Resist the matrix prvi grow!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Pozdrav ekipa vec dugo vas pratim i cijenim sav trud i znanje prikupljeno na vutri :) u svrhu oslobadanja od matrixa !:p :matrix: Tako da napokon sam krenuo sa boxom ! .. Planiram stavit hps 400w sylvania grolux + prigusnica i starter naravno,primjerenu za rast i cvatanje u drvenom ili pak kartonskom box-u otprilike 1x1x2.5 m ! .. Sa cooling tube na hps-u ..Ventilatori od pc-a u izboru su mi ovi u linksa od 120-230 mm super tihi a i jeftini 40-130 kn! .. Mislio sam na upuh dolje stavit 3,4 a na ispuh 2,3 ili jedan od 230 mm sa karbonskim filterom sve to u cijevi fcors !.. Tako da uz jos silencere koji kostaju 19 kn komad ventilatori ce biti odlicni a uz to i super tihi !.. Pored toga jos jedan kucni ventilator da puse odma ispod zarulje i tjera zrak gore na ispuh !.. Malene su stigle !.. Sensi Skunk #1 10 komada od toga planiram 5 stavit u box i po mogucnosti stavit resetku za scrog !
Zemlju planiram uzet ovu normalnu za cvijece obogacenu za dame :) ! . Folija u boxu iznutra vjerovatno mylar silver , reflektor za hps zarulju !.. I naravno Hesi Starter Kit koji nadam se pruža sve potrebne hranjive tvari za vašu biljku u zemlji. I za početnike, a i za iskusne uzgajivače, Hesi Starter kitovi su highly recommended. Kit sadrži: - 500 ml TNT Complex - 1 l Bloom Complex - 1 l Phosphorus Plus - 500 ml Power Zyme - 500 ml Root Complex - 10 ml Super Vit Kit je zapakiran i u svakom od njih je i tablica, raspoređena po fazama rasta.

Eto to bi bilo otprilike to !.. Svaka kritika i prijedlog su itekako dobrodosli !, Unaprijed hvala i nadam se prvom uspjesnom grow-upu:prof10:
 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
stari moj, nisam nesto preiskusan al da ces ohladit 400tku pc ventovima..tesko..a i kartonski box tu slabo igra..
 

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Super mi zvući,hlađenje brijem neće biti problem pošto su dimenzije boxa poveće...eto malo sam skeptik oko kartona ćisto iz sigurnosnih razloga...inaće samo peglaj :)
 

Pocetnik_cro

Aktivan Član
12.10.2011
80
38
0
33
Mili nikako kartonski box, ako se ipak odlucis na to stavi jako debele žice radi topline,
sto se tice svega vidi se da si se nacitao :D

jedina zamjerka s moje strane je zemlja, ako si si dao truda za sve ovo molim te jos daj 50-60 kn za 20 l composane ili teramagme !

Pratim i ocekujemo slikice uskoro ! sretno
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Pocetnik_cro je napisao(la):
Mili nikako kartonski box, ako se ipak odlucis na to stavi jako debele žice radi topline,
sto se tice svega vidi se da si se nacitao :D

jedina zamjerka s moje strane je zemlja, ako si si dao truda za sve ovo molim te jos daj 50-60 kn za 20 l composane ili teramagme !

Pratim i ocekujemo slikice uskoro ! sretno

80 l teramagme je 86,46 kupio prije 3 dana tako da je info svjezi...Vidio sam pakiranja od 10 litara po 19.99 i to u Billi. U svakom slucaju smokey nemoj komplicirati ako nije nuzno i uzmi teraa magmu. A koliko sam sracunao sva ta masa ventova ce te kostati vjeroatno i vice nego jedan CT, koji ti rijesava problem, a i mozes pribliziti svjetlo daleko blize nego bez njega. Ne zvuci lose plan samo teraj kako god :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Da li nisam dobro procita ili sta ali sam bio uvjeren da nije to napisao. Nebitno sry na spamu tog dijela posta sta reci. Ali u svakom slucaju mu ne treba toliko ventova, odnosno moze se izvesti i sa duplo manje jer je CT u prici...Pratim u svakom slucaju!
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Pa da pod obogacenu sam mislio na composanu ovu obicnu za cvijece ili teramagmu !:).. uzet ce se pod obavezno :p ... Da Ct mi je obavezan zato sam i izabrao tu opciju izbog manje ventilatora .. mislio sam onda 2 na upuh i jedan 150 sa karbonskim filterom za ispuh ! .. Cijevi su mi dostupne 150 i 125mm iako mi nije nemoguce ic i do 230 mm ako je potrebno ! .. Znaci kartonski okvir tipa rigips/knauf kartonska ploca ne dolazi u obzir !=? .. Dali mi je bolje onda drvena ili pak šatorska konstrukcija ? ..homemade ofcors ! .. p.s. dali mi je bolje za urod i kvalitetu sta visociji box tj dali je oko 2-2.50m dovoljno za skunk nr1 ! .. I još da dodom da ventilatore spajam na staro pc napajanje !..

p.s. kroz tjedan dana krece sve u pogon ovo je sad samo usavršavanje finesa oko starta i potvrda gradiva :) .. Malene ce u inkubaciju uskoro !.thz for support guys...
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
knauf iIi rigips su odIični, vjerojatno su svi na spomen kartonskog boxa misIiIi na neke kutije i tako, a to definitivno nije požeIjno, sretno i pratim :)
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Pozdrav

Bolje stavi više ventilatora na ispuh a ne na upuh, cure više vole podtlak, a i mogao bi ti miris izlaziti na svaki mali otvor (na spojevima, vratima...) ako je veći ulaz zraka nego izlaz, i onda ti je skoro đaba karbonski filter.
Sretno :thumb:
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Šta je ovo? Kakav je to dnevnik? Nisi ni box složio, ni sjeme nisi ubo!
Karton za box od 1m[SUP]2[/SUP] !? Kakav to karton imaš? Kakvu konstrukciju misliš napravit? Kako to sve misliš izventilirati sa pc ventovima? Mogu oni poslužiti za poboljšanje cirkulacije zraka po boxu, ali o pravoj ventilaciji kreni razmišljati odmah sada, ako misliš sa 400W raditi.
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
ha zlo i naopako !.. Box se slaže i gotov je u jednom danu samo trazim jos uvik najoptimalniju konfiguraciju a malene su krenule, vutrađija zanimljiv koncept mislis da je moguce to tako izvest i bez cooling tube !.. Ovi Pc ventilatori nisu za zajebanciju idu i do 230 mm Air Flow (CFM) 148.72 CFM ±10% a to je skoro kao i onaj kupaonski !.. Kao sto sam napisao mislim barem 3,4 pc venta na ispuh ,2,3 na upuh i naravno 2 ventilatora direktno na cooling tube ! .. Ma Jednostavno tihi su i jeftini pa ih mogu postavit koliko god bude trebalo.. Uskoro ce i slike !...
 
04.12.2007
12
0
0
35
Ne kazem nista nego pitam. Mislim da ce kuler na tom mestu za uduvavanje vazduha biti beskoristan i da ce vazduh prolaziti kroz njega brze nego sto bi on duvao jer gore ide ventilator za kupatilo koje je mnogo jaci. Ja sam pitao sam za moj slucaj, a tebi necu da pametujem jer jos ucim. Sorry jos jednom na upadu
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Moj savjet je da se ovo zaključa...kupi se sve što treba, poslika, stave slike...pa ces sve znati u roku pola sata kako i šta...i otvoriš normalno dnevnik..jer ovako ce se razvuci na 20 stranica i nece biti nista od njega

Sorry sto sam iskren
 

SmokeyThePot

Aktivan Član
18.01.2008
140
35
0
50
Box gotov ... slike stizu kao sto sam rekao samo da sredim kameru !.. molim samo malo strpljenja .. jel se nekom ovdje zuri !?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
SmokeyThePot je napisao(la):
.. jel se nekom ovdje zuri !?
Ma jok, ne radi se o tome. Ova se tema nalazi u forumu dnevnik uzgoja, pa ne vidim svrhu sveg ovog laprdanja bez da je uopće započet grow kak spada. Zaključam ti ja ovo, pa mi javi kad budeš spreman za nastavak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.