Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

markokurizarko

Aktivan Član
24.09.2008
119
477
63
37
Kojom puškom dereš po moru?
Mares viper pro 90cm
Mares laštikaća od 75cm-rezerva
Mares Sten na zrak od 65cm-za rupe
Mares sniper alpha 45cm je u dolasku za rupe
Sve su prikačene na ovu bovu sa slike.
Sam da napomenen da nisam profesionalac i da neidem na dubine tipa 20-35metara
Nemogu bit duze od 1,5min pod morem pa ne prakticiram tehniku čeke i suljanja u dubokom nego više šuljanje u plićem i ruparenje
Svake godine si govorim kako ću počet sa vježbama i disanja i snage al zbog silnih obaveza i ostalih stvari bas ne stignem se pripremit za sezonu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Slazem se potpuno,jednostavno boravak u prirodi covjeka puni pozitivnom energijom,daje osjecaj mira i spokoja.Imam srecu da mi je posao biti u prirodi tako da se ujutro budim sretan.
Sto se tice pusaka ja imam;
-Mr. Carbon c4,dvije lastike,prava ubica
-drvena 120 cm,rucni rad,odlicna
-drvena "picasso"

Ova mister carbon je od 2008-e godine i dan danas je ista,bas zvijer od puske.Ajde drago mi je da ima netko tko dijeli isti hobi kao ja.
index.jpg
:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: markokurizarko

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Sadas si me podsjetio sa ovom slikom kako moram ici staviti mamce za crve,a dobro se zna sta je najbolji mamac.Nista,kako god idem "uprljati" ruke;)Imam par dobrih rupa gdje svake godine cupam vani po deset,petnaest metara crva.Odlicni za mamce!:):thumb:
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Sjecam se predprosle godine na moru frend je kupio od nekog domaceg starosjedioca takvog crva, cijena = 150 kn (20€) Nisam mogao vjerovati da to tolko kosta, znam da nije htio spustiti ni kune uz rijeci: Ako ga ne kupite vi, kupit ce ga uskoro neko drugi. :objesen:
 

jackal55

BiancoNero
20.07.2015
187
1.527
143
Humboldt County, California
Ja ga plaćam 50 kuna. Trik kod tih velikih morskih crva 'Eunice' je taj da su najbolji oni koji imaju crvenkasti odsjaj. To znači da su vađeni sa kamenitog dna, pa su zato tvrđi nego oni koji su tamno smeđi. Oni su vađeni iz pjeskovitog dna ili nekog mulja, pa ih riba lakše skine sa udice. Ali se zato za lov na orade 'kraljice mora' preporučuje Bibi, jer ga sitna riba nemože pregristi jer se na najlakši dodir jako stisne i ukruti...

2.jpg
 

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
Ja planiram ovu zimu probati ribolov sa varalicama, prvenstveno jer uvijek moraš nešto raditi sa štapom, pa je stalno neka akcija. ali opet, u ribolovu sa živim mamcima mogu rolati pljugu dok čekam ugriz...:razvaljen::... a do tada say hello to my little friend...

Pogledajte prilog 96585
hehe crv:)najbolja jeska,zna sam ko mali gledat starog di im postavlja trapule,pretezno se traze rupe,al meni bi se stari zna po bonaci spustit na more,i na dugi stap u koju staru majicu napunit govna od pasa i par slanih srdela,onda posmudit po dnu pa on izade:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab
19.07.2016
51
40
18
Evo dio moje opreme za varaličarenje, relativno sam novi u tome...brzo me zainteresirala ova ribolovna tehnika i eto rodila se ljubav. :) U ribičiju idem iz gušta, uvijek pustim sve sto ulovim (C&R). Jel ima jos vutraša ljubitelja varalicarenja?
Pogledajte prilog 96533
Lemax Black Rose 15-60g,2.75 uparen sa Daiwa Laguna 2500,struna 0.20 dynema
Savagear MPP do 12g uparen sa Shimano Stradic, 0,14 whiplash
***********************************************************

dalmoši,ajde neki recept kako hobu napravit a da nije peka
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
19.07.2016
51
40
18
Ne znam kako se cisti,ne znam kako se sprema,znaci trebam SVE :(
A salatu od hobe i skoljke sam imao priliku jesti u Trogiru(Drvenik) i odusevio sam se ( i zaflekao sisajuci :D)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

H2O888

Poznanici Foruma
Banovan
Poznanik Foruma
27.12.2011
1.546
3.338
188
Ne znam kako se cisti,ne znam kako se sprema,znaci trebam SVE :(
A salatu od hobe i skoljke sam imao priliku jesti u Trogiru(Drvenik) i odusevio sam se ( i zaflekao sisajuci :D)
okrenes joj glavu ko bicvu i izvadis sve iz nje,zub i oci mozes nakon kuhanja maknut i opnu izmedu krakova makni,netko potegne rukom uzduz kraka i makne pipke al ja ne.super je pohana,sa tartarom,i dobra je na crveno s tjesteninom,google zna da sad ne pisem recepte:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Mucko and L0oD