Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bassman

Aktivan Član
07.10.2013
516
1.403
163
34
Ja tokom sezone odem svakih tjedan,dva uglavnom na neke grabe, sljuncare a ponekad i na Muru,Dravu.Lovi se šaran i amur.Al zna bit dosta kedera.Varalicenje ne volim bas, naljepse mi kad se smjestimo, pripremimo, bacimo i tada se bacamo na rolanje.:)
Mozda mi tad najbolje odgovara vutra, u prirodi kraj vode...Dozivim nekako poseban mir i sjedinjenje s prirodom. :)
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
E,sad jedno pitanje za vas iskusne ribolovce.

Zašto se kaže - Hebe se ko štuka ?

Skoro snimam neku štukijadu, i malo je štuka upecano, i tu se posle pilo i jelo, i meni pade na pamet to da pitam nekog i nisam pitao, nema smisla... Zato pitam vas ...

Da pojasnim još jednom Ovde se u slengu, za neku žensku koje na bira kad će i sa kim će, kaže - Hebe se ko štuka.

Zašto, šta su tu štuke krive...

Ovo je nastavak pisanija iz naduvanih postova od noćas ...

Ajd laku vam noć svima
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
Hooker je napisao(la):
E,sad jedno pitanje za vas iskusne ribolovce.

Zašto se kaže - Hebe se ko štuka ?

Skoro snimam neku štukijadu, i malo je štuka upecano, i tu se posle pilo i jelo, i meni pade na pamet to da pitam nekog i nisam pitao, nema smisla... Zato pitam vas ...

Da pojasnim još jednom Ovde se u slengu, za neku žensku koje na bira kad će i sa kim će, kaže - Hebe se ko štuka.

Zašto, šta su tu štuke krive...

Ovo je nastavak pisanija iz naduvanih postova od noćas ...

Ajd laku vam noć svima
možda ovdje leži zec... ;)

"U švedskoj su dokazali da štuke iznad 9 godina starosti koje su i spolno najaktivnije (teške 10 kg i daju preko 100 tisuća jajašaca) nakon mrijesta odmah napuštaju mrjestilište, ali ponekad se vraćaju nazad k mrjestilištu, gdje se još neko vrijeme motaju mužjaci, čekajući moguće novo parenje."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nenash and Hooker

margarin

Aktivan Član
12.12.2013
64
22
0
JAoo,ko da sam ja to sve piso,ja sam jedno vrijeme peco velike ribe na postavu,pa sam se prebacio na kederaj jer mi dosadilo čekat da neš zagrize,pa se prebacio na ribe na 2 noge eheheh,e sad mi nije važno šta pecam,glavno da su štapovi u vodi i da se pali heheh
 

Imbra Presvetli

Prijatelj Foruma
19.06.2012
1.291
14.568
358
Ribolov i kanabis su stari frendovi koji bez problema idu zajedno, barem u mojem slućaju koji nije klasičan.
U mojoj familiji nema ribolovaca i nema one priće da sa dedom ili tatom ideš lovit ribe, ućiš osnove o svemu.........
Bila mi je želja od malena bavit se ribolovom ali to je nekako palo u drugi plan sve do kasnih dvadesetih godina života.....dok nisam jedan dan otišao na Savu kod toplane i vidio kaj sve tam pliva....prvi dan dođem na savu....gledam u vodu i nakon par minuta vidim nešto crvenkasto kako se diše prema površini.....velika crvena ribetina koja me doslovno oćarala jel u životu nisam vidio veču ribu uživo....nakon pretrage po internetu otkrio da se radilo o koi šaranu velikom dobrih osamdesetak centimetara.
Par dana nakon toga uzeo nešto novaca i pravac ribićki dučan po štap, najlon,udice i gliste..........eto tako je poćela moja ribolovna karijera......Lovio sam na moru, pješke i sa čamca, raznim grabama i rjekama i rjećicama....sve je to lijepo na svoj način ali najdraža ribolovna lokacija mi je ipak, bila i ostala rijeka Sava
Ne lovim ribe za jest nego ćisto iz gušta i kad ih skinem s udice vraćam ih nazad da plivaju i nadam se ponovnom susretu drugi put.
Najviše me živciraju "mesari"....ja ih zovem mesari a radi se o ljudima koji love ribe samo zato da bi ih ulovili, pokazali susjedima i bacili u smece.Najčešće se radi u ribama ispod mjere...npr. na Lonjskom polju ti isti mesari uzimaju sa sobom štukice koje jedva s glavom i repom imaju dvadesetak centimetara....to kad vidim kosa mi se digne
Nebi bilo lijepo ne spomenuti ribu koju volim lovit najviše od svih....za mene jedina i neponovljiva slatkovodna kraljica Mrena(Barbus barbus). Neko voli soma, neko štuku, neko šarana a ja Mrenu.....
Nemam neku ludu kolekciju štapova, ipak ne lovim ja cjeli život, ali najdraži koji imam i s njim je neopisivi gušt lovit je Browing Trotta, 4,5 m, custom made for me ;-)..........kad na njega drmne mrene od kiluipol do dvije......imaš osječaj da loviš morskog psa u štromu
Toliko od mene zasad
 

roower

Aktivan Član
02.01.2013
203
244
63
59
Svica
Svaka Cast Dentex,,a pogotovo na onaj dio u kojem govoris o catch and release...to je vrlina pravog sportskog ribolovca.
Gledam ove godine one stare ribolovce koji se slade na svim ribama i ne drze se nikakvog pravila,,zaista se gnjusim
takvih ljudi, Jednom prilikom sam se uplel u razgovor sa takovom dvojcom i kroz razgovor pohvalim im se svojim ulovom,,s naglaskom da sam sve ribe ponovo pustio,,.a joj kakva rekcija je bila ,,kao oni meni nebi ni dozvolu dali,,jer ja samo uzimam najbolja mjesta na vodi ,,i jos kojekakve nebuloze.
Kaj se tice Vutre i Ribolova ,,slazem se i tu stobom u potponusti,,,,:)
Lovio sam skoro na svim vodama u Hr,Njemackoj(Bavarskoj) ,,Svici,,Italiji i,zelja mi je jos otici u Spanjolsku na Ebro,,iako i kod nas postoji
rijeka koja je u najmanju ruku isto tako bogata ribom ko i Ebro,,slutis o kojoj govorim ,,da da,Sava,,a posto sam iz hr I kad dodzem doma,na godisnji,,Sava mi je jedna od obaveznih destinacija di provodim svoj godisnji. Nisam jos lovio mrene na Savi ,ali vjerujem da su u najmanju ruku iste ko i Kupske,a vjerovatno i vece.
i zaista ,,nema veceg gusta kad izvlacis iz stroma slatkovodni Torpedo ,,struna fucka,stap se savija do jaja,,adrenalin prasi kroz tijelo,bla bla bla.
Jednom sam bio na Kupi skoro tamo kod Slovenske granice,uzvodno od Ozlja,,i mogu se pohvalit da sam u dva dana izgusto mrenu za pola zivota,
Naravno sve su bile vracene ,, Somovi su mi isto tako gust,,ali to je vec prica za sebe,,
Bistro svim ribicima i onim buducim i onima koji nisu ribici..pozzz
 

Muskolo

Aktivan Član
17.01.2014
116
365
63
31
ho ho ho say something about this
male guje :D

217438_10200458554719316_2120775974_n.jpg