Rekao sam majci da duvam!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Ako ces me poslusati i moji roditelji znaju to duze vrijeme,ali nemoras bas pred majkom da pusis,da dolazis odvaljen itd.Nekako im lakse pada kada ih malo educiras svaki dan po malo (naravno nemoj biti dosadan vec kada oni to spomenu).Reci da je to ponekad,da ti imas mjeru da je zapalis 2-3 puta mjesecno da ne treba pretjerivati i onda ce biti bas ok. Tada joj dajes utisak da si zreo i reci joj da si joj rekao jer ne volis nista da krijes.Roditelji su cudni a kako stare sve vise se ponasaju kao djeca onda sa njima treba znati.

U svakom slucaju odlican pomak CESTITAM!!! UZIVAJ!!! :D :D :D
 
08.12.2013
21
70
0
Trenutno je dogovor pao sa majkom da ne duvam nedelju dana.. Malo glupo zvuci, ali time zelim da joj pokazem da marihuana ne izaziva zavist, da ne utice da na moj mozak negativno kao sto ona misli.. Procice nedelju dana, videce da se nista nece promeniti.. Sto se tice duvanja pred njom, to je kako se dogovorimo.. Glavna prica ce se voditi kad prodje ovih nedelju dana! :)
 
Drago mi je da sam video ovaj topic bas danas kad sam se registrovao, jer sam i ja upravo pre nekih 5 - 6 sati zapoceo razgovor s kevom na temu "legalizacija" i moja podrska takvom pokretu, kao i mojim stavovima prema upotrebi konoplje, kako u industrijske, tako i u medicinske svrhe (bez spominjanja duvanja itd.). Medjutim, razgovor je zahvatilo i rekreativni deo, pa sam iskoristio sam dobrih pola chuke da joj pruzim neko "najosnovnije" znanje o marihuani, THC-u, CBD-u, Sativi, Indici, efektima, dejstvu, nuspojavama, procentima i merama, sto me pomalo i smorilo, ali sam imao tu potrebu da joj svo svoje znanje steceno u proteklih 10 godina otkad varim, jednostavno prenesem, sto naravno nije moguce odjednom heheh, ali dobro. Nisam se nadao da ce me pitati, ili jednostavno nisam razmisljao o tome, ali me ipak pitala da li pusim, na sta sam ja iz mesta kratko odgovorio "da, vec 10 godina". Posle toga smo pricali jos nekih pola sata i drago mi je sto je sve to prihvatila upravo na suprotan nacin od onoga kako sam ja to zamisljao, uzevsi u obzir da je ona jedna konzervativna zena pod preterano velikim uticajem predrasuda i stereotipa drustva u kome zivimo (malo mesto, oko 5000 ljudi).

Neverovatan osecaj podeliti tako nesto i ne zalim ni malo sto sam joj rekao sve sto sam godinama unazad prikrivao. A sve vreme sam, do dana danasnjeg, verovao da bi me prebila na mrtvo ime kad bi saznala tako nesto. xD
Ovo mi je pomoglo da shvatim da, koliko god tesko nesto bilo, ako se postupi na pravi nacin, moze se uraditi. Jedne od narednih veceri zapalicu pred njom i ponudicu joj spliff. :rofl:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
ja sam sa svojom majkom došao do toga da me samo upozorava da se pazim, jer se strašno boji murije (a i ja, kad smo već kod toga). puno sam razgovarao sa njom, neke stvari je počela prihvaćati i napredak je više nego vidljiv. (ovaj put mi nije bacila vutru kad je našla). mislim da će proći još neko vrijeme dok je ne ponudim da proba, ali doći će i to jednoga dana.
 
Kad malo bolje sagledas stvari iz "naseg" ugla, drugacije ni nece ljudi prihvatiti vutru kao biljku medikament, rekreativnu biljku, spiritualni instrument, a odbaciti stereotipe danasnjeg drustva i medijskog djubreta koje ljudima serviraju namerno. Ko ce drugi, ako ne mi, generacije cije vreme dolazi, promeniti misljenja i stavove onih koji su i dalje ubedjeni da je marihuana otrovna i opasna droga, i razmisljaju "da li se moje dete drogira?". Negde 10 minuta pre nego sto smo zavrsili razgovor, upada mi ortak, ja kuvam kafu i nastavljam da pricam s njom, on se presek'o onako zatecen, isprva mu nije bas bilo jasno jesam li ozbiljan, ali mu nije dugo trebalo da shvati. :D
Nimalo olaksavajuca okolnost u mojoj situaciji je to sto, ranije su neki moji rodjaci (malko stariji od mene) dolazili kod nas onako "u prolazu" s drustvom, na kafu i pola sata bleje posle jointa xD Fazon je u tome sto su par njih padali pred mojom kevom u nesvest, ali ja pouzdano znam sta su sve u to vreme uzimali, i da to nikako nije mogla da bude posledica marihuane, mislim da se ne zajebavamo, bio sam klinac od 12-13 dina ali brate nisam bio retard, oduvek sam znao kako sebe da informisem i edukujem o necemu sto me interesovalo. Problem je sada nju razuveriti, sto mislim da mi polako polazi za rukom, mada joj u glasu i dalje osecam onaj ton sa dozom "razocaranja", sto u mene kao osobu, sto u samu sebe zbog "loseg vaspitavanja" deteta. Ali stacu ja svemu tome na kraj, polako ali sigurno, kad-tad. Nista ne traje vecno. Docekacu ja taj dan kad cu s kevom da podelim joint :)
 

fourtwenty

Aktivan Član
09.12.2013
95
93
0
Roditelji reaguju puno blaze nego sto djeca misle (ima izuzetaka naravno), poslije priznanja,naravno ne odmah vec par mjeseci kasnije kada pomno posmatraju svoje dijete i vide da se ama bas nista ne mijenja i da je dovoljno zrelo da samo zna sta je stetno a sta ne i naravno u kojoj mjeri,prestaju se brinuti.Sjecam se tih momenata,rekao sam im sa 24 god. i jedina bitna stvar mi je bila da se ne brinu,a ostalo nebitno.Samo naravno ne savjetujem nikome da sa 18-19 god govori takve stvari ukoliko roditelji nisu bas realni ljudi jer tada smatraju da ste tek ili jos niste poceli odrastati.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Moja i ja smo imali razgovor o tome prije nekih cca 8 godina, kad je meni bilo 16. i ona je ok s tim dok god je to sve u granicams normale. Pusio pred njom nisam nikad, niti cigarete dok sam jos pusio, a ni travu. U svojoj sobi sam na balkonu redovito. U sobi nisam jer ne volim spavat u dimu.

A sad kad sam zavrsio faks prije 2 godine i imam svoj stan i posao, ko te pita sta radis :p
 
27.01.2014
3
4
0
Kad svi pisete i ja cu :D

Kada sam rekao starom da pusim samo se nasmijao i rekao "pa kaj onda i ja znam nekad kad sam na ribolovu" na to sam umro od smijeha, nakon dan-dva reko je staroj, a staru boli k :D Tako da sada evo svi znaju, cijela familija da pusim baba, deda, stric, strina itd xD I cak sam sa starim zapalio, nekako mi je bilo cudno ali sam navikao :D Sad znam doc doma "haj" i zajebava me pred starom gle mu oci tako izgledaju kad je napusen :D Sve u svemu drago mi je da sam rekao i da imam razumnu familiju.
 
11.05.2013
22
29
0
Moja nije niti moze prihvatiti cinjenicu da pusim ali sta i kako to rijesiti nadam se da cu doznati jednom. Sa 13 ili 14 mi je dala test i naravno thc pozitivan .. I svako tolko mi je znala tupiti o tome i natjeravati me da prestanem..a ja bi govorio da znam tu i tamo zapalit da mi nemoze nastetit moze samo pomoc..i ono malo je popustila ali jos uvijek zna izbiti neka svađa oko toga al samo pokusavam ignorirat, pa se smiri .. a stari sta rec, misli da je pljuga igla i da ju trpam u venu :icon_rolleyes: :icon_rolleyes: ..
 
21.10.2012
26
55
13
30
Svuda po malo
Posto motam vec 7 mjeseci duvan, toliko i pusim u kuci :D
Samo kucna varijanta (ja sam pusio pred svojima, dok jos nisu znali) nisu mi nista govorili,
kada sam im rekao, samom cinjenicom su se s*ebali, ali kasnije su rekli da bolje pusim u kuci nego napolju :) OBOZAVAM SVOJE RODITELJE :D
Upravo pijem kaVu i pusim u ime Boba (SRECAN RODJENDAN BOBE).
Zmijo samo naprijed :D
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
Osjećam potrebu i sam da se ispovjedim ovdje..pa da krenem..
majka mi zna da konzumiram,ali mislim da otac ne zna..
otac mi je stara garda i jos uz to je policijski sluzbenik,pa s njim ni ne pokusavam jos pricat o tome(ima vremena)...
sta se majke tice,jednom sam zapalio s njom i nisam joj dao vise od 2-3 dima da povuce..ugl. nista ju nije radilo,ali to nije nista cudno,jer ima slučajeva da prvi puta nema efekta...taj joint nismo ispusili do kraja,vec me ona sama trazila da joj ostavim za drugi puta..hahahah umro sam od smjeha na to..ostataj te pljuge je sama zapalila drugi puta i bilo joj je previse,jer je rekla da se nije bas dobro osjecala(ubrzan puls,blaga paranoja....)
Ali objasnio sam joj da je to normalno,s obzirom da ne konzumira i da joj je bila prevelika doza...
malo je bila skeptična oko toga,ali nema vise lose misljenje o canabisu,upravo zbog mene...
Jer je uvidjela na meni samom da sam se jako promjenio u zadnjih nekoliko godina,sazrio...
Kak mladji sam radio svakakve pizdarije,od problema sa zakonom do pijancenja,razbijanja auta itd...
toga vise nema i vjerujem da je uvidjela i shvatila da ne utjece marihuana lose na mene...
Sad cekam svoj grow da zavrsi,pa cemo opet zapalit..jer ne zelim joj svasta davat..jos uvijek ne zna da growam,ali i to ce se sa vremenom promjenit...

tako da,ako zelite roditelje uvjerit u pozitivna djelovanja trave,pocnite radit na sebi,jer to je najbolji primjer..
educirajte ih i rijec trava zamjenite rjeci kanabis...lijepse zvuci...
sretno svima
 
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Doneo sam biljku koju sam iskopao iz saksije u hodniku učeničkog doma gde sam živeo neko vreme. Nisam se mnogo nervirao oko nje, zbuksao sam ju u ormarić wc-a i zaboravio na nju. Za ručkom, dan kasnije kroz razgovor keva spomene biljku pred braćom i starim pa mrkim pogledom odmeri svakog od nas nebi li otkrila čija je biljka koju je ona našla u kupaoni. Svi negiraju niko nezna. Odem do kupaone i gledam di je ova moja biljčica kad ono ista saksija al unutra neka korov, valjda od straha zamenila al pustila saksiju da vidi ko će tražit.
To je bio jedini događaj koji je uključivao moju kevu, mene i marihuanu.
Keva dve godine posle dijagnoza tumor debelog creva, umire dve godine nakon dijagnoze.
Sprovod prošao, obitelj za stolom, starog jedino nije bilo.
Brat koji me nikad nije doživljavao radi velike razlike u godinama, pijan, rola trubu nasred obiteljskog stola a ja se pravim lud kao sad ću probat prvi put. Tako bez razgovora zapalio s braćom. Nikad nismo bili neki od razgovora.
Stari je u bedu a ja završavam školu, vraćam se domaćoj ekipi i tako na neku pijanku totalno spontano pozovem starog. Sedimo tako na plaži, klošarimo se a stari pored mene, kao jedan od nas. To je bilo čudno i osvežavajuće istovremeno. Neko pošalje trubu a ja fak fak nemojte mi to radit stari mi je tu! Kad ono eno njega, majmun jedan, vuče ko usisivač :D
Tu i tamo znam izvadit za neku kad dođe na kafu al to uglavnom bude čudna atmosfera.
Al sa bratom sam počeo razgovarat upravo radi žiže, nekako uvek on mene počasti ja njega i tako smo se praktički "upoznali". Sad čak i razgovaramo.
I nakon svega, od starog doznam da je ono što je staru držalo na nogama dve godine nakon dijagnoze šta?







Vutra
 
Poslednja izmena:

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Moji su se razveli nekada davno kada sam bio bas mali, ja sam ostao zivjeti na selu sa ocem a stara se odselila u Beograd, ma zesce cudna prica, nije ovo tema za to :)...
U glavnom, na selu sam se upoznao sa travom i dok sam pukao prstima vec sam poceo i sam saditi( eh taj osjecaj, moja prva biljka :(, bas sam je volio), a onda me zivot doveo u Beograd.

Stara je uvjek bila covjek na mjestu :) kao i Mile (ne voli da ga zovem ocuh, kaze da mu zvuci pogrdno hehehe), i tako nakon dosta razmisljanja odlucim ja da im kazem za svoj odnos sa travom, sve od pocetka do kraja, a Mile ce meni :" Pa mogli smo posaditi koju biljku u basti da napravimo ulje". Jesam ja ocekivao da ce me shvatiti ali da cemo zajedno saditi, e to nisam mogao ni sanjati, hahah evo i sad se smijem...

I tako, sada polako skupljamo opremu za unutrasnji uzgoj posto je vani ipak malo vise rizicno (kuce svuda oko nas). A da, stara, e stara je car hahahah.

P.S. Ona moja prva biljka, pojela je komsinicina luda krava, samo mi dva hedica ostavila :fuck:, al' ko bi joj mogao zamjeriti, hahahh.
 
16.12.2014
353
246
43
30
Meni je bilo nesto slicno, nazalost ocuh se nije nikad bas slagao s travom, rekao je da je probao u ratu, a to bas i nije ambijent za isprobavati cari nase ljubljene biljke pa ono. :)
Ali svejedno sam se ja bacio na posao jos dok sam zivio sa njima, iako nimalo dobro, ali rasle jesu.
Stari pizdi non stop, a stara na njega pizdi da pusti malog da radi sta zeli, bolje da pusi nego da pije ko konj. :D

I eto, imao sam fazu kad sam stvarno pio ko konj, dobre 4 godine, ostavio se alkohola jer ja ne znam stati i sada nazad mom voljenom hobiju :D

Btw bas mi je drago vidjeti da se nadju ljudi koji se sa svojom djecom bace u kultivaciju :)
 
16.12.2014
353
246
43
30
Hahaha nasa djeca ce imati vec temelje, samo moraju staviti menku u zemlju :D
Mada se planiram seliti iz ovog rusvaja jer vidim da zajednica nikad nece prihvatiti kanabis kakav zapravo je, tako da eliminiram svaku mogucnost problema :)
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Mislio sam i ja o tome da bjezim ali me u zadje vrjeme privlaci ideja kuce u planini bez puno komsija, mir i priroda... hehe jos kujem planove :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sale82ful