reiki?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
..strašno sam se zapalio za reiki nakon što sam vidio (na OTVu) jednog lika www.vladimir-ivanov.com kak lijeèi ljude...
dok sam studiro teologiju nagledo sam se i naslušo lažnjaka da to nije normalno
al me je ovaj totalno dobio sa ovom reèenicom:
"Tijekom procesa iscjeljivanja otklanjaju se energetske traume ili njihovi ostaci iz tijela i aure kao i astralni entiteti, implanti i demonska biæa iz paralelnih svjetova koja su k nama privuèena našim vlastitim negativnim razmišljanjima i emocijama."

veæ 2 dana surfam po netu u vezi reikija.
definitivno æu otiæ kod tog lika.
nije da sam bolestan il da sam duhovno prazan veæ mi je potreban brate preporod, sviðda mi se kak je to jedna crkva (skroz neobièna) artikulirala:
na našem duhovnom putovanju se
promjene pretpostavljaju,
pobošljanja oèekuju,
a preporod pozdravlja
a u ovom trenutku u reikiju (iako sam i prije naišao na to u nekom drugom obliku)
vidim sve troje,dobro ovo treæe ne baš sasvim ali eto..)
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Zašto želiš uopæe iæi na teèaj Rei ki-a? Želiš pomoæi sebi? Ili možda drugima? Iz radoznalosti? Da stekneš “moæ” da te drugi više cijene. Ili pak ti je samo vjera slaba?

Ako uistinu želiš pomoèi sebi i drugima oko sebe posveti svoje vrijeme Bogu, a ne nekom kvazi "uèitelju" koji kao vlada "univerzalnom, božanskom, kosmièkom energijom". A ako ti je cilj klanjati se zlatnom teletu i zakomplicirati svoj i živote svojih bližnjih, tada samo izvoli... :idea:
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ne znam ni ko je ni sta je taj lik.I ne znam da li je prevarant ili ne.Ali...nesto sumnjam i u Boga.Bar u ono sto se predstavlja da je Bog.Ako Bog zaista postoji kako to da,na primer,na crkvu stavljaju gromobran?!Cega se plase :?: Hm mnogo pitanja ima,a jako malo odgovora...
 

Clarence

Aktivan Član
19.12.2005
246
7
0
taj frajer je reèenicu:"Tijekom procesa iscjeljivanja otklanjaju se energetske traume ili njihovi ostaci iz tijela i aure kao i astralni entiteti, implanti i demonska biæa iz paralelnih svjetova koja su k nama privuèena našim vlastitim negativnim razmišljanjima i emocijama."

pokupio od mene...ja od ovog jednog lege...lega od...kao sto sam kazes naslusao si se laznjaka(i nekontam kako ti je jedna reèenica promijenila misljenje o rei ki-u...) ili stvar radi ili neradi...ako radi onda nema potrebe da bude laznjaka...a ako ih ima zna se koji su to...a koji nisu...a ako rei ki ne radi onda su svi laznjaci...pitanje je samo da ili ne...nema tu puno varijacija...tj. sto vise varijacija to je veca sansa da bude fejkera...cak sam jednom imao tretman rei ki-a neka zena mi radila cirkulaciju...u sljedecih par dana sam primjetio da su mi stopala znatno toplija,prokvljenost,cirkulacija...sad dal je to to nebi puno ulazio...al nisam previse skeptican oko bilo cega sto moze pomoc covijeku...da je pritom besplatno...sto bas nije slucaj kod rei ki-a...
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Weed-ran je napisao(la):
VJERUJ U SEBE. Mislim da je to najbolja "religija". Sažeš se GreenMan? :wink:

Pa tako nekako.Ja znam da to nije lako,i da je uvek lakse verovati u nesto sto nije do kraja definisano.Nesto misticno,nedokucivo.Svako bi trebalo da se trudi da spozna sebe a zatim i svet oko sebe.I da bude svestan da smo ovde samo na odredjeno vreme.Mada,kao sto mi i u potpisu stoji,tvrdim da ne postoji istina nego samo percepcija.Iz tog razloga svi i gledamo na stvari iz razlicitih uglova i shvatamo ih svako na svoj nacin.I svako ima pravo i slobodu da u nesto veruje ili ne.Moja se shvatanja,bar za sada,zasnivaju na realnim,cvrstim i opipljivim stvarima.Zato jako tesko mogu da poverujem u reiki ili u Boga,kakvog nam ga predstavljaju.Sto ne znaci da mozda vremenom necu promeniti misljenje.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
da..zapitaj se zasto te to privlaci...
inace reiki nije religija...i uopce nema nista negativnog u reikiu..
svako negativna misao, (kao zelja za moci, i slicno) i "reiki se gubi"...tj nestaje i svrha se gubi...
nije vjera, nema nicega sto te ogranicava...

to je kao da naucite izljeciti ranu...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Kao što je kineski filozof i kritièar religije Konfuèije (6.st.pr.Kr.) rekao: "Ako još ne znamo služiti ljudima kako æemo služiti duhovima. Ako još ne poznajemo život kako æemo poznavati smrt."
Moja misao:"Prvo treba vjerovati u sebe i shvatiti "tko sam ja?" a zatim "što je oko mene?"
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
I AM PROUD TO PRESENT KANEH BOSEM APOLOGETICS :p
Hepi_žirafons je napisao(la):
Zašto želiš uopæe iæi na teèaj Rei ki-a? Želiš pomoæi sebi? Ili možda drugima? Iz radoznalosti? Da stekneš “moæ” da te drugi više cijene. Ili pak ti je samo vjera slaba?
kanehbosem je napisao(la):
nije da sam bolestan il da sam duhovno prazan veæ mi je potreban brate preporod,...
na našem duhovnom putovanju se
promjene pretpostavljaju,
pobošljanja oèekuju,
a preporod pozdravlja
a u ovom trenutku u reikiju (iako sam i prije naišao na to u nekom drugom obliku)
vidim sve troje,dobro ovo treæe ne baš sasvim ali eto..)
Hepi_žirafons je napisao(la):
Ako uistinu želiš pomoèi sebi i drugima oko sebe posveti svoje vrijeme Bogu, a ne nekom kvazi "uèitelju" koji kao vlada "univerzalnom, božanskom, kosmièkom energijom". A ako ti je cilj klanjati se zlatnom teletu i zakomplicirati svoj i živote svojih bližnjih, tada samo izvoli... :idea:
no comment :wink: peace dude
greenman je napisao(la):
Ako Bog zaista postoji kako to da,na primer,na crkvu stavljaju gromobran?!Cega se plase
pitanje baš i nije za neku pohvalu zato jer razum i vjera tj.znanost i religija se nadopunjuju - najèešæe se ne suprotstavljaju.
skoro svi veliki, znanstvenici dolaze do zakljuèka da mora nešto postojati...i razoèarano priznaju da je to Bog, meðutim kako im se reliligije baš i ne sviðaju onda to "nešto" objašnjavaju deistièkim terminologijom, premda je to Bog drugaèiji od onog kakvog ga religije pretstavljaju i dalje se služe Bogom kao objašnjenjem...
pretpostavljam da na crkvu stavljaju gromobran zato da bi se zgrada zaštitila od udara groma.u tome ne vidim nikakav strah.i ne razumijem logiku argumenta onih koji vide strah u tome èinu.whatever.

Osim toga, da li Bog postoji mi je najgluplje pitanje na svijetu ne zato što volim Boga ili ga mrzim veæ zato što je na to pitanje odgovoreno još u srednjem vijeku progooglajte o Anselmu (kanterburijski, mislim izmeðu10-13 stoljeæa). Radi se o èetiri argumenta za postojanje Boga; ontološki, kozmološki, moralni i logièki.ako ste lijeni ili nemožete naæi,morem vam poslat link.

weedran je napisao(la):
tu religiju ne bi izabro.ne zato što ne bi bio u svojoj koži.veæ zato što sam sebe toliko puta iznenadio i toliko sam krhak da me je strah vjerovati u sebe, al zato mi savršeno odgovara vjerovati u svemoguæeg Boga koji me voli i poznaje te vodi sve na dobro svima koji njega ljube.

clarence je napisao(la):
taj frajer je reèenicu:"Tijekom procesa iscjeljivanja otklanjaju se energetske traume ili njihovi ostaci iz tijela i aure kao i astralni entiteti, implanti i demonska biæa iz paralelnih svjetova koja su k nama privuèena našim vlastitim negativnim razmišljanjima i emocijama."

pokupio od mene...ja od ovog jednog lege...lega od...kao sto sam kazes naslusao si se laznjaka(i nekontam kako ti je jedna reèenica promijenila misljenje o rei ki-u...) ili stvar radi ili neradi...ako radi onda nema potrebe da bude laznjaka...a ako ih ima zna se koji su to...a koji nisu...a ako rei ki ne radi onda su svi laznjaci...pitanje je samo da ili ne...nema tu puno varijacija...tj. sto vise varijacija to je veca sansa da bude fejkera...cak sam jednom imao tretman rei ki-a neka zena mi radila cirkulaciju...u sljedecih par dana sam primjetio da su mi stopala znatno toplija,prokvljenost,cirkulacija...sad dal je to to nebi puno ulazio...al nisam previse skeptican oko bilo cega sto moze pomoc covijeku...da je pritom besplatno...sto bas nije slucaj kod rei ki-a...

svatko je nešto od nekog pokupio al to nije argument da je reiki ili taj lik lažnjak, to je samo jako kvalitetna pretpostavka da je nešto najvjerojatnije od nekoga pokupljeno.
jedna reèenica nije bila dovoljna da promijenim mišljenje (bolje reèeno steknem mišljenje jer do tada sam imao vrlo malo informacija da bih uopæe stekao bilo kakvo mišljenje o reikiju, osim toga da mi nedjeluje zanimljivo jer sam duhovnost veæ nalazio u crkvi...)
ta reèenica je bila presudna da promnijenim mišljenje, a snaga te reèenice se nalazi u tome što je slobodna od drvenog jezika religije.
a tvoje pozitivno iskustvo vezi reikija je samo argument da reiki radi

APOLOGETIS ENDED

ADDITION:
Svi smo mi na duhovnom putovanju a moj put me vodi kroz reiki i veoma sam sretan vezi toga.
nevjerojatno koliko ima sliènosti sa iscjeljenjima koja je Isus radio. tako da mogu reæ da osjeæam odreðeni kontinuitet u svome duhovnom rastu.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Ne znam.Lepo sam napisao da ono sto se predstavlja kao Bog meni jako sumnjivo zvuci.A da li ima nesto takvo ja to ne znam.Jer je nemoguce znati.Sto se mene tice ono sto ja znam o Bogu nema bas cvrste temelje.A sta bio ili ko bi to bio Bog...to nemam pojma.

Bog o kojem ja imam saznanja je svemoguc i sve je po njegovoj volji.Ako je po njegovoj volji onda mi nije jasno da li je moguce da mu se cefne da sprzi crkvu?Ima tu gomila stvari koja je totalno kontradiktorna.Ponavljam,ono sto ja znam o Bogu ne uliva mi bas poverenje.Mnogo sam sumnjicav po tom pitanju.

Moje opazanje na primer kaze da se vecina ljudi,Boga spomene samo kad su teskoj situaciji,u smislu Pomozi Boze,Dace Bog itd.A nisam bas primetio da Bog uslisi te molitve.Ne znam zasto ali za mene je to nepravda i kako da ja verujem u nesto nepravedno?

Imam jos pitanja,mnogo nejasnih stvari,zato ne mogu tek tako da verujem u nesto.Zato sto me je neko ucio da je to svemoguce,da je to Bog.Mozda gresim,ne sporim nikom pravo da veruje,jednostavno ja sam u nedoumici.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
GreenMan je napisao(la):
Ne znam.Lepo sam napisao da ono sto se predstavlja kao Bog meni jako sumnjivo zvuci.A da li ima nesto takvo ja to ne znam.Jer je nemoguce znati.Sto se mene tice ono sto ja znam o Bogu nema bas cvrste temelje.A sta bio ili ko bi to bio Bog...to nemam pojma...
Moje opazanje na primer kaze da se vecina ljudi,Boga spomene samo kad su teskoj situaciji,
Imam jos pitanja,mnogo nejasnih stvari,zato ne mogu tek tako da verujem u nesto.

@greenman
mene jako interesiraju tvoja pitanja koja imaš o Bogu iz nekoliko razloga.
1.zato što je sumnja (koja najèešæe proizlazi iz neznanja ili manjka iskustva) potrebna da bi postojala vjera i eventualn ose do nje došlo.
2.zato što svoje mišljenje gradiš na temelju opažanja i/ili saznanja (što je potrebno malo obogatiti jer oèigledno te je aktivacija transcendentalnog potencijala debelo zaobilazila, može se to i jednostavnije reæ al eto..)
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Pa ne bih bas rekao da nemam iskustva,bar onog zivotnog.I upravo na osnovu tih iskustava mogu ti reci da sumnjam.I to osnovano.Ako nas je Bog stvorio kako to onda imamo toliko razlicitih predstava tog istog Boga?Ko je stvorio crne,zute i crvene ljude?Da li smo mi svi ispali iz incesta?Kako to da ovozemaljski predstavnici Boga zive u raskosi dok ima toliko gladnih?Jel posteno da se dete od 8 godina razboli i umre?Da li je normalno da se u ime Boga ljudi mesdjusobno ubijaju?.......

Ponavljam po treci put i vise necu,na osnovu mojih iskustava osnovano sumnjam u Boga,bar u onog kojeg mi predstavljaju.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ok.
s obzirom da veæ imaš (životnog) iskustva na temelju kojeg si izgradio svoje mišljenje o bogu, interesira me kako izgleda taj Bog koji ti je predstavljen?
pa ti onda budem odgovorio i na ona pitanja.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Taj Bog koji je meni predstavljen je svemoguc.Sve sto se desava je po njegovoj volji.Predstavljen je kao tvorac svega sto postoji.On odlucuje ko ce da zivi,kako ce da zivi i koliko ce da zivi.On takodje odlucuje da li ce neko posle smrti u Raj ili u Pakao.U njegovim je rukama svacija sudbina...Da ne duzim ja sam rodjen kao hriscanin pravoslavne veroispovesti,mislim da ti je to dovoljno da znas o kakvom Bogu pricam.Mada imam neka saznanja i o nekim drugim Bogovima.U raznim oblicima,po raznim verovanjima,religijama...I nijedan jedini mi ne uliva poverenje.

Moj je utisak da ljudi u Boga veruju ne zato sto on stvarno postoji,jer za to da budemo realni ne postoji ni jedan valjan dokaz,nego zato sto im je potrebno da veruju u nesto.Ja,bar zasada,takvu potrebu ne osecam.Ljudi u Boga veruju zbog straha.Moze to biti strah od nepoznatog,strah od neuspeha,od bolesti,od smrti...

Kao sto sam vec pitao da li je moguce da Bog,ciji god da je,dozvoli da se ljudi ubijaju u njegovo ime?
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
reiki nije vjera...jednostavno ti pokazuje pozitivnu stranu zivota...

u reikiu se SVE temelji na pozitivnoj misli...
i to je to...

nema tu ogranicenja ni vjere u ovog i onog boga...
i da ka sto kaze kanehbosem, dosta je blisko isusovim djelima...

i zelja za moci, pohlepa, bahatost i sto ja znam sve...to ne spada u reiki...sa svakim negativnim osjecajem reiki se gubi...
nikad neces izljeciti nekoga ako ti je cilj ispast "cool"...