Rezultat manjka informacija o uzgoju

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
nakon shto je jedan chlan foruma nama svima dao u uvid kako su mu prve biljke i box izgledale,zhelim izkoristit ovo priliku pa uz predlozhenu sliku malo pojasnit greshke koji pochetnici rade zbog loše,netochne ili nikakve informacije o uzgoju... ::placko

evo vam najprije slika,pa chu josh sve pojasnit...

krenimo lagano o stanju biljke:
po njima se bash vide sve greshke ...
rast kao shparuga...visina bez shirine=malo svetla ili krivo svetlo,losha zemlja i premala posuda gdje raste jel nema mjesta za korijen.premokra zemlja.pretvrda voda.manjak gnjoiva.ali ne zhelim to duljiti...sve u svemu biljke jadne izgledaju jako bolesno:)bore se ali to im je u genu(jaka biljka cannabis)...

greshke u growboxu....
1.pochnimo od te shugave aluminiske folie....ljudi zbog ne informiranja misle da che to reflektirat svjetlo i da che biljke imat bolje svjtela sa svih strana:NETOCHNO
Aluminiska folija reflektira svjetlost,to je istina...ale ne kako bi trebala.reflektira u takozvanim SPOTOVIMA...oni mogu sprzhit biljku,davat na kriva mjesta svjetlost...itditd(obojate cijeli box iznutra u matt belo i to je najbolje,ili crno bijela folia)...dodatno se aluminiska folija zagrijava(kao svi metali)i jedan je uzrok previsokih temperatura u growroomu.
2.svjetlost u growboxu...
kako mozhemo vidjeti nema u blizini biljke(pola metra)nikakva lampa zharulja ili sta vech...znachi koji god nachin osvjetljavanja se koristi,predaleko je od vrhova bilji.kako sam chuo od vlasnika boxa,koristi lsr neonke(i vidim po prigushnicama)....josh gore u tom sluchaju!!!...da je NDL(hps)bi josh bio razumljiv razmak.kod neonki razmak medju vrha bilke i zharulje treba biti 5-10cm ne vishe....
3.nikad nemojte instalierati elektroniku...(timere ,prigushivache itd u boxu,nego izvana..unutra je vlaga...a vlaga i struja ::zidoglav ::zidoglav ...takodjer ako nesh nestima i morate provjeriti,a biljke su u fazi cvatanja i spavaju(apsolutni mrak)...kako che te...to svjetlo che unistit cvetove...mozhe vam transvestirat biljka ili prestat producirat thc...
4.ove chashice u kojima biljke stoje su smijeshne...razmisli da tebe netko usadi u tu chashicu...bi zhivio??
biljke da mogu rasti trebaju dovoljno mjesta za razvijanje korijena...(slika na kraju od biljke 2.60m)...odrasle biljke do 2 metra u dubinu kopaju korijen,zato vrijedi....
mlade biljke do 10cm...u 1Litar zemlje
biljke do cvatanja cca 40-70 cm u 5-8 litara zemlje
a poslje ovisi...mozhete i 20 litara zemlje stavit....sto vishe mjesta ona ima shto vecha che biti...

toliko da pojasnim uz prilozhene slike...ima sigurno josh hrpa greshki,ali o tome chemo kad bude vrijeme.. !~

LP
SM
 

|{ 1 T @

Aktivan Član
13.08.2005
90
11
0
ok vidim da je u zadnje vrijeme smoke jako zapeo za mene i moju sliku, pa dobro bio sam poèetnik pa se prašta.
No stvarno bi me zanimalo da i ostali èlanovi podijele svoja mišljenja.

...još samo jedna sitnica, u tom boxu i biljkama nema niti jedne navedene stvari koja se nemože ispraviti.
ajde Enjoy ! ::gulp

i obeæajem da neæu više nisša prigovoriti ovoj temi, ipak je na temu savjeta poèetnicima, no jednostavno sam osjetio potrebu 0118

i još nešto, ak si veæ rekao koristiti sliku da objasniš greške i za savjete, onda se nemoj obraæati u drugom licu ...

..ne ono nije vikanje, niti ljutnja samo nije niti fer.
Enjoy !
 
Poslednja izmena od urednika:

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
alzo,
hoches da se svadjamo...mozhes i to...hehe ..nije bed...ali nisam ja uopche zapeo za tebe....ti si mi zadnja stvar u zhivotu sta me opterechuje...dobro je doshla slika...i zato sam pocheo post sa rijechima....JEDAN CHLAN FORUMA...da sam zapeo za te K...bi moj post glasao....:VIDI SELJACHINA:::pRAVI SE PAMETAN A NEMA POJMA....ali nisam...posto nisam tu da pametujem ili da nekog jebem ili da se preseravam i svadjam...
tu sam da pomognem....i tvoja slika je dobro doshla...i svi koji vide che skuzhit moj text u prilozhenu sliku puno bolje...
a ti se nemoj durit...pomuchu i tebi sta god trebash....i naravno da su stvari za popravit...zato sam ih i opisao...a ne da bi tebe vrijedo...

znash sta pjevaju suparnichki navijachi DINAMu....
GAMAD PURGERSKA...NAJVECHA..... GAMAD HRVATSKA.... ::behehe ::behehe ::behehe

Zato...budi dobar i nemoj se uzrujavati....vidim da nisi neki priglupi balkanac...pa se tako i ponashaj.... ~)

LP
SM

p.s.znam da istina boli ::behehe ::behehe ::behehe
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Ja mislim da je SM iznio u tako malom tekstu neprocjenjivi izvor dragocjenih informacija. Niko ga nije tjerao da to napise niti je placen da to napise.

Jedina rijec sto mu neko moze reci je jedno veliko HVALA.

Hvala SM :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.