Sva industrijski prerađena hrana, u konzervama, koja sadrži konzervanse, umjetne boje, arome, stabilizatore.

Krv se neprestano sama regulira kako nebi upala u metaboličku kiselost, kako bi garantirala dobru funkcionalnost i optimizirala stanični metabolizam. Tijelo mora imati temelje prehrambenih mineral za neutralizaciju krvne kiselosti u metabolizmu, ali sva spomenuta hrana (pogotovo rafinirana-prerađena) zakiseljuje krv i zaražuje tijelo.

Moramo voditi brigu, da s modernim stilom života, ovu hranu jedemo barem tri puta dnevno,365 dana u godini i sva je ta hrana anti-fiziološka.

HRANA KOJA ALKALIZIRA:

*Sve sirovo povrće. (Neko je kiselo po okusu,ali u tijelu reagira pa postaje alkalno. Neko je pomalo kiselkasto, ali uza sve to stvaraju osnovu za pravilnu ravnotežu). Sirovo povrće proizvodi kisik, kuhano NE.
* Voće, isto tako. Na primjer, limun ima pH factor približno 2,2, uza sve to unutar tijela ima veoma visok stupanj alkalnosti. (Možda najjači od svih - nemojte da vas zavara njegov veoma kiseli okus).
* Voće proizvodi dosta kisika,
*Neko sjemenje, kao na primjer bademi (mendule) jako su alkalni,.
* Integralne žitarice: jedina alkalizirajuća žitarica je proso. Sve su ostale žitarice lagano kisele, uza sve to, kako idealna prehrana treba i određeni postotak kiselosti, treba neke i trošiti. Sve žitarice mora se jesti kuhane,
*Med ima veoma visoku alkalnost,
*Klorofil: bilje je veoma alkalno (pogotovo aloa vera),
* Voda je važna za proizvodnju kisika.
"Kronična dehidracija je najvažnija tjelesna napetost i korijen najvećeg dijela svih degenerativnih bolesti." Potvrđuje dr.Feydoon Batmanghelidj.

* Vježbanje daje kisik cijelom tijelu. "Sijedeći način života uništava život“.

Idealno je imati 60% alkalnu prehranu, nego kiselu, i prirodno je izbjegavati proizvode koji su u večini kiseli, kao što su gazirana industrijski proizvedena pića, rafinirani šećeri, kao i svi zaslađivači.
Ne zloupotrebljavajte sol, koristite je što je manje moguće.
Za bolesne osobe, idealno je da ishrana bude 80% alkalna, izbjegavajući sve štetne proizvode.
Ako imate karcinom savjet je da alkalizirate tijelo što je više moguće.

Dr.George W.Crile iz Clevelanda, jedan od najpriznatijih kirurga na svijetu, otvoreno izjavljuje: "Sve smrti takozvane "prirodne" nisu ništa drugo nego terminalna točka kisele zasićenosti tijela."
Kao što je ranije naglašeno, potpuno je ne moguće, da se rak pojavi u nekoj osobi, koja oslobađa tijelo svih kiselosti jednom alkalnom prehranom, koja povećava pijenje čiste vode i koja izbjegava hranu koja proizvodi kiselost.
Općenito, rak se ne ugovara, niti se nasljeđuje. Ono što se nasljeđuje su prehrambene i ambientalne navike te način života (stil života). To može proizvesti rak.
Menchen je napisao: "Borba života je protiv zadržavanja kiselosti". "Starenje, pomanjkanje energije, stress, glavobolja, srčane bolesti, alergije, ekcemi, koprivnjača, astma, bubrežni kamenci, arterioskleroza, između drugih nisu ništa drugo nego akumuliranje kiselosti."

Dr. Theodore A. Baroody napisao je u svojoj knjizi "Alkalizirati ili umrijeti" (Alcaline o Die):

"U stvari, nisu važna bezbrojna imena bolesti, ono što je važno, da one sve proizlaze iz osnovnog uzroka: previše kiselih otpadaka u tijelu."
Dr. Robert O. Young je rekao: "Povećana zakiseljenost organizma uzrok je svih degenerativnih bolesti. Ako dođe do poremećaja ravnoteže i organizam započne skladištiti kiselost i njegove otpatke u većoj mjeri nego što ih može izlučiti, onda se manifestiraju bolesti."

A KEMOTERAPIJA?

Kemoterapija zakiseljuje tijelo do te mjere da tijelo mora posegnuti za alkalnim rezervama organizma, kako bi neutraliziralo kiselost, žrtvujući mineralne osnove (kalcij, magnezij, kalij) ugrađene u kosti, zube, udove, nokte i kosu. Iz tog razloga primjećujemo promjene na osobama, koje primaju taj tretman,
između ostalog i opadanje kose. Za tijelo ne znači ništa biti bez kose, ali jedan kiseli pH značio bi smrt.
Ništa od svega ovoga nije ispričano ili opisano. Sve naznake, industrija raka (čitaj: farmaceutska industrija) i kemoterapija su najunosnije aktivnosti koje postoje, to ne dozvoljavaju...Govori se o multimiliunskombogatstvu, pa vlasnici ne žele, da se to obznani.
Sve ukazuje, da su farmaceutska industrija zajedno sa prehrambenom industrijom jedno te isto tijelo i da je zavjera da jedan pomaže drugom u zaradi.
Što je više ljudi bolesno, tim više raste zarada farmaceutske industrije. Da bi bilo što više bolesnika potrebno je tim više hrane smeće, toliko koliko je proizvodi prehrambena industrija.

Koliko nas je već čulo novost, da netko ima rak i da drugi pri tome kaže: "Moglo se je to desiti svakome..."

NE, NIJE MOGLO!!!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
kod sode mene najvise brine dal povecava pritisak, nakon 10 dana uzimanja,
otisao sam kod lekara i izmerio pritisak, imao sam malo poviseni 130sa85-90(ne secam se tacno),
al naravno prethodno vece sam vario, doktor mi je isto rekao da je mozda i teretana
uticala na to pa bi samo voleo da vidim neko istrazivanje za to. Mene licno ne brine taj mali porast posto je u granicama
normale al naravno ko pati od pritiska i malo povecanje je veliko tako bi trebalo pripaziti.
Od sutra opet pocinjem sa sodom, naravno sad cu kupiti u apoteci i ko dosad uz jos jedan po meni
dobar lek a to je med i cimet.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
mislim da ti je to normalan tlak

izmjerila sam već jednom pH urina, ali mi je bilo glupo to dijeliti, a i sad mi je, :) i bio je 7.5, pa to je skoro idealno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab and weedoye
23.02.2008
1.048
1.455
188
pa da i doktor mi je rekao da teretana mozda uticala na to, mozda i vutra
al u svemu mene ne brine, oni koji pate od pritiska bi trebali da provere dal
im pritisak raste.
jesam sto bi se stidela pa ne krades pa da te je stid nego meris ph telesnih tecnosti :D