Resin (smola) - je JEDNO, a THC - DRUGO...?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MasniHedovi

Banned
Banovan
15.10.2009
10
1
0
121
Da li iko ovo zna...?

Da li su RESIN i THC kolicina na jednoj biljci u ikakvoj sprezi?
Da li kolicina THC molekula zavisi od ukupne kolicine SMOLE koju biljka pravi?
Sta je jedno, a sta drugo?

(zasto ovo pitam) : kada smo, pre neki dan, u hash shejker (90 microna) ubacili domacicu smrdushicu (koja + zdiba na budj), dobili smo zlatasti prah, koji NIMALO NIJE lepljiv, vec potpuno suv i onako, trosan... Pritom, znamo da likovi u sejkeru dobijaju BUBBLE HASH (koji vri kad mu se prinese upaljac), koji sam ja pusio godinama u Spaniji, tamo stize iz Maroka, u obliku jajeta, uvijen u kuhinjsku prijanjajucu plasticnu foliju...
Evo linka koji u 10-ak fotografija prilicno sve objasnjava...:

http://www.chumajek.com/foros/viewtopic.php?id=707

... ovaj hash je KEVA... ...Mislim, IZUVANJE, dobrodosli, okacite mozgove kod vrata...
Ljudi prave LUDILO od shit-a, lepljivo i mirisno, a mi smo od 5 grama potpuno stvrdnutog domaceg govneta dobili oko 0,3 grama NECEGA, sto ne znam kako bih nazvao... Nema nimalo te SMOLE, koju ovaj (Warlock cogollos(hedovi)),hash na fotkama ima U IZOBILJU..
Nema skoro NIKAKAV UKUS, blago je, i moras da ga "pospes odozgo", jer NEMA TEORIJE da ga spojis u masu, ostaje u obliku praha, koliko god ga ti palio upaljacem...

Znaci, nesumljivo bi za BubbleHash, lepljivi shit, bila bolja neka odredjena sorta, koja bi imala puno "RESIN-a", ili valjda BILJNE MASNOCE...? :) ili je pravilo da, sto je bolja sorta, to vise ima smole...? e, sad : da li to znaci nesto kad je u pitanju THC? odnosno, ukupna kolicina THC molekula koji ce se naci na biljci?
- ova Warlock sorta UBIJA kako je dobra, to je sigurno...

Znaci, - odnos RESIN ~ THC... d'like to know...? ...anybody?


tenk juri veliku macku, :heartbeat:
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Ako misliš na trihome s smolom tj. resine-om onda naravno da su u sprezi.

Biljka kada se stvore uvjeti, kroz trihome luci smolu u kojoj se među ostalim spojevima nalazi i THC.
Više smole ujedno ne znači više THCa, količina ovisi o dosta stvari.

Ali uglavnom ti ovisi i o sorti i dali/koliko je biljka zdrava i dali se uzgaja pravilno/optimalno. Količini svjetla, aditivima, starosti etc ...
 

MasniHedovi

Banned
Banovan
15.10.2009
10
1
0
121
jel' znas neku MASNU, MNOGO MASNU sortu...?(ko o cemu, baba o ustipcima...)

e da, da li mozda znas nesto o tome, koliko ce moja biljka da luci RESIN-e, (kao odbrambenu materiju, protiv stetocina), 2 meseca je u cvetanju, a NAPALI su je neki insekti...?
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
white widow(original je sad black widow), ice, aurora indica, svi iz obitelji ''Kush'', Great white shark, Jacky(ili Yacky... ne sjećam se baš), Mazar(!!!! ovo nije za ljudi sa shizofrenijom u obiteljskom drvetu!!!), White Rhino,Ak-48, Chrystal...Buble Gum( o njemu nisam siguran)

ovo su ti najčuvene ''bijele sorte''
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
odgovor na prvo pitanje

sjebali ste kad ste radili
što ste vi napravili se desilo i meni sranje...
on se mrvi zbog zelene mase unutra
zato je i teži itd... to ste sjebali kad ste radili, niste bacili onu pjenu ili imate loše cjedilo :D


što se rada tiče, kažeš izuva...
e pa sinko, sam si to napravio, istina od lošeg materijala, ali sjećaš se bilo je ipak tamo 5 g vutre jeli...
a radio si sam, nisi dobio zemlje, paste za cipele, gliinamola i sličnih *****rija unutra :D
tak da imaš dobar shit... zamisli samo da napraviš ispravno, od dobre vutre i da imaš čisti bubble hash njam njam


inače, bubble hash bućka zbog isparavanja vode kroz njega samoga
i onda postoji masa malih "rupica i kanalića" koje je napravio zrak.. ko švicarski sir nešto