rezanje gornjeg vrha

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
znam da sam to vec negdje citao al mislim da nije bilo konkretnog odgovora.
Mene dakle zanima rezanje gornjeg vrha kad sazrije i ostavljanje donjih vrhova da sazriju do kraja.
Dali je to neko radio. Dali bi biljka izdrzala jos 15 dana dodatno bez gornjih vrhova.
I normalno zbog cega bi se to radilo dali bi kolicinski nesto dobio. Ajmo ljudi sta vi mislite


ZIVJELA - VUTRA.ORG
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ak sam dobro skontao, pitaš da li valja da capneš već sazrelu kolu(ili veći cvjet) te da ostaviš ostale da se debljaju još par dana dobijajući više svjetla...da valja! Ja svaku biljku berem u okviru od 2-3 tjedna. Samo pri prvom indooru sam capnuo čitave biljke i još uvijek mi je žao što se nisam sjetio toga.
Ak nisam dobro skontao te pitaš da li valjda FIM i topping u kraju cvjetanja-ne, ne valja.

Edit: Nakon rezanja tamo gdje si rezao možes staviti vosak da bi smanio stres(biljka ne gubi vodu...tj dehidratacija je puno manja ak je uopće ima). U dobro opskrbljenim vrtim centrovima prodaju i specialnu plastiku(rastopiš pa isto ko vosak staviš na ranu što si napravio rezanjem) za to, al meni ispalo neisplatljivo...vosak i se čini bolje rešenje.
 

ranrom

Aktivan Član
06.12.2006
93
0
0
38
dobro si me skontao. pa baš sam se mislia za vrijeme prošlog grova to radit ali bilo je lito i vručine su me tjerale da što prije završim. a ovaj put cepam vrh po vrh.
 

KEC

18.07.2009
10
2
0
33
Imam jedno pitanje i molio bi da mi date konkretne odgovore.
Kad posadim biljku jel mogu da joj siječem vrhove da ne naraste u visinu nego bi želio u širinu jel imam problem sa prostorom gdje če biljka stajat?

Hvala!