Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ma i ja isto sam sa starim i didom lovio i ronio dagnje, hobotnice, ribu prije nego u školu išao. Sam sam cijele dane sam visio na obali sa udicom i ostima. Čak sam sa 9-10 god i prodavao na pijaci sa babom i ujcem i ribu i dagnje ali otišao mlad od kuće pa dugo nisam osim tu i tamo. Ali prije par godina ozbiljno se ulovio lova sa obale, ćak je frend uzeo brod kao sad ćemo mi lovit(prodao za godinu). Potrosio dosta na opremu, dva štapa, proučavao internet, vodio dnevnik, gledao prognoze puste, mjesećeve mjene sve živo, ujurtro u 4 , navećer , ponoći, probao deset mamaca ulovio par orada u dvi godine... tužna priča :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Imam kucu, sto?? :D ali cesto, cesto sam na vodi :D

Aaaa, tako reci. Ja sam razumio da si sa 6 godina otisao i jos se nisi vratio s pecanja. Kontam da su ti se ukucani zabrinuli, gdje si nestao. :eek::D

@hazeri Jel dozvoljeno loviti jastoge?
Koliko sam ih puta gledao u rupama, samo im antene od pola metra vire van. Kad se nakokotim na rupu, pa susretnem face to face sa jastogom kapitalcem. Krenem, nonsalantno, rukom prema njemu, vec vidim socan zalogaj, a jaro iz zadnjeg dzepa isuce pravilnik sa sve clanom, ne sjecam se kojim, u kojem pise da je strogo zabranjen lov na istog.
Bude me stid, pa mu crvenih obraza pruzim dlan, uz opravdanje da se samo htjedoh rukovati sa prirodim gospodinom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader and budalin

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Jel dozvoljeno loviti jastoge?
Papa,po zakonu je dozvoljeno od petog do devetog mjeseca.I to da ne vadis manje od 25 cm,da se odrzava vrsta.To se moze kontrolirati jer jastoga uvijek zivog vatas i stavljas kuhati,tko ima postovanje prema prirodi.Isto tako moras obratiti paznju na nacin lova.Sa bocama zaboravi.Vrse su alat.Inace jastog na vecim dubinama doslovno kao da hibernira pa ga mozes golom rukom uhvatiti.Zato sa bocama se ne moze.
barba "Moli"sa Visa
Dragog mi barbu boli uvo za zakonik,niti zna sta je to_On sa svojom pentom izvuce mrezu,jastoge okaci naprijed na palubu i jahtasima proda za 300 kn i dvije kutije cigara..he,he.A jastog prije sat vremena iz mora izvaden:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Izgleda mi da i ja imam takve štapome i mašine...

Okuma safina - štap
Okuma Baitrunner Powerliner - mašina

jedino šta u moru ja ništa živo ne ulovim :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri and h0nda