Retro Growing by vutra.org

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Vjerujem da ce se vecina sa mnom slozit, marihuana je danas postala mainstream, svi sve znaju (ili bar vecinu) i opcenito danasnja dostupnost svih informacija, pa tako i svih informacija vezanih za marihuanu je dovela do toga da je i growing postao mainstream. Isto tako danas je lakse nego ikad nabaviti sjemenke i svu potrebnu opremu za uzgoj, vjerujem da prije 5 godina nije bilo tako, prije 10 sigurno nije, bar na ovim nasim prostorima.

Ideja ove teme je da stariji članovi napisu kada su growali svoje prve biljke i koji su strainovi onda bili aktualni, ako su uopce znali sta su sadili, ili je bila shema ako je vutra dobra, onda su i sjemenke dobre :)

Sjećam se kad sam 2000. sa interneta skinuo neki vodič za uzgoj, vise onako opcenito, samo tekst bez slika i to je bila osnova za početak. Nazalost, bila su dva neuspjela pokusaja outdoora, a svaki je zavrsio da su biljke riknule u ranoj fazi, jbga, bio sam mlad i neiskusan :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Ideja ove teme je da stariji članovi napisu kada su growali svoje prve biljke i koji su strainovi onda bili aktualni
eh da, stara vremena. zabodes par semenki na par razlicitih lokacija i ostavis dalje prirodi. isto sam odradio i prosle sezone :) a seme nekad, uglavnom bilo afganike ako neki frend skoci do indije il u katmandu. i bilo sto donesu mornari iz afrike, to smo i zvali afrika a ovo nepal il indija, sta god da je bilo :) al nema vise takve vutre, sad je sve postalo industrija :)
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Mene bas zivo zanima jel se tipa 2000. godine na ovim prostorima uopce uzgajalo nesto sto je i danas dostupno, odnosno jel onda bilo strainova koji postoje i danas ili je bilo samo vazno s kojeg kontineta su sjemenke dosle :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Chocolate Milk.

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
drug, ja sam spomenuo pocetak 80-ih, te godine koje spominjes su u hibridima vec uveliko. jednom mi je naletelo seme iz kolumbije preko neke stjuardese, bolje od toga nisam sadio. inace sam se grebao za menke od drugara, indija i nepal. ili na moru preko mornara, tu je dominiralo maroko i tunis. e sad iskreno, sta je prvo "brendirano" sto sam zasadio ne secam se. moguce nesto iz kanade sto je stiglo, mislim od highgrade seeds, al da lociram u vremenu i prostoru, tesko :)
 

.i.

Radioaktivan Član
03.05.2018
1.486
7.999
258
bunar
www.vutra.org
nema vise takve vutre
nažalost moram se složiti, kod nas se dugo godina (kraj 80-tih početak 90-tih) vrtila neka libanonska (valjda red lebanon sadšnji) posli rata počele su iz nizozemske dolaziti brendirane sorte tipa WW, Skunk itd.... i dalje ima tih starijih igrača (po otočkim zabitima) koji neke svoje sorte već godinama guraju,
jel onda bilo strainova
po imenima neki strainovi vuku povijest iz 50-60tih god a sad koliko od izvorne genetike ima u današnjim pakiranjima vjerovatno niko ne zna.
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
po imenima neki strainovi vuku povijest iz 50-60tih god a sad koliko od izvorne genetike ima u današnjim pakiranjima vjerovatno niko ne zna.

To je jasno, ali me zanima sta je od toga svega bilo dostupno na nasim prostorima, odnosno koliko je vremena trebalo od nastanka pojedinih strainova do njihovog dolaska i uzgoja na ovim prostorima.

drug, ja sam spomenuo pocetak 80-ih, te godine koje spominjes su u hibridima vec uveliko.

Je, to je sve teorija, ali znamo da kod nas sve debelo kasni.

Ili jednostavnije pitanje, sta je ekipa sa vutre uzgajala 2000. godine :D
 

Degustator

Aktivan Član
02.11.2010
806
1.750
163
iza dima
2007. prvi put oriđiđi seme iz pakovanja.... super skunk,early skunk i mexican sativa. Pre toga je bilo u fazonu,sta god naleti da je je iz paketa dobre džidže...A onda krece vutra.org i sve se menja za 360*. Dosla na red licno napravljena genetika i za sobom ostavila punu fioku brendiranih proizvođaca,eto,cisto da se nađe.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
svi sve znaju (ili bar vecinu)

ovo je, bar u mojoj sredini (veci grad) toliko daleko od istine da je to za nepoverovat, nazalost.
krecem se u prilicno visoko skolovanom drustvu 25-45g starosti i neverovatno je koliko svi nemaju pojma o osnovama. al mnogo pljuju brate po biljci.
da je dostupna hrpa informacija po webu, bogami jeste, al malo ko se odluci ici citat osim shit vesti koje izlaze po portalima. ljudi su leni, nezainteresovani, umorni od sistema. samo zele leci u kauc i blejat ko telad u neka gofna na tv koja im vlastodrsci prireduju i ureduju.

moj prvi susret sa biljkom jeste tamo negde 2014 kada sam i prvi put doso na ovaj predivni forum koji mi je uz sve ostale odlicne info sa weba otvorio oci. preje toga nisam ni ja znao ni osnove i bio ispranog mozga da je to droga i put u lose.
nisam znao ni pravu razliku industrijalke i indijke, a kamoli nesto vise od toga. nisam niti probo nikad ni biljku ni ikoju drugu substancu, osim naravno u drustvu opce prihvatljivi prokleti alkohol.

nemoze bit normalno u danasnjem svetu da imas kanadu, delove US, i jos ostale zemlje koje legaliziraju i vidis doktore kako pricaju o tome, kako tu ima necega u vecoj ili manjoj meri, a onda ti se tudum neki lokalni nade ispred face i tupi kako je to sve glupost i da je to fejk, a nema pojma o biljci. nema nista tuznije.

moja prva 4 komada su bile CBD medi haze. cetiri nezaboravne mirisljave bilje. odlican grow to bio. cak najbolji do sad. najmanje problema. puno ucenja ulozio preje tog grow-a. tako da svim novim clanovima preporucam prvo dobro proucit, a ne slepo krenut.
 

Saul Goodman

Aktivan Član
01.12.2018
105
436
63
Odlična tema, mene zanima tko je pokrenuo ovaj forum, tj. tko je posijao sjeme iz kojeg je naraslo ovo čudo zvano ::grupnjak:::rolleyes:i postala prekrasna biljka prepuna informacija, dobrih i pozitivnih ljudi :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica