Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Subota i nedelja do podne u ribolovu. Subota, od nekih 9 do 22h, preko 50 sarana i jedan linjak. Noc na nedelju nula bodova i nedelja do 11h 5 komada. Bio bi veci sevap da sam isao nekom pomoci kopati i izlijevati temelj, al' kome?!
Smorio sam se ko da sam kopao a ne orao.
Sledeci put divlja voda, jer je na njoj mrena od 3 Kg ferguson u odnosu na onog "sportskog" catch&release sarana od 15 Kg. Debelog, masnog, lijenog.., figure leteceg tanjira.
 
16.05.2018
23
104
28
35
Slavonija
Jednom sam mrenu od kilo drzao na "takmicarcu" 45 minuta, bolje od teretane :)
dozivio slicno iskustvo na bolonjezu, silk 18, udica broj vec od fligerice jedva dva crvica zakacio gore, i ljepotica kic jaca od 2kg, uvjeren sam bio da se divljak pocastio crvicem u proljece preko 30minuta izvlacenja, isti dan jos jedna od malo manje od 4kg na saranski stap vani bila za 3 minute i uzitak 0.... :D ali za prvu mogu definitivno reci da mi je to najljepse pecarosko iskustvo!!
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
čikov ima odlicno meso :D Ima jedna zanimljivost vezana za cikova.Nama je znao zalutati u sitnoj mrezi.Zaglavi se onako na pola,pa ne moze niti napred niti nazad i kada je frka..ispusta zvukove...:) Cikov se dere hahah
Guska ga pojede i on izadje na supak za par minuta.
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ja sam ga jedino tamo i vidio..Sava izlije,pa se povuce i ostanu bare.Smrad zivi u mulju..cudna riba skroz:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@misko123 to što si uhvatio je vrsta čikova tkz. badelj. Za razliku od kamenog čikova koji naraste oko 20 cm, badelj naraste oko 10 cm. Ima te karakteristične pjege i malo je spljošteniji od kamenog čikova. Kao što kaže WEED odličan mamac za soma, ali i za razne druge ribe grabljivice. Još što je zanimljivo da ta rabi može preživjeti i do mjesec dana u tom mulju koje spominje opa. Još jedna zanimljivost je da se uz pomoć čikova mogu predvidjeti meteorološke promjene ako ga držite u akvariju. Dan do dva prije promjene čikov se dna akvarija iz mulja diže na površinu i nervozno pliva sve tako dok ne bude promjena vremena. Zaista fascinantna riba.

A evo malo sa jučerašnjeg opuštanja. Samo jedan klen, ali bitno je da se uživalo. :)
288129


288130