Rock in ex yu !!!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Al' ga nabaca iznad weedgreen99 (ex macedonia :icon_lol: ),nije verovatno pročitao da je tema vezana za ex YU,mada nema veze,ja mu opraštam a i taman mi je dao par novih grupa iz Makedonije ( Zijan,Memorija,Visoke štikle.Leva patika),pa kad budem imao lufta da malo preslušam šta se tamo radi.

Nego da se vratim na započeto,dobre grupe koje su nastale pred kraj SFRJ.

Atheist rap ( Novi Sad )

Bend nastao 1988.godine u postavi Aleksandar Popov Pop pevač,Vladimir Kozbašić Pećinko pevač,Vladimir Radusinović Radule gitara,Zoran Zarić Zare bas i Aleksandar Milovanov Acke bubanj.Odmah su skrenuli pažnju na sebe svojim nastupima i muzikom i nisu mogli da prodju nezapaženo.Spesifičan i originalan stil,neka rap forma pevanja i dijaloga dok muzičku podlogu čine heavy gitare i rock ritmovi.Dakle opet nešto novo,imali su ljudi neverovatnih ideja.

Prve snimke su uradili 1990.godine,trebao je da ih objavi zagrebački Jugoton,medjutim snimci se nisu objavili jer je sledeće godine počeo hebeni rat.Mnogo dobar bend.

[video=youtube;pvG7vi3bFCY]http://www.youtube.com/watch?v=pvG7vi3bFCY&feature=related[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
E dodje vreme da zaokružim priču o izvodjačima i bendovima koji su počinjali objavljivati pred kraj SFRJ.To je moj izbor bendova,ako neko ima da doda još šta samo napred.Posle se opet vraćam na staro,ne odustajem ja tako lako,ima toga...

Rambo Amadeus ( Beograd)

Mora da se pomene,hteli to ili ne.Rodjen u Kotoru 1963.godine,pod imenom Antonije Pušić.Došao u Beograd na studije 1985.godine a u rock svetu se pojavio 1988.

Ne znam šta da se napiše.Čovek koji je svoju muziku nazvao turbo folk mnogo pre nego je taj naziv poprimio jeziv prizvuk.Sve je mešao-rap,klasiku,funk,rock,narodnjačko pevanje.Kaže za sebe da je muzičar,pesnik i medijski manipulant.Javnost ja zbunio pričom da mu je ime Nagib Fazlić Nagon i da je rudar koji je snimio ploču.Prvi album izdaje 1988.godine.Gde god da se pojavi privlači neverovatnu medijsku pažnju i popularnost ne izostaje.

Ja to ne razumem.Na koju kartu je Rambo igrao,provokativnost,ludost,buku,nemam pojma ali je uspeo.Napravio je od sebe kultnu ličnost.Gledao sam dva njegova koncerta na TV-u,ne bih mogao da izdržim maltretiranje uživo,gledam i ne verujem.Čovek se na bini dobro provodi i zaebava a publika u transu kao da gledaju Pavarotija a sutradan u kritikama takve ozbiljne analize njegove zaebancije...Ne razumem.Mada mu se inteligencija ne može osporiti.Toliko bih ja o Rambu....

Albumi u SFRJ
O,tugo jesenja 1988.
Hoćemo gusle 1989.
Psihološko-propagandni komplet M-91 1991.

[video=youtube;SwIaYZVi15Q]http://www.youtube.com/watch?v=SwIaYZVi15Q[/video]

Verujem mu svaku reč ovog teksta,bilo je tako 100% :eek:vca
 

zlockozlokac

Banned
Banovan
25.09.2012
1
3
0
44
sori druze samo sam htio da pomognem okolo grupe nadam se da sam kolko tolko pomogao :))) MACEDONIA :))
p.s
ima jos neke grupe ali kada se budem sjetio nadam se da ne ometa druze..........
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
zlockozlokac je napisao(la):
sori druze samo sam htio da pomognem okolo grupe nadam se da sam kolko tolko pomogao :))) MACEDONIA :))
p.s
ima jos neke grupe ali kada se budem sjetio nadam se da ne ometa druze..........

Ako ima nešto novo i kvalitetno po tvom mišljenju iz Makedonije imaš temu https://forums.vutra.org/muzika/10732-novo-novo-novo.html pa tamo kači,ova tema je vezana za muziku iz ex YU,bivša SFRJ.
Ako imaš nešto vezano za period SFRJ kači slobodno ovde,nema problema

Da se ne meša na sve strane sve i svašta.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Blic Online | Koncert podr

[video] ***** TI RAK - Mi smo ovde samo zbog para (za Tustu!) - YouTube[/video]

Pevač legendarnog pulskog benda KUD Idijoti Branko Črnac - Tusta je pre godinu i po dana oboleo od raka pluća. U beogradskom klubu "Gun" će 26. i 27. septembra biti održan koncert podrške za Tustu, a sav prihod od ulaznica će mu biti upućen za nastavak lečenja.

Na ovaj način organizatori projekta žele da pomognu jednom izuzetnom čoveku i pokušaju da se bar malo oduže za dugogodišnje radosti koje smo dobijali od "KUD Idijota".

Koncert organizuju klub Gun i prijatelji, a učestvuju:

- Sreda 26. septembar u 21 h: Dža ili Bu, Električni Orgazam, Disciplin A Kitschme, Partibrejkers

- Četvrtak 27. septembar u 21 h: Horkestar, Atheist Rap, Rambo Amadeus, Kanda Kodža i Nebojša, KBO!.

Možda sam ovo trebao postaviti pod najave,ali bilo je jače od mene,mali off za ovu temu,a možda i nije,reč je o Tusti jbg
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Josipa Lisac ( Zagreb )

Rodjena 1950.godine u Zagrebu.Jedan od najboljih ženskih vokala i jedna od najcenjenijih pevačica sa ovih prostora.Samostalnu karijeru počela 1968.godine nastupom na Opatijskom festivalu.Saradjivala sa najvećim imenima tadašnje scene ( Arsen Dedić,Dado Topić,Tihomir Asanović,Slobodan Kovačević,Dubravka Zubović...)

Izvodila je neku vrstu Jazz Pop/Rock-a.Pevala u prvoj domaćoj rock operi "Gubec beg" iz 1975.godine.Ma mnogo toga ima da se napiše o njoj ali da ne davim.Legenda...


Diskografija
Singlovi
Nitko nije kao ti / Naša ljubav 1969.
Živim samo za tebe / Prijatelji 1969.
Život moj / Spustila se kiša 1970.
Kapetane moj / I teče,teče vrijeme 1970.
Oluja / Osamljenost 1970.
Samujem u samoći sama / Sve majke svijeta uz more 1971.
Raduj se srce moje / Još te čekam 1972
Dok razmišljam o nama / Bez tebe 1972.
Na,na,na,na / Veče u luna parku 1973.
Ostaješ mi samo ti / Ležaj od suza 1974.
Omer-beže / Niz polje idu,babo 1974.
Činim sve u krivi čas / Čovjek 1976.

Albumi
Dnevnik jedne ljubavi 1973.
Najveći uspjesi 68/73 1974.
Josipa Lisac & B.P.Convention Big Band 1975.
Made in USA 1979.
Hir,hir,hir 1980.
Lisica 1982.
Hoću samo tebe 1983.

Boginja 1987.
Balade 1987.

[video=youtube;-zqwsC0GcS4]http://www.youtube.com/watch?v=-zqwsC0GcS4[/video]

Legendarna pesma ...
 
03.10.2012
5
0
0
61
[FONT=&quot]Živа Vаtrа [/FONT](Užice)

Živа Vаtrа je užičkа ( ex. Yu ) rok grupа koju su 1985-86 godine svirаjući hаrd rok obojen etno motivimа osnovаli gitаristi Vlаdаn Tošić i Mihаilo Rаdojević. Iаko se Živа Vаtrа smаtrа zа hаrd rok grupu onа se pre može definisаti kаo muzičkа grupа kojа je koristilа i dаnаs koristi zvuk hаrd rokа kаo noseću podlogu tekstovа zа аutentično prikаzivаnje slikа i situаcijа iz životа ljudi o kojimа njihove pesme govore. Grupa je 1995 godine snimila svoj prvi album pod nazivom ’’Voli me i sutra’’. Pesma Deca Hrista sa ovog albuma je svojevremeno bio hit u medijskom prostoru Zapadne Srbije..


Ziva Vatra - Deca Hrista.wmv - YouTube

Od 1996 – 2011. godine grupа Živа Vаtrа i njihova muzikа u jаvnosti su prisutni sаmo u lokаlnim medijimа (nа kojimа se povremeno puštаju njihove pesme ). Rаzvojem internetа o njimа se govori nа muzičkim forumimа i You Tube prezentаcijаmа njihovih fаnovа. 2011. god. grupа se ponovo okupilа rаdeći u okviru muzičkog studijа klаvijаturiste bendа Bojаnа Borisаvljevićа. 2012. god. Živa Vatra je snimila svoj drugi album pod nazivom “Ljubav nema granice”. Prva pesma sa tog albuma ‘’Samo mi reci da me volis’’ najavila je novi zvuk grupe koji se odslikava u kombinaciji pop-roka I jazz-a, ali je stari zvuk grupe jod uvek prisutan i osetno primetan u pesmama “U srcu” , “Rani me”..


ŽIVA VATRA - SAMO MI RECI DA ME VOLIS (obrada- Demoni) 1 (1).avi - YouTube

ŽIVA VATRA - Ljubav nema granice - YouTube
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Van Gogh ( Beograd )

Grupa je osnovana 1986. godine u postavi pevač Goran Milisavljević, gitarista Zvonko Djukić Djule, basista Predrag Popović, bubnjar Srboljub Radivojević i klavijaturista Djordje Petrović.Iste godine objavljuju i prvi singl Tragovi prošlosti i sa istoimenom pesmom kupuju popularnost.Krajem 1986. godine objavljuju debi album Van Gogh. Odličan album,oštrija svirka,pevljive kompozicije,rock.

Posle dosta koncerata grupa prestaje sa radom.Djule radi sa sastavima Fit i EKV da bi 1990 godine obnovio bend i počinje se pojavljivati kao pevač.Grupa koja je opstala do danas,još uvek rade i to jako dobro.

Diskografija
Singlovi
Tragovi prošlosti / Samo san 1986.
Tvoj smeh / Kako zove se 1987.
Gubiš me / Tvojim imenom 1990.

Albumi
Van Gogh 1986.
Svet je moj 1991.

[video=youtube;sCUPi-opLbE]http://www.youtube.com/watch?v=sCUPi-opLbE[/video]

1986.godina,pevač Goran Milisavljević,odličan album...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Lazar Ristovski ( Beograd ) 23.01.1956. - 6.10.2007.

Rodjen u Novom Pazaru.Sa 14 godina oformio prvu grupu Bezimeni,na jednom nastupu ga je čuo Boki Milošević koji ga dovodi u Beograd da svira u njegovom bendu.


Šta reći.Čovek koji je svirao u grupi Smak,u Bijelom dugmetu,snimio ploču klasične muzike sa Dubravkom Zubović.Saradjivao je sa imenima kao što su Falco,Ričardom Palmerom,Kris De Burom...Radio muziku za pozorište i film.Snimao svoju muziku.

Svirao je na više od 1000 ploča,održao je preko 200 samostalnih i oko 2000 koncerata sa grupama.U anketama muzičkih časopisa je 11 godina uzastopno proglašavan za klavijaturistu godine...Mislim da se retko koji svetski klavijaturista može podičiti takvim uspehom.

Genije.

Diskografija
Singl
Tražiš oproštaj / Anželika 1980.

Albumi
Merge 1982.
2/3 1983.
Vojnički dani 1984.
Roses or A General 1984.
Opera 1985.
The Lady In Red-The Instrumental Hits of Chris De Boorgh 1991.

[video=youtube;SzPqwqvKVbc]http://www.youtube.com/watch?v=SzPqwqvKVbc[/video]

Nismo ni svesni kakve smo genijalce imali...Slabo ko ga i pomene danas a mislim da mu ni Mike Oldfield nije ravan...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Jadranka Stojaković ( Sarajevo)

Ne sme da se zaboravi.Još jedna izuzetna pevačica sa naših prostora,rodjena 1950.u Sarajevu.Izvodila je žanrovski raznovrsne pesme.Svirala je akustičnu gitaru i usnu harmoniku.Izvodila je pretežno akustičarske kompozicije.

Da navedem samo neke od pesama ove sjajne pevačice - "Čekala sam" ( mladjim generacijama poznata obrada ove pesme iz filma Mi nismo andjeli ) , "Ima neka tajna veza" ( ona je prvi put izvela ovu pesmu ) pa onda prelepa pesma "Što te nema" ( obrada sevdalinke na tekst Alekse Šantića) i neprevazidjena "Sve smo mogli mi"ma ima toga još...Puno ima o Jadranki da se piše ali da ne davim,čim je tekst duži ,a da nije vezano za vutru, slabo ko hoće da čita :)

Od 1988.godine živi u Japanu.Tamo je nastupala i izdavala albume pod imenom Ranka San.

Fenomenalna pevačica.

Diskografija
Singlovi
Tik,tika taka / Pajaco 1972.
Putovanja / Postoji neko / Priča o nama / Ti ne znaš dom gdje živi on 1973.
Sve smo mogli mi / Jednosmerna cesta 1974.
Život piše romane / Tajna 1974.
Muzika je svirala / Na licu tvom 1974.
Čekala sam / Ko zna reći 1974.
Nova nada / Sve smo mogli mi 1975.
Igra / Rijeka života 1975.
Gledaš me tako čudno / Na buri 1976.
Muzika je sve / Protiv nas su svi 1976.
Ti si tu / Predosećanje 1977.
Ne idi tamo / Tijesno doba 1977.
Tamo gdje sam ja / Ponedeljak i ti 1978.
Ti i ja / U ime svega 1979.
O tom potom / Obična tema 1981.

Albumi
Jadranka 1976.
Svitanje 1981.
Da odmoriš malo dušu 1982.
Ajde slušaj,slušaj 1984.
Sve te više volim 1985.
Vjerujem 1987.

[video] Jadranka Stojakovi[/video]

Naježim se kad god slušam ovu pesmu...Prelepo

Mateus63 je napisao(la):
[FONT=&amp]Živа Vаtrа [/FONT](Užice)
Živа Vаtrа je užičkа ( ex. Yu ) rok grupа koju su 1985-86 godine svirаjući hаrd rok obojen etno motivimа osnovаli gitаristi Vlаdаn Tošić i Mihаilo Rаdojević. Iаko se Živа Vаtrа smаtrа zа hаrd rok grupu onа se pre može definisаti kаo muzičkа grupа kojа je koristilа i dаnаs koristi zvuk hаrd rokа kаo noseću podlogu tekstovа zа аutentično prikаzivаnje slikа i situаcijа iz životа ljudi o kojimа njihove pesme govore. Grupa je 1995 godine snimila svoj prvi album pod nazivom ’’Voli me i sutra’’. Pesma Deca Hrista sa ovog albuma je svojevremeno bio hit u medijskom prostoru Zapadne Srbije..
Od 1996 – 2011. godine grupа Živа Vаtrа i njihova muzikа u jаvnosti su prisutni sаmo u lokаlnim medijimа (nа kojimа se povremeno puštаju njihove pesme ). Rаzvojem internetа o njimа se govori nа muzičkim forumimа i You Tube prezentаcijаmа njihovih fаnovа. 2011. god. grupа se ponovo okupilа rаdeći u okviru muzičkog studijа klаvijаturiste bendа Bojаnа Borisаvljevićа. 2012. god.
Da iskoristim ovaj post da odgovorim Mateusu.Milo mi je da ti je je ova tema interesantna i neka si ubacio ovu grupu,za koje iskreno prvi put čujem.Jesu po godini osnivanja u ex YU ali prvi album su, po tvom pisanju, izdali tek 1995.godine a drugi 2011.Ima dosta grupa,poput Žive vatre,koje su nastale pre raspada Jugoslavije ali nisu ni jedan album izdale u njoj a tema je usko vezana za Jugu,pa eto da se ne mešaju razna vremena.Ima i bendova koji su nastali u Jugoslaviji,izdavali albume u njoj,preživeli raspad pa izdavali i kasnije,neki stvaraju i dan danas pa su postavljani samo oni albumi,tih bendova, koji su nastali u ex YU.Znači 1991.godina je granica.
Ponavljam,nema problama što se tiče grupe Živa vatra,neka je,samo mi je stalo da budemo u okviru teme.Pregledaj o kojim bendovima je pisano pa ako imaš nešto usko vezano za temu samo kači,drago mi je što nas ima.
Pozdarav Mateus63
E da,ima i tema Novo,novo,novo...pa tamo možeš da lepiš nešto slično ovome...Ipak je to 2011. godina.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Poslednja igra leptira ( Beograd )

Osnovani 1979.godine. Grupu su činili Nenad Radulović pevač, Dračko Janković gitara, Sašo Bogojevski bas, Dragan Todorović bubnjar, Dragomir Stanojević klavijaturista i pevačice Zorica Djermanov i Lidija Asamović.

Meni mnogo simpatičan bend. I voleo sam ih. Nenad je bio veoma harizmatičan,komunikativan i duhovit. Mešali su razlišite muzičke forme a Neša je svojim imitacijama i pričama izmedju pesama začinjavao nastupe.Debi album objavljuju 1982.godine i pesmama Vrati se i Nataša stiču popularnost.
Još neke od pesama koje su ih proslavile - Sličuge, Srce od meda, Dečko ajde oladi, Grudi moje balkanske, Umiru jeleni...1984. dobijaju Oskar popularnosti kao pop grupa godine.

1989. godine grupa prestaje sa radom a Nenand 12.februara 1990. godine umire od tumora.

Diskografija
Napokon ploča 1982.
Ponovo ploča - druge priče 1983.
Opet ploča - Srce od meda 1985.
Grudi moje balkanske 1986.
Zajedno smo piškili u pesku 1987.

[video=youtube;54BXyLFePmo]http://www.youtube.com/watch?v=54BXyLFePmo[/video]

Split 1985. godine...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Denis & Denis ( Rijeka )

Duet, formiran 1982. godine, činili su ga Davor Tolja ( 1957.) i Marina Perazić ( 1958. ). Muzika je bila neka vrsta elektro pop-a,tako nešto .

E sad, duet ko duet, simpatična muzika i opet nešto novo i inovativno na tadašnjoj sceni. Zašto ja volim Denis Denis. Pa zbog Marine...

Ajaooj kakva je to riba onda bila. Pa čekali smo spotove pesama samo da bi nju gledali i slušali njene uzdahe u toku pevanja.Razumite, tinejdžeri , puni snage, potentni, a onda se pojavi ona, Marina... Pa spot za pesmu "Soba 23" , koji ću i postaviti, ma daj... A i negde, 1985.godine mislim, je proglašena po magazinu " Rock " za najbolju i najseksipilniju pevačicu godine.

Bilo je tu i dobrih pesama - Program tvog kompjutera, Ja sam lažljiva, Voli me još ovu noć ... Prestaju sa radom 1988.godine.

Diskografija
Singlovi
Program tvog kompjutera / Noć 1984.

Albumi
Čuvaj se 1984.
Ja sam lažljiva 1985.
Budi tu 1988.

[video=youtube;Kay-hTiqF8g]http://www.youtube.com/watch?v=Kay-hTiqF8g[/video]

Ebo te, i sad zabalavim kad je gledam i slušam kako uzdahne u toku pevanja, a ne onda... Probajte se nekako prebaciti u to vreme... Ma šta da vam pričam...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Stijene ( Split )

Sastav je oformljen početkom osamdesetih, muzika im je zasnovana na pop-rock zvuku.Grupu je oformio klavijaturista Marjan Mišo a najviše traga su ostavili u sastavu gitarista Damir Malovan, basista Goran Taraš i bubnjar Vojo Stojanović.

Tokom godina u grupi su pevale mnoge pevačice ali je najupečatljivija bila sjajna Zorica Kondža, koja je kasnije nastavila i uspešnu solo karijeru.

Diskografija
Singlovi
Oj,Mosore / Let I 1978.
Sve je neobično ako te volim / Tri svijeta 1980.
Samo tako / Istina 1981.
Janice / Trag 1982.
Balkanska korida / It's So Unusual 1984.

Albumi
Cementna prašina 1981.
Jedanaest i petnaest 1982.
Balkanska korida 1984.

Dvoumio sam se izmedju pesama Ima jedan svijet, Sve je neobično ako ta volim,Balkanska korida i odjednom mi iz malog mozga ispade Singin that rock n roll, ide

[video=youtube;qgGxeJzL8yk]http://www.youtube.com/watch?v=qgGxeJzL8yk[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Suncokret ( Beograd )

Grupa je osnovana 1975. a prestala sa radom 1980. godine.Činili su je - Bora Djordjević akustična gitara i vokal, Nenad Božić akustična gitara,basista Bata Sokić i pevačice Snežana Jandrlić, Gorica Popović i Biljana Krstić.

Akustičarska muzika, višeglasje, obrade starih narodnih pesama, hippie stil, mir i ljubav. Postavljam ih zbog jedne pesme, a to je " PRVI SNEG ". Za moj ukus preblagi, nisam se pretrgao slušajući ih, ali kad čujem Prvi sneg, naježim se svaki put.

Diskografija
Singlovi

Kara Mustafa / Moje tuge 1975.
Gde ćeš biti,lepa Kejo / Pusto more, pusti vali 1976.
Rock n Roll duku duku / Gili gili blues 1976.
Oj,nevene / Tekla voda 1976.
Imama pesmu za sve ljude / Čovek koga znam 1978.
Dlakavo čudo / Noćna ptica 1979.
Sviće novi dan / Tvoja mama gundja protiv mene 1979.

Album
Moje bube 1977.

I naravno " Prvi sneg ", da ostane zabeleženo

[video=youtube;hTh8P2ruGZ8]http://www.youtube.com/watch?v=hTh8P2ruGZ8[/video]

Ajoj kakav glas,stvarno moćna pesma, uh ...
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Galija ( Niš )

Definitivno su zaslužili svoje mesto u temi. Namerno ih nisam postavio ranije, a trebao sam, mislio sam neko će se pobuniti i reći - Pa gde je Galija? Ali niko....

Evo je... Nastali su krajem 1977. ili početkom 1978.godine.Naziv grupi su dali po imenu kafane u kojoj su se sastajali.U prvoj postavi su bili Nenad Milosavljević pevač, Goran Ljubisavljević gitara, Predrag Branković bas, Nenad Tančić bubanj i Bratislav Stamenković klavijature...E,sad,da ne davim sa izmenama u postavi,uglavnom,kroz bend su prošli Saša Lokner,Predrag Manojlović,Zoran Stamenković,ma mnogo dobrih muzičara i meni najdraži Belgijanac poreklom iz Zaira Žan Žak Roskama, koji je na tekst pevačice Dani Kain iz grupe Vaya Con Dios napravio muziku za pesmu Winter s coming.

Debi album " Prva plovidba "izdaju 1979.godine, mnogo dobrih pesama, da izdvojim " Gospi "... Ali da ne davim puno, jeste da su poslednjih godina, po meni, malo " zastranili ",otišli su u neke de ih nazovem Etno - pravoslavne vode sa prizvukom rock-a. Ali ona muzika koju su pravili u vreme ex YU je bila baš,baš dobra.Ajde neke pesme, čisto da se podsetimo - "Gospi", " Burna pjana noć", "Još uvek sanjam", "Digni ruku", "Da li si spavala", "Na tvojim usnama", "Winter s coming"...

Odličan bend.

Diskografija
Albumi
Prva plovidba 1979.
Druga plovidba 1980.
Ipak verujem u sebe 1982.
Bez naglih skokova 1984.
Digni ruku 1986.
Daleko je sunce 1988.
Korak do slobode 1989.
Još uvek sanjam (kompilacija) 1990.
Istorija ti i ja 1991.
dalje ne idem a i nema potrebe...Ovo je ono pravo od njih...

Dvoumim se koju pesmu da postavim ... Neka ide, neka ide, neka ide, ova

[video] Galija-Digni ruku - YouTube[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Mislim da je ostalo još desetak grupa sa kojima bih zaokružio moje-naše "muzičko putovanje" po ex YU.

E sad, rekao sam da ne mogu ali postaviću i njih. Ali ću sve da strpam u jedan post,ako stane. Bili su deo tadašnje muzičke scene, mnogi su ih voleli, pogotovo ženske, bar je takav slučaj u okruženju u kojem sam se ja kretao.Pošto niko nije postavio do sad ove bendove, ja ću, ovo je iz mog ugla nek mi ne zamere oni koji ih vole. Uostalom,mogao je neko o njima nešto napisati i ranije, e sad ja ...

Plačljivi glasići, setne oči, laganica, mi patimo, ajte ribe da nas tešite...Pokret pod nazivom

Sarajevski tra,la,la, šmrc pop rock-ić

CRVENA JABUKA, bend osnovan 1985.godine. u postavi Dražen Ričl Para pevač, Zlatko Arslanagić Zlaja gitara, Dražen Žerić Žera klavijature,Aljoša Buha bas i Darko Jelčić bubanj.Prvi album izdaju 1986. godine i prave ogroman uspeh.Pesmice kao što su " Dirlija", " Bježi kišo s prozora ", " Nek te on ljubi "...postaju pravi instant hitovi...
Za ovaj bend je vezana i strašna tragedija.Kad su krenuli na veliku jugoslovensku turneju povodom ogromne popularnosti i uspeha prvog albuma krajem 1986.godine, imali su saobraćajnu nesreću blizu Mostara u kojoj ginu bubnjar Aljoša Buha i pevač Para.Posle toga su se povukli iz javnosti ali su ipak rešili da nastave dalje, na mesto pevača dolazi Žera.Bend je aktivan još uvek.
Diskografija
Crvena jabuka 1986.
Za sve ove godine 1987.
Sanjati 1988.
Tamo gde ljubav počinje 1989.
Uzmi me kad hoćeš ti 1990.
Nekako s proljeća 1991.

HARI MATA HARI, grupu je osnovao Hajrudin Varešanović Hari 1984.godine a u prvoj postavi su bili i Edo Mulahalilović gitara, Pjer Žalic bas, Zoran Kesić klavijature i Izo Kolečić bubanj.Prvi album izdaju 1985.godine sa kojeg se izdvojio hit Ruže i vino.Uspeh i ogromnu popularnost postižu sa trećim albumom "Ja te volim najviše na svijetu".Po raspadu zemlje bend prestaje sa radom.
Diskografija
U tvojoj kosi 1985.
Ne bi te odbranila ni cijela Jugoslavija 1986.
Ja te volim najviše na svijetu 1988.
Volio bih da te ne volim 1989.
Strah me da te volim 1990.

MERLIN,grupa nastala 1985.godine a osnovao je pevač Edin Dino Dervišhalidović.Uz njega su u bendu bili Tula Bjelanović, Džaf Saračević, Mensur Lutkica i Mili Milišić.Debi album "Kokuzna vremena" objavljuju krajem 1985.godine i mada su ga etiketirali kao bledu kopiju Bijelog Dugmeta postižu veliki uspeh i prodaju album u 60000 primeraka.Na sledećim albumima Dino nastavlja u istom muzičkom pravcu, pevljive pesmice sa folk motivima, pesme poput " Teško meni sa tobom", " Neka padaju ćuskije", " Cijela Juga jedna avlija" i uspeh ne izostaje.Početkom rata bend prestaje sa radom a Dino se posvećuje pisanju pesama za narodnjake.
Diskografija
Kokuzna vremena 1985.
Teško meni sa tobom a još teže bez tebe 1986.
Merlin 1987.
Nešto lijepo treba da se desi 1989.
Peta strana svijeta 1990.

PLAVI ORKESTAR,najveća teen atrakcija SFRJ.Grupa je nastala 1982.godine a udarnu postavu činili su pevač Saša Lošić Loša, gitarista Mladen Pavičić Pava i blizanci Samir Ćeramida Ćera I bubnjar i Admir Ćeramida Ćera II.Debi album " Soldatski bal" izdaju 1985.godine i boooom, nezapamćena teen histerija, album se prodaje u neverovatnih 300000 primeraka,najtiražniji debi album u domaćoj diskografiji.Teen imidž, teen pesmice, ciljana grupa teen slušalaca,pop muzika sa folk motivima i uspeh zagarantovan.Samo neke od pesmica- "Bolje biti pijan nego star", " Kad mi kažeš paša", "Šta će nama šoferima kuća", " Kaja"...I to je to.
Diskografija
Soldatski bal 1985.
Smrt fašizmu 1986.
Sunce na prozoru 1989.
Simpatija 1991.

VALENTINO,nastaje 1982.godine, osniva je gitarista Zijo Rizvanbegović uz Suada Jakirlića Jaku i Emira Čolakovića.Pop orijentisan stil sa napadnim refrenima i naravno folk motivima.Debi album izdaju 1984.godine.Iako u senci gore navedenih grupa,postižu popriličnu popularnost.Hit godine 1985. je bila njihova pesma "Volim te još".Sa drugog albuma,veliku popularnost im donose pesmice "Bez tebe" i "Oka tvoja dva".Kao i mnoge grupe pre njih,početkom rata prestaju sa radom.
Diskografija
No 1 1984.
Valentino II 1985.
Valentino III 1987.
Valentino IV 1988.
Ponekad noću kad grad spava 1989.

E,to je to... Sad sam nekako mirniji,ne bi priča o ex YU sceni bila zaokružena da nije nešto napisano i o njima...Dalje nastavljam po starom...Evo ja ću postaviti jednu pesmu od recimo Plavog orkestra,neka ide

[video=youtube;4QqGi7-W07g]http://www.youtube.com/watch?v=4QqGi7-W07g[/video]

 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Boye
Boye su nekadasnji zenski rock band iz Novog Sada,nazivali su ih prvi pravi zenski zvuk jer su bile prvi zenski bend. Nastali su jos 1981 god. a osnovale su je Biljana Babic ( bubnjevi ) Jasna Manjulov . ( vokal ) Ljiljana Radakovic( bas ) i Klaudija Gavrilovic ( gitara ).Tokom 1984 god. snimile su svoj prvi album u Zagrebu al on nije nikad izasao jer su u diskografskoj kuci od njih zeleli napraviti tehno pop bend. Nakon godinu dana rade demo snimke sa Kojom,zahvaljuci tim snimcima dolaze u mogucnost da izdaju prvi singl "Ja hocu te". Pod Kojinim uticajem zadrzavaju svoj osnovni zvuk ali u pevanje unose rep elemente.


Diskografija:

singlovi-


Ja hocu te
Kralj dosade
Fudbal
Fudbal ( instrumental )


albumi-


Dosta!Dosta!Dosta!
"78"
Boye se ne boje
Prevariti naviku

[video=youtube;LWkoWUhDats]http://www.youtube.com/watch?v=LWkoWUhDats[/video]
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Osmi putnik ( Split )

Da ne zaboravimo ovaj hard-rock bend. Grupa je nastala 1985. godine. Činili su je pevač Zlatan Stipišić Džibo, Nenad Mitrović gitara, Bojan Antolić gitara, Davor Gradinski bas i Miro Maunica bubanj.

Prvi uspeh postižu sa pesmom " Lutko moja takav sam ti ja".Debi album izdaju 1986. godine. Hard zvuk, odlične pesme. Sa drugog albuma se izdvaja pesma "Glasno glasnije" koja ubrzo postaje hit.Po glasanju čitalaca lista "Rock" bili su proglašeni za najbolju rock grupu u 1987. godini.

Nekoliko meseci posle objavljivanja trećeg albuma Džibo napušta bend i grupa prestaje sa radom.

Džibo se kasnije posvetio uspešnoj solo karijeri pod imenom Gibonni.

Diskografija

Ulična molitva 1986.
Glasno, glasnije 1987.
Drage sestre moje...nije isto bubanj i harmonika 1988.

[video] Osmi Putnik-Lutko moja takav sam ti ja 1986_xvid.avi - YouTube[/video]

Kad se setim, 1985. godine sa svojih 16 godina, čujem ovu pesmu. Ih kakav me je macho fazon onda mlatio po glavi, al sam glumio muškarčinu, napaljenko ...budi dobra ženiću te, ne varaj me prebiću te...lutko moja takav sam ti ja,takav sam...