Rekreativna konzumacija, napadi panike, “apstinencija”.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.341
258
Ko je spreman promijeniti nešto u svom životu i preuzeti odgovornost za svoju dobrobit taj nađe sebi doktora i pridržava se propisane terapije.
Kako možeš reći da je traženje doktora preuzimanje odgovornosti? :D Meni je to više prebacivanje odgovornosti nego preuzimanje. Ne kažem da ne postoje dobri doktori ali, u ovo vreme kad je većini jasno kako se manipuliše zdravstvom radi zarade, velika je šansa da ćeš samo upasti u Big Pharma igranku i gutati tablete do kraja života, koji će verovatno biti izazvan samim tim tabletama.

Inače, super rasprava! :thumb:Slažem se sa @metalmaniac u potpunosti.

Ja sam se pokušao ubiti 3 puta kao klinac. Zadnji put kad sam imao nekih 18-19 godina, kad su me uhvatili u tome pa sam išao kod psihologa. Mogu reći da mi nije nikako pomogao. Niti sa pričom, niti sa lekovima koje mi je dao. Šta je pomoglo je priznavanje samom sebi da nešto ne valja, pa sam i krenuo raditi nešto povodom toga.

Psihodelici su mi jako pomogli i i dalje pomažu kad zabodem u neki svoj film u kom sam velika žrtva ovog života. Daju mi priliku da se udaljim od sebe i promatram sebe iz trećeg lica pa se uvek samom sebi ismejem i skontam kako je u stvari sve već ok. I više nego ok. Sve je predivno! :D
 
01.02.2021
5
9
3
24
Niti jedan napad panike, anksioznosti, nije uzrokovan travom, ona samo diže stvari na površinu i ukazuje na stvari koje imaš za riješiti.
Ja volim "zaroniti" u te osjećaje, koliko god neugodni bili, treba spoznati dubinu tame u sebi da bi mogao prihvatiti sebe.

Kad te uhvati takav osjećaj, ponavljaj si pitanje "zašto se ovako osjećam? Što je uzrok ove emocije?", odgovori će sami početi navirati iznutra. Kad saznaš sa čime se boriš, onda možeš početi racionalizirati stvari, riješiti to sa sobom bez ikakvih psihijatara i terapeuta. Nitko nas ne poznaje bolje od nas samih...
Brate kako si ovo dobro reko pozz iz beograda ❤
 
18.01.2021
1
2
1
34
Evo vidim da vec ima dosta tema otvorenih pa da se samo nadovozem. Nakon 14 godina duvanja..zadnjih 5 pusim svaki dan ne znam ni sam koliko..sve do preksinoc kad sam se upoznao s najruznijim osjecajem ikad( zuji u usima, dlanovi se znoje, prsti se grče, 100 napad panike) sreca cimer je bio tu ( on je prezivio to kad je polomio obe noge) te smo duboko disali i smirio sam se.. mislio sam kad odspavam da je sve to iza mene ..ali i danss kao da sam u nekome drugome svijetu..tesko disem i nisam prisutan ..jos sam covid pozitivan pa ne mogu prosetat nit nesto drugo..imam zoloft tablete..vidio sam da su ih mnogi uzimali tako da moje pitanje glasi..da li da uzmem tablete na svoju ruku ili ce ovo prestat nakon nekog vremena ?
Btw. Nikad nisam growo..kupujem uvijek s ulice..ali i par ljudi je imalo isti problem ..frendu se isto desilo..( u njemackoj sam trenutno..puna je nekih ludih trava. Pazite ljudi sta kupujete )
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
da li da uzmem tablete na svoju ruku ili ce ovo prestat nakon nekog vremena ?
moralo bi proci samo od sebe, osim ak ti to disanje nije zbog covida. ak te ne prodje kroz par dana, odi kod doktorice ;) (mislim na paniku. pluca ako te muce i imas covid, onda bi ti to mogla bit veca briga pa obrati paznju na to i nemoj cekat ako krene na gore)
sto se tableta tice, malo je glupo da ti bilo tko osim doktora predlozi tablete. zoloft je inhibitor ponovne pohrane serotonina pa mislim da ima neko svoje vrijeme "punjenja" i nisam siguran bi li ti jedna pomogla. normabel je u takvim situacijama po meni odlicno rjesenje. prilicno bezopasna a korisna tableta za "on demand" uzimanje.
puna je nekih ludih trava
sorte su sve jace, dobri indoori sve prisutniji i cesto se desvaju napadi panike :) nema veze sa losom vutrom neg vise do % thc-a i omjeri drugih kanabinoida.
 
Poslednja izmena:
04.07.2021
4
5
3
32
Desi mi se masu puta, unazad 5-6 godina, prije nikad nisam imao takvih problema. Jednostavno kao neka hyper osjetljivost na hladnoću, gdje ne treba biti ni previše hladno, već samo nagla promjena u temperaturi, npr. izlazak iz toplog stana bacit smeće i u tih 15-ak sekundi me zna uhvatit ta groznica, ako se podhitno ne ugrijem samo se pojačava. Od sad već na stotine takvih situacija samo jednom mi je bilo stvarno gadno, groznica me drmala 15 minuta, jednostavno ju nisam mogao kontrolirat, a od silnog treskanja sam se sav zgrčio da se nisam mogao ni pomaknut.. npr. da se dignem do vrućeg radijatora ili nabacit još koju deku na sebe. Taj put sam stvarno mislio da ću odapet jer mi je srce htjelo iskočit van, sve me peklo oko njega kojom brzinom je tuklo a ja se nisam mogao prestat grčit. Tad je žena naletila, dodatno me pokrila i dala ibuprofen i postepeno je groznica popuštala.
I to mi se dešava samo u napušenom stanju... nije da me ne zna uhvatit zimogroza kad ne pušim, i tad mi isto često prođe kroz misli dal će počet ista takva treskavica, al ne desi se nikad ništa.
Dio tijela koji mi je najosjetljiviji i nekak brijem okidač treskavice u napušenom stanju su mi bubrezi i bosa stopala, nekad mi je dovoljan i ljetni večernji povjetarac da me malo ošine po bubrezima i groznica krene, opet.. samo ako sam napušen.
Ono što sam čitao što može uzrokovati hiper osjetljivost na hladnoću i groznicu su:

Anemija - stanje koje se razvija kad nam je manjka zdravih crvenih stanica u krvi (nisam taj slučaj)
Anoreksija - poremećaj prehrane koji dovodi do gubitka tjelesnih masti (nemam nešto puno sala al definitvno nisam taj slučaj)
Hipotireoza - poremećaj koji se javlja kad štitnjača ne proizvodi dovoljno hormona (?)
Problemi s krvnim žilama (Raynaudov fenomen) - poremećaj koji ograničava protok krvi u naše ekstremitete (?)
Poremećaj hipotalamusa - hipotalamus je područje mozga koje proizvodi hormone koji kontroliraju tjelesnu temperaturu, praktički naš termostat. (?)
Fibromialgija - poremećaj u percepciji bola u mozgu ( Iako su fibromialgičari općenito tjelesno osjetljivi glavni simptomi su umišljeni konstantni bolovi, bilo mišića, zglobova šta kasnije može dovesti i do depresije itd) - ni tu se ne vidim jer nemam problema s bilokakvim bolovima.

Inače često radim sistematske preglede radi posla i uvijek je sve u najboljem redu, al možda ne bi bilo zgorega ciljano ići ispitati dal patim od nekih od navedenih poremećaja.
Kod fibromialgije bolovi nisu umisljeni, jer postoji aparat koji pokazuje intenzitet bola, zove se dolorimetar.
Nemojte da sirite dezinformacije.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
postoji aparat koji pokazuje intenzitet bola, zove se dolorimetar.
Pokazuje li intenzitet bola kod osoba sa Marsilijevim sindromom?

Evo jedan copy-paste u vezi procjene bola
"Procjenjivanje boli
Bol može biti oštra ili tupa, isprekidana ili stalna, kucajuća ili postojana, na jednom mjestu ili posvuda. Neke je boli teško opisati riječima. Jačina može biti različita―od male boli do neizdržljive. Nijedna laboratorijska pretraga ne može dokazati postojanje ili težinu boli.

Liječnik pita anamnezu boli da bi mogao u potpunosti razumjeti njene značajke. Katkada se rabi ljestvica od 0 (nema boli) do 10 (jaka bol) da bi se pomoglo opisati bol. U istu svrhu kod djece služe crteži lica―od smijanja do mrštenja i plakanja. Liječnici uvijek nastoje odrediti i fizičke i psihološke uzroke boli. Bol uzrokuju mnogi kronični (kao što su rak, artritis ili anemija srpastih stanica) i akutni poremećaji (kao što su rane, opekline, rascjepi mišića, slomljene kosti, nategnuti ligamenti, apendicitis, bubrežni kamenci ili srčani napadaj). Ipak i psihološka bolest (kao što su depresija i tjeskoba) može uzrokovati bol, koja se zove psihogena bol. Psihološki čimbenici mogu također učiniti da je bol uzrokovana fizičkom ozljedom slabija ili jača. Sve to liječnik mora uzeti u obzir.

Liječnici isto tako uzimaju u obzir je li bol akutna ili kronična. Akutna bol je bol koja počinje naglo i obično ne traje dugo. Kada je jaka, može uzrokovati ubrzani srčani rad, ubrzano disanje, povišenje krvnog tlaka, znojenje i proširenje zjenica. Kronična bol je bol koja traje tjednima ili mjesecima; izraz obično opisuje bol koja traje više od jednog mjeseca nakon uobičajenog toka bolesti ili ozljede, bol koja se vraća i prolazi mjesecima ili godinama ili bol koja je povezana s dugotrajnom bolešću, kao što je rak. Kronična bol obično ne utječe na rad srca, disanje, krvni tlak ili zjenice, ali može smetati snu, smanjiti apetit i uzrokovati zatvor stolice, gubitak težine, gubljenje interesa za spolnu aktivnost i depresiju."

I jos jedna interesantna pojava - "Dobar primjer neuropatske boli je fantomska bol u udovima, pri kojoj netko tko je izgubio ruku ili nogu osjeća bol u nepostojećem udu. Jasno je da bol ne može uzrokovati nešto u udu koji nedostaje; prije će je uzrokovati živci iznad mjesta na kojem je ud odsječen. Mozak krivo tumači živčane signale kao da dolaze iz amputiranog uda."

Nemojte da sirite dezinformacije.
Smatras li da tvoj komentar, sacinjen od jedne prosto prosirene i jedne proste, zapovjedne, recenice predstavlja nekakvu informaciju?
Ajde, budi drug pa nas malo podrobnije informisi.
 
04.07.2021
4
5
3
32
Ti si sigurno lekar, kad tako vec baratas inernet informacijama, sto bi te ja informisao. Sto se tice fibromialgije, na toj temi si verovatno radio naucne radove i doktorirao, verovatno si i bolovao i izlecio se od iste, bez obzira sto lek jos nije pronadjen.
 
Poslednja izmena od urednika:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
@Karudijan
razumijem da ti nije drago kad netko napiše nešto netočno, ali ovo je samo forum vutraša, a ne liječnika, mada sigurno ima i njih, nitko ništa nije loše mislio ;)
najbolje bi bilo da otvoriš novu temu o fibromialgiji u Medicini https://www.vutra.org/forums/medicina.10/ i podijeliš svoja iskustva kako ti vutrica pomaže ili nešto drugo , sigurno će se naći još supatnika
 

Degen erick

Aktivan Član
01.04.2020
177
775
93
25
Evo vidim da vec ima dosta tema otvorenih pa da se samo nadovozem. Nakon 14 godina duvanja..zadnjih 5 pusim svaki dan ne znam ni sam koliko..sve do preksinoc kad sam se upoznao s najruznijim osjecajem ikad( zuji u usima, dlanovi se znoje, prsti se grče, 100 napad panike) sreca cimer je bio tu ( on je prezivio to kad je polomio obe noge) te smo duboko disali i smirio sam se.. mislio sam kad odspavam da je sve to iza mene ..ali i danss kao da sam u nekome drugome svijetu..tesko disem i nisam prisutan ..jos sam covid pozitivan pa ne mogu prosetat nit nesto drugo..imam zoloft tablete..vidio sam da su ih mnogi uzimali tako da moje pitanje glasi..da li da uzmem tablete na svoju ruku ili ce ovo prestat nakon nekog vremena ?
Btw. Nikad nisam growo..kupujem uvijek s ulice..ali i par ljudi je imalo isti problem ..frendu se isto desilo..( u njemackoj sam trenutno..puna je nekih ludih trava. Pazite ljudi sta kupujete )
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Ti si sigurno lekar, kad tako vec baratas inernet informacijama, sto bi te ja informisao
Za sada sam sebi lizem rane, mozes to shvatiti da sam doktor samom sebi.
Po pitanju informacija, ljudi ih dijele, kako one validne, nazalost, mnogo vise laznih. Ti nisi podijelio nista, osim optuzbe da osoba, koja podijeli svoje iskustvo, siri dezinformacije! Posto si siguran u svoje znanje i dajes sebi takvo pravo, onda podijeli sa nama informaciju, umjesto nesuvisle kritike.
To sto tvrdis za dolorimetar "okaci macku o rep". Koliko je bol intenzivna najbolje zna onaj koga ista muci, i to osim njega ne moze dokuciti ni jedan drugi zivi stvor, a kamoli nekakva sprava. Nemamo svi istu toleranciju na bolove!
Sto se tice fibromialgije, na toj temi si verovatno radio naucne radove i doktorirao, verovatno si i bolovao i izlecio se od iste, bez obzira sto lek jos nije pronadjen.
Pazi, drug, skrenuh ti paznju na sturost komentara, u kojem nekog optuzujes za sirenje dezinformacija, a ti umjesto da podijelis "pamet" sa nama predjes na provokaciju. Tesko da ce me to dotaci, tu mi je tolerancija nabildana do yaya :)
Ozdravio ti nama u sto kracem roku!
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
Vjerovatno imas neki problem za koji i ne znas sto te dusi pa ti trava to pojaca. Barem je to kod mene panika me pocne hvatat onda za mjesec dana neka glupost ispadne da me je mucila nisam je mogo resit do zadnjeg dana al me je dusilo. I onda opet sam normalan kad pusim. Znas ono otiso si na poso i padne ti napamet jesam zakljuco ulazna vrata i kazes sebi jbg kad dodem vidicemo al citav dan te lagano muci ideja.
 
05.10.2021
1
2
3
46
Pozdrav svima
novi sam na forumu, nadam se da pišem pod pravi PDF.
U zadnjih nekoliko mjeseci konzumacija mi je postala prava muka. Inače redovno pušim na waterbong ili ručni vaporizer godinama, strogo bez duhana, i do unazad nekoliko mjeseci nisam imao nikakvih problema već sam jednostavno uživao.
Kad zapalim, a to je najčešće navečer kad se kuća smiri, nemam više onaj fini ''high'' već krene na udaranje srca, osjećaj boli i žarenja u plućima, krene neka paranoja tipa sad će me klepit čuka i odo 6 feet under, moram piti jake tablete protiv bolova i tek nakon njih se smirim i osjetim natruhe tog finog osjećaja na koji sam praktički već zaboravio. Probao sam se inhalirati fiziološkom otopinom, kamilicom, mentom, sljezom, ne znam čime sve ne, i opet isto. Kad legnem i smirim se srce udara onako duboko i neugodno, nemam aritmije i slično ali osjećaj je grozan. Probao sam t-breakove od 4-5 dana, opet isto. Normabel i slično nema učinak, samo tableta protiv bolova. Vučem domaćicu, neke SK (Amnesia, white widow), nema razlike. Stalno taj osjećaj žarenja i stazanja u prsima, ispod prsne kosti, kao da me nešto rukom steže.
Obavio sam sistematski (rtg srca i pluća, UZV...), sve čisto.
Jedem ok, pijem puno vode, vozim bicikl, pod opterećenjem je sve ok sa srcem, dobro spavam. Inače radim od doma, tako da no-stress, odnosno sve u nekoj normali.
Pomislio sam na bronhospazam, on bi nestao pod Ventolinom ali ga ne mogu nabaviti bez recepta, tako da mi je još to ostalo, ali RTG pluća je uredan!
Pročitao sam nekoliko postova tu na forumu, neki opisuju slična stanja ali nema konkretnog odgovora.
Jednostavno više ne znam što da radim, trebam li dužu pauzu, što da radim?
Hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Psy013 and Spirulin

mester

Zelena za ljubav nekad bila si
Poznanik Foruma
15.09.2018
544
3.367
163
nisam doktor, ali ako ti nesto smeta jednostavno izbaci to.. ja sam godinama svaki dan i jednostavno mi najednom pocelo smetat.. uzeo pauzu par mjeseci i smanjio na par puta mjesecno i pokazalo mi se bolje nego svaki dan
 
21.04.2021
35
26
18
Druze i ja imam apsolutno istih problema sa srcem kad se smirim osecam prejako otkucavanje i lupanje koje nisam nikad osecao ranije, meni je to pocelo posle prelezane korone(koja je bila bez simptoma skoro ikakvih) i evo vec pola godine ja svoje srce osecam na drugaciji nacin jednostavno, ali sam primetio da kad ili popijem kafu ili ispalim spravu to se nista ne pogorsa u stanju mirovanja cak vise osecam, moze se desiti da prvih desetak minuta kada me najjace pukne sprava tu znam da isparanojisem i da se utripujem da me oko srca nesto stiska i pritiska ali ubrzo se opustim i nema problema tako da ja licno ne bih povezivao to s tim, moja zamisao je da mozda pokusamo vezbe disanja izmedju ostalog i ova Win metoda koja postoji na forumu ne znam?
 
12.08.2016
13
41
13
Evo i ja se javljam sa istom pricom, isto je krenulo da se desava posle prelezane korone. Smanjio sam kolicinski dosta , ali opet steze .. Malo je falilo jednom hitnu da pozovem .. Wimova metoda mi je pomogala pre ali sada ne. Mislim da je zbog ove situacije mnogo skocio broj psihickih bolesnih ljudi i da mi imamo neku vrstu ansksioznosti i da je najpametnije da potrazimo strucnu pomoc. Uglavnom pravim pauzu 60 dana pa cu videti kako se situacije bude odvijala.. Inace poznanik mi pricao skoro da mu vutra stvara paranoju, pravio pauze al i dalje isto , batalio je skroz pusenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Spirulin

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Ja prestao pusiti skoro 10 godina zbog anksioznih epizoda na ganji, a onda sam upoznao Pabla Escobara OG hybrid strain oko 50/50 indica/sativa u bespucima Amerike i vratila se ljubav za koju sam mislio da je umrla :D Znaci mi koji smo malo osjetljiviji moramo pazit na strainove i ono sto sam se naucio je da mi je takve vrh marihuane dva dima na pipe skroz dosta. Uglavnom hibridi koji su oko 50% pa navise na stranu indice su taman i uzmes dva dima cistaka umjesto cijele frule. Nadjes strain koji ti odgovara za anksioznost poput recimo Northern Lightsa i growas sam. Ulicarke znaju biti podmukle kuje :D
 
06.12.2021
37
74
18
32
ja sam znao imati epizode kada sam prestao pusit zbog paranoja i anksioznosti, ali mislim da je to bilo vise do mog tadasnjeg psihickog stanja, tj ne da mislim nego znam. bile su pauze po par godina, ali uvijek bi se vratio cim bi doveo neke stvari u red....i jedini put kada sam uspjesno prestao pusit je tad kada mi se zgadila vutra zbog tih anksioznosti.sad nemrem prestat nema sanse, ali znam i zasto. ZATO KAJ NE ZELIM PRESTAT. i naravno da su mi krize jace jer ne zelim ne imat za zapalit.tako da sam definitivno uvjeren da je to sve u glavi...
I nema forsiranja nicega ljudi, ako vam ne pase odjebite to...ako vam je sudeno da pusite opet zamirisat ce vam kad tad.darth je pravi primjer :)
 

Degen erick

Aktivan Član
01.04.2020
177
775
93
25
Anksioznost i mene drma...bacija dim ima 2 miseca ali i dalje skoro svaki dan me hvata taj neki glupi osjecaj oko srca...strava