Regulirajmo pH/Alkalizirajte

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Gewind

Aktivan Član
23.04.2012
125
26
0
39
Kako ide alkaliziranje ljudotinje? :D Ima li iko novosti na ovu teMU? ja sam davno odustao od ovoga ali sad mi se vraća, pa tražim poticaj :D Pa da vidim ima li još nekih iskustava :)
 
24.06.2013
30
54
0
evo našao sam praktični članak što se tiće prehrane, pa bih se htio nadovezat na temu:

Izrazito alkalno: Datule, banane, smokve, kruške, grožđice, peršun, klice ječma, limun, grejp,

Srednje alkalno: Bademi, šparoge, avokado, svježi grašak, cikla, mrkva, endivija, špinat, okra (ostatak nakon spravljanja tofua), cukini tikvice, papaja, kivi, grožđice, kruške, jabuke, brokoli, banane svježe, kupine, maline, grožđe, suhe marelice, šljive, zeleni čaj, rižin slad, ječmeni slad,

Nisko alkalno: Alfalfa (lucerna), divlja riža, artičoke, grah svježi, kupus, kelj, celer, cikorija, kokosovo mlijeko, kukuruz svježi mladi, krastavci, daikon, repa, češnjak, poriluk, đinđer, radič, kelp alge, kolerabica, salata, acidofilni jogurt, sirutka, kefir, gljive, marelice, breskve, većina bobičastog voća, limun, trešnje, guava, mango, dinje, lubenice, nektarine, rabarbara, umeboši šljive, suncikret sjemenke, kurkuma, ljuta papruka, miso, morska sol, stevia, whey proteini prah, tempeh, bučine sjemenke, lan, tamari, jabučni ocat, probiotici, mineralna negazirana voda, kombucha, pileća prsa

Neutralna ulja: Hladno prešana ulja: maslinovo, sojino, laneno

Izrazito kiselo: Alkohol, kruh, kofein, kava, kukuruz suhi i proizvodi od kukuruznog brašna, senf, lijekovi, sva brašna, med, kikiriki, riža sve vrste, soja, soja pahuljice, tofu, tjestenina, šećer, sirevi masni, svinjetina, junetina, govedina, riba, lignje, školjke, tuna, sardine, škampi, kakao, pšenične pahuljice, duhan, pivo, umjetna sladila, kobasice, acetilsalicilna kiselina, kemikalije, herbicidi, pesticidi,

Kiselo: Suhi grah, sušeni kokos, brusnica sok, jaja, voćni želei, marmelade, džemovi, alkoholni ocat, čokolada, sladoled, mlijeko, maslac, margarin, vinski ocat, kokice, instant pahuljice, sol, krekeri, keksi, grickalice, voćni sokovi industrijski, gazirana pića i mineralna gazirana voda, papar, salatni dresing, majoneza, smrznuta i konzervirana hrana, borovnice, naranče brusnice, leća, pšenica, kruh, njoki, zobene pahuljice, sojino mlijeko, rižino mlijeko, brazilski oraščić, pistachio, lješnjak, maslac od kikirikija, tahini,

Kisela ulja: Avokado, suncokret, kanola, sezamovo
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
a da nam stavis link od tog clanka, ne kontam kako limun i grejp mogu biti izrazito alkalni, nesto si ti tu pobrkao, il je clanak za zaobici, koliko znam sok od limuna ima ph izmedju 2 i 3
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zgwolf
24.06.2013
30
54
0
Evo Bogey, sve po reguli ;)
http://afa-alge.weebly.com/alkalnost-organizma.html

NIje mi namjera širiti dezinformacije ali proučio sam i taj limun jer je i meni bilo nejasno..Isto mi je potvrdila i doktorica opće prakse s kojom sam si jako dobar, koja mi je preporučila što više alternative kako bi izlječio (doveo u remisiju) svoju bolest, te je limun navela kao jak alkalizator unatoč očitim svojstvima.

http://sirovahrana.hr/clanak/kiselost_organizma_i_alkaliziranje-806.


Uglavnom sve se svodi na to da iako je limun jako kiseo(5,5-6,5) limunov sok(2-3) u organizmu se ponaša kao jak alkalizator, jer ko zna kakve kemijske procese pokrene u dodiru sa ostalim tjelesnim fluidima (još nepoznato).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bab

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
moram priznati da me to zbunilo, jel to znaci da kad imam pojacanu kiselinu u zelucu treba da pijem limunov sok


edit: pronjuskao sam malo :) evo sta sam nasao kao odgovor na pitanje koje sam postavio:

"Limun/soda bikarbona formula:
Iscedite ceo limun u čašu, pa počnite da dodajete sodu bikarbonu, malo-pomalo. Ta kombinacija kiselina i baza će odmah početi da peni. Nastavite da dodajete sodu bikarbonu sve dok pena ne prestane, a onda napunite čašu vodom (2-3 dl). Nekoliko gutljaja ovog napitka pre spavanja pomaže da se održi alkalnost organizma tokom sna."

"U čašu mlake vode iscijedite pola limuna i popijte odmah ujutro, natašte. Tokom dana možete popiti još dvije do tri čaše vode sa limunom. Ako ne podnosite kiseli ukus, zasladite napitak javorovim ili agava sirupom."


moram probati, ono sto znam je da mi djusevi ne prijaju na prazan zeludac ili ujutro, al ko zna sta od konzervanasa imaju
 
24.06.2013
30
54
0
Industrijski djusevi su zasićeni kojekakvim konzervansima i emulgatorima, a da ne pričam o udjelu industrijskog šećera koji je takodjer tihi ubica!!
Sve to zajedno jako zakiseljuje organizam, a di je još gro toga šta unosimo u sebe svaki dan..tako da vjerujem da ti ne prija ako imaš problema sa kiselinom..
Isto tako kao i svima bih ti toplo preporučio kombuchu koju sam već spomenuo na forumu, a i sam je koristim oko mjesec dana.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Kombucha
 

stara baba

Aktivan Član
18.11.2013
183
197
43
47
Sagittarius A
Bogeyman je napisao(la):
moram probati, ono sto znam je da mi djusevi ne prijaju na prazan zeludac ili ujutro, al ko zna sta od konzervanasa imaju

konzervansa i nedaj boze umjetnih zaslađivača,
neš vjerovat al aspartam je izmet genetski modificirane bakterije esherikia coli.
 

bab

13.02.2016
11
21
3
"Limun/soda bikarbona formula:
Iscedite ceo limun u čašu, pa počnite da dodajete sodu bikarbonu, malo-pomalo. Ta kombinacija kiselina i baza će odmah početi da peni. Nastavite da dodajete sodu bikarbonu sve dok pena ne prestane, a onda napunite čašu vodom (2-3 dl). Nekoliko gutljaja ovog napitka pre spavanja pomaže da se održi alkalnost organizma tokom sna."
Ne znam gdje si ovo nasao, ali nije potpuno tocno. Naime, ovim postupkom ces dobiti natrij ascorbat, zapravo vitamin C. Ima ph vrijednost nesto iznad 7 tako da se neces pretjerano alkalizirati, ali ces unijeti vitamin C kojeg sigurno svi imamo manjak.
Evo dala sam si truda i pronasla link o dr Klenner koji je lijecio vitaminom C i o natrij ascorbatu

Naveden je i tocan omjer sode i limuna za na ascorbat:
Natrij askorbat se ne prodaje u ljekarnama jer je previše djelotvoran. Može se naručiti preko Interneta ali ga možete napraviti sami miješanjem sode bikarbone i soka od limuna u odnosu 1:2. Jedna litra iscijeđenog limuna (bez miješanja s vodom) sadržava oko 47 grama askorbinske kiseline, a puno više limunske kiseline, koja nema nikakvo djelovanje osim kao prirodni konzervans. Na tih 47 grama se dodaje 23 grama sode bikarbone. To treba dobro izmiješati u većoj tegli jer će doći do burne reakcije (pjene kao kod piva). Nakon miješanja, to jest mućkanja tegle, otvorite poklopac i pustite da ispari H2CO3, koji je nusproizvod reakcije. Ono što ostane popijte. Primijetit ćete da će ukus limunovog soka biti pomalo slan i neće biti kiselkast. Ovako dobiven vitamin C treba koristiti u većim količinama 50-100 grama dnevno. To je poptuno prirodna i neškodljiva supstanca.

Edit: Jel' se jos tko alkalizira?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: deraxor

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Citao sam malo o kiselosti organizma, a znam da ima i ova tema na forumu pa sam se danas prvi put sjetio da bi mogao izmjeriti ph mokraće. :) Sad sam to napravio i pokazalo mi je Ph 6.0
Ako je netko mjerio ili tek bude, stavite tu kolki je vas ph da bas vidimo kolko se razlikujemo po kiselosti. :D Pisalo je negdje da bi trebalo mjeriti ujutro na taste, probat cu ujutro ponovit ak se sjetim...