Ribolov

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bLuNt.z

Aktivan Član
06.09.2006
233
1.332
143
Satyaloka
I na Dugom otoku totalno izlovljena riba.. :(
...moras trazit nove poste svako malo... nestala zlatna vremena kada sam sa mola lovio veceru..

btw
Ostala mi hrpetina mnogo vrijedne ribicke opreme (uglavnom za big game fishing, al' nadje se i pokoja klasicna rola i stap).
ak' je netko zainteresiran, prodajem po povoljnim cijenama pa vicite da popisem/poslikam to.

cheers!
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Da, to je tačno. Posebno kada spadne riba. Uvijek je bila puno veća na udici. A posebno kada se pokazuje rukama. Uvijek se doda 5-10 cm. A čuo sam za Bočac. To mi je daleko. Sigurno 2 i pol - 3 sata. Mislim da se tu negdje uljeva i rijeka Ugar. Mala ljepotica prepuna pastrmke zbog svoje divljine i slabe posjećenosti. Na Ugaru je i najveće leglo poskoka u Evropi pa zato ljudi i izbjegavaju. Često se mogu sresti i medvjedi. A za Vrbas znam da je prepun ribe. Jedna od najbogatijih rijeka u BIH, ako ne i najbogatija ribom.:thumb: Mada i mi i tu treba 2 sata vožnje. U svakom slučaju radije odem na Žepu pecat. Mada u zadnje vrijeme i prije ove korone idem na bliža mjesta. Nemam nešto volje da se puno vozikam.:D
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
A za Vrbas znam da je prepun ribe
Eto, vidiš da te nisam ništa slagao. Ja ne pecam, ne znam ni štap držat. (mislim da sam jednom nekad i to spomenuo)

Ali istina je da se Vrbas jednostavno sam drži pod kontrolom, plus to što se poribljava svake godine. (kao što rekoh, nema potrebe za tim ali se svakako vodi računa o tome)

Naše ribolovačko društvo je baš disciplinovano po tom itanju. Dozvola je (smiješnih) 20 maraka na godinu.
U kunama podijeli na 4 odprilike. Dakle sramota...
Ali i nakon svega možeš vidjeti likove na obali krivolovce.