Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Posto i ovo smatram za neku vrstu sporta otvaram temu ovde.

Ljudi da li vas interesuje pecanje?Gde pecate,sta pecate?Ja pecanje volim,voda me opusta i bas se palim na te stvari :).Zasad mi pecanje na plovak jos nije dosadilo tako da najvise pecam na plovak,nekad sam pecao na "svickalo" a sada pecam na tzv. match stap.Vise volim pecanje na Dunavu nego na baram i jezerima jer je teze i interesantnije.
 

Tripco

Aktivan Član
23.11.2005
312
99
0
suptropia.4t.com
Moj je ćale svojevremeno imao omanji ribnjak u selu, nekih 20 x 25 sa 2 m dubine. Tu je bilo svakojakih živuljki, šarana, amura, tolstolobika i ... ko ga prevari da to ubaci nutra, karaša, kakva korov riba. Jeste da to nije sportski, ali, zabaciš udicu i ne više od 30 sec. nešto već vuče. Nego ti karaši. Uh, jeste da su izrasli u ribnjaku na nenormalnu veličinu, ali, brate, ono samo kosti od njih.
Inače meni je najukusnija riba (eh, off, ali gde je ribarenje, tu je i riba za jelo) je smuđ, barem što se tiče rečno-jezerskih. Som i tovljeni šaran su takođe super, dok nešto nisam oduševljen pastrmkama.
A morske. Pa orada i škarpina, mada mi je od morskijeh specijaliteta punjena dinstana lignja No.1. Nikad nisam jeo morskoga psa. Neki kažu da je to vrlo dobro. No držim se toga da ne jedem ono što bi mene moglo jesti. Ali, ko mi garantuje da se jednoga dana neću negde udaviti, pa ću biti lepa hrana raznolikim ribama. Makar neka korist od mene.
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Sto se jela tice i meni je smudj najlepsi.A sto se tice pecanja zasad mi je saran zakon.Lukava i borbena riba.Pravo zadovoljstvo.Mada najcesce upecam deveriku,babusku,protfisa itd.A karas...karas je smarac i to nevidjeni.Bas sto kaze Tripco korov.Kad navale na mamac ne mozes da zivis od njih,a komadi sve oko 20-30 grama.

E da,primetio sam da mi uopste ne prija kad se naduvam i pecam.Nekako mi ometa koncentraciju.Pecanje mi je neka vrsta alternative za duvanje.Opusta me i prija mi na sebi svojstven nacin.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Tripco je napisao(la):
Nikad nisam jeo morskoga psa. Neki kažu da je to vrlo dobro. No držim se toga da ne jedem ono što bi mene moglo jesti. Ali, ko mi garantuje da se jednoga dana neću negde udaviti, pa ću biti lepa hrana raznolikim ribama. Makar neka korist od mene.


Mogu se pohvaliti da sam hvatao vece komade. Mislim nije velika stvar uhvatiti morskog psa. A sto se tice borbe tu je jeben ako je tek uhvacen...komadi do 50 kila na parangal...sto se tice jela nije los na gradele pa sa nekim umakom.


Inace volim shanpjera najvise.

http://www.fao.org/figis/servlet/ServerFileServlet?f=figis/species/images/Zeus/zeu_fab_2250_2.jpg


Ja mislim nisam vise ni siguran posto sam definitivno mesozderac ali odrasto u ribarskoj porodici (brat zivi od ribanja) pa se najeo svega i svacega.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
fileti od morskog psa su najbolji meni pohovani ali ko zna (da ne bude natopljen uljem)
a uz to umak od pavlake sa kaprom ili mogu kisjeli krastavci i malo majoneza
evo da se pohvalim sta sam upecao na stap za i najlon 0.35 sve staro za lignje
a varalica poper bijeli sa crvenom glavom
sa obale u 5 metara dubine
masinica mi se sjebala pa nisam vise mogao da motam pa sam isao u nazad
a drug me spasi i pomoga mi je da je izvucem
nije me bilo srecnijeg jer je to bila hama ili zubatica italijani je zovu peška sera
ima takvu vilicu da kada je pecamo noću na dubinsku pendulu na iglicu zna sajle da otkine kao da je najlon najobicniji
p.s. 3,180kg







a ovo je mamac inače za pendulu,moj drug hvata :)
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Super! Po danu si je ulovio?


Peskasera se nedavno pojavila u Jadranskom moru. Brat mi drzi rekord u ovom djelu Jadrana 13 komada za jednu noc. I to komadina. On ne koristi najlon nego sajlu na dnu i veoma tesko olovo a zivu bukvu ili shnjura po ledjima strucno zakacis da moze plivati a olovo ga drzi na dnu da se ne penje gore. Kada peskasera cimne u sred noci imas osjecaj da je 30 kila teska i da razvuljuje ruke...ma divota.
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
noću sam je ćapio ispod reflektora,pecao lignje i viđeh je đe se zalijeće na pušću,a drug vec bačao popera ali odustao
ja reko daj meni kada sam je vidio,bacim prvi put i promasije,bačih drugi u mrak đe je pošla i kad je pocela da se bori ludnica ikače iz vode po metar :)
bilo je i kod mene u barku po 12-15 kom manjih i većih
zavisi koliko iglice imam
a imas utisak da vadiš gofa od 20kg kada krene borba
mislim da nema bolje ribe za dobru borbu,ako se lijepo zakači
taman sam batalio pendulanje i samo ronio sa puškom
od kada se ovo čudo pojavilo,uf jedva čekam da opet spuštim pendulu :)
 

grucho

Aktivan Član
29.04.2005
77
20
0
Stuka je zakon,barem meni sto se pecanja tiche inache za jesti SOM
Pecam na Tisi i okolnim jezerima i jeste da kad dunes malo refleksi nisu bas naj... ali ebiga :)
 
20.01.2007
18
1
0
38
volim jako da pecam,i ranije dok sam bio mladji sam sa drugom stalno isao na pecanje,ustajali smo ujutro u pola 4 da bi sto pre stigli na vodu,tad sam imao i camac pa smo
mogli i da biramo najbolja mesta...kad se setim kakvih je shokova bilo.
 
02.07.2007
21
1
0
32
ja sa starim često pecam na dravi,a nikad ne pecam samo jednu vrstu ribe.pecam šta ide u to vrijeme...eo sada idemo na somove,bućkamo iz čamca al nakon jedno 20 puta provedenih u čamcu bučkajući skontali smo da ne valja bučkalo hahahah....al et sad mu neki lega radi novo bućkalo pa će valj ić bolje,a ovak još volim blinkerisat,štuka u dravi nea ove godine baš al smuđ se izmrjestio baš puno...na tanjuru su smuđ,som i šaran najfiniji :D
 

doors_of_perception

Aktivan Član
28.10.2005
1.095
51
0
37
Evo malo da pohvalim čaleta... na izrazu lica ćete mu vidit kako je čovjek bio sretan i koliko ga more ispunjuje (a inače je porjeklom sa sela) :)

Inače, u pitanju su zubaci i orade (i jedan ugor), a oni najveći težili su 10kg... lijepi komadi...





Btw, ovo su fotografije ubačene u skener, nisam se ni potrudio da to u paintu odrežem...nemojte zamjerit :)))
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
danas sam prvi put pecao na kanalu
i bilo je interesantno
nema plave pučine
ima zmija,zaba,kornjača što tripuju da su štuke
i onih malih američkh somića odvratnih za medalju(gadno ubodu sa ona tri govanceta što im vire)
upecao sam babušku :) jupi (vukla je ka sardina)
i krapa ili ti šarana malog upecao kolega
bio dobar roštilj i izlet u prirodu ali nij mi to bas pecanje više onako kao usput da zabačimo