Rezati velike listove ili ne (pri kraju cvjetanja)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
Citam sad razlicite savjete ljudi sa puno zvjezdica na ovom forumu, jedni zagovaraju rezanje velikih zelenih listova koji zaklanjau svijetlo, pri vrhu biljke (sa argumentom da veliki listovi daju energiju za razvoj daljnjeg lisca i stabljike, a ne za hedove), a drugi zagovaraju njihovo ostavljanje, jer su potrebni za davanje hrane hedovima..

Zanima me dali je netko radio bas usporedni test klonova? ili proucavao nesto vise o tome, pa da moze reci sa sigurnoscu za sto tocno sluze veliki listovi, te dali ih se vise isplati rezati ili ne?


Takoder, dali je preporucljivo npr., buduci da gornji glavni hed brze sazrije, odrezati ga kada bi trebalo biti vrijeme cijeloj biljci, pa pustiti da se doljnji hedovi, skupa sa bocnim granama i hedovima na njima, malo jos razviju, pa onda tek sjeci cijelu biljku?


hvala na odgovorima
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
evo ja bi ti rekoao da rezati al nikad pri kraju pri kraju treba da imas pripremljenu biljku tako da mozes dve nedelje cistom vodom zalivati a da biljka ima dosta hrane u listovima al to je sad konplikovano za objasniti tako da cu ti samo reci na to da ja secem listove dok biljka cveta al to joj uspori rast tako da mi se cvetanje malo uvek produzi al neko je rakao na forumu nekada davno "istina je egde na polovini" tako da se ja toga drzim..
sad da ti neko kaze da seci ili ne seci nebi znao isto kako tako da ovo i ne vredi nekako..
al kad sam skontas kako seci onda ces znati.
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
balcan_smoke je napisao(la):
biljka na kraju izvlači hranu iz listova
to niste znali ili što ?
prijatelju s tobom se navek i zavek :sun2:bespogovorno slažem
a i ti ZOLEE dobro zboriš
dok ne odradi gru.2,3 naja nauke i gotova beseda...:2flip::lock::bis:
POZDRAFFF....
 

SvjetloIstine

Aktivan Član
26.06.2007
75
0
0
36
balcan_smoke je napisao(la):
biljka na kraju izvlači hranu iz listova
to niste znali ili što ?


Pa nisam niti mislio da joj odrezes bas sve listove, nego ono tipa 3, 4 najveca pri vrhu biljke. Neznam koliko hrane dobije iz tih par listova, i neznam koliko joj je to vazno u odnosu na puno vecu povrsinu do koje bi dopiralo svjetlo.

zato i pitam. Vidis da misljenje nije toliko homogeno koliko ti se cini.

Osim toga, meni se nikad nije osusila bas cijela biljka, u smislu da su bas svi listovi pozutili i smanjili se.
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Ja bi ti rekao čisto ovako,nema tu puno istine u svemu ovome ali recimo ovako,za sve je nešto dobro,tu je vječna misterija oko rezanja listova i ja ti mogu prenjeti što znam na tu temu,dobro je rezati listove čak i granje,ali one donje do kojih ne dopire svjetlost,one samo troše hranu iz zemlje da ostanu živi,ali kad ih odstraniš biljka preusmjerava sve to u gornje vrhove,i sad ja ti nebi preporučio da režeš velike listove do recimo zadnja 2 tjedna nego da sa biljke odstraniš one nepotrebne listove i grančice i da onda odrežeš sve velike listove recimo2 tjedna prije berbe da biljku stresaš tako što je opče poznato da biljke u stresu baca puno više trihoma pa ako očeš da dodatno zašećeriš biljku daj joj nek se pati malo pred kraj sigurno če ti nabacat maloextra kristala...eto toliko koliko ti ja mogu pomoč...peace
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
mene samo interesuje jel su to podaci iz vašeg iskustva
ono kidao si ili šta već i imao si više kristala nego prije sa istim sjemenom istom zemljom teperaturom količinom hrane....
ili šta?
u prirodi su donji hedovi mnogo manji jer niko ne kida lišće ?
tuče sunce sa strane?
mnogo mozgate oko sitnica i gluposti koje neće učinjet ništa bolje no što bi vam bilo
dobra zemlja prava hrana i svijetlo pa se sjaje hedovi a ne kidanje lista dva
treba znati razliku izmedju napolje i unutra tretiranja
 

Noname_

Aktivan Član
26.03.2009
235
0
0
34
tocan odgovor neces dobit to je tesko za rec trebalo bi vidit biljku kakva je pa onda mozda rec dali ili ne.Ja mislim da bi one listove koji smetaju za hedove odrezo da dobivaju vise sunca i rastu.
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Po kursu(za gajenje vutre) koji se izvodi u Londonu i jako je skup biljku treba potpuno otaviti bez lisca
ALI se mora upucavati sa odredjenom hemijom 4-5 preparata koji nisu jeftini(dobijaju se ogromni hedovi).Dali sam probao donekle nisam im isekao svo lisce(prvi put ovo radim) a rezultat cu videti za 45 dana pa cu ti reci kakvi su efekti
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
list koji biljci nije potreban će sam požutjeti ili otpasti
tako da... nema smisla sakatiti ju, preko listova se vrši izmjena plinova i apsorbira svjetlost, a sve to je potrebno za razvoj biljke i headova
ali to je samo moje mišljenje
 

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
griva je napisao(la):
Po kursu(za gajenje vutre) koji se izvodi u Londonu i jako je skup biljku treba potpuno otaviti bez lisca
ALI se mora upucavati sa odredjenom hemijom 4-5 preparata koji nisu jeftini(dobijaju se ogromni hedovi).Dali sam probao donekle nisam im isekao svo lisce(prvi put ovo radim) a rezultat cu videti za 45 dana pa cu ti reci kakvi su efekti


kume a čime če ih upucavaš..??:sun2:
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Narucio sam i dobio neku hemiju za 400 evra (da ne narucujem 15 puta)da li se isplatilo i koliko saznacu za mesec dana
 
  • Sviđa mi se
Reactions: adi

terrible

Aktivan Član
31.12.2007
67
11
8
38
pa najlakše ti je te listove saviti i podviti nekako da oslobodiš hedove. tako ti ostaju i hedovi i lišće. a najbitnije od svega ti je balcan rekao. Kad bi ti listovi toliko bili bitni za količinu zar ne misliš da ne bi postojalo univerzalno rješenje koje bi svaka baba znala umjesto da kopaš po internetu i nikako ne možeš naći rješenje jer nitko zapravo nije siguran? :D peace man...
 

griva

Aktivan Član
08.05.2005
100
2
0
51
Ne seci listove sa sporednih grana zaustavlja razvoj i biljci treba odredjeno vreme da se oporavi time se gubi vreme pogotovo u cvetanju-probano :(
 
30.06.2016
1
0
1
29
Citam sad razlicite savjete ljudi sa puno zvjezdica na ovom forumu, jedni zagovaraju rezanje velikih zelenih listova koji zaklanjau svijetlo, pri vrhu biljke (sa argumentom da veliki listovi daju energiju za razvoj daljnjeg lisca i stabljike, a ne za hedove), a drugi zagovaraju njihovo ostavljanje, jer su potrebni za davanje hrane hedovima..

Zanima me dali je netko radio bas usporedni test klonova? ili proucavao nesto vise o tome, pa da moze reci sa sigurnoscu za sto tocno sluze veliki listovi, te dali ih se vise isplati rezati ili ne?


Takoder, dali je preporucljivo npr., buduci da gornji glavni hed brze sazrije, odrezati ga kada bi trebalo biti vrijeme cijeloj biljci, pa pustiti da se doljnji hedovi, skupa sa bocnim granama i hedovima na njima, malo jos razviju, pa onda tek sjeci cijelu biljku?


hvala na odgovorima
Kako da postavim svoje pitanje da mogu dobit odgovor?
Imam slućaj gdje biljka obiluje hranom: Prostor Vanka, zaštićena od vanjskog svijeta, strašno brzo raste, 2 metra u par mjeseci. Biljka je sretna, zdrava sve svjetski. Samo neznam dal da joj sijećem listove, nekako ne želim ali OGROMNA je, listovi veći od neadretalske ruke. U ovom slućaju sijeć ili ne sijeć? nemam slike al moš zamislit