Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dubi1312

Aktivan Član
01.03.2022
180
1.844
143
Uz vodu
Sava uglavnom,pa gle na rijeci nema riba radi i ne radi,u tekucicama je riba uvijek aktivna uvijek se hrani tako da ko zna gdje i na kaj treba piknuti uvijek moze dobiti nekaj,mislim po mome iskustvu da ti jedino vodostaj i prognoza mogu pomrsiti planove drugo nista :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and Infinity

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Vjerujem da je tako na Savi, al Bosna je totalno druga priča. Ok škobalj, lakše ga lovit zimi nego ljeti. Al šta klošari rade od zimovnika, ne mogu da budem dio te priče...
Da ne off-amo više, bit će priče u adekvatnoj temi:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA. and dubi1312

dubi1312

Aktivan Član
01.03.2022
180
1.844
143
Uz vodu
A pazi mene su ucili da ti je ribolov igranje,nece jedan mamac probaj drugi,duzi/kraci predvez mozda probati drugu tehniku ako nejde na dno probati na hranilicu ili raub ovisi kaj zelis loviti,sve je to igra nadmudrivanja,eh da nisam ni skuzil da smo offtopic:rofl:
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Jasno, sve stoji što govoriš. Važne su finese za dobru selekciju ribe. Rano sam počeo ribarit, sa 6 godina. Sa 10-11 godina sam već bio svakodnevno na vodi, odrasto na Bosni. Brate, kad riba neće da uzima ( u to ne ubrajam krkuše i zele ), đaba ti sve finese svjeta, nećeš uhvatit to što hvataš. Ima to veze i sa ribljim fondom, i sa vremenskim mjenama, i raznim stvarima:).
U zadnje vrijeme, ribolov mi je baš opuštanje, najčešće feeder. Buxna, stolica, laganini, uhvati i pusti.
Nisam nikad lovio na Savi i baš bi volio, al et nikako da se ukaže prilika:confused:. Moćnija je rijeka i puno je veći riblji fond od Bosne. Možda me nekad ugostiš na savi:D
 

dubi1312

Aktivan Član
01.03.2022
180
1.844
143
Uz vodu
Uff reko bi da si dosta stariji od mene onda ja sam ipak novica jos samo 4 godine sam u tome,poceo sa šaranijom pa presao na feeder.Sad se sa strikanom zajebavamo nije vise feederaj nego pederaj kolko su novih sranja zmislili i glupostismiley9934
Naravno sve ovisi ako ribari na moru ne izlaze za puna mjeseca onda se ni nama sportašima tek ne isplati hehe.Ovo u vezi save to vise ides uzvodno prema sloveniji to ce biti mrena,pokoji somic,štupser i ta sitna bijela riba zna se nekad zaletiti i pokoja pastrva,a sto vise nizvodnije ides prema sisku i dole to ce biti vecih somova,cverglova,pokoji zalutali šarana i štuka ali pretezno bolen i klen,stime sto je bar ko nas ribolov moguc cijele godine i u cicoj zimi mozes nekaj uloviti,za riblji fond neki dan sam pricao sa ribocuvarom iz drustva kaze ide na prezentaciju u KC po pitanju ugrozenosti mrene i bijele ribe u rijeci savi,nakon te izjave se dobro nasmijao bio pa pitaj samog boga kolko ribe ima :plac:
Naravno ako ces biti u kakvoj prilici,ima par prekrasnih jezera u blizini i dosta velikih ulova:wave::D