Rekreativna konzumacija, napadi panike, “apstinencija”.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

pannonian

Bogu mil, a ni Vragu nije mrzak
16.07.2018
224
1.495
143
Osobno nisam vidio ozdravljenje od strane stručnjaka. Ali ne kažem da nema!! Ono što sam vidio je bilo smanjenje štete, postavljanje ljudi da koliko toliko funkcioniraju, da budu neštetni članovi društva. Ali da su zdravi... Ne znam ko je rekao nešto u stilu da nije mjera zdravlja biti uklopljen u bolesno društvo. U principu, ova tematika je dosta klizak teren i mislim da nema smisla išta tvrditi. Eventualno izložiti svoj neki stav temeljen na iskustvu
Ja sam jučer bio na nekom događanju u mjestu. Poveo djecu, svoju i susjede. Ja i petero djece. Sreo neku ekipu sa posla(ne družimo se inače), par piva, džoksa, zajebancija... gušt. I to mi je normala, ok sam, radim što mogu, nikakvi presing me ne jebe...
A background je zajeban i prije desetak godina ovo sinoć bi bilo fantastika. Alkoholizam i nasilje u obitelji, djetinjstvo pod granatama, mladost u drogama... Tjeskobe i depresije koliko god hoćeš, suicidalnih misli...Duvka me izneređivala da je to za poludit. Nikad nisam tražio stručnu pomoć, godine lutanja i postavljanja stvari na svoje mjesto. I dobro mi je. Da je štogod novca više, da nije baš ovako krpljenje, bilo bi jebeno. Odgovoran sam za sebe, ego mi se ispuhuje iz dana u dan...
@BuzzWeed
može se... Odgovorna si za sebe, svoje tijelo, svoj život... Imaš ruke, noge, glavu. Valja sve upotrebljavati, ne kanalizirati se, otvoriti se. Ok, drugačiji smo svi, ali ne vidim kako 12 sati pred ekranom može voditi nečemu zdravom. Trebaju ti neke promjene i ovo što ti se događa sa travom je ustvari pozitivno, govori ti...
Sretno
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ko ne umije samostalno da se spozna tome treba nekakav ucitelj da ga nauci. Mislim da se tema naseg prepisivanja oko toga vrti.
Kod zdravih osoba nije problem da razmjenjuju iskustva i sire saznanja, da spoznavaju.
Sta cemo sa bolesnim osobama?
Javi im se paranoja, crkavaju od straha, a ni sami nemaju pojma sta je uzrok strahu. Nikakvih objektivni razloga nema da su im zdravlje ili zivot ugrozeni, a tako se osjecaju.
Imam par poznanika koji su duboko zalutali u dubine uma da ni jednog trena nisu prisutni u sadasnjem trenutku. Vrte neki svoj film po glavi i citav svijet im se vrti oko tog filma, uglavnom nerealnog i slabo razumljivog.
Ima ih koji sat vremena pilje u orla koji im cuci na frizideru.
Uzrok takvih poremecaja mogu biti halucinacije, licno sam prozivio par, samo sto su bile zvucne prirode. Lezim u krevetu, sam sam i oko mene nema nikoga u blizini, a cujem kako mi neki glas izgovara ime.
Kod autorke teme razlog panike, paranoje ili sta god da jeste, moze biti u samim hormonima. THC je zasluzan za povecano lucenje adrenalina, DMTa, hormona srece, zadovoljstva, euforije, a isto tako moze uticati na nivo kortizola. U normalnim okolnostima lucimo ga kada smo ugrozeni, prijeti nam realna opasnost, a usled djelovanja THC rganizam ga proizvede onako, bez ikakvog vanjskog poticaja.
Rjesenje je prosto, ne uzimas THC i miran si.

Mislim, mozemo mi nagadjati, potkovani cinjenicama ili bez, ali sve se svodi na nagadjanje.
Nekakva logika nas navodi da sami potrazimo rjesenje, ako to nismo u mogucnosti, onda trazimo pomoc porodice, prijatelja.., a ako ni to ne pomaze, pomoc strucnjaka ostaje kao poslednja logicka opcija.
Moguce je da grijesim, ali uvidjam da mnogi imaju problem sa vjerom u strucnjake, a to predstavlja problem vise.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Aj da zakljucimo, vrtimo se u krug:)

Metalni je objasnio kako stvari funkcionisu, potpisujem ako treba:thumb: Zizek je nagovjestio da to nije u stanju svako, a Romeo je obrazlozio zasto to ne moze svako. Nekome je potrebna pomoc sa strane, a nemamo bas svi dobrog iskrenog prijatelja..

A ako cujes svoje ime jasno kao da ti se neko zaista obraca, onda moze bit halucinacija.. ili neki oblik telepatije...:);):D
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Nikad nisam imao napadaj panike, ali pošto sam prošao neka psihička sranja još davno prije duvanja vutre - imam sličnog iskustva.

Godinama me muči (sad manje) "knedla" u grlu. Radi stresa i problema od prije 5 godina. Prije sam to liječio helexima, xanax itd - dok nije stalo tj dok nisam promjenio okruženje (firma itd).

Pa je krenulo duvanje, pa sam skužio da me neka vutra baš razbaca po pitanju smijanja ( možda sativa), a neke vutre me strgaju i onda me krene hvatanje knedle itd.

Tj tako sam ja to povezao. Kad me prikuje za krevet, često dolazi ta knedla. Ako me digne, onda nema knedle.

Sad evo pušim dwarfa, tj sativu bez išta indice. Tu i tamo me nešto knedla lupi, ali često mi misli lutaju u muzičkim vodama i stvarn od ove vutre mogu raditi i raditi. Doslovce mi muka doma nešto renovirati, ali evo - zapljugam si, odmorim 20 minuta i radim po 2-3h bez beda. :) Očito mi sativa više odgovara nego indica.

Dok recimo kolega koji jučer bio kod mene - lik je psihički čist. Njega je toliko strgalo, da se u 2h druženja valjda 20 puta doslovce uplašio "zvukova" (bili smo na balkonu). Ja sam krepavao od smijeha, jer znam da sativa jako dobro naoštri sluh, i čuješ što inače ne čuješ.
 

skimmer

Aktivan Član
06.08.2015
74
275
53
42
Kad sam bio mladji (sad mi 40) imao sam te momente paranoje. Kada se naduvam i krenem po gradu ili da pricam sa nekim ko nije naduvan. Taj momenat kad se paranoisem da svi znaju da sam naduvan do momenta u kome mi odlutaju misli u pogresnom pravcu pa se uplasim od tog isceniranog eventualnog iskontruisanog dogadjaju u naduvanoj glavi...
Sebi bih, s ovim znanjem, rekao da ne duvam sve i svasta, da samo prihvatim dzojuse koji lepo mirisu. Kad sad pomislim sta smo sve duvali s Kosova i Albanije, ne bih ni primirisao tome.

Sva ta paranoja mi se sada mnogo manje pojavljuje, ali opet osetim brzi rad srca kada koristim sativu. Obicno se desava kada ne radim nista specijalno, opustam se. Tada mi kontra deluje. Dok u periodu kada sam vrlo zauzet, sativa mi je nesto sto me pokrene i najgore stanke, tehnicke ili kreativne, kako da resim problem neki.

Ima veze sta se duva i ima veze sa karakterom.
Imati mogucnost da biras ili da kreiras svoju, personalizovanu ponudu, je blessing.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ne znam gdje da napišem, pa ću tu probati.
Uglavnom, unazad 2 tjedna sam imao 2 puta jedan događaj - napadaj "groznice" dok sam napušen.
Znam da zvuči smiješno, ali dogodilo mi se već 2 vikenda za redom, prvi put u petak, drugi put tjedan dana kasnije u subotu.

Uglavnom, preko tjedna pušim srijedom, ubacio sam tu neku "apstinenciju" (koja je više povezana sa čuvanjem preostalog da ne zafali haha), i onda kad dođe vikend, od petka 16h do valjda nedjelje u noći sam napušen.
Skoro cijele dane. Ujutro se probudim, obavim šta moram u trgovini, dođem doma, lagana frula i na posao.

Sređujem neke prostorije, i zadnjih par vikenda radim od jutra do noći, navečer naravno relaksacija uz tv, pivo itd. Čisto da ne budete mislili da se napušim i krepavam sjedeći. :)
I šta se dogodi? Izađem van po drva ili slično, i krene me prati neka groznica. Ali to nije onako da mi je "zima", nego se tresem ko idiot, kao da je vani -30C, a recimo prošli vikend je bilo oko +15C. Uđem u kuću, dođem do kamina, smirim se, i dalje sve normalno.
Povezujem ovo sa umorom, preforsiranost, cijeli dan zidam, knaufiram, ovo ono, pušim. Jedem u deficitu jer sam u nekoj fazi da skinem koju kilu.
I onda na sve to dodaš vutru, umor, nemam pojma - valjda je to to.
Ali stvarno glup osjećaj, jednostavno smijem se sam sebi kad prođe.

Prvi put kad me primilo prije dva tjedna, išao sam do pušnice po kobasice. I usput naravno - idem se istenkirati na livadu, mjehur pun.
I krenem ja lagano zviždati, kad ono krelo me prat zima, toliko da sam pišao u mlazovima kao deda hahahah.
Završim sa time, gledam kuća 5m, pušnica 5m. Ništa, idem ja po kobasice.

I onda show - putem me i dalje krenulo tresti, zima, osjećaj slabosti, već sam rekao "to je to", sad budem cepiknuo napušen hahahaa.
I jedva pokupim kobasice, uletim u kuću, kamin par sekundi i na nuli sam.

Izvinjavam se na dugačkom postu, ali morao sam negdje napisati svoje iskustvo. Nadam se da je sve u mojoj glavi + umor hahhahaa.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Sve si rekao, tako i meni zna bit...umor u kombinaciji sa vutrom, padne šećer:D
Povezujem ovo sa umorom, preforsiranost, cijeli dan zidam, knaufiram, ovo ono, pušim. Jedem u deficitu jer sam u nekoj fazi da skinem koju kilu.
I onda na sve to dodaš vutru, umor, nemam pojma - valjda je to to.
Ali stvarno glup osjećaj, jednostavno smijem se sam sebi kad prođe.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Jedem u deficitu jer sam u nekoj fazi da skinem koju kilu.
I onda na sve to dodaš vutru, umor, nemam pojma - valjda je to to.
Ovaj dio je jako bitan, dok duvas zderi slobodno, jedi u deficitu dok ne duvas.
Slicno mene opere i prođe, dok nestignem pojest od jutra do navece. Duvanje je kod mene svakodnevno, pa primjetim te neke sitnice.
Metabolizam radi ko lud na vutri. Puno brze nego inace, potreba za hranom je veca (ne deblja se covjek. Barem ja i bolja polovica ne, a znamo pojest za 4 osobe umjesto za 2. i dalje smo optimalni ajmo rec. malo iznad malo ispod kako koji mjesec u godini.)
I da VODA, ali voda ne sok, pivo. Obavezno litru svaki dan.
Eventualno ubacis koji limunadu ili sok od naranče, jabuke nes energetsko ali prirodno.

A ima dosta i do straina, recimo sada iz proslog growa trainwreck mi je super ispao, i prilicno je jak. zeđ i glad 200% veci nakon pljuge, dok recimo prije 2-3 mjeseca bigbud od linde nije izazivao ni jedno ni drugo. (Cini mi se da je on to bio.)
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ma pod deficit mislim na tjedni deficit. Ne brini,kad duvam - uvijek se jede.Ali da, duplo manje nego prije.Čak preko tjedna kad zapalim, mogu fino kontrolirati apetit i nije kao prije - da moram pojesti i pokvareno,jer sam gladan. ::listomahanje::

No sigurno da je od straina do straina.
Svaki dan popijem oko 2-3 litre vode, ne pijem često. Tu i tamo koji dcl vina.

Mislim da je više problem što od 8h ujutro radi mješalica, knauf, ovo ono, ali i frula.I onda cijeli dan radim ko konj, i čudim se kad me u 20h potrga.

Bate, neke ljude je kanabis preobratio na chill ljenčine. Mene pak na chill vrijednog radnika. smiley9934
 
15.02.2021
7
15
3
Ne pišem ja zbog tebe, samovažni poricatelju vlastite odgovornosti, nego zbog svih ostalih koji čitaju i koji su spremni promijeniti nešto u svom životu. Zbog svih onih koji su na istom putu kao i ja, bilo stepenicu više ili niže, da znaju da nisu sami, i da nisu ludi, ili bar da znaju da nisu samo oni ludi... :lol:
e, baš to, fala ti na ovome.
metal manijače, potaka si i mene da napišen nešto, i da otvorin profil (inače san bila samo promatrač sa strane i čitala vaše postove).

mene nisu nikad vatali panični napadaji, ali od nedavno otkrih da je moja anksio jača i ozbiljnija nego šta san mislila da jest. negiranje i otpor su većim dijelom bili uvik prisutni, nisan si tila pomoć, niti san tražila pomoć dok nisan svatila da jednostavno moran odnekud krenit, ne može više sažalijevanje bit jedini temelj kojeg uvik iznova udaran. a uz tu moju anksio, udaran i vutru. česti sam konzument, rekla bih, volim zapalit i to unatoč (!) tome šta san s vremenom postala svjesna da mi to još više pojača anksio. u principu, da pojasnin, mene panični ne vataju, meni fali zraka, teško dišen, plitko dišen, nekada toliko teško i jedva udahnem da mi postane preteško bilo šta radit, makar to bile jednostavne životne radnje, ako me razumite.. previše san u glavi, puno toga vrtin u njoj i svjesna san da često pokleknem i povirujen joj i od tu kreće nemogućnost disanja.. a trava mi sve to izbaci na površinu i pojača mi. zato san i skužila da nebi nikako smila fumat. ili makar uzet pauzu, pošto iman blage simptome ovisnosti, a ovisnost i anksio i ne idu baš bok uz bok, zar ne? :D
enivej, tila san podilit ovo s vama, čisto da vidin ima li možda neko sa sličnin simptomima, i eto, jer mi se dijelila ova moja priča u ovu ludu kasnu uru.
fala vam na čitanju!
 

purplemonkeyballz

Banned
Banovan
13.02.2021
42
585
83
Uživa sam u ovoj vašoj raspravi...poučno, motivirajuće! Pa evo da podilim neka svoja iskustava, misli....
U svojih 15-ak godina konzumiranja marihuane , dogodila su mi se tri napadaja panike ( puls na 200, nemogućnost kontroliranja vlastitih misli, osićaj da si poludija) i to sva tri u kratkom periodu od misec dana. Prvi napadaj je bija najintenzivniji, ostala dva nekako podnošljiva. Nakon svakodnevnog konzumiranja marihuane jedno dvi, tri godine...dogodilo mi se je određeno stresno razdoblje u životu, nakon kojeg sam odlucija napraviti pauzu od fumanja kanabisa. Možda nakon 5-6 dana pauze usljedija je taj prvi napadaj, užas... Što je bija okidač tome, dali je to normalna biološka reakcija koju veliki postotak ljudi doživi tijekom života ... iskreno neznam !!
Ali nakon toga sam nastavija sa konzumiranjem marihuane( prvi joint sam zapalija na fakultetu, tad se upoznajem sa ovim forumom i od tad pušim sam marihuanu iz vlastitog uzgoja) i nikad mi se taj napadaj panike nije vratija.
Marihuana mi nikad nije stvarala nikakvu paranoju ili neke negativne psihofizičke reakcije.
Ali sam primjetija da neodgovorno konzumiranje i pritiravanje itekako utječe na moj socijalni život i društvene navike. Moj način života se ne uklapa u svakodnevno , cjelodnevno konzumiranje/ pušenje.
Marihuana je moja ljubav, obožavam uzgajati, pušiti i sve što ima veze sa tim ali jednostavno triba biti umjeren, poznavati sebe, svoj um i svoje tijelo. Napraviti jednu ravnotežu između toga i osmjeh ne silazi sa lica. Peace!!
 

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Uglavnom, unazad 2 tjedna sam imao 2 puta jedan događaj - napadaj "groznice" dok sam napušen.
Desi mi se masu puta, unazad 5-6 godina, prije nikad nisam imao takvih problema. Jednostavno kao neka hyper osjetljivost na hladnoću, gdje ne treba biti ni previše hladno, već samo nagla promjena u temperaturi, npr. izlazak iz toplog stana bacit smeće i u tih 15-ak sekundi me zna uhvatit ta groznica, ako se podhitno ne ugrijem samo se pojačava. Od sad već na stotine takvih situacija samo jednom mi je bilo stvarno gadno, groznica me drmala 15 minuta, jednostavno ju nisam mogao kontrolirat, a od silnog treskanja sam se sav zgrčio da se nisam mogao ni pomaknut.. npr. da se dignem do vrućeg radijatora ili nabacit još koju deku na sebe. Taj put sam stvarno mislio da ću odapet jer mi je srce htjelo iskočit van, sve me peklo oko njega kojom brzinom je tuklo a ja se nisam mogao prestat grčit. Tad je žena naletila, dodatno me pokrila i dala ibuprofen i postepeno je groznica popuštala.
I to mi se dešava samo u napušenom stanju... nije da me ne zna uhvatit zimogroza kad ne pušim, i tad mi isto često prođe kroz misli dal će počet ista takva treskavica, al ne desi se nikad ništa.
Dio tijela koji mi je najosjetljiviji i nekak brijem okidač treskavice u napušenom stanju su mi bubrezi i bosa stopala, nekad mi je dovoljan i ljetni večernji povjetarac da me malo ošine po bubrezima i groznica krene, opet.. samo ako sam napušen.
Ono što sam čitao što može uzrokovati hiper osjetljivost na hladnoću i groznicu su:

Anemija - stanje koje se razvija kad nam je manjka zdravih crvenih stanica u krvi (nisam taj slučaj)
Anoreksija - poremećaj prehrane koji dovodi do gubitka tjelesnih masti (nemam nešto puno sala al definitvno nisam taj slučaj)
Hipotireoza - poremećaj koji se javlja kad štitnjača ne proizvodi dovoljno hormona (?)
Problemi s krvnim žilama (Raynaudov fenomen) - poremećaj koji ograničava protok krvi u naše ekstremitete (?)
Poremećaj hipotalamusa - hipotalamus je područje mozga koje proizvodi hormone koji kontroliraju tjelesnu temperaturu, praktički naš termostat. (?)
Fibromialgija - poremećaj u percepciji bola u mozgu ( Iako su fibromialgičari općenito tjelesno osjetljivi glavni simptomi su umišljeni konstantni bolovi, bilo mišića, zglobova šta kasnije može dovesti i do depresije itd) - ni tu se ne vidim jer nemam problema s bilokakvim bolovima.

Inače često radim sistematske preglede radi posla i uvijek je sve u najboljem redu, al možda ne bi bilo zgorega ciljano ići ispitati dal patim od nekih od navedenih poremećaja.
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
izlazak iz toplog stana bacit smeće i u tih 15-ak sekundi me zna uhvatit ta groznica,

Izađem van po drva ili slično, i krene me prati neka groznica.


ahahahah, interesantno... meni se to dogadjalo dosta puta, ali nisam obracao paznju, do sada bar :D
ono kao, ladnije je napolju a ja navaren, sve ok, malo pored radijatora, neke pecke i prodje.
nikad nisam pravio paniku/filozofiju od toga.