reiki?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Bog postoji jer naravno mora postojati cim je stvorio svet...

A ima ljudi koji pored mene i dalje veruju u Boga !
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
ok.
s obzirom da ima nas nekih uvjerneih da bog postoji (zadržaæu komentar i mišljenje za sebe vezi te konstatacije jer mi fakat prepucavanje nije u interesu)
ja bih htio da reknem nešt o tom bogu.
no prije toga kratko o sebi
veæ 10ak godina sviram gitar, volim svakakvu mjuzu slušat, sam nek je dobra,
trance, akapelu, rnr 60,70,80,90, dub, exyu, jamiroquai mi je zakon,peperse,sting, pa gospel mi je posebno drag, olivera dragojevièa i mandiæa i tak svašeta nešto,
osim toga poznajem dosta muzièara neki od njih žive od mjuze....

kad bi me netko pitao o tome kakav je bog? ja bih odgovorio da je bog kao dj, a tebe bih pitao ne da li èuješ njegovu pjesmu veæ da li ju pjevaš, živiš, sviraš
duh ti pjeva pjesmu od tvog roðenja, to je glas koji te vodi na pravi put bez obzira koliko puta skrenio sa puta.
to je pjesma koja se stoljeæima pjeva, u svim kulturama no ja te pitam da li i ti pjevaš tu pjesmu?
jer ako ju ne pjevaš vjerojatno ju onda ni ne èuješ a ako ne èuješ tu pjesmu onda si oèisti uši i prestani sa pizdarijama jer pjesma je predivna
jednostavno ju nemoš slušat bez da ju ne pjevaš ili ne plešeš uz nju.
jednostavno reèeno: bog je dj i želi da se dobro provedeš

na www.nooma.com ima nešt o tome mislim da je 11-ca, znam da se zove rhythm.
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
pa pošto sam upotrebio muzièku metaforu za boga iliti dj. blesavo bi bilo da sam osoba koju glazba ne zanima.a još blesavije da govorim da je bog dj.mislim kratko o sebi (kao glazbeniku) je bilo samo reda radi.ustvari uopæe nisam skonto što si htio reæ s
sinsemila_smajl je napisao(la):
ja bih htio da reknem nešt o tom bogu.
no prije toga kratko o sebi

upravo tako :lol:
 

DD

Aktivan Član
04.12.2006
352
17
18
kanehbosem je napisao(la):
D&D je napisao(la):

I DA i ne.

Nego... i prije marihuane i poslije nje... vidio sam vanzemaljce...

Ozbiljno:::::
aj pliz mal pojasni vezu izmeðu vanzemaljaca i bog je dj. nije mi baš najjasnije
:roll:

Pa vrlo jednostavo!!!

Prièao sam s vanzemaljcima, vozi se NLO-om i spoznao Boga na skroz drugaèiji naèin nenapisan u knjigama.

Fakat Istina...

Vozio sam se svemirskim brodom.

Jedan je èak pojavio se iznad moje kuæe na periferiji jednog jadnog grada.

Jebeno je to što dumina može da uèini èoveku...

Alieni postoje...

Ajmo brijaèi...

Pozzz
 
10.11.2006
0
0
0
GreenMan je napisao(la):
.....Ako Bog zaista postoji kako to da,na primer,na crkvu stavljaju gromobran?!Cega se plase :?:...

Velika je steta sto ljudi poistovecuju Crkvu sa Bogom i sto se crkveni oci ponasaju kao da imaju tapiju na Boga, bas oni jedino znadju sta Bog misli, hoce itd. I to misle svi svestenici, bez obzira na religiju!!!
I sto se tice Crkve, tamo cesto ima najnemoralnijih, najlosijih ljudi, to sto neko nosi mantiju ili ide stalno u crkvu ne znaci ama bas nista, po najmanje da je dobar covek!

Sto se tice uslisavanja molitvi, Bog uslisi one molitve koje su dobre za nas, ili gledano sa druge strane, iz ugla ciste psihologije, ostvaruje ti se ono sto mislis, sto ti je u podsvesti, sto ti je u genima, ono sto zaista jesi, ne ono sto svestan deo tebe misli da zelis!

To sto se ljudi ubijaju u Bozije ime nije Njegova krivica nego nasa!
Ako se oslonimo na Starozavetne knjige poceli smo da ubijamo kad smo isterani iz Raja, tada smo vec pali pod uticaj tamne strane (kao Dart Vejder :wink:) , senke ili Djavola!

Bog je, izmedju ostalog priroda i prirodni zakoni, nije neki cikica koji glumi bunar zelja i ispunjava nase bubice!

Na zaboravite na Djavola, gordost, zlo, opsenu, laz .... njemu je cilj da ne vidimo Boga!

Adam i Eva su imali jos mnogo dece sem Kaina i Avelja
"...3 I poživje Adam sto i trideset godina i rodi mu se sin, koji mu je bio po oblièju slièan, i nazva ga Set.

4 A rodivši mu se Set poživje Adam osam stotina godina, te mu se rode drugi sinovi i kæeri..."

Moram ovde da dodam jedan deo iz texta objavljenog u National Geopraphic (znaci suva nauka) u tekstu Ljudska odiseja:
.......Naudcnici sada procenjuju da su svi zivi ljudi povezani sa jednom jedinom zenom, koja je zivela pre priblizno 150.000 godina u Africi "mitohondrijskom Evom". Ona nije bila jedina zena koja je zivela u to vreme , ali, ako su geneticari u pravu, citavo je covecanstvo povezano sa tom Evom, preko neprekidnog lanca majki. Mitondrijskoj Evi ubrzo je pridruzen "Y-hromozomski Adam", analogni otac svih nas, takodje iz Afrike. Precizna proucavanja DNK uvek iznova potvrdjuju ....... svi ti raznoliki i raznobojni ljudi na Zamlji vuku svoje poreklo od africkih lovaca sakupljaca".




Mislim da potrega za Bogom treba da bude licna, jer je to put duhovnog uzrastanja, spoznaje sebe i individuacije! Boga treba traziti u sebi, u svom srcu, ne izmedju osvestenih zidova i ispred osvestenih fotografija i slika, ne u onome sto nam serviraju, moramo sami traziti, uciti, zeleti, ako krenemo ka Bogu izaci ce nam u susret!

Peace
srce.gif
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Oduvek me je zanimalo kako je postao majmun,ko je stvorio tu prvu bakteriju(zivi organizam) ko je stvorio svemir i dokle se on prostire.

Oni koji od vas zele da stvore pravu sliku treba da uporedjuju stvari i idu redosledom.Nemojte da krecete sa pitanjima od sredine nego od pocetka i ne verujte svim ljudskim glupostima.
 
10.11.2006
0
0
0
neznalica je napisao(la):
Oduvek me je zanimalo kako je postao majmun,ko je stvorio tu prvu bakteriju(zivi organizam) ko je stvorio svemir i dokle se on prostire.

Oni koji od vas zele da stvore pravu sliku treba da uporedjuju stvari i idu redosledom.Nemojte da krecete sa pitanjima od sredine nego od pocetka i ne verujte svim ljudskim glupostima.

Rade ljudi i na tome da otkriju tajnu velikog praska ali to su mnogo pametni i obrazovani ljudi, ne mozemo mi da damo odgovor na to pitanje! Onaj ko to otkrije, ako iko otkrije, bice verovatno najveci um covecanstva!
Nego, naucnici kazu da je moguce da pocetka nije ni bilo i da ne vide sta bi Bog onda tu imao da radi :shock:

Resili mi ovde da odnonetnemo tajne univerzuma :D!

Btw, konacni odgovor je 42!!! :D :D :D
 

unknower

buntovnik bez razloga ;)
17.06.2006
882
96
0
Nije bilo pocetka... i sad je to logicno ? a nije logicno da bog postoji..

Kad oni lepo otkriju kako je nastao veliki prasak neka otkriju ko je stvorio tu materiju ... prasak je tek posle toga...i oni krecu od polovine

Sve ce biti jasno ako ti mnogo pametni covekoliki decaci odgovore odakle sve ovo...

Sta je sad,sad je teorija da pocetka nije ni bilo.... :shock: ccc pa do skoro su se vadili sa pitanjem ko je stvorio boga jer je nemoguce da ni iz cega nastane bog...a sad je moguce da pocetka nije bilo i da je sve ovo iz nicega nastalo jer su videli da su mnogo pamenti...
pa super ko poveruje u to

Ne nisam o tome hteo, ali sam zeleo da napisem onaj post...
Zeleo sam da kazem onima koji vec zele da pricaju o postanku neka posmatraju obe strane u isto vreme pa neka sami odluce sta je po njima istina i prihvatljivije...
 

kanehbosem

Rehabilitacija kanabisa !!!
Banovan
12.10.2006
619
46
48
teško da æe znanost egzaktno objasniti kako je nastalo ono što je nastalo.
definitivno je znanost daleko dogurala i s obzirom na nove spoznaje i dostignuæa guraæe sve dalje i sve brže al to æe i dalje biti kap u moru,
mislim prije su govorili jedno jaje organizmu snagu daje,
a danas na temelju novih istraživanja jedno jaje sadrži kolesterola za cijeli tjedan....baš me zanima šta æe bit za 15 ak godina,
danas postoji puno više znanstvenika koji svoja znanstvena istraživanja vežu sa nekim recima iz nekih svetih spisa.
npr. "i reèe bog:neka bude svijetlo.i bi svjetlo"
dosta njih veli da je to taj veliki prasak koji je inicirao kasnije život...
a na jednoj emisiji sam gledao kako neki lik strojar na brodu sudjeluje na nekom teološko.znanstvenom skupu i veli da je otvoreno pitanje veze izmeðu komande,akcije i još neèeg treæeg tj. pitanje je što ide prvo a u postanku kaže da nalazi taj princip...
onda, redodlijed postanka stvari opisanih u knjii postanka slijedi redoslijed stvari koji znanost danas tvrdi (bez rasprave teorije o evoluciji)
i tako dalje